Şimdi Ara

***YENİ DACİA SANDERO STEPWAY*** (85. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.784
Cevap
45
Favori
266.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ticari taktik.. 2017 ile 2018 arasındaki farkı fazla göster 2017 leri erit.. sonra eldeki 2017 stoklar bitince 2018 lerin fiyatını 2017 için istedikleri fiyata düşürüyorlar.
  • Arkadaşlar S.A. geçenlerde çakmaklığa takılan şarj cihazlarndan aldım şarj etmiyor hem önde hem kolcağın altındaki yerde var ikiside çalışmıyor onun haricinde bozukmu acaba dedim başka arabada çalışıyor bilmediğim bir yerden mi açılıyor acaba güvenlik önlemimi var şubat ayında sıfır almıştım arabayı sorun ne olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kafkas11 -- 25 Aralık 2017; 1:0:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kafkas11

Arkadaşlar S.A. geçenlerde çakmaklığa takılan şarj cihazlarndan aldım şarj etmiyor hem önde hem kolcağın altındaki yerde var ikiside çalışmıyor onun haricinde bozukmu acaba dedim başka arabada çalışıyor bilmediğim bir yerden mi açılıyor acaba güvenlik önlemimi var şubat ayında sıfır almıştım arabayı sorun ne olabilir.

İyice bastırıyor musunuz? İkisinin de arızalı olmalı ihtimaliş düşük ama bir ihtimal sigorta atmış olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FourierSeries

quote:

Orijinalden alıntı: kafkas11

Arkadaşlar S.A. geçenlerde çakmaklığa takılan şarj cihazlarndan aldım şarj etmiyor hem önde hem kolcağın altındaki yerde var ikiside çalışmıyor onun haricinde bozukmu acaba dedim başka arabada çalışıyor bilmediğim bir yerden mi açılıyor acaba güvenlik önlemimi var şubat ayında sıfır almıştım arabayı sorun ne olabilir.

İyice bastırıyor musunuz? İkisinin de arızalı olmalı ihtimaliş düşük ama bir ihtimal sigorta atmış olabilir.

bastırıyotum hocam iyice ama olmuyor birtürlü bir sıkıntı var elektrik tesisatcıya götürcem en iyi onlar bilir gibi çözümü yazarım burdan gene.

• 2 hafta önce sıfır Sandero Stepway aldım (0.9 otomatik). Aracı İstanbuldan alıp doğruca Kayseriye geldim. 800 km yolun yarısını 120 km/s, yarısını 110 km/s hızla geldim, ortalama tüketim 7,7lt civarıydı, broşürde 4,7 lt yazıyor. Şehiriçinde de 8,7lt yakıyor, broşürde 5,7 lt yazıyor. Çok yüksek bu değerler, özellikle şehir içinde dikkatli ve ekonomik kullanan birisi olmama rağmen bu kadar yakıt sarfiyatının yüksek olması açıkçası can sıkıcı. Henüz 1000 km civarında araç. Zamanla düşer mi, bu değerler normal mi sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: coskunahm

2 hafta önce sıfır Sandero Stepway aldım (0.9 otomatik). Aracı İstanbuldan alıp doğruca Kayseriye geldim. 800 km yolun yarısını 120 km/s, yarısını 110 km/s hızla geldim, ortalama tüketim 7,7lt civarıydı, broşürde 4,7 lt yazıyor. Şehiriçinde de 8,7lt yakıyor, broşürde 5,7 lt yazıyor. Çok yüksek bu değerler, özellikle şehir içinde dikkatli ve ekonomik kullanan birisi olmama rağmen bu kadar yakıt sarfiyatının yüksek olması açıkçası can sıkıcı. Henüz 1000 km civarında araç. Zamanla düşer mi, bu değerler normal mi sizce?

Benzinli araç şehir içinde 8.7 yakması gayet normal dizeller 5 litre yakıyor zaten

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: canlee89

quote:

2 hafta önce sıfır Sandero Stepway aldım (0.9 otomatik). Aracı İstanbuldan alıp doğruca Kayseriye geldim. 800 km yolun yarısını 120 km/s, yarısını 110 km/s hızla geldim, ortalama tüketim 7,7lt civarıydı, broşürde 4,7 lt yazıyor. Şehiriçinde de 8,7lt yakıyor, broşürde 5,7 lt yazıyor. Çok yüksek bu değerler, özellikle şehir içinde dikkatli ve ekonomik kullanan birisi olmama rağmen bu kadar yakıt sarfiyatının yüksek olması açıkçası can sıkıcı. Henüz 1000 km civarında araç. Zamanla düşer mi, bu değerler normal mi sizce?

Benzinli araç şehir içinde 8.7 yakması gayet normal dizeller 5 litre yakıyor zaten

Broşüründe 5,7 lt yazıyor fakat. Dacia bayisi bile böyle savunma yapmadı valla, helal olsun :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Broşüründe 5,7 lt yazıyor fakat. Dacia bayisi bile böyle savunma yapmadı valla, helal olsun :)

Şehir içinde benzinli bir aracın 5 litre civarlarında gezmesi için anca hybrid olması gerek öyle bir dünya yok hocam 8 litre benzinli araç şehir içinde yakar ama uzun yolda ciddi anlamda düşer

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Benim araba şuan 10 bin de 7500 u şehir içi 2500 u şehir dışıdır aldığımdan beri hiç sıfırlmadım rodajı falanda yaptım öylece hiç değişmedi rodajda zaten araba biraz fazla yakar bildiğin üzere, şuan ortlama 6.6 ama her zaman fabirka verilerine 1 litre ekliyorsun tutuyor normal yani, ama sen biraz fazla yakmışssın bence kullanma stilinde biraz sorun var gibi eco mod açık yavaş hızlanman lazım kalkışlarda 5.7 değilde 6,7-6,8 çok rahat görürsün.

