Şimdi Ara

Yeni Civic Sedan 2017 almak istiyorum yorumlarınız nelerdir ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
155
Cevap
0
Favori
6.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Öncelikle şunu söyleyeyim;
    Göçük sorunundan haberim var. Lütfen konuya girenler bunun haricinde bilgiler verirlerse sevinirim.

Uzun süredir araç arayışı içerisindeydim. Hangi aracı alsam diye nerdeyse 3-4 aydır fır dönüyorum

Uzatmadan kriterlerimden bahsedeyim. Öncelikle ;
    Araç sıfır km istiyorum.
    Otomatik vites istiyorum.
    Sunroof/ Cam tavan istiyorum.
    Yakıt ya Turbo benzinli ya da LPG düşünüyorum (dizel çok gereksiz benim için ve istemiyorum)
    Sedan ve güncel kasa istiyorum.
    Bütçem maksimum 100.000 tl.

Kasası güncel olması benim için önemli. Dolayısıyla en yeni kasa Megane, Civic, Elantra kalıyor geriye.

Dizel istemediğim için Elantrayı eledim. Megane 4 ise 1.2tce motoru çok ekonomik gelmediği için (ortalama 8 litre) onuda eledim. Geriye civic kaldı.

Civic isteme sebebim öncelikle tasarımı. Aracı test sürüşüne çıktım ve gerçekten beğendim. Yol sesi kesinlikle bahsedildiği gibi rahatsız edici değildi iç dizayn oldukça şık. Lpg ile ortalama sakin kullanımda 22-24 krş bir yakıt tüketimi var. Ve bu benim için çok makul. Fabrikasyon lpg olması ve bilgileri yol bilgisayarında görüyor olmam benim için artı bir olay.

Tekrar diyorum göçükten haberim var. Litfen bunun haricinde yorum yaparsanız çok sevinirim.
    İyi günler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Şu müşteri kitlesini gördükten sonra gönül rahatlığıyla diyebilirim ki ;

Eğer honda bu göçük sorununu çözmek adına bir adım bile atarsa kendi ENAYİLİĞİDİR 😂

Sal kendi haline millet zaten alıyor 5 sene sonra da tavan göçünce düzgün süreydin kardesim kullanıcı hatası der geçer
    gençsin herhalde kardeş, çok ateşli yazıyorsun da sonuç değişmez..

Bin senenin atmosferik motoru.. Yok şöyle yok böyle diye örnekler verme.. Amerikayı yeniden keşfetmiyoruz.. 20 senedir aynı motor..

Ha bi de araba kullanmayı da bilmiyor muşum onu da senden öğrendim sağol, ilk fırsatta gelirim yanına, öğretirsin..

Bu araba için "hah şimdi gitmeye başladı galiba" dediğinde devir saati kesinlikle 5 binin üstüdür..

Onun altı yok..

5 bin, 6 bin devirlerde sürerim, o zaman gidiyor diyorsan, buyur sür.

Yokuşta 165 i geçmiyormuş.. O nasıl bi yokuşmuş 165 le gidilebilen..

Bak kardeşim değil honda, istersen bisikletle çık, eğer kesintisiz gidebildiğin bi yokuş varsa, zaten gider..

Sorun şu ki virajlı bir rampada ya da önüne engel çıkıp, gaz kesmek zorunda kaldığın bir rampada atmosferik arabanın, bıraktığı aynı hıza gelmesi asırlar sürer, kanser eder..

165 le gidilen rampa zaten rampa değildir.. Bi de algı yapıyor, 165 miş.. Hadi bi gaz kes bakayım, o 165 e kaç ayda tekrar geliyorsun..

Ben burda hiçbir araçla, motorla, dizelle falan karşılaştırmadım arabayı..

Sadece olanı söyledim..

152 torklu, atmosferik motora bi de LPG çakarsan, üste bir de cvt varsa, bir de eski kasasına göre ağırlaşmışsa.. Geçmiş olsun..

6 bin devirleri beklersin "gidiyor" diyebilmek için..
    Nasıl iyi gidiyor allah aşkına.. 11.6 fabrika verisi var LPG li otomatik versiyonun.. İki defa test ettim.. Aniden gazı kökleyince tepki bile vermiyor..

Eski kasaya göre 100 kilo ağır.. Ama motor, tork aynı..

Bu araba dolu ve klima açık halde yerinden kıpırdamaz.. Asla sollamaya çıkılmaz..

Aç youtube da otopark sitesinin testi var.. Açıkça gitmiyor diyor adamlar.. Onların demesine de gerek yok gerçi.. Gitmiyor işte.
    Bak kardeş, başka bi boyuta geçmişsin artık, benim de ne zamanım var ne de sabrım var her cümleni tek tek düzeltmeye..

