Şimdi Ara

YENi Fiat EGEA (ANA KONU PAYLASIMLAR BURADAN) (331. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.392
Cevap
172
Favori
896.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 329330331332333
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: madman1

Benim manuel 1.6 dizel şehir içi 7 litre yakıyor malesef :(

Alıntıları Göster
    1- Otomobillerin yakıtı

2- Cep telefonlarının batarya tüketimelerini bir başkasıyla mukayese etmeyin.

Aynı özelliklerdeki bir araba çok farklı etkenler sebebiyle çok farklı yakıt tüketim değerleri verebilir. Kimseyle mukayese etmeyin, sağlıklı fikir vermez.

Eşimle aynı aracı kullanıyoruz. Eşimin yakıt tüketimi 6,1 litre benim 7,5 litre. Gerisini siz hesap edin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

1- Otomobillerin yakıtı

2- Cep telefonlarının batarya tüketimelerini bir başkasıyla mukayese etmeyin.

Aynı özelliklerdeki bir araba çok farklı etkenler sebebiyle çok farklı yakıt tüketim değerleri verebilir. Kimseyle mukayese etmeyin, sağlıklı fikir vermez.

Eşimle aynı aracı kullanıyoruz. Eşimin yakıt tüketimi 6,1 litre benim 7,5 litre. Gerisini siz hesap edin.

Alıntıları Göster
    Eyvallah hocam haklısınız aslında, ben sadece ben mi bu kadar yüksek yakıyorum diye merak ediyorum ondan yazdım açıkcası

• madman1 M kullanıcısına yanıt
    1.6 dizel şehir içi(kısa mesafeli gerçek şehir içi) 7 lt altına düşmesi çok çok çok zor, neredeyse mümkün değil.Şehirler arası 5 , 4.5 lt ye kadar kullanıcı ve yola göre düşebilir.ortalama 5.5-6 lt dir.Şahsım tarafından çok denenmiştir.İzmir büyük şehir ama şehir içinde 6 lt ile kullandım.Ama aydın da 7 lt altına düşemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HasDasOto

1.6 dizel şehir içi(kısa mesafeli gerçek şehir içi) 7 lt altına düşmesi çok çok çok zor, neredeyse mümkün değil.Şehirler arası 5 , 4.5 lt ye kadar kullanıcı ve yola göre düşebilir.ortalama 5.5-6 lt dir.Şahsım tarafından çok denenmiştir.İzmir büyük şehir ama şehir içinde 6 lt ile kullandım.Ama aydın da 7 lt altına düşemedim.
    Yalovadayım bende ev iş arası maks 10km dur kalk var biraz. Sakaryaya gidip geliyorum 109 km sabit ort. 5.2~5.4 arası ışık da var hatırı sayılır sayıda..
  • HasDasOto H kullanıcısına yanıt
    Ev ile iş arası 6-7 km bir mesafe. Motor ısınana kadar işe varmış oluyorum. Bu güzergahta 5. vitese geçemiyorum desem yeri var. Yoğun trafik ve ışık var. Soğuk havalarda 7,5 litreyi bile geçiyor.

• Merhaba arkadaşlar. 2016 model egea hb aracım var. Malum araçlarımız hareket halinde değilken anlık tüketimi göstermiyor. Rölantide 1.3 Multijet 2 Euro 6 motorun yakıt tüketimini depodan ölçen var mı?

• Arkadaşlar herkese merhaba,

uzun zamandır bir araba bakma ve alma içerisindeyim. şu an da bulunan kampanya ile 80 bin liraya bu egea hb almayı dusunuyorum. tavsiye edermisiniz? bu konuda bilgiye ıhtıyacım var
  • quote:

