Şimdi Ara

***YENİ DACİA SANDERO STEPWAY*** (87. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.785
Cevap
45
Favori
266.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: erAn_

Arkadaşlar benim araç yolda giderken, gaza basmazken dümdüz gidiyor. Ama gaza basınca sağa çekmeye başlıyor. 2 tane rot balansçıya baktırdım, rot ayarları gayet güzel, ön düzende bozuk bir parça yok dediler. Bugün yetkili servise gittim. Abi Sanderolarda bilinen bir şey bu, araç hafif motor güçlü olunca oluyor böyle dedi ve yolladı beni. Oradan çıkıp başka bir yetkili servise gittim, usta test sürüşü yaptı, sonra rot ayarı için bırakmamı istedi. Bakmışlar, rot ayarı düzgünmüş ama yine yapmışlar, kafaya takmayın normal diyorlar. Sağ aks daha kısa olduğu için olurmuş.

Pek tatmin olmadım açıkçası. Başına gelen oldu mu acaba?

Ben böyle birşeye denk gelmedim gazı kökleyince kafa kaldırıyor sadece sağa sola çekme yok bence iyi bir rotbalanscıya gidin İstanbul Topkapı’da Gaziantepli diye biryer var üstüne yok adamların

• Gözden kaçırdıkları bir şey var bence de. Ankarada bu işi hakkıyla yapan kim var acaba?
  • quote:

Arkadaşlar benim araç yolda giderken, gaza basmazken dümdüz gidiyor. Ama gaza basınca sağa çekmeye başlıyor. 2 tane rot balansçıya baktırdım, rot ayarları gayet güzel, ön düzende bozuk bir parça yok dediler. Bugün yetkili servise gittim. Abi Sanderolarda bilinen bir şey bu, araç hafif motor güçlü olunca oluyor böyle dedi ve yolladı beni. Oradan çıkıp başka bir yetkili servise gittim, usta test sürüşü yaptı, sonra rot ayarı için bırakmamı istedi. Bakmışlar, rot ayarı düzgünmüş ama yine yapmışlar, kafaya takmayın normal diyorlar. Sağ aks daha kısa olduğu için olurmuş.

Pek tatmin olmadım açıkçası. Başına gelen oldu mu acaba?

Gaza stabil basınca düz gidiyor onu denedimde gazı kökleyince ne tepki verecek denemedim açıkcası yarın deneyip yazarım merak ettim.

• Stabil de bassam çekiyor benim araç. Atladıkları bir şey var ustaların.
  • kafkas11 kullanıcısına yanıt
    Sorun dün çözüldü arkadaşlar.

Öncelikle şunu söyleyim, ne kadar iş bilmez yetkili servis, ne kadar iş bilmez sanayi esnafı varsa topunun Allah belasını versin.

Bugün sanayideki kendi tamircime gittim, durumu anlattım, sağolsun test sürüşüne çıktı, (önceki usta geçinenler teste çıkma zahmetinde bulunmadı) epey bi gelmedi. Testten sonra arabayı kendi tanıdığı rot ustasına bıraktı. Araba 1 saate yakın gelmedi. 1 saat sonra rot ustası gelip benim ustayı alıp tekrar teste çıktılar. Yine bi 20-30 dk gelmediler. En sonunda benim usta geldi, araba tamam abi dedi.

Şimdi bunu bu kadar detaylı niye anlatıyorum? Önceki usta geçinenler hemen 15 dakikada yalandan yapıp tamam abi diyip 40 lirayı alıp gönderiyorlardı. Bugün yapılan işlem 2 saate yakın sürdü. Diyeceğim şu; tanıdığınız yoksa sanayide çok feci öpülüyorsunuz. Hadi öpülmeye razıyız, sorun da çözülmüyor. Yetkili servislerin bir halttan anlamaması da ayrı bir olay. Tek bildikleri değiştir yağı-filtreleri, ver 500 lira.

Dün rotçuda aracın lastikleri ve jantları sökülmüş, sanırım jantları lastiğe takarken de yarım tur döndürmüşler falan bulun gibi birşeyler yapıp rotasyonlu bir şekilde takmışlar. Sonra tekrar güzel bir rot ayarı. Şu an çekme falan kalmadı.

O kadar kafam atık ki anlatamam. Servisteki usta görünümlü iş bilmez adam, normal bi durum Sanderolarda olabilir dedi ya :))

• Ankara'da uygun fiyatlı yan basamak nerede bulabiliriz arkadaşlar?
    Servise sordum 650 TL dedi.

İvedik'te bir yer montaj dahil 350 diyor. Onun da modeli pek hoşuma gitmedi. Böyle sık noktalı bir şey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erAn_ -- 5 Şubat 2018; 17:9:24 >
  • quote:

Sorun dün çözüldü arkadaşlar.

