Şimdi Ara

Yeni Clio 4 benzin tüketimi paylaşımı 1.2 16V 75bg ve Turbo 90 bg motorlar (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
598
Cevap
19
Favori
211.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 0.9 icon kullanıyorum şiçi az maz yaktığı yalan 9 lt nin altını görmedim eco modda ,
    böyle olacağını bilsem 1.2 alır gaz taktırırdım....
  • yani 1.2 diyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: the engine

1.2 leri tercih etmeyin arkadaşlar.. motor 10 senedir üretiliyor, hatta daha önceleri aynı blok 8v olarak twingolarda kullanılıyordu. Eski tip bir motordur, vergi avantajından başka artısı yoktur. Bu araçları şehir içinde kullanmak için tercih ediyoruz ama şehir içinde 8-9lt yakar. 100km yi geçmezseniz şehir dışında az yakar , 5 - 5.5lt ama araç şehir dışı için uygun bir araç değil. Rampalarda ne kadar vites düşürüp bassanızda 70 i geçmez.

Sözün özü 35 yaş altına ya da acelesi olanlara (kimisi arı konmuş gibi sürer) 1.2 araç tavsiye etmiyorum.

neden tercih etmeyelim? sen işe, okula giderken ışık hızında mı gidiyorsun?
  • Merhaba Arkadaşlar. 6 Mart 2013 tarihi itibari ile sıfır clio TCe 0.9 icon modelini aldım. dün ankarada 75 km yol yaptım. kızılay trafiğinde 8.4 ortalamaya kadar çıktı. çevre yolunda ise 5.1 ortalama ile yakıt sarfiyatında bulundu. full depo benzin 218 TL'ye doldu. Yakın zamanda diğer sonuçları ve yoorumları da ekleyceğim.
  • Aracım şu an 1650 km de..Sivasta ortalama 450 km'lik şehiriçi+üniversite yolu.26 km ortalama hız ile şu an ki ortalama yakıt tüketimim 7.6 litre..Full dur kalklı şehir içi olunca ortalama hız 19-20 km olunca aracın tüketimi 8.5 altına düşmüyor,yazında 8 litre olsun. Daha da düşmez bu degerler 0.9 TCe alacak arkadaşlar bunu bilsin.
  • yani şimdi yeni alacak arkadaşlar veya almayı düşünen arkadaşlar için hangisi daha mantıklı olacak. ben mayıs haziran gibi yeni clio4 almayı düşünüyorum fakat dizel almayacağım hem 40000 tl nin üzerinde para vermek istemiyorum hem de haftasonu kullanmak amacıyla düşünüyorum. sadece istanbul içi kullanacağım. bir tarafta 75 bg lik eski bilinen bir motor, diğer tarafta ise yeni teknoloji 900cc lik turbolu 90 bg lik motor. ki yorumlara göre 900cc nin pek bi yakıt avantajı da gözükmüyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: podskip

neden tercih etmeyelim? sen işe, okula giderken ışık hızında mı gidiyorsun?

Arkadaşım, ben de 1.2 kullanıcısıyım , haliyle ışık hızında gitmiyorum. 1.2 hakkında deneyimlerimi paylaştım.

Clio 4 alacaklar 0.9 mu, 1.2 mi diye düşünüyorlar, yerlerinde olsam biraz daha bekleyip 1.2 tCE versiyonun gelmesini beklerim.
  • Bende 1.2 kullanıcısıyım. Alırken bayideki müşteri temsilcim şiddetle 1.2 tavsiye etti ve tavsiyesine uyup onu tercih ettim. dizel almamın sebebide birçok arkadaşın hesabını yaptığı gibi 60000 kmlerde kendini amorti etmesiydi. Donanım olarak pek fark yok çünkü.

MotorAlışana kadar ilk depoda 9.8 di ortalamam fakat motoru kullandıkça ve alıştıkça şu an 7.5 e düştü ve gün geçtikçe düşüyor. Full depo ile yaklaşık 150km yaptım ve daha 440km gösteriyor kalan km olarak. Yani dikkatli ve sakin kullanımda tek depoda 600 km rahat aşılabilir inşaAllah.

