Şimdi Ara

Yeni Clio 4 benzin tüketimi paylaşımı 1.2 16V 75bg ve Turbo 90 bg motorlar (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
598
Cevap
19
Favori
211.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: okkesa

arkadaşlar ben de 1.2 icon aldım.
    çok memnunum.
    1500 km yi geçtim, az önce baktım, ortalama 6.7 yakmış.
    buralar bir aydır yağmurlu.
    bugünlerde artış var.
    daha tam olarak motoru açmadım. gerçi motor açma konusunda tam olarak ne yapmam gerektiğini bilemiyorum.
    açıklayıcı bir şekilde anlatırsanız sevinirim.

hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin. 6,7 ortalama şehir içi mi karışık mı. Kullanım detayları hk bilgi verirseniz sevinirm.
    Araç hakkındaki görüşleriniz nasıl yol tutuşu güvenlik vs.. ses yalıtımı gibi tşkler.
  • 6.7 harika bir değer bence şehir içi ve şehir dışı tanımı Türkiyeye göre değil çünkü sahilden gitseniz ş.içi ama ş.dışı yakıt tüketimi yapmakta :D trafiğin durumu - bölge ve iş saati çok önemli yani :)

ama merak ettim 6.7 full trafik mi yoksa ara ara trafik , dur kalk ve hiç duraksama yapmadan devam mı?
  • karışık... ortalama 6.8e çıktı bugünlerde...
    il-ilçe ve köy yolları
    sakin kullanırım.
    vites yükseltme uyarısına uyarım.

yol tutuş güzel, güven veriyor, koltukta çok rahatım.
    şöyle söyleyeyim. toyota, opel gibi araçları takip ediyorum. onların firene basmadan girdikleri virajlara ben de firene basmadan, takip mesafemi düşürmeden 90-100 le giriyorum.
    otobanda 170 bastım.
    3. vitesde 90-100 ü gördüm.

ancak kasislerden ve çukurlardan geçerken amortisörlerden ses geliyor. biraz sert gibi... yağlatmak gerekir mi?

ayrıca hoşuma gitmeyen bir kaç şey var:
    1. arka camlar manuel, unutulduğu zaman sıkıntı oluyor. kumandadan kilitleyince otomatik kapanmıyor.
    2. arka frenler kampana... yandan bakışlarda çirkin görünüyor.
    3. bozuk yollardan geçerken çamurluklardan çıtır çıtır küçük taş ve kum sesleri içeri geliyor.
    4. ön sol kapının menteşe yerinin altında, sol yan aynanın altından bir yerden rüzgar sesi alıyor...

• slm arkadaşlar araç şu an 1700 km de
    arabamla 150 km kadar hız yaptım
    sonra benzın tuketımını sıfırlayıp yenı yakıt aldım
    tuketım 6.2 ile 6.5 arasında seyredıyor.
    bırde cruıse control kullandıgımda yakıt tuketımı ciddi oranda dusuk seyredıyor yanı yokus cıkarken ben gaza bastıgımda tuketım yuksek ama cruıs kontrolle yokus cıktıgımda dusuk seyredıyor örnegın bendekı 15-20 lt arası iken cruise controlde 9-10 lt arası gösterıyor.
    düz yolda ise 4 ortalama da gıdıyor ben bastıgımda 6 8 arası tuketım gösterıyor :)
    yanı insanın biraz cımrı davranması lazım.
    arabama kımı bindirdiysem çok güzel araç oldugunu soyluyorlar.