Öncelikle şunu söyleyim, ne kadar iş bilmez yetkili servis, ne kadar iş bilmez sanayi esnafı varsa topunun Allah belasını versin.

Bugün sanayideki kendi tamircime gittim, durumu anlattım, sağolsun test sürüşüne çıktı, (önceki usta geçinenler teste çıkma zahmetinde bulunmadı) epey bi gelmedi. Testten sonra arabayı kendi tanıdığı rot ustasına bıraktı. Araba 1 saate yakın gelmedi. 1 saat sonra rot ustası gelip benim ustayı alıp tekrar teste çıktılar. Yine bi 20-30 dk gelmediler. En sonunda benim usta geldi, araba tamam abi dedi.

Şimdi bunu bu kadar detaylı niye anlatıyorum? Önceki usta geçinenler hemen 15 dakikada yalandan yapıp tamam abi diyip 40 lirayı alıp gönderiyorlardı. Bugün yapılan işlem 2 saate yakın sürdü. Diyeceğim şu; tanıdığınız yoksa sanayide çok feci öpülüyorsunuz. Hadi öpülmeye razıyız, sorun da çözülmüyor. Yetkili servislerin bir halttan anlamaması da ayrı bir olay. Tek bildikleri değiştir yağı-filtreleri, ver 500 lira.

Dün rotçuda aracın lastikleri ve jantları sökülmüş, sanırım jantları lastiğe takarken de yarım tur döndürmüşler falan bulun gibi birşeyler yapıp rotasyonlu bir şekilde takmışlar. Sonra tekrar güzel bir rot ayarı. Şu an çekme falan kalmadı.

O kadar kafam atık ki anlatamam. Servisteki usta görünümlü iş bilmez adam, normal bi durum Sanderolarda olabilir dedi ya :))

Sormayın bende normalde kendi ustama götürürdüm eski clio yu , bunuda sıfır aldık diye garanti kapsamı var vs geçenlerde yaptırdım filtreler değişti 550 tl. koydu biraz satıcam herhalde dizel otomatik birşey bakıyorum kazalı uygun fiyatlı

• Arkadaşlar arabanın arka cam sileceğini çalıştırıp camı temizledim. Sonra park etmek üzere geri vitese taktım. Park bitene kadar 3-4 saniyede bir arka silecek çalıştı. Ama kapalı konumdaydı. Camda ıslaklık olabilir diye görüş açısı temizlensin mi diye otomatik devreye giriyor bu silecek?
  • quote:

Arkadaşlar arabanın arka cam sileceğini çalıştırıp camı temizledim. Sonra park etmek üzere geri vitese taktım. Park bitene kadar 3-4 saniyede bir arka silecek çalıştı. Ama kapalı konumdaydı. Camda ıslaklık olabilir diye görüş açısı temizlensin mi diye otomatik devreye giriyor bu silecek?

Evet bende farkettim onu geri giderken özellikle birkere sildiyseniz kapatsanız bile silmeye devam ediyor
  • Gençler, şoför mahallinde sol alt tarafta büyükçe bir düğme var, dönüyor sağa sola. Far gibi de bir işaret var altında. Bu fark yükseklik ayarı mı acaba? Biraz değişik bir şey. Büyükçe.

Edit: Evet arkadaşlar far yükseklik ayarıymış. Denedim şimdi karanlık bir otoparkta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erAn_ -- 6 Şubat 2018; 15:17:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: canlee89

quote:

Arkadaşlar arabanın arka cam sileceğini çalıştırıp camı temizledim. Sonra park etmek üzere geri vitese taktım. Park bitene kadar 3-4 saniyede bir arka silecek çalıştı. Ama kapalı konumdaydı. Camda ıslaklık olabilir diye görüş açısı temizlensin mi diye otomatik devreye giriyor bu silecek?

Evet bende farkettim onu geri giderken özellikle birkere sildiyseniz kapatsanız bile silmeye devam ediyor

Aynen öyle ilk çalışır çalışmaz hemen sileceği çalıştırırsanız otomatik çalışıyor geriye taktığınızda sanki yağmur yağmışta ondan yapmışsın gibi sensör değilde ucuz yollu sensör gibi akıllıca bir hamle :)))

• quote:

Orijinalden alıntı: kafkas11

quote:

quote:

Aynen öyle ilk çalışır çalışmaz hemen sileceği çalıştırırsanız otomatik çalışıyor geriye taktığınızda sanki yağmur yağmışta ondan yapmışsın gibi sensör değilde ucuz yollu sensör gibi akıllıca bir hamle :)))

Aynen öyle çakma sensör :) ama yinede iyi hız sabitleme yokuş kalkış desteği falan var. 5 ay oldu ben aracı alalı daha 4000 km de fazla kullanmıyorum fiyatlara bakayım dedim 77 falan yazıyor kapattım direk bu aracın sıfırı 55 den fazla etmez aslında ama piyasa malum.

