Şimdi Ara

yeni clio 4; benzinli 1.2 75 hp mi, yoksa benzinli 0.9 90 hp mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
2
Favori
7.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar başlıkta da belirttiğim üzeri iki motor arasında kaldım yakıt tüketimi olarak aralarında 1 lt fark var turbo 90 hp lik daha tasarruflu fakat 2500 lira da fiyat farkı var.1.2 alıp ileride lpg mi taktırmalıyım yoksa lpg ye para vermeden doğrudan 0.9 luk motor mu almalıyım acil tavsiyelerinizi bekliyorum

• Ayni sorunun cevabını bende arıyorum ikisinin arasında kaldım...
    ben yakıttansa performansı merak ediyorum 0,9 luk motor daha seri diyorlar ama bilmiyorum..

ama 1,2 yokuşta kötü bence lpg yi tamamen aklından çıkar derim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: georgess

Ayni sorunun cevabını bende arıyorum ikisinin arasında kaldım...
    ben yakıttansa performansı merak ediyorum 0,9 luk motor daha seri diyorlar ama bilmiyorum..

aynen dediğin gibi hocam lpg ye 2000 civarı vereceğime 1.2 motorun üstüne katıp 0.9 turbo motoru seçtim inşallah ileride pişman olmam.eski 206 hdi aracım kadar olmasa da 0.9 motor oldukça seri hocam test sürüşünde gaza dokundun mu araç ileri atılıyordu ama aracı rampada deneme fırsatım olmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: aseasew

quote:

aynen dediğin gibi hocam lpg ye 2000 civarı vereceğime 1.2 motorun üstüne katıp 0.9 turbo motoru seçtim inşallah ileride pişman olmam.eski 206 hdi aracım kadar olmasa da 0.9 motor oldukça seri hocam test sürüşünde gaza dokundun mu araç ileri atılıyordu ama aracı rampada deneme fırsatım olmadı

Siparişi verdin mi peki birde aracın geldiğinde rampa da düz yolda vs nasıl bildirirsen sevinirim..

bende hala kararsızlık devam edıyor zaten 1 ay sonra hazır olcak benim para oyüzden düşünmek için vakitte çok:)

• quote:

quote:

quote:

Siparişi verdin mi peki birde aracın geldiğinde rampa da düz yolda vs nasıl bildirirsen sevinirim..

bende hala kararsızlık devam edıyor zaten 1 ay sonra hazır olcak benim para oyüzden düşünmek için vakitte çok:)

hocam şimdiden sipariş verseniz araç zaten anca 1 ay sonra gelir.siz önümüzdeki ay sipariş geçerseniz şubat- mart gibi teslim alırsınız aracı.ben sipariş verdim hocam aralık 15 ile 30 u arasında teslim ederiz dediler

• quote:

quote:

quote:

quote:

hocam şimdiden sipariş verseniz araç zaten anca 1 ay sonra gelir.siz önümüzdeki ay sipariş geçerseniz şubat- mart gibi teslim alırsınız aracı.ben sipariş verdim hocam aralık 15 ile 30 u arasında teslim ederiz dediler

Hayırlı olsun arkadaşım allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin...

ocak ayında param geleceği için bekliyorum birde aralığın sonunda gelsin istemiyorum 1 hafta kullandıktan sonra 1 yaşında olmasın bence sende ocak 2013 üretimlerini bekle en azından 2013 model olsun aracın...

• Hocam 0.9 motora 2 bin tl 2013 zammı geldi.1.2 joy da zam yok.Bende 1.2 daha karlı...
  • ben 1.2 75 bg lik modelini kullanıyorum aracın...mardini biliyor musunuz bilmem...yokuşlarda 4 ü göremezsin 3 te de zorlanır...sıfır aldım aracı 100 km de 10.5 lt yaktı...bana kalırsa benzinliye hiç bulaşma dizel al...
  • 1.2 + lpg kesin çözümdür.
  • Bu konuyu hortlatalım. Tecrübeliler yazarsa iyi olur.
  • 5 aydır 0.9 tce kullanıyorum, alırken kredi kampanyası olması sebebiyle 2019 model almak nasip oldu. Performans bakımından beklediğimin üstünde sonuç aldım diyebilirim. Örnek vermek gerekirse Marmaris'in yokuşlu yollarında 4.vites dip gaz yaptığımda bana mısın demiyor ivmeleniyor bu konuda bence bekleneni rahatlıkla verecektir. Yakıt konusunda ise 1.5 dizel ile kıyaslandığında 100 km ortalamada 1 lt civarı fazla yakıyor denebilir bence benzinli ve turbolu bir araç için başarılı bir değer. Fakat konfor bakımından Clio tamamen fiyasko söylemem gerek beklentimin tamamen altında oldu. 2019 yılından sonraki araçların eski model araçlara göre torku yüksek bunu da dikkate almak lazım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rapi-d

Bu konuyu hortlatalım. Tecrübeliler yazarsa iyi olur.
    ben aracı alıp satalı 7 yıl oldu ama yine de belirtmek isterim ki 1.2 ler rampada bayılır gitmez sollamalarda güven vermez.0.9 ise sınıfına göre iyidir bu arabada en çok beğendiğim şey ise gaza biraz dokununca çıkan o motor hırıltısı çok güzel bir sesi vardı. ben 17 bin km de sattım yakıt ortalamam ise 6-7 arasıydı çoğunluk şehir içi kullanım ile.birde bu araçta konfor beklemeyin clio işte ses yalıtımı kötüdür fakat koltukları eğer orta veya üst model alırsanız bel destekli olanları çok rahattır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.