Şimdi Ara

Yeni Clio 4 benzin tüketimi paylaşımı 1.2 16V 75bg ve Turbo 90 bg motorlar (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
597
Cevap
19
Favori
211.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zotacing

Bende 1.2 bakmaya başladım Joy mu yoksa İcon mu onun arasında kaldım.

1.2'nin performansı nasıl, performanstan kastım; yokuşlarda vs... tıkanma yaşıyor mu yoksa çevik mi?

ister istemez 1.2 de performans düşüklüğü yaşarsın hocam..
    ama şu avantajı var bakım masrafları daha ucuz tutar. Ben alıp 10 sene binmeyi düşünüyorum .. ama şmdilik otomobil ihtiyacım yok .. sadece düşünüyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: elnem

quote:

Bende 1.2 bakmaya başladım Joy mu yoksa İcon mu onun arasında kaldım.

1.2'nin performansı nasıl, performanstan kastım; yokuşlarda vs... tıkanma yaşıyor mu yoksa çevik mi?

yokuşlarda 3 te zorlanıyor o yüzden ikide çıkarsın...ikide çok zorlanmıyor...düz yolda atik sıkıntı çekmiyor...ben 1.2 kullanıyorum genelde de yokuş buralar...imkanın varsa 1.5 dizel al...ben 1.5 kangodan 1.2 clioya geçtim dizel araçla kıyaslama yapılamaz tabi ama performans olarak yokuşlarda tatmin edici değil...

Senede en fazla 3000km kullanacağım arabayı dizel alıp niye eziyet çekeyim?

Teşekkürler cevap için.

senede 3000 km kullanacaksan dizel alma tabi hocam...

• Herkese Merhabalar ,

0,9 icon tce sahibiyim.En büyük şikayetim aracı 4.5/ 100 km benzin tüketimi var diye almış olmak ama koca bir yalanmış...
    Araç 1300 km ye geldi ort.tüketim hala 8.4 lerde...eco modda kullanmama ve sakin kullanıma rağmen tüketimi 0.9 motor bir araba için çok yüksek.
    Araba km de 40 - 45 kuruş yakıyor 0.9 motor bir araba için çok yüksek değilmi sizcede ?
    Ben aracı alırken 100 km de 4.5 deniyordu bense km de 30 kuruşa razıydım ama bu kadarda değil bu düpedüz sahtekarlık yazıklar olsun...
    kendimi kandırılmış hissettiğimden renault merkeze şikayet ettim servisden aradılar gel bakalım hesabı,gittik adamlar beş dakika içinde beni postaladı bi sıkıntı yok,fabrika ayarlarını geri yükledik ,3000-5000 km den sonra normale döner diye ?

arabanın diğer şikayetleri ;
    ***** aşırı ses alması motor ve rüzgar ( hızlanınca dahada fazla ses alıyor)
    ***** aşırı sert amortisörler
    ***** kapıların kapanmaması, çarpmadan kapanmıyor,emin olamıyorsun kapandığından
    ***** Kapı altlarından yağmur çamur alması

• quote:

Orijinalden alıntı: Akinc75

Herkese Merhabalar ,

0,9 icon tce sahibiyim.En büyük şikayetim aracı 4.5/ 100 km benzin tüketimi var diye almış olmak ama koca bir yalanmış...
    Araç 1300 km ye geldi ort.tüketim hala 8.4 lerde...eco modda kullanmama ve sakin kullanıma rağmen tüketimi 0.9 motor bir araba için çok yüksek.
    Araba km de 40 - 45 kuruş yakıyor 0.9 motor bir araba için çok yüksek değilmi sizcede ?
    Ben aracı alırken 100 km de 4.5 deniyordu bense km de 30 kuruşa razıydım ama bu kadarda değil bu düpedüz sahtekarlık yazıklar olsun...
    kendimi kandırılmış hissettiğimden renault merkeze şikayet ettim servisden aradılar gel bakalım hesabı,gittik adamlar beş dakika içinde beni postaladı bi sıkıntı yok,fabrika ayarlarını geri yükledik ,3000-5000 km den sonra normale döner diye ?

arabanın diğer şikayetleri ;
    ***** aşırı ses alması motor ve rüzgar ( hızlanınca dahada fazla ses alıyor)
    ***** aşırı sert amortisörler
    ***** kapıların kapanmaması, çarpmadan kapanmıyor,emin olamıyorsun kapandığından
    ***** Kapı altlarından yağmur çamur alması

bende öyle diyordum kardeş de aracın 3000 ini devirsin bak nasıl düşecek o tüketim benim araç şuan 3200 de ve ort tüketim 5,4 lt