Çünkü yazdıklarını yazmadım, yazamadıklarını yazdım diyorsun..

Uğraşamıycam şimdi "bak öbür mesajında bunu yazmıştın şimdi böyle diyorsun" diye..

Bana "ya araba sürmeyi bilmiyorsun ya bu motordan çok şey bekliyorsun" demiştin..

İkisi de itham.. Şimdi de "yok ben öyle söylemedim, koşullu cümle yazdım" diyorsun..

Bi defa koşullu cümle ona denmez.. Sonra, motordan çok şey beklenmemesi gerektiğini anlatıyorum zaten bütün yazdıklarımda.. Karşı çıkan sensin..

5bin devri geçmeden bu araba yürümez diyorum, sen de kabul etmişsin sonunda..

O zaman tamam.. Şehir içinde şehir dışında 5-6 bin devirlerde "20 senelik verimli" motorunla sana iyi sürüşler..

Bi de Jan janlı laflar ediyor.. "isterse motor 100 senelik olsun önemli değil verimine bak" mış..

Aha verimi: 152 tork. 12 saniye hızlanma.. 10 litre benzin..

Ha bi de fb7 de 9.9 saniye 0-100 hızlanma var diyorsun.. Bunda da neredeyse 12 saniye ama bu daha iyi gidiyor diyorsun..

Ben de tamam diyorum..

Bu arada yokuşta hız kaybedince vites düşürür tekrar eski hızıma gelirim tespiti de süperdi.. Gerçekten kimsenin aklına gelmez bu..

Ama işte yeni motorlarda buna gerek kalmıyor, derdimiz bu zaten..

Siz bizim gibi "honda türk tüketicisine layık arabalar yap" diyenlere laf yetiştirmeye harcayacağınız enerjinizi honda'ya "yokuşta vitesle boğuşmak istemiyorum" şeklinde yansıtsanız.. Belki bu muhabbetlere hiç gerek kalmayacak..

Dediğim gibi sıkıldım çok.. Cevap yazarsan yaz ama benden bu kadar..
  • Eğer Elentra full paket alınabiliyorsa Elentra öneririm.

Eğer ikisi de orta paket olacaksa Civic.

Kişiden kişiye göre değişir fakat şunu da söylemek isterim, bence Elentra'nın otomatik vitesi CVT'ye göre daha keyifli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IslakFasulye -- 18 Ekim 2017; 15:23:10 >
  • Bir hondacı olarak alma derim. Rs alırsanız eyv ama diğer şekilde tatsız bir araç. Bütçenize göre ikinci elde çok temiz dizel araçlar mevcut.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: IslakFasulye

Eğer Elentra full paket alınabiliyorsa Elentra öneririm.

Eğer ikisi de orta paket olacaksa Civic.

Kişiden kişiye göre değişir fakat şunu da söylemek isterim, bence Elentra'nın otomatik vitesi CVT'ye göre daha keyifli.

Hocam aynen orta paket olacak.

Civic orta paket olmasına rağmen Yağmur,fark, ön arka park sensörleri, sunroof, ısıtmalı koltuklar, otomatik klima gibi üst donanım araçlardaki özellikler mevcut.

Elagance otomatik lpg düşünüyorum

• O paraya Superb alırım. Civic almanın hiçbir mantıklı açıklaması yok.

• 0 araç alıcağınızı düşünerekten yorum yapıyorum ve 0 araca tüp takmaya yazık günah diyorum yani yıl olmuş 2017 0 araca o kadar para bayılıcaksın gidip tüp takıcaksın..

• Ağabeyim de var yaklaşık 3-4 ay önce aldı. Otomatik lpg li elegance paket. Aracı baya bir kullanma fırsatım oldu izlenimlerim:

1- aracın vites geçişleri gayet iyi pek hissedilmiyor

2- ara hızlanma sakin kullanıcı için yeterli ama spor ve agresif kullanmayı seven birisi için belki yetersiz gelebilir ( ben abime göre baya agresif kullanırım)

3- yakıt olarak ben ölçmedim ama abim gayet memnun.

4- araç kesinlikle abartıldığı kadar yol sesi almıyr araç ile 160-170 hızlara ulaşıldı ve denendi.

5-araç iç dizayn arka koltuk diz mesafesi ve bagaj hacmi fazlasıyla yeterli.

6- kaporta harbiden biraz vasat kalmış şu an abimin arabada göçük yok inşallah olmaz ama kaporta 2..planda kalacak ve kullanıcı iseniz alınabilir.

