Şimdi Ara

Yeni Ekran Kartı Alma Hakkında -Öneri-

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba aşağıdaki sistemle önümüz 2-3 yılın oyunlarını kaliteli bir şekilde oynatabilecek bir ekran kartı almak istiyorum ama malum dolar yükseldi, nvidia tarafında piyasaya tam olarak sürülmemiş kartlar var, amd tarafı ise tam bir muamma HD8xxx serisinin çıkış tarihi sürekli ertelendi. Başlangıçta ASUS DCII HD7970 TOP serisini almayı düşünüyordum ama şuan piyasada bu kart bulunmuyor. Şimdi ise revaçta GTX770 var. Şurada 2 ay yaz tatilim var ve durum bu. Önerileriniz nelerdir? Şuan önereceğiniz ve Türkiye piyasasında bulabileceğim bir ekran kartı almak mı? Yoksa yaz tatilini idare edip, amd tarafında yeni kartların çıkmasını ya da nvidia tarafındaki kartların hepsinin piyasa sürülmesini bekleyip, fiyatların durulmasını beklemek mi daha mantıklı? Ne yapacağımı şaşırdım. Bu arada şuan ki bütçem 1300TL civarı, daha fazla da verebilirim ama o kadar fazla vermeye gerek var mı onuda göz önüne alırsak ne yapmam daha mantıklı sizce? Bu arada ileride o.c. de yapmayı düşünüyorum.

Anakart: ASUS CROSSHAİR V FORMULA Z
    İşlemci: AMD FX8350
    İşlemci Soğutucusu: CoolerMaster Hyper X 212 Evo
    Ram: Corsair Vengeance 2x4 1866MHz CL9
    Kasa: Corsair Carbide 500R
    PSU: Corsair HX 850W 80+ Gold
    HDD: WD 1 TB Black

• Nvidia 4gb modelleri bekle bende o bütçe olsa ekran kartına oyle yapardım. AMD ekran kartları hakkında daha bilgi yok çünkü. 4gb GTX 770 yakışır gibi. Niye 4gb dersen ilerde oyunları nasıl olcağı belli olmaz ondan. Crysis3te bile 2gb geçiyo diyo bazıları
  • quote:

Orijinalden alıntı: QuantumMoose

Arkadaşlar merhaba aşağıdaki sistemle önümüz 2-3 yılın oyunlarını kaliteli bir şekilde oynatabilecek bir ekran kartı almak istiyorum ama malum dolar yükseldi, nvidia tarafında piyasaya tam olarak sürülmemiş kartlar var, amd tarafı ise tam bir muamma HD8xxx serisinin çıkış tarihi sürekli ertelendi. Başlangıçta ASUS DCII HD7970 TOP serisini almayı düşünüyordum ama şuan piyasada bu kart bulunmuyor. Şimdi ise revaçta GTX770 var. Şurada 2 ay yaz tatilim var ve durum bu. Önerileriniz nelerdir? Şuan önereceğiniz ve Türkiye piyasasında bulabileceğim bir ekran kartı almak mı? Yoksa yaz tatilini idare edip, amd tarafında yeni kartların çıkmasını ya da nvidia tarafındaki kartların hepsinin piyasa sürülmesini bekleyip, fiyatların durulmasını beklemek mi daha mantıklı? Ne yapacağımı şaşırdım. Bu arada şuan ki bütçem 1300TL civarı, daha fazla da verebilirim ama o kadar fazla vermeye gerek var mı onuda göz önüne alırsak ne yapmam daha mantıklı sizce? Bu arada ileride o.c. de yapmayı düşünüyorum.

Hocam beklersen daha ıyı olur ama bu sefer fıyatı ınecek dedıgın kartlar stokta kalmıyor, mıllet yamyam gibi alıyor ,bence lınkını verdıgım kartı pusuda bekle , 150-200 tl ındırımle gayet ıyı kart bosuna 7970 top'a o paraları verme onerdıgımı al

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-gtx770-dc2oc-2gd5-gtx770-directcu-ii-oc-gddr5-2gb-256bit-nvidia-geforce-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=65918#allImages

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Headbanger_Kerry -- 21 Haziran 2013; 14:05:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Headbanger_Kerry

quote:

Arkadaşlar merhaba aşağıdaki sistemle önümüz 2-3 yılın oyunlarını kaliteli bir şekilde oynatabilecek bir ekran kartı almak istiyorum ama malum dolar yükseldi, nvidia tarafında piyasaya tam olarak sürülmemiş kartlar var, amd tarafı ise tam bir muamma HD8xxx serisinin çıkış tarihi sürekli ertelendi. Başlangıçta ASUS DCII HD7970 TOP serisini almayı düşünüyordum ama şuan piyasada bu kart bulunmuyor. Şimdi ise revaçta GTX770 var. Şurada 2 ay yaz tatilim var ve durum bu. Önerileriniz nelerdir? Şuan önereceğiniz ve Türkiye piyasasında bulabileceğim bir ekran kartı almak mı? Yoksa yaz tatilini idare edip, amd tarafında yeni kartların çıkmasını ya da nvidia tarafındaki kartların hepsinin piyasa sürülmesini bekleyip, fiyatların durulmasını beklemek mi daha mantıklı? Ne yapacağımı şaşırdım. Bu arada şuan ki bütçem 1300TL civarı, daha fazla da verebilirim ama o kadar fazla vermeye gerek var mı onuda göz önüne alırsak ne yapmam daha mantıklı sizce? Bu arada ileride o.c. de yapmayı düşünüyorum.

Hocam beklersen daha ıyı olur ama bu sefer fıyatı ınecek dedıgın kartlar stokta kalmıyor, mıllet yamyam gibi alıyor ,bence lınkını verdıgım kartı pusuda bekle , 150-200 tl ındırımle gayet ıyı kart bosuna 7970 top'a o paraları verme onerdıgımı al

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-gtx770-dc2oc-2gd5-gtx770-directcu-ii-oc-gddr5-2gb-256bit-nvidia-geforce-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=65918#allImages

Hocam bu kart Vatan'da 1100 küsür TL ile başladı 1200 küsür TL ile devam etti şuan 1300 küsür TL. Gider Topkapı'dan alırım almasına orada stokta gözüküyor ama fazladan 100-200 tl vericem şuan doların durumunda dolayı :S Dolar 1-2 haftaya normale dönmez mi ki acep?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Headbanger_Kerry

quote:

Hocam bu kart Vatan'da 1100 küsür TL ile başladı 1200 küsür TL ile devam etti şuan 1300 küsür TL. Gider Topkapı'dan alırım almasına orada stokta gözüküyor ama fazladan 100-200 tl vericem şuan doların durumunda dolayı :S Dolar 1-2 haftaya normale dönmez mi ki acep?

tutuldukca fiyatı artacaktır tabı dolarında etkısı var en gzlı herkezle anlasacaksın kart 2-3 ay hıc satılmayacak ucuzlayınca herkez gıdıp stokları bıtırecek ama hayal tabı
    Hocam eksen ucuz dıyorlar bıde ordan bak ıstersen ama bu dolar kuruyla 1100 lere bulunacagını sanmıyorum.Dolar 2 aydan asa duzelmez bence.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Headbanger_Kerry -- 21 Haziran 2013; 14:31:18 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.