***YENİ DACİA SANDERO STEPWAY***

• Arkadaşlar mesela 100 km hızla falan gidiyorum, vitesi 5’ten 4’e alırken baya sert, böyle kıtırlılı geçiyor. Ama mesela hızım 70 falan olursa 5’ten 4’e alırken daha yumuşak bir geçiş oluyor. Sizin araçlarda da mı böyle?

Edit: 10 gündür bu aracı kullanıyorum, ilk kez dün böyle bir şey oldu. Bugün sabah tekrar kullandım aracı, bir sıkıntı yoktu. Neydi o anlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erAn_ -- 9 Şubat 2018; 8:7:54 >
  • quote:

Arkadaşlar mesela 100 km hızla falan gidiyorum, vitesi 5’ten 4’e alırken baya sert, böyle kıtırlılı geçiyor. Ama mesela hızım 70 falan olursa 5’ten 4’e alırken daha yumuşak bir geçiş oluyor. Sizin araçlarda da mı böyle?

Edit: 10 gündür bu aracı kullanıyorum, ilk kez dün böyle bir şey oldu. Bugün sabah tekrar kullandım aracı, bir sıkıntı yoktu. Neydi o anlamadım.

Yarı otomatik şanzıman mı ? Motor soğukken biraz sert olabilir geçişler
  • canlee89 kullanıcısına yanıt
    Yok hocam, düz vites araç. Canımı sıktı açıkçası akşam akşam ama sabah bir şey yoktu. Debriyaja tam bastım özellikle, yine de zorlanarak geçti vitese. Durur vaziyette sorun yoktu ama süratliyken 5'ten 4'e biraz zor alabildim. Daha 23.500'de araba.
  • Çok yakışıklı araba. Kasası baya güzel. 1.5 dci'lere iyice ısınmaya başladım.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Aynen öyle çakma sensör :) ama yinede iyi hız sabitleme yokuş kalkış desteği falan var. 5 ay oldu ben aracı alalı daha 4000 km de fazla kullanmıyorum fiyatlara bakayım dedim 77 falan yazıyor kapattım direk bu aracın sıfırı 55 den fazla etmez aslında ama piyasa malum.

hocam 77 bin dediğin dizel fiyatımı benim 0.9 benzinli 10500 de 2016 aralık üretimi ama 2017 şubat trafiğe çıkışlı nediyorsun ne kadar satsam satılır bide sıfırı ne kadar şuan benim kinin 64.100 yazıyor sanki benmi yanlış görüyorum anlamadım internet sitesinde.

https://www.cdn.daciagroup.com/content/dam/Dacia/TR/fiyat-listesi/Dacia-20180201.pdf

• quote:

Yok hocam, düz vites araç. Canımı sıktı açıkçası akşam akşam ama sabah bir şey yoktu. Debriyaja tam bastım özellikle, yine de zorlanarak geçti vitese. Durur vaziyette sorun yoktu ama süratliyken 5'ten 4'e biraz zor alabildim. Daha 23.500'de araba.

sen arabayı sat bence hocam bir sıkıntılar var o arada balata biter vites geçmez hatırlamıyorum öyle bir sıkıntı yaşadığımı hiç senin arabada var bir şeyler gibi geldi bana baktır istersen ustana dişlide falan sıkıntı yaratmasın pahalı parçalar.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

hocam 77 bin dediğin dizel fiyatımı benim 0.9 benzinli 10500 de 2016 aralık üretimi ama 2017 şubat trafiğe çıkışlı nediyorsun ne kadar satsam satılır bide sıfırı ne kadar şuan benim kinin 64.100 yazıyor sanki benmi yanlış görüyorum anlamadım internet sitesinde.

https://www.cdn.daciagroup.com/content/dam/Dacia/TR/fiyat-listesi/Dacia-20180201.pdf

Evet 77 olan dizel benimkiside dizel 90 hp manuel zaten eğer senin araç 2017 makyajlıysa tahminimce 55 gibi gider değişen boya yoksa şuan sizin aracın 2018 sıfır liste fiyatı 66 gözüküyor bayiye gitsen 64 e bırakırlar ama dediğim gibi makyajlı modelse o fiyatlara gider 54-55

• kafkas11 kullanıcısına yanıt
    Yok hocam aracı seviyorum. Bu vites olayı da sanırım ben debriyaja falan yeni yeni alışıyorum şu an gayet iyi. Ufak tefek trim sesleriyle ilgili de servise bıraktım, kapı döşeme klipslerini değişmişler, gayet güzel şu an. Sağa çekme olayını da beyinsiz ustalara denk geldiğimiz için çözememişiz. Şu an gayet iyi o da.
  • 
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.