Şimdi Ara

YENi Fiat EGEA (ANA KONU PAYLASIMLAR BURADAN) (154. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: eminbey777 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir - 4 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
11.401
Cevap
174
Favori
897.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fluence zaten Egea'dan büyüktür. Kendisi C segmentin büyükleri arasında boyut olarak.

Kendim şu an megane 2 sedan kullanmaktayım. Egeayı da iki kere inceledim. Mesafe olarak fark olmasa bile ön koltuktayken Egeanın konsolunun ve vites topuzunun olduğu bölgenin yüksek olmasından dolayı daha dar hissettiriyor. Yüksek sevenlere daha hoş gelebilir fakat bence hb egeanın konsolu daha güzel. Arka koltuktayken diz mesafesinde her iki araçtada da sorun olmamakla birlikte Egeanın tavanını daha alçak buldum. Tabi tasarımın bir bedeli var. Dış tasarımda bence Egea megane dan oldukça güzel. İçi ikisinin de vasat.

Ayrıca araba alma arefesindeyim. Uzun zamandır bu modelleri incelemekteyim. Sıfır 1.4 egea urban ile 2013 üstü fluence 1.5 dci touch plus arasında kaldım. Yıllık fazla km yapmıyorum. Maksimum 10 000 ama bir türlü karar veremedim.
  • needacar kullanıcısına yanıt
    Ilan Bursa'dan..

Yani %99.9 ihtimalle fabrika Çalışanı biri personel indirimiyle almış, üstüne 1.000 lira kar koyup Satıyor. Onun için iyi alışveriş.. Sen de düşünüyorsan kaçırma bak, bu fiyata bulamazsın başka yerde ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dizel EGEA kullanıcısı arkadaşlar hangi akaryakıt firmalarını tercih ediyorsunuz? Önerileriniz nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: C E B R A I L

Dostlar 1.6 benz.otm kullanan var mı?

Silgec hocam kullanıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: C E B R A I L

Dostlar 1.6 benz.otm kullanan var mı?

Şehir içi yaklaşık 20 km test ettim.

Motor çok başarılı geldi.

Zaten e torq adlandırılmasından anlaşılacağı üzere tork grafiğini çok başarılı şekilde homojen dağılım sağlayan bir yapısı var. Torkunun %85'ini 1500 devir/dakika'dan itibaren vermesiyle oldukça atik hissettiriyor

Hızlanması devamlı ve pürüzsüz

Şanzıman tepkileri tork konvertörlü klasik bir otomatikden beklenen konforlu ve geçişleri hissettirmeyen bir yapıda. Ben beğendim.

Sadece ilk kalkışta frenden gaza direk yüklenilince biraz sarsıntı yapmakta. Çözümü frenden çekilince ayağı biraz yumuşak gaza dokunulursa bu da yaşanmıyor

28 km/h hızla ve kırmızı ışıkların oldukça fazla olduğu bir güzergahta ortalama yakıt 6.5 lt/100 km. Benden önceki yakıt ortalaması ise 12.6 idi. Bu da kullanıcıya göre yakıtın ne kadar büyük farklar oluşturduğunun göstergesi.

Bence bu segmentte f/p oranı yüksek, lpg uyumlu ve sorunsuz tam otomatik şanzımanıyla alınası bir seçenek olmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: Bilen Biri

Dizel EGEA kullanıcısı arkadaşlar hangi akaryakıt firmalarını tercih ediyorsunuz? Önerileriniz nedir?

Bende daha önce yakit ile ilgili bişiler yazmıştım ama cevap yazan olmamıştı. Ben karışık aliyorum hocam 2.88, 2.92, 3.06 yazan yerlerden aldim şu ana kadar da iki ve üç defada opette fulledim. Denk gelirsem mola adli firmadan tam dolduruyorum 2.95 seviyesinde. Babamin 2008 berlingosu var 115 binde sürekli moladan aliyo hiçbi sıkıntı olmadi yakitla ilgili. Ben hala merak ediyorum shel opet po gibi firmalar 3.5 civari iken diğer firmalar ile neden bu kadar fark var.

• dardanel16 kullanıcısına yanıt
    Super bir zekaya sahipsiniz. Arac geneva da c compact diye tanitilirken sizin gibi ustun yetenekli ulkemiz insanlari araci b yapabiliyor. Malzeme kalitesine gore belirlenecekse kesinlikle jetta ve fluence de b segmenti olurdu emin olunuz. Jetta da klasik vw konsolu olmasi kurtarmiyor maalesef kardes

• quote:

Orijinalden alıntı: needacar

quote:

Orijinalden alıntı: john mclane

Bu arabaya verilen her kuruş bence yazık...