Orijinalden alıntı: gallerkrali

Arkadaşlar herkese merhaba,

uzun zamandır bir araba bakma ve alma içerisindeyim. şu an da bulunan kampanya ile 80 bin liraya bu egea hb almayı dusunuyorum. tavsiye edermisiniz? bu konuda bilgiye ıhtıyacım var
    Urban plus HB benzinli otomatik sahibiyim. Sınırlı bir bütçe ile ulaşabildiğim en iyi araç buydu. Aynı şartlar altında bugün olsa yine alacağım bir araç. Konforlu, içi geniş, bagajı geniş, yalıtımı iyi. Şu ana kadar yakıt dışında bir sıkıntım olmadı. Yakıt tüketimi yüksek ve bunu bilerek aldım, pişman ya da şikayetçi değilim.
  • MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    peki. 80 bin liralık olan model için ne diyebilirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gallerkrali

peki. 80 bin liralık olan model için ne diyebilirsiniz?
    Easy plus 1.4 fire 95 hp

Güvenlik açısından bir eksiği yok, hava yastıkları tam, hız sabitlemesi var v.s. v.s.

Ama karşısında yakın fiyata corolla 1.6 life var, düşündürüyor.

İkisi arasında kalsam, sanırım corolla tercih ederdim.
  • MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    corolla tabik iyi araba ama arada bazı küçük ayrıntılar var, küçük ama kullanışlı olması benim egeayı alırken öne çıkan unsurlar oldu.

1- sis farları

2- sis farlarının dönüşe duyarlı olması

3- 5” ekran

4- koltuk arkası cepleri (çocuklu aileler için önemli)

5- ön panelin malzeme kalitesi

6- bagajın corolladan geniş olması

ve buna benzer birkaç ayrıntı daha..

bu arada egeayı alırken corolladan 2 bin tl daha ucuza almıştım, muhtemelen kasko gibi giderlerdede daha düşük rakamlar oluyordur. bu fiyat unsurlarıda önemli bir detay oldu.
    seçim yapması zor olmuştu, şu an kullanıyorum aldığıma pişman değilim, al satçı da değilim aile arabası olarka uzun süre bineceğim. iki aracında ikinci el piyasası var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayatgezi -- 23 Ekim 2018; 14:58:0 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hayatgezi kullanıcısına yanıt
    Soran arkadaş, HB egea sormuş, bagaj avantajı corolladan yana. Ayrıca 1.4 egea ile 1.6 corolla arasında kayda değer performans farkı var. Corolla 132 bg 160 nm tork var.

Diğer ayrıntılar bence bunların yanında gözardı edilebilir. Corollanın tek bariz eksiği sis farı olmaması.

Ek: Bu arada blogunuzu okumuştum bir ara, şimdi nickten hatırladım tekrar baktım ama hiç güncelleme/ekleme yapmamışsınız. Yazarsanız haber verin lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MÜŞAVİR -- 23 Ekim 2018; 15:28:1 >
  • 1.3 sedan urban araç arıyorum düşük km li forumda satacak arkadaşlar varsa mesaj atabilirler.ailemiz büyüdü astra j kasa aracım var sport paket egea almayı planlıyorum.
  • yasrhere Y kullanıcısına yanıt
    Bagaj ihtiyacı var sanırım?

Astra'nın motoru, model yılı nedir?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiat Egea Station Wagon 1.6 16V MultiJet II DCT Lounge Plus almayı düşünüyorum ama çift kavramalı otomatik şanzımanların bakımı ve onarımı daha masraflı oluyormuş? 
    Sizce DCT şanzıman almalımıyım?

• Cevap bekliyorum.

• Bende çift kavrama sedan var motorla uyumu çok güzel, akıcı, hızlı ve konforlu bi şanzıman.

Tabiki tam otomatik sağlamlığı bekleyemeyiz ama kronik bi sorunu yok şimdilik. Arıza yaparsa veya kavrama değişimi gelirse ve garanti yoksa masrafı çok olabilir ama yeni araçta bu risk az.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 25 Ekim 2018; 1:13:56 >
  • lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Garanti varsa çift kavramalı otomatik şanzımanı ücretsiz mi değiştiriyorlar?

• Avengers.90 kullanıcısına yanıt
    Ya ücretsiz olur yada ciddi oranda indirim olur. Bayinin müşteri yaklaşımına bağlı. Güldüren de var süründüren de.

Egea facebook grubunda şanzımanı 2 kez bozulan aracı sıfırı ile değiştirmişlerdi.

• lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Link verirmisin?

• 
Sayfa: önceki 329330331332333
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.