Şimdi Ara

YENi Fiat EGEA (ANA KONU PAYLASIMLAR BURADAN) (152. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11.399
Cevap
174
Favori
896.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 150151152153154
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ben alalı 20 gün kadar oldu, 1.4 urban kırmızı, 680 km yaptım, bursa şehiriçi ve az da olsa çevre yolunda kullandım ortalama 29 km hız ile yakıt tüketimim 7.8 bu da benzini ortalama aldığım fiyata göre 4.1*7.8/100=0,3198 kuruşa denk geliyor. benim için lpg taktıracak bir durum yok. kabul edilebilir değerler.
  • Sıfır araba almayı düşünüyoruz bu aralar bi bakayım dedim, allahın symboluna 50 bin tl giriş fiyatı yazmışlar. Orta donanım mis gibi egea'yı 55'e veriyolar siz daha neyi tartışıyonuz anlamadım. Aynı şekilde bi toyotaya bakıyım dedim, corollaya göz gezdirdim dizel 76 bin tl yuh be kardeşim bide boş versiyon. Orta donanım bile değil.

64 bin verip alırım bi 1.3 multijet paşa paşa binerim. Varsın aynası elle kapatılsın.
  • Diyelim ki TOFAŞ bu arabayı iç pazarda fahiş fiyata satıyor. Bu durumda aracın motoru, donanımı ve Türkiye'deki araç fiyatları belli. İç piyasadaki araç fiyatlarına bakarsak en iyi donanımı en uygun fiyata yine TOFAŞ veriyor. Ne yapalım, Lounge fiyatına gidelim benzinli Coralla mı alalım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bilen Biri

Diyelim ki TOFAŞ bu arabayı iç pazarda fahiş fiyata satıyor. Bu durumda aracın motoru, donanımı ve Türkiye'deki araç fiyatları belli. İç piyasadaki araç fiyatlarına bakarsak en iyi donanımı en uygun fiyata yine TOFAŞ veriyor. Ne yapalım, Lounge fiyatına gidelim benzinli Coralla mı alalım?

Haklısın,ikiside benzinli ise Lounge mounge anlamam gider Tohota alırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: juke sero

Hocam boşuna ugrasmayin. Birak ovsunler.

Benim aklıma Behzat Ç. Geldi. Hani diyor ya ezber bozan. Daha sonra aklima Rahmetli Kemal Sunal ın 100 numaralı adam filmi geldi. Aynı şeyi gördüm. Reklamla ovmekle araba satiyorlar. Yakinda 2.elde gerçek ederini gorecez zaten

Bahsettiğiniz filmde satılan mallar alındığı anda kötü olduğu anlaşılıyo ve herkes bunu dile getiriyo. Egea formlarını inceleyin sayın hocam alipta pişman olan gördünüz duydunuzmu hadi alanlarida geçtim onlar için para verdiler kötülemez diyebilirsiniz ama test sürüşü yapanlar bile begeniyoken sizin bu arabayla alıp veremediğiniz ney.

• kurtay kullanıcısına yanıt
    Alın tabikide hocam toyota. Forumda kimse illa egea al demiyo zaten tercihlere her ne olursa olsun saygı gösterilmeli.

• Arkadaşlar bugün kocgaz firmasindan yakıt almaya girdim. Pompa takıldı fakat yakıt taşar gibi geri döküldü. Pompaci arkadaş diğer çalışanı çağırdı. abinin dediklerini yazıyorum başınıza gelirse şaşırmayın sizde gerçi belki sadece ben bilmiyorumdur ama yinede yazayım. Abi dediki fiat arabalarinin yakit deposunun girişi opete göre yapılıyo yani pompanin ucu kısa ise fiat araçlarına denk gelmiyo dedi. Bana uzatici olmasi lazim nerde dedi valla ben bilmem dedim öyle uzatici falan. Adam stepneyi açtı işte burda dedi siyah uzun bi parça onu depoya taktı sonra pompayi takti yakıt dolmaya başladı. Dedim ben pek opetten almiyorum sadece sizde böyle oldu. Uzun pompalı firmalara denk gelmişsin dedi.

• yargicc kullanıcısına yanıt
    Tabiki tercihlere saygı duymak lazım.Ama iyi olmazmı sosyal medya falan konuşulanları değerlendirmeleri...
    Herkezin faydasına olur.Aracı kötülemedim kötülememde...sonuçta arkada emek var ekmek yiyen insanlar var.Forumlarda bu gibi muhabbetler açılınca "fan olmak,veya git başka foruma,yaftalama" başlıyor.
    Bende sıfır araç alma arifesindeyim ve Agea yada baktım.
    Yine tekrar ediyorum,60.900 otomatik Agea vs 65.000 focus otomatik????
    Sonuçta FORUM,fikrimi paylaştım.

