Şimdi Ara

YENİ DOĞAN KIZ ÇOCUĞUNA ''EVET'' İSMİNİ VERDİLER [İLÇE BAŞKANI ÇEYREK ALTIN TAKTI] (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
416
Cevap
3
Favori
21.901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ya çocuk büyüyünce ismini değiştirirler zaten 3-5 bişey koparır mıyız çabaları bunlar

Şark kurnazı işte.
  • cahillik kötü bir şey. Ben bizim insanımıza ciddi anlamda akıl erdiremiyorum !

Evet ne abi ? ha siz cahilsiniz okey olabilir, peki size hiç akıl verende mi yok? o ismi onaylayan nüfus müdürünün ben taaa

geçen günde biri çocuğuna alex ve musa sow isimlerini vermiş. Fenerbahceliyim bende ama bunun adı cahilliktir. niye kimse çocuğunun geleceğini düşünmüyor?
  • Hayır koysaydı beşi bi yerde takardı chp,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benım de çocuğum kız olursa Taylor Swift , erkek olursa Brad Pit verecem nasıl olsa herkes istediği ismi koyuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: sistemli adam

İsteyen evet adını koyar isteyen de hayır.
    Size mi soracaklar.
    İnsanlar ne kadar garipleşti.

ewt hocam sistematik olcaklarina garipleştiler, DH'den kadiri taniyormusun ?.....tu kaka onlara
  • Resmen çocuğunu prim için kullanmış. 3 eş 8 çocuk nedir insaf ya cidden bunlar ülkeye zararları var yararları yok. Bebeğe bak ya türban takmışlar utanmasalar siyah çarşaf takıcaklardı herhalde beden bulamamışlar. Adamın Evet deme cevabıda çok ilginç;
    Neden evet dediniz?
    Eskiden köyümüzde su, yol yoktu. Şimdi evimizde çeşme var. O yüzden ‘Evet’ diyoruz.”
    Bir devletin görevi nedir? Yol su elektrik vermesi zaten mecburi yıl olmuş 2017 Allah aşkına bu nedenle Evet denir mi ya. Yapmayın şöyle şeyler hatta geç geldi diye ayaklanman lazımken seviniyorsun, diğer ülkeler neler neler yapıyor biz yol yaptı diye seviniyoruz.
    Üstelik işin yok sen nasıl bakmayı planlıyorsun? Yarın öbürgün camiye koyup kaçmazsan iyidir. 8 çocuk 3 eş nasıl bakıyorsun ne yiyip ne içiyorsunuz herşey zamanlanırken ne yapmayı planlıyorsun çocuk büyütmek kolay mı? Hadi oyuncağı gibi şeyleri geçtim ne yediricen ne içiricen lütfen halkı bilinçlendirin sonra çocuklar mağdur oluyor.

• ulan adamın 3 tane eşi var benim yaşım 30 a danaydı geçim sıkıntısı yaşamamak için evlilikden kaçıyorum yahuu bunlarda nasıl bir cahalet var nasıl bir cesarettir bu aklım almıyorrr
  • mako3e kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım cevabı zaten yazdığım yorumda bulunan soruyu bana soracak kadar da cahilsin. Ama ben sana tekrardan hatırlatayım. Laga luga yapmadan bana sadece şu sorunun cevabını ver. Şu an hükümetin elinde hangi yetki yahut olanak yok ki terörü ve işsizliği bitirmesine engel olsun, bu nedenle başkanlık sistemine ihtiyaç duysun? Hangi millete neyi soracaksın? Kişi başına düşen kitap okuma oranın fason afrika ülkelerinden bile daha düşük olduğu Türkiye'ye mi? Böyle cahil bir millet kendi iradesiyle karar verebilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkpasscenter -- 16 Şubat 2017; 21:41:47 >
  • Hiçbir şey eyleme geçen cahillik kadar korkutucu olamaz - goethe -

Bunları gördükçe düşünüyorum, hiç mi akıl yok? Hiç mi sorgulama ve muhakeme yeteneği yok bu insanlarda? Bir insan nasıl bu kadar cahil olabilir diye kendi kendime sinir oluyorum. Empati dahi kuramıyorum bu insanlarla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ApexiRubber -- 17 Şubat 2017; 13:15:49 >
  • Allah aşkına biri bana bunun şaka olduğunu söylesin. Çocuğun ismi komedi. Evet verme sebepleri ayrı bir komedi. Sonra çomar deyince kızıyorlar.
  • su, deniz, bulut, toprak, demir, asya, aren... esas ben bunlardan kaygılıyım. çocuğumu okula yazdırdığımda kendini mitoloji devrinde zannedecek bu gidişle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BloodSuccubus

Hiçbir şey eyleme geçen cahillik kadar korkutucu olamaz - Confucius -

Bunları gördükçe düşünüyorum, hiç mi akıl yok? Hiç mi sorgulama ve muhakeme yeteneği yok bu insanlarda? Bir insan nasıl bu kadar cahil olabilir diye kendi kendime sinir oluyorum. Empati dahi kuramıyorum bu insanlarla.

hocam o söz goethe ye ait sanırım.Bu arada haklısınız ben sinir olma aşamasından korkma aşamasına geçmiş bulunuyorum.
  • Yeni bebeğine de koyun adını koyarsa seriyi tamamlamış olur 1 evet yetmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cabriyo

su, deniz, bulut, toprak, demir, asya, aren... esas ben bunlardan kaygılıyım. çocuğumu okula yazdırdığımda kendini mitoloji devrinde zannedecek bu gidişle.