bir de boya koruma ile ilgili bir şey öğrenmek istiyorum
    aracıma ben boya koruma yaptırdım. aracı yıkattırıken fırça veya sünger kullındığında çizer mi . çizilirse tedavisi var mı
    saygılarımla.
  • selam arkadaşlar. Aracımı(beyaz 0,9 tce start stop comfort paket) alalı 10 gün oldu. Bayiden eve şehirler arası ve şehiriçi karışık kullanımda (oldukça sakin kullanmak kaydı ile ) ortalama yakıt tüketimim şu an 6,1 lt/100km.
  • 1.2 yada 0.9 turbo yükte uzun yol yokuş yukarı bayılma yapıyor mu ? ş.içi 10 litre fazla geliyor artık.
  • Tek şöför varken bile 1.2 ler bayır yukarı bayılmasa da düşüyo ister istemez. Bende de 1.2siyah ıcon var, 1800e geldim ort şu anda 7.2. Sehir içi kısa mesafede soğuk motor kullanmak herzaman dezavantajdır bu sebeple bendeki genel ort 6.8 diyebilirim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.2 joy modelini neden tercih etmediniz joy modeli bazmodel olarak eksiklikleri nedir? Ben birde turboludan ziyade daha basit motor olması amacıyla 1.2yi düşündüm. Siz ne diyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim tüketimim mi çok acaba 0,9 ağırlıkla şehir içi 7,1 lt araç 970 km de 1,2 ler bile 6 kusurları görürken bizim tüketimler neden kağıt üstünde kaldı
  • Clio icon'un 1.2sinde karar kıldım aradaki 4 bin TLyi hakedecek kadar opsiyon veriyorlar..
  • Ben de bugün teslim aldım aracımı yol bilgisayarında anlık tüketimin 10 un altına düştüğünü arada sırada görüyorum :) tabi şu an yakıt tüketimi için birşey diyemem ama 1.2 motor arabayı kaldırmıyor gibime geldi 1055 kg aracı normalde 75 bg lik bir motorun rahat kaldırması gerekir ama zorlayınca tüketim de doğal olarak artıyor...ilk 100 km de depoyu yine fulleyecem bakalım kaç litre alacak...ama bana kalırsa biraz bekleyin ikinci el dizel muhakkak düşecektir piyasaya o zaman dizel alın...
  • Denedim ne kadar yaktığını depoyu fulleyip yol bilgisayarını sıfırladım...100 km de tekrar fulledim 10.5 lt de pompa attı...100 km nin 15 km si falan şehir dışı...
  • Arkadaşlar merhaba

Sizin yazdığınız yorumların hepsini okudum ve şu an delirmek üzereyim neden derseniz ben de arabamı alalı yaklaşık 1 ay oldu Yeni Clio Joy HB 1.2 16v 75 BG - 29.900 liralık paket. Fakat benzin tüketimi 11 litrenin altına düşmüyor. Geçen depoyu fulledim. Fullediğim zaman 84 km de idi. Sonra kullanmaya başladım 170 km sonra yine fulledim. Tam 170 km için 22 litre harcamışım. Yani km ortalama 0,58 kuruş yakmış. Jipler bile o kadar yakmıyor. Sizler ise burada 6-7 litreden bahsediyorsanız. Olaya vakıf olan arkadalar var ise yardımcı olurlarsa çok sevinirim.
  • Bu arada benim göstergemde 100 km için yakıt tüketimi 13.3 litre yazıyordu. Bu gün 14.4 litre yazıyor. 20'ye doğru gidiyor resmen Acaba araba daha yeni olduğu için mi böyle anlam veremedim. Arabayı alırken yakıt tüketimi için şehir içi 7 litre demişlerdi. Hadi İstanbulun tepelerinde arasıra dolanıyoruz 1-2 litrede ordan olsun toplamda 8-9 litre olsun. Ama 11 litre gerçekten fazla BMW bile o kadar yakmıyor. Birde bu aracı benzini koklayacak diyerekten piyasaya sunmuşlardı.

http://www.kemaltepretogullari.com.tr/modeller_detay.asp?MENU=39&ID=74&NO=5&MODEL_ID=273

Bu linkte şehir içi yakıt tüketimi için 7 litre yazıyor. Yukarıdaki arkadaşlarda 7 - 8 litrelerden bahsediyor ki. Aracı olabildiğinde performanslı (devrinde kullanıyorum).