• quote:

Orijinalden alıntı: kurtay

quote:

Orijinalden alıntı: Bilen Biri

Diyelim ki TOFAŞ bu arabayı iç pazarda fahiş fiyata satıyor. Bu durumda aracın motoru, donanımı ve Türkiye'deki araç fiyatları belli. İç piyasadaki araç fiyatlarına bakarsak en iyi donanımı en uygun fiyata yine TOFAŞ veriyor. Ne yapalım, Lounge fiyatına gidelim benzinli Coralla mı alalım?

Haklısın,ikiside benzinli ise Lounge mounge anlamam gider Tohota alırım.

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alinti: kurtay

quote:

Orijinalden alinti: Bilen Biri

Diyelim ki TOFAS bu arabayi iç pazarda fahis fiyata satiyor. Bu durumda aracin motoru, donanimi ve Türkiye'deki araç fiyatlari belli. Iç piyasadaki araç fiyatlarina bakarsak en iyi donanimi en uygun fiyata yine TOFAS veriyor. Ne yapalim, Lounge fiyatina gidelim benzinli Coralla mi alalim?

Haklisin,ikiside benzinli ise Lounge mounge anlamam gider Tohota alirim.

ikisi de 1.6 benzinli ve aynı fiyat olsa ben de toyota alırım fakat corolla 1.6 benzinli (active) ile egea 1.6 dizel (urban) aynı fiyat, donanımlar benzer

• quote:

Orijinalden alıntı: kurtay

Tabiki tercihlere saygı duymak lazım.Ama iyi olmazmı sosyal medya falan konuşulanları değerlendirmeleri...
    Herkezin faydasına olur.Aracı kötülemedim kötülememde...sonuçta arkada emek var ekmek yiyen insanlar var.Forumlarda bu gibi muhabbetler açılınca "fan olmak,veya git başka foruma,yaftalama" başlıyor.
    Bende sıfır araç alma arifesindeyim ve Agea yada baktım.
    Yine tekrar ediyorum,60.900 otomatik Agea vs 65.000 focus otomatik????
    Sonuçta FORUM,fikrimi paylaştım.

Ünlü düşünür Behzat Ç derki ayni ozelliklerde daha uygun bir araç varsa gidin onu alın..

• quote:

Orijinalden alıntı: hyildiz2

quote:

Orijinalden alıntı: YSF_023

Her şey bitti şimdi de disklere mi geldi sıra Emin olmadığınız bilmediğiniz konular hakkında yorum yazmayın ki milletin kafası karışmasın.Arabanın kalitesini arka disklere bağlamışsınız helal olsun ne diyim.Sizin mantıkla arkaları disk olan 1.6 Egea kaliteli ama disk olmayan 1.3 Egea kalitesiz öylemi ? Aynı araba bunlar hangi kalite farkından bahsediyoruz.Siz 4 diskinize güvenip en ucuz lastik hangisiyse onu alın.Mesela Corolla'nın ve Golf'ün aslında lastiğe bile ihtiyacı yok,jant üzerinde bile mükemmel frenleme sağlar çünkü Golf ve Corolla dünyadaki hatta güneş gezenenindeki en kaliteli,en sağlam eşi benzeri olmayan tek rakipi uzay gemileri olan araçlar...Yine sizin mantıkla bacaklarınız güçlüyse kışın bot giymenize gerek yok,ayaklarınızdaki güç sayesinde kösele ayakkabıyla bile buzun üstünde yürürsünüz...Deneyin test edin gelin öyle tartışalım,hariçten gazel okumakla olmaz...

Bana 1 tane arka lastiği disk olmayan 2016bmw gösterin.

Volvo mesela volvonun bütün modelleri ondeki araca yaklaşınca otomatik fren yapiyor. Standart

Diyeceksiniz ki onlar 100.000tl. Aynı donanim ayni motoru koy egeaya arada 10.000 tl fark kalır.

Kimin ne lastik taktiğini nerden biliyorsunuz? 156 aracima 207 aracima golf 5 aracima michelin taktım. Hepsini de yaklasik 20.000tl.ye sattım.