• kafkas11 kullanıcısına yanıt
    Ben 8 litreyi görsem amenna diyeceğim.Bendeki araçta 7 bin km de ilk bakımı da yapıldı.Ortalama hız 17.5 km sizin değer kaçta acaba?
  • aracı sürekli kısa mesafelerde kullanıyor iseniz bu yüzden de çok yakabilir. motor tam ısınamadığı için hem verimsiz çalışıyor hem de çok yakıyor bu esnada.

sadece birkaç markete uğrayıp eve döndüğüm zaman veya uzun süre rölantide beklediğim zaman ortalama yakıt tüketimi ciddi manada yükseliyor.

size tavsiyem şudur. sorunu kendiniz bulmaya çalışın. şöyle ki: yol bilgisayarınızı öncelikle tamamen sıfırlayın ortalama yakıt tüketimine ayarlı olsun. anlık tüketim yanıltıcı olabiliyor. yola çıktığınızda hızınıza göre ortalama yakıt tüketiminde artış veya azalışı gözlemleyin. 80-90 km hızlara ulaştığınızda araç otomatikse ve vites 4 te ise manuel müdahale edin ve 5 e çekin.

bunun haricinde rölantide beklediğiniz her dakika aracın ortalama yakıt tüketimini artırıyor.

aracı çalıştırdıktan en geç 30 sn sonra hareket edip ilk bir kaç km devri fazla yükseltmeden aracı sürmek yakıtı azaltacaktır.

aklıma gelenler bunlar şimdilik. bendeki araç 2016 makyajlı kasa 0.9 otomatik stepway 4000 km de. istanbulda kış lastiği takılı ortalama yakıt tüketimi 7.5 civarında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 39nicolasanelka -- 20 Ocak 2018; 3:54:57 >

• motor hacmine silindir sayısına bakıp aldanan çok arkadaş oldu. araç ayrıca turbo. turbo araç turbo açtığı ve devirli kullanıldığı zaman atmosferikten fazla yakar. lpg li araçlar arasına katılacaksınız.
  • 2013 0.9tce manuel. fabrika verisi 6.7. fabrika verisine 1 lt ekleyin hikayesini geçin araçlar fabrika verilerinin altında bile geziyor.

***YENİ DACİA SANDERO STEPWAY***
     ***YENİ DACİA SANDERO STEPWAY***

• quote:

quote:

quote:

Şimdi şehir içinden kasıt ne? Eğer akıcı ışık olmayan trafikte sürmekse 5-5.5 arası yaktırdığım zamanlar oldu (yazken, yaz lastikleri ile birlikte ama). Fakat bu değerlere ulaşmak için gerçekten çok dikkat etmeniz gerekiyor ani hızlanma yok, mümkün olduğu kadar fren yok, yokuşlarda gaza yüklenmek yok varsın yavaşlasın. Bu şekilde sürerseniz fabrika verilerine ulaşırsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: scoupman

motor hacmine silindir sayısına bakıp aldanan çok arkadaş oldu. araç ayrıca turbo. turbo araç turbo açtığı ve devirli kullanıldığı zaman atmosferikten fazla yakar. lpg li araçlar arasına katılacaksınız.

Tam bilgi sahibi değilim, belki aynı devirde turbo daha çok yakıyordur fakat şöyle bir ayrıntı var mesela bu motor en yüksek torku 2250 devirde verirken, toyotanın atmosferik motoru en yüksek torku 3800 devirde veriyor ki bir devir tork grafiğine de bakmak lazım mesela 0.9 Tce 1650 devirde bile torku %90'nını veriyor. Yani bu şu demek ben bo motorla 2250 devirde yokuşu tırmanırken sen 3800 devirde tırmanacan. Şimdi hangisi daha az yakar sen karar ver. Bu araç için lpg'ye gerek yok bence, mesela şu kışın bile kışlık lastiklerle ortalama 6.9'ki istesem bunu 6.5'a kadar düşürürüm. Bence kimse bu değerlere fazla diyemez hele bu havada sıcaklık 0 derece.

• predator93 kullanıcısına yanıt
    Değerleriniz benimkine yakın kışlık lastik var mı arabada?
  • şuan kışlık lastik takılı ort. 7.1 lt civarında geziyor. lastik goodyear ug9. kışın en düşük 6.8 e falan düşebiliyor.
  • Bendeki değerler 9- 9.5 litre 8 olsa şükür diyeceğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: scoupman

2018 fiyatı açıklamışlar normal vites 1.5 dci 79.950 tl otomatik 83.450
    hahaha bu fiyatlara stepway. Bence çok kötü şapa oturcaklar kendi iplerini çekiyorlar

Harbiden abartmışlar. GErçi ucuza araba da kalmadı ya. 15 senelik arabaya 30000 fiyat çekenler var.
  • Arkadaşlar bizde makyajlı 2016 model 0.9 tce var.

Daha çok kardeşim kullanıyor. Bazen ben de kullanıyorum. Yokuşta kalkarken ve yokuş kalkış desteği olmasına rağmen arabayı geriye kaçırıyorum. Yokuş kalkış desteğine alışamadım bir türlü. İnce bir nokta mı var burada?

• 
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.