Şimdi Ara

Yeni Clio 4 benzin tüketimi paylaşımı 1.2 16V 75bg ve Turbo 90 bg motorlar (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
597
Cevap
19
Favori
211.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • buraya ilk yorumumu arabayı aldığım gün (2017 model 1.2cc 75hp) yaptığım 150 km sonucu yapmıştım. aracı alalı 4.5 ay oldu 2.200 km yol yaptım. 6.4 litre altına düşüremedim. çoğunlukla şehir içi ama trafiğe denk gelmeye saatlere kullandım. ara ara bassam da genelde agresif olmamaya gayret ettim. 6.4 - 6.7 arası gidip geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birahalasoguk -- 3 Ocak 2018; 4:52:37 >
  • anoktacan A kullanıcısına yanıt
    0.9 motoru zorlayınca yakıt püskürtme sorunu oluyormus sanırım siz bu konu hakkında ne diyorsunuz ??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yakıt püskürtmesi bir sorun değilki.. piston üst kısmını yüksek devirlerde performanslı kullanımlarda korumak için geliştirilmiş motor ömrünü uzatacak bir sistem bu. esas diğer motorlarda bu sistem yoksa sorun olabilir. 800.000 km test edilmiş bir motordan bahsediyoruz. gayet dayanıklı ve masrafsız bir motordur.
  • İlk olarak, motoru zorlamaktan kastınız veya bunu söyleyen insanların kastı nedir? Belki ben o şekilde hiç kullanmamışımdır böyle bir sorun ne yaşadım ne de duydum.Bununla beraber, kullanan insanlar ne gibi bir farklılık gözlemleyerek bu sorunun olduğuna kanaat getirmişler açıklayabilir misiniz? Yani mesela yakıt arızası mı veriyor araba? Ya da yaktığı değer mi çok fazla artıyor? Ya da serviste mi bu söylenmiş? Ne tür bir sorun olduğunu söylerseniz karşılaşıp karşılaşmadığımı söyleyebilirim. Ancak teknik bilgim çok fazla olmadığından ben aracın içinde kullanırken yakıt püskürtme sorunu oldu gibi bir şeyi nasıl anlayabileceğimi bilmiyorum kusuruma bakmayın.
  • birahalasoguk kullanıcısına yanıt
    Az güç bazen yetersiz oluyor,güç yetersiz olursa gaza basıyorsun,gaza basınca yakıt artıyor yakıt artınca gazdan çekiyorsun ayağı,gazdan çekince güç yetersiz geliyor.

Yani demek o ki,kısa vites aralıkları nerdeyse 2.vitesde bile kalkıp yürüyor(75’lik 1.2).

Şehir içi için ideal ve iş görür bir yapıya sahip.

Kıvrak oluşu şehir içi için iyi.

Ancak 90-100 km hızdan sonra bence keyifsiz bir hâl almakta bayır çıkışlarında vites düşmek ve yol dikleştikçe 2.vitese kadar düşmek zorunda kalmamak elde değil!!!

Sonuç şu ki 100kmden sonrası uZun yol için iyi değil.şehir içi bayan kullanımı ve beklentisi belli seviyede olan kişiler için ideal.

Lpgde bile 360 kuruşu görmekte yakıtı.

9-10lt yakıtları görmek hiçde imkansız değil..

• predator93 kullanıcısına yanıt
    Bende bilmiyorum forumda gördüm bu nedenle 0.9 motoru kaldırmışlar diyorlar

• anoktacan A kullanıcısına yanıt
    Bende bilmiyorum forumda denk geldim 0.9 motorlarda yüklenince yakıt püskürtmesi yapıyor fazla yakıyor bu yüzden diyorlar. Zaten bu motoru da devam ettirmeme kararı almış Renault bu yüzden diye yazmışlardı. Teknik bilgim benim de yok maalesef. Çalıştığım yer dağlık yokuş olduğu için bende sorun olacagını düşündüm

• quote:

Orijinalden alıntı: alprklt

Bende bilmiyorum forumda gördüm bu nedenle 0.9 motoru kaldırmışlar diyorlar

kardeşim yalan. Avrupada iki farklı emisyon değerine sahip 0.9 TCe satılmaya devam ediyor. Biri normal 0.9 TCe, diğeri ise emisyonu ve yakıt tüketimi dahada düşürülmüş 0.9 TCe 99gr . ülkemizde ise vergilendirme avrupadaki gibi emisyona göre değilde hacime göre yapıldığından Renault Türkiye aynı paraya daha güçlü 1.2 TCe 120 bg motoru getirme kararı aldı.

ayrıca TR de dacia sandero stepway modelinde 0.9 TCe90 motor hala satılıyor avrupada bu modelin fabrikasyon LPG li satışı dahi mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi predator93 -- 22 Ocak 2018; 21:32:13 >
    Anladım, söylediğiniz mantıklı.forumda gördüğüm için sıkıntı yaşatır mı diye sordum teşekkür ederim ☺️

• attci kullanıcısına yanıt
    yokuşlara eğer iyi bir devir ile girilmişse araç yüküne göre 5. vites ya da 4. vites gayet yeterli oluyor aslında (1.2cc 75hp)

ben e5 tarafında merter'den sonra bakırköy'e çıkan ciddi eğimli yolda 5. viteste 105 - 110 km/h gibi bir hızda motor düşmeden çıkabiliyorum. ama yakıt harcaması tabi ki artıyor.
    eğer iyi bir devir ile girilmişse, 5. vites 4. vitesten daha az yakıt harcanmasına sebep oluyor bu arada.
  • sınırlarını bilerek kullanırsanız yakıtı hiç üzmüyor.80 90 km hız aralığında kullanıyorum yol bilgisayarı 5.5 lt gösteriyor.İstanbul'da yaşıyorum ama trafiğe fazla denk gelmeyen saatlerde kullanıyorum.Depoyu fullediğimde 810-830 km menzil gösteriyor.
  • Ya ben resmen yırtındım. Kendimi aşırı zorladım anca 77/100 yapabildim. Millet nasıl 90 aşıyor hayret ediyorum.

Yeni Clio 4 benzin tüketimi paylaşımı 1.2 16V 75bg ve Turbo 90 bg motorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: husamsdu

Ya ben resmen yırtındım. Kendimi aşırı zorladım anca 77/100 yapabildim. Millet nasıl 90 aşıyor hayret ediyorum.

Motor 1.2 galiba? 0.9 motor aynı ortalama hızda 7.1 lt yakıyor.

Evet. 1.2 EDC . Yakması sorun değil 1-2 hafta sonra satarım zaten. Sıkıntı 90/100 değerini nasıl yakalıyor millet? Ben çok sıkıldım anca 77 yaptım ve bu değer benim en yüksek değerim. Bende mi sıkıntı var acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Clio 0.9 ve 1.2 sportourer ile Corolla 1.33 motor arasında kalsaniz hangisini tercih edersiniz

• 2014 1.2 120bg otomatik clio 4 var. aracım istanbul şehir içinde 9 / 9,5 litre arası yakıyor. eco modda kullanmama rağmen, bu değerlerin altına düşmüyor. istanbulda otomatik kullanan arkadaşlar şuan yakıt tüketimlerini öğrenmek istiyorum.
  • 0.9 tce 1400km ortalaması çoğunluğu Eco modda Ankara şehir içi bol yokuş içerir 7.0

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.