50.000 tl den başlayan arabaların arkalari disk degil. Üstelik fiyat. Su b segmentinde bozma arabayı
    D sinifi yapacaksınız yakinda. Ayip. Sizin yazdıklarımızı inanan 2 kisi cikacak ve kredi falan borca girip bu aracı alacak.

Egea kotu degil ama fiyati 35.000 tl olsa idi

Şu eksilemeyi dh niye kaldırır ki!
    Efes hb de o bahsettiğin frenleme var. Araçta radar var bu güvenlik onlemleri için. Hatta öve öve bitirilemeyen golf 7. De bile yok o ozellikler

• quote:

Orijinalden alıntı: hyildiz2

Isınma ile ilgili dezavantajları var. Isınınca durma mesafesi uzar.

Şöyle dusunun bir arac 15 metrede duruyor diğeri 15.50 metrede. O yarım metre bile kazayı engelleyebilir.

Basit mantıkla iki telefon var. İkisi de yaklasik ayni isi yapiyor. Ancak birisini 10 dk kullanınca ısınıyor ve yavaşlıyor. O telefonu alir miydiniz? Tabii ki ısınmadan tam randıman çalışanı alırsınız.

Peki siz düşünün neden 1.6 mjet egea da disk varken 1.4 olan başlangıçta kampana var?

Teknik olarak ikisi de 170-180 km hızlara çıkan araclar. Ikisinin de ani fren yapması gerekmeyecek mi? 1.4 'deki insanlar can taşımıyor mu?

Arkadaş saçma saçma yazmışsınız da 180le giderken isterse paraşüt aç kısa mesafede gene geberirsin gelmssin burada sacmaliyorsin yok telefon yok hiz. Bi git de a3 konunu kirlet.

• Bir de kampana ısınır demiş. Asıl diskler çok kullanımda ısınır ve çatlama yapar. Bu yüzden yük kamyonlarinin havalı frenlerininin yanında arka frenleri kampana kullanılır. İskembeden sallayanlar biraz arastirsin!

• quote:

Orijinalden alıntı: yargicc

Arkadaşlar bugün kocgaz firmasindan yakıt almaya girdim. Pompa takıldı fakat yakıt taşar gibi geri döküldü. Pompaci arkadaş diğer çalışanı çağırdı. abinin dediklerini yazıyorum başınıza gelirse şaşırmayın sizde gerçi belki sadece ben bilmiyorumdur ama yinede yazayım. Abi dediki fiat arabalarinin yakit deposunun girişi opete göre yapılıyo yani pompanin ucu kısa ise fiat araçlarına denk gelmiyo dedi. Bana uzatici olmasi lazim nerde dedi valla ben bilmem dedim öyle uzatici falan. Adam stepneyi açtı işte burda dedi siyah uzun bi parça onu depoya taktı sonra pompayi takti yakıt dolmaya başladı. Dedim ben pek opetten almiyorum sadece sizde böyle oldu. Uzun pompalı firmalara denk gelmişsin dedi.

KOÇ grubunun bu kadar ileri gidebileceğini zannetmiyorum, pompacı bana biraz saçmalamış gibi geldi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: apokhan

Bir de kampana ısınır demiş. Asıl diskler çok kullanımda ısınır ve çatlama yapar. Bu yüzden yük kamyonlarinin havalı frenlerininin yanında arka frenleri kampana kullanılır. İskembeden sallayanlar biraz arastirsin!

Funboy gibi gelmissiniz konuya. O zaman iki sorum var.

1- neden 1.6 motor egea da disk kullanılıyor? 1.4 başlangıçta neden kampana var? Şu anda hangi c sınıfı araç kampana kullanıyor? Hangileri disk kullanıyor?

2- ben fiatin sitesinde otomatik fren yapan güvenlik sistemini goremedim. Link gönderir misiniz? Ayrıca fiyatı ne kadarmış?

• apokhan kullanıcısına yanıt
    Neden hoşunuza gitmedi mi yazdıklarım. A3 aracım varsa bu konuya yazamam mı? Belki anama babama araç arıyorum.

Yıl olmuş 2016 50.000 tl.ye 1.4 benzinli arka frenler kampana olan araç satacaklar. Tüm dünya tüm marka kampanyadan vazgeçmiş diske dönmüş. Siz neyin derdindesiniz.birisi diyor ki kamyonlar kampana kullanıyor. Arkadaş kamyon mu alıyoruz?

Burada 3-5 kişi konuyu Trollemişsiniz. Sen de dahil sadece Egeanın konusuna mesaj atıp reklam yapıyorsun.

