Şimdi Ara

YENi Fiat EGEA (ANA KONU PAYLASIMLAR BURADAN) (330. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.401
Cevap
174
Favori
897.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 328329330331332
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Geçen sene 70 liraya aldığım motor yağı bu sene 150-160 lira. Bu hesapla normal yani.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostlar aldığımız ikinci el aracın yedek anahtarı verilmedi. Hem güvenlik açısından(kod sildirme vs) ne yapabiliriz? Hemde servis harici ankarada işini sağlam yapan bir anahtarcı arıyorum yardımcı olur musunuz?

• OrQuN kullanıcısına yanıt
    Nasıl vermezler hocam. Unutuldu mu, bilerek mi verilmedi, alma şansınız yok mu?

Bu arada hangi versiyonu kaça aldınız, hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 5 Ekim 2018; 10:04:41 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OrQuN

Dostlar aldığımız ikinci el aracın yedek anahtarı verilmedi. Hem güvenlik açısından(kod sildirme vs) ne yapabiliriz? Hemde servis harici ankarada işini sağlam yapan bir anahtarcı arıyorum yardımcı olur musunuz?

Hocam yeni aracınız hayırlı olsun. Kazasız, belasız sürüşler dilwerim.

Hangi semtte oturduğunuzu belirtmemisiniz ama sanayi dışında Kazım Karabekir'e de bakabilirsiniz ama ben Dikmen'de otuduğum için biliyorum, Dikmen yokuşunu çıkarken sağ kolda bu konu üzerinde prosfosyonelce çalışan bir anahtarcı var. Polisevi'nden sonra yaklaşık 500 metre kadar yukarıda sağ kolda mutlaka görürsünüz. (mesafeyi yanlıyor olabilirim ama yakındır)

Kod sildirip, yeni kod yüklüyor. Ne zaman gitsem hep son model Mercedes, BMW gibi araç sahiplerini orada görürüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Hocam ikinci el araç ilanlarına bakın durumu anlarsınız. İlanların çoğunda "yedek anahtarı vardır" yazar çünkü genelde yedek anahtarlı araç bulmak zor olur. Ben kaç defa yedek anahtarı kayıp araç satın aldığımın sayısını unutmuşumdur. Hele ki araba 3-4 seneden daha yaşlıysa ortada ne yedek anahtar ne de kayıt vs bulmak imkansız gibi bir şey.
  • celebic kullanıcısına yanıt
    Egea kaç yıllık olacak ki anahtarı olmayacak. Güvenlik açısından çok riskli bi durum ayrıca.

Ben 6 yıllık cruze sattım, yedek anahtarı hiç kullanılmamıştı bile, alan adam direkt yedeği kullandı.

• quote:

Egea kaç yıllık olacak ki anahtarı olmayacak. Güvenlik açısından çok riskli bi durum ayrıca.

Ben 6 yıllık cruze sattım, yedek anahtarı hiç kullanılmamıştı bile, alan adam direkt yedeği kullandı.
    Hocam herkes bir olmuyor ki.

Ben arabayı -0- km veya 2. el almış olsam bile hemen bir dosya açarım (fiziki ve elektronik ortamda) ve alımından itibaren araçla ilgili ne yapılırsa muhakkak notumu alırım. Servise gidilmişse km ve tarihini not alırım, servis evraklarını, fatuaralarını saklarım. MTV makbuzlarını muhakkak dosyaya koyarım. Kasko ve trafik sigortalarının asıllarının yanısıra fotokopileri bile mevcuttur dosyamda. Ruhsat ve ehliyet fotopileri, egsoz muayene ruhsatının bile fotokopisi mevcuttur. Kışlık lastik aldıysam faturası ve taktrdığım, çıkarttığım km bile kayıtlıdır. Yedek anahtarı evdeki kasada durur vs.

Aslında bunlar insanın içinden gelmeli, zorla yaptıramazsın. Kişinin kendiyle ilgili bir durum.

• quote:

Ne yazık ki önceki sahibide ona vermemiş, bu sebeple anahtar yok. Lounge 2015 1.6 multijet çıkış rengi kırmızı aracı 65 bine bitirdik, tek anahtar büyük sorun insan korkuyor unutmaktan kaybetmekten.

• quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Hocam yeni aracınız hayırlı olsun. Kazasız, belasız sürüşler dilwerim.