• Valla benim de şu an şehiriçi eco mod'da ort tüketimim 5.6lt. Araç 2300km civarında. Siz baya erken kötülemeye başlamışsınız.
  • Benim 1.2 lik motor 600 küsur km de ortalama 8.3 gösteriyor sakin kullanımda tabi...
  • Arkadaşlar ,

geçen gün attığım mail için bazı arkadaşlar kötülemek için erken demiş benim amacım sadece insanları doğru bilgilendirmek ve daha önemlisi benzer araçlardaki yakıt tüketimini öğrenmek bu sayede benim arabada varsa bir problem servise götürmek.
    aracın 0.9 motor ve 100 km de 8 litrenin üzerinde yakması beni rahatsız ediyor...
    forumda bazı arkadaşlar aynı km de araçlarının 6 lt civarında yaktığından bahsetmiş birazda bu sebeple paylaşmak istedim.
    ***aracım 1350 km oldu ancak ortalama tüketim sakin kullanım şehiriçinde 8 lt nin altına hala düşmedi
    ***yakıt tüketiminde o kadar hassaslaştımki gaza basamıyorum artık
    ***bazı arkadaşlar 3000 km den sonra düşeceğini söylüyor ancak bende hala bi düşüş yada gerileme yok
    ***2000 km den sonra eğer herhangibir düşüş olmazsa tekrar servise götürmeyi düşünüyorum.
    ***araç düz yolda bile anlık tüketimlerde gaza o kadar dikkat etmeme rağmen 13-15 lt değerlerini gösteriyor.

• 130 km sakin kullanimda 6.8 lt su an. Hiz sabitleyiciyi calistiramadim. Kapilarin kapanmamasindan ben de sikayetciyim. Bunun disinda cok memnunum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ***yok arkadaş bu araba beni deli edecek
    0.9 MOTOR 3 SİLİNDİRLİ ARABA 8.7 lt ortalamaya çıktı
    ***dalga geçiyo sanki araba benle düşeçeğine çıkıyor mübarek yuhhhh
  • 1.2 alıp lgp dönüşüm en iyi seçenek :)
  • 0.9 benzinliden sonra ,katılıyorum :)
  • bugün itibari ile 0.9 benzinlinin ortalama yakıt tüketimi 9.2 lt ...
    alacak olanların dikkatine,seçiminizi bu verilere göre yapın benim gibi pişman olmayın
  • quote:

bugün itibari ile 0.9 benzinlinin ortalama yakıt tüketimi 9.2 lt ...
    alacak olanların dikkatine,seçiminizi bu verilere göre yapın benim gibi pişman olmayın

hocam her ne kadar mais sizi bir problem yok diye göndermiş ise de bence araçta başka bir problem var. eco mod'da vites değiştirme uyarılarına uyuyor musunuz? benim araç daha 200 km'de vites değitirme uyarılarına uyarak 6.8'e kadar düşürdüm, hız sabitleyici kullansam eminim daha da düşecekti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: linkin_park20

quote:

hocam her ne kadar mais sizi bir problem yok diye göndermiş ise de bence araçta başka bir problem var. eco mod'da vites değiştirme uyarılarına uyuyor musunuz? benim araç daha 200 km'de vites değitirme uyarılarına uyarak 6.8'e kadar düşürdüm, hız sabitleyici kullansam eminim daha da düşecekti.

ortalama hızınız nedir hocam??yol bilgisayarında yazan..

• arkadaşlar yeni 200 km lik bir yol gittim geldim toplamda 400 km yaptım hız sabitleyici yolun yüzde sekseninde açıktı 90 km sabit hızla rampası bol virajlı bir yolculuk sonunda yol bilgisayarı 4.5 ortalama yakıt tüketimi gösterdi, 1000 km'yi de bu yolda geçtim aracım 0.9 turbo.
  • öncelikle Hayırlısı olsun.Aldığınız araba gerçekten piyasadaki segmentinin en iyi ve en dolu arabası fiyat olarakta çok uygun.Çok sportif bir araba gördükten ve bindikten sonra aşık olduğum arabalardan biridir.Güle güle kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sal2003

quote:

quote:

Benim hizi sorduysaniz 29.3

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Sal2003

quote:

quote:

Benim hizi sorduysaniz 29.3

O zaman normal 6.8 olması...ortalama hız bende 18 km..yani dur kalk çok fazla..malum kış ,daha 8.5 lt altını görmedim..yazın 7 litre olursa öpüp başıma koyucam:)

• 0.9 ile 1.2 touch arasında çok yakıt farkı varmı arkadaşlar ?
  • Hiz sabitleyiciyi 70 e sabitleyerek 6.5'e dusurdum.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.