İnsanları kandıramazsınız. Herkes her şeyi okuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1AC549C12 -- 9 Mart 2016; 0:50:44 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cidden o kampana olayi maliyetten kismada artik son nokta

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkes herşeyi okuyorda merak ettim şimdi, bu aracın arkaları kampana olunca durmuyor mu? Düz yolda giderken ağaç tepesine mi çıkıyor? Bende linea var arkaları kampana, esp de yok ama daha 1 kere frenden yana sorun yaşamadım gayet güzel stabil duruyor,savurmuyorda. Disk olunca ne fark olacak? Tamam görüntü olarak disk güzel duruyor, frenlemede disk daha stabil olabilir o da tamam madem öyle insan hayatına çok önem veriyor diğer firmalar seramik hava kanallı kullansınlar arka diskler hep tek yaprak soğutma kanalları yok, onuda koysunlar madem neden koymuyorlar? Maliyetten kaçmak için koymuyorlar. Diğer araçlar 30mt duruyor da egea 100mt de mi duruyor? Hayır onunda fren mesafesi makul eşdeğeri ile arasında 1 2 mt oynar. Ki arkalar disk bile olsa siz veya sizin gibiler illa bu araçta bir kusur bulmaya çalışırsınız. Kötülersiniz fiatın araçlarını. Bırakın millet paylaşımda bulunsun fikrini söylesin alan alsın almayan almasın, zaten mercedes alacak parası olan adam gidipte opele vw bakmaz fiata bakmaz gider mercedes alır. Lütfen artık konuyu baltalamayın artık da arkadaşlar izlenimini yazsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: halils2

Herkes herşeyi okuyorda merak ettim şimdi, bu aracın arkaları kampana olunca durmuyor mu? Düz yolda giderken ağaç tepesine mi çıkıyor? Bende linea var arkaları kampana, esp de yok ama daha 1 kere frenden yana sorun yaşamadım gayet güzel stabil duruyor,savurmuyorda. Disk olunca ne fark olacak? Tamam görüntü olarak disk güzel duruyor, frenlemede disk daha stabil olabilir o da tamam madem öyle insan hayatına çok önem veriyor diğer firmalar seramik hava kanallı kullansınlar arka diskler hep tek yaprak soğutma kanalları yok, onuda koysunlar madem neden koymuyorlar? Maliyetten kaçmak için koymuyorlar. Diğer araçlar 30mt duruyor da egea 100mt de mi duruyor? Hayır onunda fren mesafesi makul eşdeğeri ile arasında 1 2 mt oynar. Ki arkalar disk bile olsa siz veya sizin gibiler illa bu araçta bir kusur bulmaya çalışırsınız. Kötülersiniz fiatın araçlarını. Bırakın millet paylaşımda bulunsun fikrini söylesin alan alsın almayan almasın, zaten mercedes alacak parası olan adam gidipte opele vw bakmaz fiata bakmaz gider mercedes alır. Lütfen artık konuyu baltalamayın artık da arkadaşlar izlenimini yazsın.

Dediklerinizin büyük kısmına katılıyorum. Ben bu araba alınmaz demedim. Nerden yazdiysam kampana kötü yazdım. Siz dürüstçe her şeyi yazmışsınız.

3 gündür kampananin daha iyi olduğunu savunuyor arkadaşlar. Ben buna kızıyorum. Tavsiye isteyen kimseye alma demedim.

Ama herkes elini vicdanına koysun. Bu konuyu baltalayan ben değilim. Son 3 günlük mesajlara bakin sürekli bana saldırıyorlar.

Reklamlarına ve fiyatına bakınca bu arabanın sonradan çok daha fazlası olması gerekiyordu. Ne yazık ki bize her şeyin eskisi ve kötüsü mustahak.
    Herkes izlenimini yazsın ama bu konuda çok fazla satış temsilcisi var. Haberiniz olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1AC549C12 -- 9 Mart 2016; 9:10:05 >

• ***Leopard*** kullanıcısına yanıt
    Son nokta olarak reno ve dacianin arka kapıları manuel yapmasının üstüne başka bişi olmaz muhtemelen
    bu kampana disk olayinida forumda yazilana dek açıkçası bilmiyodum. İki yil 2013 symbol kullandim frenlerde hiçbi sıkıntı yaşamadım. Bu kampana olayının gerçekten bu kadar kafaya takilacak bişi olduğunu düşünmüyorum.

• 
Sayfa: önceki 150151152153154
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.