Hangi semtte oturduğunuzu belirtmemisiniz ama sanayi dışında Kazım Karabekir'e de bakabilirsiniz ama ben Dikmen'de otuduğum için biliyorum, Dikmen yokuşunu çıkarken sağ kolda bu konu üzerinde prosfosyonelce çalışan bir anahtarcı var. Polisevi'nden sonra yaklaşık 500 metre kadar yukarıda sağ kolda mutlaka görürsünüz. (mesafeyi yanlıyor olabilirim ama yakındır)

Kod sildirip, yeni kod yüklüyor. Ne zaman gitsem hep son model Mercedes, BMW gibi araç sahiplerini orada görürüm.

Alıntıları Göster
    Dikmen caddesindeki bahsettiğiniz yer Serdar anahtar olmalı, aradım Egea için 850 tl orjinal sustalı kumandalı anahtar fiyatı verdiler. Diğer kötü yedek anahtar için ise 500 tl istediler. Fiat servisinde bu fiyatlar 1000 kötü 1200 kumandalı anahtar olarak söylendi.

• Herkese merhaba;
    1.4 motor kullanıcılarına bir sorum olacak.
    Sizlerde sabah aracı çalıştırdığınızda ilk bir iki dakika yüksek devirde çalışıp daha sonra mı rolantiye düşüyor motor.
    Bence bu şekilde çalışmasının bir sakıncası yok ama merak ettiğim herkeste mi bu şekilde.
  • Benzinli motorların hepsi böyledir.

Eski karbüratörlü araçlarda jikle vardı, bilir misiniz? Motor soğukken jikle manuel olarak çekilir ve motor devri yükseltilirdi. Motor ısınınca jikle geri itilir, yerine dönerdi. Bu hareketi şimdi siz yapmıyorsunuz, araç otomatik jikle hareketi yapıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Ankara'da da aynı fiyata yaptırdım. Dıj güçlerin, Amariga'nın oyunu bu.
    Şu kıskançlar bi yakamızı bıraksa, uzaya gidiş geliş 8 şeritli otoban bile yaparız biz :)
  • 1.6 otomatik dizel İstanbul içi ortalama yakıt tüketimi nedir arkadaşlar?

• Bakım kilometresini kaç km ye kadar geçebiliriz? Şu an 30200 km de. Bakım ücreti 420 TL diyor. Şu an bakıma sokamam. Sıkıntı olur mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: altan0348

Bakım kilometresini kaç km ye kadar geçebiliriz? Şu an 30200 km de. Bakım ücreti 420 TL diyor. Şu an bakıma sokamam. Sıkıntı olur mu ?
    Servisle olan yakınlığınıza bağlı. Tanıdıksa 2-3 bin km hatta daha fazlası bile sıkıntı olmaz, öyle ki 35 binde gitseniz bile 31 bin yazarbilir. Siz yine de 1.000 - 2.000 km'yi geçirmeyin.

Ben de 30.000'lik bakım yaptırdım. Beş yüz civarı tuttu ama benim balatalar değişti. Fiyat normal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 16 Ekim 2018; 19:16:2 >
  • ilk 20 bin km bakımı normal şartlarda kaç tl civarında tutuyor? bir diğer sorumda urban modelde ki standart 5” ekrana geri görüş kamerası bağlayabiliyormuyuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayatgezi -- 16 Ekim 2018; 22:0:29 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayatgezi

ilk 20 bin km bakımı normal şartlarda kaç tl civarında tutuyor? bir diğer sorumda urban modelde ki standart 5” ekrana geri görüş kamerası bağlayabiliyormuyuz?
    20.000 km'lik bakım 500-600.-TL arasında olması lazım. Bulunduğunuz şehirdeki yetkili servisleri arayıp fiyat topladığınızı söyleyip, teklif isteyin.

Bildiğim kadarıyla 5" ekrana geri görüş kamerası takılamıyordu ama takan varmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: Okandem1986

1.6 otomatik dizel İstanbul içi ortalama yakıt tüketimi nedir arkadaşlar?

..

• Okandem1986 O kullanıcısına yanıt
    5.2 - 5.8 arası yakıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Okandem1986

1.6 otomatik dizel İstanbul içi ortalama yakıt tüketimi nedir arkadaşlar?
    Benim manuel 1.6 dizel şehir içi 7 litre yakıyor malesef :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madman1 -- 22 Ekim 2018; 19:41:34 >
  • 
Sayfa: önceki 328329330331332
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.