Şimdi Ara

yeni ekran kartı aldım takınca çalışıp 2 saniye sonra duruyor lütfen yardım edin..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar dün rx570 asus strix gaming oc edition modelini aldım taktım pc'ye çalışıyor ama ekran görüntü gelmiyor çalıştıktan sonra ekran kartının ışığı kırmızıya dönüyor netten biraz araştırdım dvi vga dönüştürücü ile yeni nesil ekran kartları çalışmıyormuş bugün gittim hdmi vga dönüştürücü aldım onunla çalışıyormuş neyse taktım pc çalışır gibi oluyor fanlar 2 saniye dönüyor pc kapanıyor onuda araştırdım kasada şase olabilir dendi komple parçaları söktüm tüm sistemi dşarda şase olmayacak şekilde kurdum yine aynı durum sözkonusu ekran kartını çıkartınca sistem çalışıyor takınca fanlar dönüp 2 saniye sonra duruyor bunun çözümü nedir dünden beri kafayı yedim..

• Güç kaynağı kaynaklı bir sorun olabilir. O ekran kartı en az 450 watt istiyor.
  • onu bildiğimden yanınada 600 WATT güç kaynağı aldım işin garibi dün çalışıyordu sadece görüntü gelmiyor hdmi vga dönüştürücü alamadım akşam oldugundan öyle bıraktım bugün gittim aldm taktım bu sefer hiç çalşmıyor dünya para verdik karta kullanamıyoruz ya
  • aynı ekran kartı bende var bu psu ile kullanıyorum psuyu 5 yıl önce aldım bu sorunun psudan kaynaklı olduğunu sanmıyorum hdmı kablo ile tv ye bağlayıp dene driver olarak 19.5.2 yi kur
    https://www.hepsiburada.com/huntkey-active-pfc500-400w-power-supply-pm-bd101235
  • monıtoru hdmı ıle televizyona bagla görüntüyü analogdan dijital moda al ayrıca kasa hiç calısmıyorsa ışık (yanıyorsa)elektirik birikmiş olabilir güçten kes parmagını kasa power gırışine sok 5 saniye beklet power açma kapama tuşu ile bilgisayar açma kapama tuşunu aynı anda 6 7 kez aç kapa yap

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi encuni -- 2 Temmuz 2019; 9:11:32 >
  • Çözünürlük aşıyorsa vga monitör uyku moduna giriiyordur. Başıma gelmişti. Hd, fullhd monitör, TV bulup hdmı bağlayın.
  • Ekran kartının güç kablolarını takıyor musunuz?
  • monitör ihtimalini elemek icin, hic goruntu kablosu baglamadan bilgisayari calistirin. acilip windowsa ulaşıyor mu sesi geliyor mu ona bakin.
    ikinci el aldiysaniz kart bozuk da olabilir.
  • PCilk önce sorunsuz açıldı sonra açılıyor görüntü monitöre gelmiyorsa Windows dahili ekran kartının driverini guncellemisti , onunla driver çakışması yapıp görüntü ekrana gelmiyordu eğer ki PC de yedekleme gereken bişey yoksa tavsiyem temiz format atman olucak, ben sorunu bu şekilde halletmistim, ekran kartını yeni almıştım sorun var diye donanımsal üzülmüştüm temiz formatla yazılımsal problem düzeldi aklında bulunsun
  • Hepinize teşekkür ederim sorun yeni nesil ekran kartlarının dvi vga dönüştürücü ile çalışmamasıymış hdmi vga dönüştürücü aldım düzeldi şuanda görüntü var..
  • quote:

Orijinalden alıntı: *AMD_ATHLON*

Hepinize teşekkür ederim sorun yeni nesil ekran kartlarının dvi vga dönüştürücü ile çalışmamasıymış hdmi vga dönüştürücü aldım düzeldi şuanda görüntü var..
    İşlemciniz imzadaki işlemci değil değil mi? İşlemci o ise o karttan hiç verim alamazsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metallurgy -- 13 Temmuz 2019; 0:57:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: metallurgy

İşlemciniz imzadaki işlemci değil değil mi? İşlemci o ise o karttan hiç verim alamazsınız.

Alıntıları Göster
    Pubg litede ultra ayarlarda sıfır kasma ile oynayabiliyorum bu kadarı bana yeter ilk fırsatta işlemci ve ram takviyesi yapacağım zaten..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.