Ayrıca yokuşlarda vites düşürmek nadir olarak bazen gerekiyor ama çok takılacak konu olmadığını düşünüyorum. Başkalarıyla yarış veya hızıyla gösteriş gibi sebeplerden değil, ihtiyacımızı karşılaması için alıyoruz çünkü inşaAllah

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende 9 Turbo var. ECO mod açıkken 8.8 gösteriyor. Aldığımdan beri sıfırlamadım ama. Normal mi?
  • 1.2 16v 75hp lik motoru hb clio da 1.5 sene kullandım,yol bilgisayarı aldatabiliyor,devamlı depo doldurma yöntemi ile ölçüm yaptım,hatta bi ara çok kafama takıldı boğazına kadar doldurup,400 km lerde tekrar boğazına kadar doldurma kaydı ile ölçümlerimin sonucu ;FULL ŞEHİRİÇİ yazın 8.3 ile 9 litre ,kışın 9.5 10 lite adana havası araç 44bin km de bakımları eksiksiz. bi ton para verip alacak arkadaşlara belki bi yol göstermiş olabilirim, diğer araçları bilemem ama çekmeyen gitmeyen yokuşlarda işkenceye dönen bi motor için bu tüketim bana çok geldi,şuanda corolla 1.4 d dizel araç aldım bu kış günlerinde full şehiriçi 7 litre mazot yakıyor aynı tekniklerle ölçtüğümde ve gerçekten araba kullanmayı özlemişim dedirtti bana çekişi gidişi harika, ve kendi kendime dedimki bu clio masum görünen yakıt canavarıymış,, 2.el alınır belki ama sıfır ben kendi adıma kesinlikle almam...

• 0,9 TCe aracım 6.000 km yi aştı şuan da ort tüketim 6,5 lt aşırı afresif kullandım uzun yollarda sürekli 120-140 arası hız yaptım gayet uygun tüketim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sal2003

Aracım şu an 1650 km de..Sivasta ortalama 450 km'lik şehiriçi+üniversite yolu.26 km ortalama hız ile şu an ki ortalama yakıt tüketimim 7.6 litre..Full dur kalklı şehir içi olunca ortalama hız 19-20 km olunca aracın tüketimi 8.5 altına düşmüyor,yazında 8 litre olsun. Daha da düşmez bu degerler 0.9 TCe alacak arkadaşlar bunu bilsin.

aynı kilometrede eskişehirde kullanıyorum, ortalama hız 18 km, tüketim 7,3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -kain- -- 8 Mart 2013; 15:45:14 >
  • 0.9 TCE kullanıyorum 1600 km deyim.eco modda kullanmama rağmen ort 18 km hız ile yakıt tüketimi 8.8 lt.....
  • arkadaşlar bu değerler çok yüksek geliyor bana. ekonomi için araç bakıyorum bu aralar. Tipo 1.6 arabam 8 litre civarı LPG yakıyordu uzun yolda da 6.4 litre defalarca test ettim. üstelik de cliodan çok daha atik onu da arkadaşların arabasıyla defalarca test ettik. hatta yeni fiestadan bile açık ara farkla hızlı. 132 Nm tork 96 beygir üstelik. teknoloji geliştikçe yakıt tüketimi artıyor atiklik azalıyor mu nedir biri bizi aydınlatsın? bana da ekonomik olacak bir araba tavsiyeniz var mı? clio duyduğum en ekonomik araçlardan o nedenle size soruyorum. bu arada araç LPG li olduğundan mazot ya da benzinden çok daha ucuza geliyor. adana-aksaray arası 100-150 hız arası 16 litre tüketir hep. aksaray-ankara arası da 15 litre yakar. yani 500 km de 31 litre LPG demektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the engine

1.2 leri tercih etmeyin arkadaşlar.. motor 10 senedir üretiliyor, hatta daha önceleri aynı blok 8v olarak twingolarda kullanılıyordu. Eski tip bir motordur, vergi avantajından başka artısı yoktur. Bu araçları şehir içinde kullanmak için tercih ediyoruz ama şehir içinde 8-9lt yakar. 100km yi geçmezseniz şehir dışında az yakar , 5 - 5.5lt ama araç şehir dışı için uygun bir araç değil. Rampalarda ne kadar vites düşürüp bassanızda 70 i geçmez.