Mitoloji devri (Age of Mythology) bir oyun olmakla beraber, teknik olarak halen mitoloji çağındayız, zira mitolojinin sözlük tanımı:

"Bir din veya bir halkın kültüründe tanrılar, kahramanlar, evren ve insanın yaratılışına dair tüm sözlü ve yazılı efsane birikiminin ve bu efsanelerin doğuşlarını, anlamlarını yorumlayıp, inceleyen ve sınıflandıran çalışmalar bütünüdür."

• arel.gr kullanıcısına yanıt
    O kadar da olmaz ,saçmalık yani...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadirirdem

O kadar da olmaz ,saçmalık yani...

saçmalık ibaresi yeterlimi, bu hal nereye kadar, finish varmi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arel.gr -- 17 Şubat 2017; 2:59:12 >
  • arel.gr kullanıcısına yanıt
    Yeterli ! yav herkes kendi önüne baksın bırakın sağa , sola dalaşmayı...
  • Sizene len isterse yes koyar

Tamam saçma bi isim ama banane neden bi tarafımı yırtayım ki konu için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AK partili esnafsın, bankada acil işin var. Kalfa, çırak yok kilit vurmak yerine CHP’li yan komşun esnafa rica edersin, “komşu bakacak olur musun bir saat işim var” dersin, komşun bakar, AK Parti il merkezini arayıp bu ricada bulunamazsın!!

CHP’lisin gece saat 2:00, 3 yaşındaki bebeğin ateşlenmiş altında araban yok, AK partili üst komşunun zilini çalarsın, CHP il başkanlığını aramazsın!!!

O partilisin, bu partilisin ideolojin fikrin ne olursa olsun bu yaşına kadar yanında olduğun, sokağa çıktığında selamlaştığın, hal hatırını soran dostların, arkadaşların, komşuların, akrabaların seninle aynı fikri paylaşmak zorunda değildir ve yaşadığın sürece iyi yada kötü gününde bu insanlar senin yanındadır. Her zaman, düğün dernek edersin misafirlerinin arasında AK partilide, CHP’lide, MHP’lide, diğer partililerde vardır, hediye getirirler, altın takarlar; Cenazen olur taziyeye gelirler, düğününe, taziyene AK parti genel başkanı gelmez, CHP genel başkanı gelmez, MHP genel başkanı gelmez!!!

Siyasi görüş farklılıkları yüzünden tepedekilerin tepişmeleriyle sen komşunla, eşinle, dostunla tepişme.

Türkiye bir tane ve hepimiz burada yaşıyoruz, ama acı ama tatlı, güçlü ve akıllı olmak zorundayız.

Güçlüyseniz, akıllıysanız bölünmeyin birleşin. Daha sıkı sarılın birbirinize, oyunlara gelmeyin.

Facede şu kadar, yok bu kadar arkadaşım var, yok şu partililer beni silsin, yok bunu savunanları listemden temizledim, yok şunu yazanları şikayet edeceğim falan filan.... Bunlar marifet değildir.

Beyler, bayanlar ben sizi siz olduğunuz için sevdim, arkadaşınız oldum yada arkadaşım oldunuz... Siyasi görüşlerinizle benimkiler farklı olabilir ama ben siyasetçi değilim .... Klavye başında birbirinize küfür, tehdit sallayarak siyaset yapmayın. Siyasetinizi sandıkta yapın.. herkes hürdür, özgürdür isteyen EVET der isteyen HAYIR der ne evet diyen vatan haini olur nede hayır diyen bu bir demokratik iradedir.

Benim size ihtiyacım var, sizin bana ihtiyacınız var, bizim birbirimize ihtiyacımız var, birlik olmaya ihtiyacımız var.

Unutmayın !!!

• quote:

Orijinalden alıntı: turkpasscenter

Arkadaşım cevabı zaten yazdığım yorumda bulunan soruyu bana soracak kadar da cahilsin. Ama ben sana tekrardan hatırlatayım. Laga luga yapmadan bana sadece şu sorunun cevabını ver. Şu an hükümetin elinde hangi yetki yahut olanak yok ki terörü ve işsizliği bitirmesine engel olsun, bu nedenle başkanlık sistemine ihtiyaç duysun? Hangi millete neyi soracaksın? Kişi başına düşen kitap okuma oranın fason afrika ülkelerinden bile daha düşük olduğu Türkiye'ye mi? Böyle cahil bir millet kendi iradesiyle karar verebilir mi?

Cahil olan sensin. Kendin cahil olduğun için milletide kendin gibi cahil zannediyorsun.

Senin hayır deme hakkını bile sana çok görenlerin peşine gitmeye devam et sen.

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.