Araç "yok!" Satıyor maşaallah. 2016 model 0 km 1.4 Urban 50000 TL.
    Fabrika araç yetiştiremiyor ama ne hikmetse Meksika yada açılmaya karar vermiş😄
    Araç yok karaborsa, fiyatları artıyor😄
    Bkz:
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sok-kampanya-2016-model-o-km-egea-urban-paket-277956901/detay

Egea isminin geçtiği her konuya yazma işinden vakit kaldıkça netteki tüm sitelerde Egea mı arıyorsun valla piyasa senden sorulacak. Fiat satıştakiler bile senin kadar bu arabaya mesai harcamadı:) Al artık bi tane bu ilandaki de iyimiş 1-2 bin ucuz sıfırdan ama tabi nakit 50bin de zor

• Delikanlı kardesim at linki bakalım hangi donanimmis. Kaç liraymis? Dediklerinize kendiniz bile inanmıyorsanız.

Alın arabanız da sizin olsun konumuz da sizin olsun.

• YSF_023 kullanıcısına yanıt
    Hocam resim demis de bu adamin cenevre de tanitilan aractan da mi haberi yok! Bu nasil sacma bir durum.

• HB Modelinde ledli far standart değil Parasını veren üst donanımda ledini alacak.
    Ben aracımı alırken led yoktu , olsada üzerine 1500 tl isteseler gene almazdım zaten.

• gismo G kullanıcısına yanıt
    Yok, sıcak fırsatlardan rastgeldim bir arkadaş paylaşmış. Allah ın işi kesinlikle almam demem😄
    Aslında otomatik HB si 55 olsa, al hanıma kullansın. Bayan kullanıcılar çullanır. Parçada nispeten ucuz, iyi satar. Honda jazz in yerini alır.

• quote:

Orijinalden alıntı: apokhan

Super bir zekaya sahipsiniz. Arac geneva da c compact diye tanitilirken sizin gibi ustun yetenekli ulkemiz insanlari araci b yapabiliyor. Malzeme kalitesine gore belirlenecekse kesinlikle jetta ve fluence de b segmenti olurdu emin olunuz. Jetta da klasik vw konsolu olmasi kurtarmiyor maalesef kardes

Bakın egea için ilk lansmanda kurulan cümlelere bakın sizin gibi birinde zekama övgüsü alamam beni onurlandırdı
  • quote:

Dizel EGEA kullanıcısı arkadaşlar hangi akaryakıt firmalarını tercih ediyorsunuz? Önerileriniz nedir?

multijet opet sever hocam

• fiat araçlarda ilk aldığınızda opet kart veriliyor. sürekli opet kullanırsanız motor garantisi var. her alımda kartı istasyona okutup km yazdırıyorsunuz, azar azarda kartta puan birikiyor. ben aynen uyguluyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: dardanel16

quote:

Orijinalden alıntı: apokhan

Bakın egea için ilk lansmanda kurulan cümlelere bakın sizin gibi birinde zekama övgüsü alamam beni onurlandırdı

Lansmanla ilgili basın açıklaması:
    http://www.fiatpress.com/press/article/116945
    "A global model for a global brand: Fiat presents its new Compact Sedan..."

Compact sedanın sınıfını biliyorsunuz sanırım.

• haala sınıf tartışması yapılıyor.corolla ile egeanın ölçüleri ve donanım olarak egea önde.bitsin bu tartışma artık.
    Bu mesaja eklenen görseller:

• aaaa 2016 fiestada tüm modellerinde arkalar kampana .çok ayıpppppp

• quote:

Orijinalden alıntı: elktrnkdls

haala sınıf tartışması yapılıyor.corolla ile egeanın ölçüleri ve donanım olarak egea önde.bitsin bu tartışma artık.

illa bir eziklik yapacaklar ya ondan... boşverin onları... herkes beğendiğini alıp kullansın..

• quote:

Orijinalden alıntı: masterap

quote:

multijet opet sever hocam

Egea sahibi değilim ama niyetim olduğu için konuyu sürekli takip ediyorum.
    Mecvut Aracım 1.395 hp e5 motor linea.
    İstanbul da class adında petrol istasyonları var. Son 4-5 aydır class dan alıyorum. Hiç bir sorun olmadı şimdiye kadar çok şükür.

• 
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.