• 7 litre genelde fabrika değerleridir nasıl test edildikleri hakkında bilgim yoktur ama belli bir km. den sonra düşecektir düşük motorlu araçlar daha çok ş.içi için üretilmiştir. Fazla zorlamaya gelmez. Daha yeni araç. Belli bir km. den sonra misal 1000 - 2000 den sonra tekrar bakarsınız olmadı servise garanti dahilinde gösterirsiniz.
  • arkadaşlar aracım şu an 3017 km de ve son depo hesaplamama göre km de 0,27 krş yakıyor:) karışık kullanım. bu değerler erzurumun bi ilçesinde kar kış kıyamette elde edildi(kışlık lastikle) . bana göre cok iyi bi deger yanılıyorum sanıp bundan önceki depodada hesaplama yaptım. sonuç doğru.:) mümkün mertebe sakin kullanım, havalrın ısınması ve yazlık lastikle 0,25 e düşürmek istiyorum o zaman tadından yenmez. arkadasta 2005 astra var tupde 35 krş yakıyo:)
  • 2000-3000 km ye kadar o değerlerde gösterecektir büyük ihtimalle...benim yol bilgisayarı 12 üstü gösteriyor ama yanıltıcı o da...100 km de 10.5 yaktım ben kullandığım yerler rampa genelde...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tufancakiroglu

Bu arada benim göstergemde 100 km için yakıt tüketimi 13.3 litre yazıyordu. Bu gün 14.4 litre yazıyor. 20'ye doğru gidiyor resmen Acaba araba daha yeni olduğu için mi böyle anlam veremedim. Arabayı alırken yakıt tüketimi için şehir içi 7 litre demişlerdi. Hadi İstanbulun tepelerinde arasıra dolanıyoruz 1-2 litrede ordan olsun toplamda 8-9 litre olsun. Ama 11 litre gerçekten fazla BMW bile o kadar yakmıyor. Birde bu aracı benzini koklayacak diyerekten piyasaya sunmuşlardı.

http://www.kemaltepretogullari.com.tr/modeller_detay.asp?MENU=39&ID=74&NO=5&MODEL_ID=273

Bu linkte şehir içi yakıt tüketimi için 7 litre yazıyor. Yukarıdaki arkadaşlarda 7 - 8 litrelerden bahsediyor ki. Aracı olabildiğinde performanslı (devrinde kullanıyorum).

yol bilgisayarı aldatıcı...bende de ortalama 12 lt diyor...100 km de fulledim depoyu ben 10.5 lt yakmış...sıfır motor o da doğaldır...

• quote:

Orijinalden alıntı: elnem

2000-3000 km ye kadar o değerlerde gösterecektir büyük ihtimalle...benim yol bilgisayarı 12 üstü gösteriyor ama yanıltıcı o da...100 km de 10.5 yaktım ben kullandığım yerler rampa genelde...

rampa ise yakıt değeri yüksek göstermesi normaldir, ben 2 kere benzin ışığını söndürüyorum :D rampada yanıyor düzgün yola çıktığında 5. vites 1500 dvir :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Bende 1.2 bakmaya başladım Joy mu yoksa İcon mu onun arasında kaldım.

1.2'nin performansı nasıl, performanstan kastım; yokuşlarda vs... tıkanma yaşıyor mu yoksa çevik mi?

yokuşlarda 3 te zorlanıyor o yüzden ikide çıkarsın...ikide çok zorlanmıyor...düz yolda atik sıkıntı çekmiyor...ben 1.2 kullanıyorum genelde de yokuş buralar...imkanın varsa 1.5 dizel al...ben 1.5 kangodan 1.2 clioya geçtim dizel araçla kıyaslama yapılamaz tabi ama performans olarak yokuşlarda tatmin edici değil...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.