Şimdi Ara

Yeni ekran kartı taktım PC açılmıyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Asus m5a97 anakart
    AMD fx8320 CPU
    700 watt PSU
    20 GB DDR3 RAM
    Sapphire HD 7850

Ekran kartını Sapphire RX 570 ile değiştirdim PC yi açtım çalıştı oyunda bakayım dedim oyuna girdi sonra elektrik kesilirmiş gibi aniden kapandı ve PC şuan açılmıyor.

Önceki ekran kartı güç girişi 6 çentikli iken yeni ekran kartı 14 çentikliydi. Baktım güç kablolarının devamında bir 6 lı ve bir 2li kablo da var aynı hat üzerinden geliyor onları kalan yerlere taktım. Acaba bu bağlantı mı yanlış oldu? Yeni ekran kartı taktım PC açılmıyor? Yeni ekran kartı taktım PC açılmıyor? Yeni ekran kartı taktım PC açılmıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi argk02 -- 13 Eylül 2020; 18:47:16 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Ekran kartın üzerindeki tüm güç girişlerinin dolması lazım.
  • GoldPunch kullanıcısına yanıt
    Hepsi doldu zaten o kabloyu kendim çıkardım ki ne demek istediğim tam anlaşılsın.

• Arkadaşlar eski ekran kartını taktım şu ekran geldi şuan çok fena tırstım çünkü daha önce bu ekran geldiğinde anakart değişmişti yine öyle birşey mi oldu Yeni ekran kartı taktım PC açılmıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi argk02 -- 13 Eylül 2020; 21:45:0 >
  • hallettiniz mi sorununuzu?

• BIOS'u sıfırlayıp PC'yi kapatın. Yeni ekran kartını doğru taktığınızdan emin olarak mevcut tüm güç girişlerininde doğru olarak, ( kare ve 45'kırık kare girişlerine dikkat ederek ) taktığınızdan emin olarak tekrar açın. Açılmıyor ise ekran kartı ile ilgili bir sorun olacağı aşikar.

O ekran daha önce geldi ve anakart değişti ise bu hatalı bir adım. O, anakartın bozuluğunu göstermez. Bir neden den ötürü o ekran da kalıyorsa, bunun muhtemel sebebi uyumsuz / sorunlu donanım değişikliği veya biten BIOS pili olma ihtimali yüksek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asyagrafik -- 17 Ekim 2020; 19:35:15 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.