Not: hiç bir marka fanatikligim yoktur ve bu izlenimlerimi hem kullanarak hemde 3 farklı civic birebir inceleyerek edindim. Arkadaşım da boş paketi eniştem de full paketi var :)

Ha bu arada ben olsam civic almazdim hem otomatik istemiyorum hemde bana biraz hantal kalıyor :)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MuammA_ -- 18 Ekim 2017; 15:35:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Night Stalker Batman

0 araç alıcağınızı düşünerekten yorum yapıyorum ve 0 araca tüp takmaya yazık günah diyorum yani yıl olmuş 2017 0 araca o kadar para bayılıcaksın gidip tüp takıcaksın..

zaten 125 beygir tork fakiri atmosferik motorla bile çok iyi değilken, motorun performansı tüpten sonra iyice kötüleşecek. bu saatten sonra honda civic alan aklını peynir ekmekle yemiştir.

aslan gibi kia cerato varken, civic almak nedir?
  • Göçükten haberin varsa neyin fantazisi hocam

• Göçükten dolayı 2 arkadaşım sattı kurtuldu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim Sportage ve Tuscon gibi 2 suv'dan sonra satın alınacak listemde 1 numara.

Gökçük muhabbeti benim de içimi bulandırdı ama 5 parmağın 5'i bir değildir diye düşünüyorum.

Ben sürüş yapmadım ama aracı galeride inceledim.

- Bir kere ön kokpit o fiyat segmentinde daha güzeli yok bence. Özellikle orta konsol çok güzel.

- Arka diz mesafesi benim gibi 1.94 m boyunda iki kişinin önlü arkalı oturabileceği kadar geniş.

Bagaj zaten 520 LT, sonu yok :D
    - Donanım olarak çok çok dolu, geri görüş kamerası, ısıtmalı ön koltuklar vs. vs.

Sürüş performansını bilmiyorum ama "eco" ların yakıtları da iyi.

Bence test edin ve sonrasında karar verin derim.
  • Yıl başında aldım çok memnunum aracın iç hacmi ve bagajı çok geniş, motoruna zaten diyecek bir söz yok Honda,kalkış biraz yavaş ama sonradan hızlanıyor scooter gibi,son olarak araç dışarıda çok dikkat çekiyor.
  • Yorumlarınız için teşekkürler Göçük mevzusu benim için o kadar da dert değil. Bu aracı en az 5-6 sene kullanacağım. Biniciyim yani. Bundan önce 2013 Jetta kullanmıştım. İnanın bana 2 kez mekatronik arızadan servise gittim. Birisde şehirlerarası yolda başıma gelmişti. 4’lüleri yakıp 40 derecede servis beklemek Allah kimseye yaşatmasın. Bu dalgalanma , bana çok masum geliyor.

Plazaya satışa gittiğimde 3 kişi aracını teslim aldı. Hepsininde bu sorundan haberi vardı. Hatta göçmez inşallah diye espri yapıyorlardı Sanırım internet ortamı haricinde pek takan yok bu mevzuyu

• Sen kararını çoktan vermişsin,boşuna yazıyor millet

• honda fabrikasyon LPG mi? emin misiniz?
    yoksa burada orjinalliği bozularak servislerde mi LPG takılıyor?
  • Rs alabiliyorsan al yoksa salla civici. Tüp müp hikaye. Birde kaporta sorunu.

Senin yerinde olsam ya corolla alırım full paket 1,6 lpg taktırırım. Ya da superb alırım düşük paketlerde.

• Skoda Octavia var. Mis gibi araba. Hala niye bir sürü kronik arızası olan aracı almak istenir.

Bu milletteki Stockholm sendromunu cidden anlamıyorum.
  • Göçük sorunu var tabiki alma derim

• quote:

Orijinalden alıntı: Olur Öyle Şeyler

Yorumlarınız için teşekkürler Göçük mevzusu benim için o kadar da dert değil. Bu aracı en az 5-6 sene kullanacağım. Biniciyim yani. Bundan önce 2013 Jetta kullanmıştım. İnanın bana 2 kez mekatronik arızadan servise gittim. Birisde şehirlerarası yolda başıma gelmişti. 4’lüleri yakıp 40 derecede servis beklemek Allah kimseye yaşatmasın. Bu dalgalanma , bana çok masum geliyor.

Plazaya satışa gittiğimde 3 kişi aracını teslim aldı. Hepsininde bu sorundan haberi vardı. Hatta göçmez inşallah diye espri yapıyorlardı Sanırım internet ortamı haricinde pek takan yok bu mevzuyu

Göçük mevzusunu goctukce zamanla takarlar hersey emin olun daha çok yipranir araba güzel ama sı var işte

• Göcukten dolayi bircok kisi elinden cikarmaya calisyor araclari, bence uygun 5binde felan executive eco bulabilirsin. Hemen bir miktar butcen artabilir. Gezersin.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.