Şimdi Ara

YENi Fiat EGEA (ANA KONU PAYLASIMLAR BURADAN) (328. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.401
Cevap
174
Favori
897.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 326327328329330
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende 2018 1.4 benzinli var ses uzun hılda hiç rahatsız etmedi. ankara samsun git gel yaptık ki yoluda çok iyi değildi bazı yerlerde ama ses konusunda rahatsızlık hissetmedik.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • napolyon94 kullanıcısına yanıt
    Kışın sabahları 5 dk önce kalkar çalıştırırim. O güzelim traktör sesi gibi dizel sesi beni mutlu eder

Benzinli arabada o huzuru yakalayamıyorum. Çalışmiyormuş gibi geliyor. Belki de köylü olduğum için bu ses bana güzel geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyazid84 -- 1 Eylül 2018; 14:18:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dıj güçler yüzünden sıfır km araba ve yakıt fiyatları ne hale geldi (yersen)

1.3 M. Jet Urban: 124.900.-TL (1 litre mazot fiyatı: 6,30.-TL)
    1.3 M. Jet Easy: 116.900.-TL (1 litre mazot fiyatı: 6,30.-TL)

1.4 Urban Fire: 93.900.-TL (1 litre benzin: 6,95.-TL)
  • yeni zamlar geldi

1.4 Urban Fire: 97.900
  • dezan kullanıcısına yanıt
    Araçla 100 km hızla 6. viteste gittiğini varsayalım( Hız sabitleyici açık) yolda bir yokuşla karşılaşırsa araç motorunun gücü 6. Viteste o yokuşla baş edemiyor ve hız düşmeye başlıyor o an sistem devreden çıkıyor.Çünkü 6.viteste o eğimde 100 km hızı korumak için motor devrini yükseltemiyor araç gücü yetmesidinden. Bu durumda sistem otomaitk devreden çıkıyor. Çözümü yokuşla karşılaştığında gaza önceden basarak hızı yükseltmek. Böylelikle yokuşu hız sabitleyici devredeyken kolayca çıkabilirsin daha sonra ayağını gazdan çektiğinde sistem sabitlenen hıza geri inerek çalışmaya devam eder. Bunun dışında düz yolda bu dediğin oluyorsa sistemde muhtemelen elektronik parçalardan kaynaklı bir sorun vardır. Ozaman servisten başka çaren yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi br251 -- 6 Eylül 2018; 11:9:26 >
  • br251 kullanıcısına yanıt
    Maalesef düz yolda oluyor hocam. Servis de çözemedi rast gelmediği için. Bir dahaki bakı da tekrar baktıracağım bakalım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • dezan kullanıcısına yanıt
    Sana tavsiyem aracın garantisi bitmediyse 30 km hızla bile gitsen hep sabitlemeyi devreye al bu arızayı nerde nasıl ne şartlarda yaptığını bulmaya çalış ve servisinde kapısını aşındır dur garantiden gerekirse komple sistemi değiştirt.

• OrQuN kullanıcısına yanıt
    Bir duyum yok fakat 2015 sonunda piyasaya çıktı. 2019 veya 2020 yılında bir makyaj yaparlar. 2019 bence daha isabetli olur zira İtalya pazarındaki ilk rüzgar bile kaybolmuş gibi. Diğer taraflar zaten çok süper değil. Türkiye iyi gidiyor.

Farlar tampon stop lambası gibi görsel şeyler ve multimedya ekran değişir (büyük ve daha iyi olan takılır) . Alt yapı süspansiyon fren vb hiç değişmez.

1.0 yeni 3 silindir benzinli motor eklenirse bomba gibi olur. Bomba.

Arka emniyet kemerine hatchback için ön gerdirici koyup biraz güvenlik asistanı falan koyup euro ncap notunu arttırmak Avrupa satış şansını arttırır. Ben hala pazarda Dacia üstü, eski Hyundai Kia fiyatı civarında bir boşluk var diye düşünüyorum.

Bence fazla arge masrafı ve fiyat artışı yapmadan yapılacak olan bunlar. Yoksa katlanan ayna filan Egea mantığına uygun değil.

• Arkadaşlar tekrardan selamlar, 1. 3 multijet euro 5 ile 1.6 Multijet 2 diye tabir edilen euro 6 arasında daha az çevre krililiği hariç ne gibi farklar var?

Performans farkı da bilinen bişey olduğuna göre kullanıcıyı etkileyecek başka bi fark yok diyebiliriz. Şanzıman oranı yüzünden yüksek hızda 1.6 daha ekonomik olacaktır, şehir içinde 1.3 belki daha az yakabilir. Ama fabrika verileri aynıydı sanırım manuel şanzımanda.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: catkara

Merhaba aracımın bakımını serviste yaptırmayacağım,servis zaman sayacını nasıl sifirlarim
    Yok mu yardım edecek, anahtar şeklinde ışık yanıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: catkara

Yok mu yardım edecek, anahtar şeklinde ışık yanıyor

Alıntıları Göster
    Hocam böyle bir şey yaptırmadım ancak servis dışında da aracın beynine bağlanan bir cihaz var ama nedir bilmiyorum. İşte o cihazı kullanan bir yer bulup, aracın beynine bağlanıp çıkmış uyarıları sildirebilirsiniz. Gittiğiniz serviste yoksa yakındaki bir tanıdıkta vardır.
  • catkara C kullanıcısına yanıt
    Egea araclar 5 yil garantili araclardir. Aracinizin bakimini serviste yaptirmazsaniz garanti disinda kalir.

• 2015 2016 1.6 multijet dizel Lounge sedan aracı olan arkadaşlar ; aracınıza adaptif hız sabitleyici var mı?

Hiçbir sedanda adaptif hız sabitleme ve çarpışma önleme yok. Hb ve sw kasaya özel donanımlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Hiçbir sedanda adaptif hız sabitleme ve çarpışma önleme yok. Hb ve sw kasaya özel donanımlar.
    Her konuda oldukça bilgili ve yardımcısınız, ilginize çok teşekkür ederim.

Ne demek, forumun amacı bu
  • Arkadaslar sikayetvar sitesinde Egea 1.3 multijet 2 motorların 30-40 bin km de enjektör arızası verdiği yazılıyor.Eskiden euro 4 olan ve 70 hp olan araç euro 6 emisyonunda 95 hp olarak satılıyor.1.3 multijet 2 de enjektörler farklıymış ve bunlar arıza yapıyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magneetic -- 13 Eylül 2018; 7:20:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: magneetic

Arkadaslar sikayetvar sitesinde Egea 1.3 multijet 2 motorların 30-40 bin km de enjektör arızası verdiği yazılıyor.Eskiden euro 4 olan ve 70 hp olan araç euro 6 emisyonunda 95 hp olarak satılıyor.1.3 multijet 2 de enjektörler farklıymış ve bunlar arıza yapıyormuş.
    Bu yüzden garantiden ayrılmayın diye insanları uyarıyoruz. Garanti yoksa en kötü 4-5 bin lira cepten çıkacaktır.
  • sıfır alınan egea için ilk bakıma ne zaman gidiliyor ?
  • 
Sayfa: önceki 326327328329330
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.