Sözün özü 35 yaş altına ya da acelesi olanlara (kimisi arı konmuş gibi sürer) 1.2 araç tavsiye etmiyorum.

Clio 2 fransızlardaki 1.6 motordan ne farkı kaldı o zaman ? Hatta üstüne lpg taktırsak daha uygun oluyor.
  • Çok yakında otomobil vergileri AB ülkelerindeki gibi emisyon değerlerine göre olacak.AB kriterlerine göre tıpkı beyaz eşyalar gibi araçlar da A sınıfından G sınıfına kadar gidiyor.

CO2 seviyesi 100gr/km altındakiler A sınıfı, 0.9lt
    101-125 arası B sınıfı
    126-150 arası C sınıfı 1.2 16v
    151-175 arası D sınıfı 1.6 16v
    176-200 arası E sınıfı
    201-225 arası F sınıfı
    226- G sınıfı

Yeni araç alacaklar bunu da gözönünde bulundurmalısınız. Sonra dediydi dersiniz.
  • 2013 model Clio 0.9 TCe Turbo Icon

ECO modda:

Ortalama Şehir içi: 5.1
    Ortalama Şehir dışı: henüz çıkmadım

Notlar:
    1. Aldığımda ortalama 17 falandı. hızla düştü.
    2. Bi ara 4.7'ye kadar düşürdüm ama sonra geri yükseldi.
    3. Dur kalk sayısı ile yokuş çıkma sayıları arttıkça ortalama yükseliyor.
    4. Aracın vites değiştirme isteğine uyuyorum. Ama çoğunlukla doğru yerde değiştirtmiyor vitesi.
    5. Opet'ten 95 oktanlık benzin aldım hep.
    6. Olanaklı oldukça start/stop kullanıyorum. Çok yararlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-74B7D629A -- 13 Mart 2013; 21:07:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: polysynaptic

2013 model Clio 0.9 TCe Turbo Icon

ECO modda:

Ortalama Şehir içi: 5.1
    Ortalama Şehir dışı: henüz çıkmadım

Notlar:
    1. Aldığımda ortalama 17 falandı. hızla düştü.
    2. Bi ara 4.7'ye kadar düşürdüm ama sonra geri yükseldi.
    3. Dur kalk sayısı ile yokuş çıkma sayıları arttıkça ortalama yükseliyor.
    4. Aracın vites değiştirme isteğine uyuyorum. Ama çoğunlukla doğru yerde değiştirtmiyor vitesi.
    5. Opet'ten 95 oktanlık benzin aldım hep.
    6. Olanaklı oldukça start/stop kullanıyorum. Çok yararlı.

Güzel değerler hocam. Hangi il acaba? Bir de aracınız kaç binde?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yazıları genel olarak okudum Yakıt konusunda Ortalama tüketim veren arkadaşlar ortalama hızlarınıda yazsın ki ona göre değerlendirin kendi aracınızla İlçede kullanırsınız aracınızı örnek güngören,zeytinburnu,bakırköy gibi hızınız düşük olucak haliyle dur kalkda çok olucak ama düz akan yolda giden birinin tüketimini daha düşük olucaktır bunuda ortalama hız'dan anlarız
  • arkadaşlar rica etsem aracınızın modelini ve aldığınız fiyatı yazabilir misiniz. ben de sıfır alacağım o nedenle rica ediyorum. bayi adı verirseniz sevinirim. bir kaç bayiyi aradım ancak yüzyüze görüşmek lazım. küçük şehirde oturuyorum. o nedenle ucuza veren bayi hangi şehirdeyse direkt oraya gideceğim.

şimdiden teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.