Şimdi Ara

HACİZLİ (H) - Hak Mahrumiyeti Var - Ne Demek ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
19.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar konu dışına konu açtım ama yazan olmadı bende buraya yazayım bilenler varsa cevaplarlar diye umuyorum şimdi arkadaşlar babam ortağından ayrıldı daha doğrusu ortağı bizden ayrıldı para alacak verecek kısmını kendileri hesap yaparak hallettiler babam bu adamın bütün parasını verdi borcunu kapattı kardeşim ve ben her para verildiğinde ordaydık şahidiz bazı borçları çek ile ödedik oda kabul etti her verdiğimiz parada ve çekte kağıt imzalattık hatta artık alacağının olmadığı bütün parasını aldığına dair kendi yazısı ve imzası olan kağıt bile bizde mevcut yalnız tek hata babamın küçücük kağıdı imzalaması idi oda şöyle hemen özet geçeyim babamın az miktar borcu kalmıştı bu adam da küçük not kağıdına şu kadar alacağım var şu tarihte xxx kişi ödeyecek yazıyordu babamda ödeyeceğine dair imzaladı bir nevi güvence gibi daha sonra babam o tarihte borcunuda kapattı altındaki sıfır aracı SATARAK burayı büyük yazdım adamın yaptığı şeylere inanamıycaksınız birazdan neyse parasını aldı çekti gitti babamda o kağıdı atar bişey olmaz dedi 2-3 ay sonra bi baktık e-devletten adımıza açılan dava var bu adam bizden para almamış bizim borcumuz varmış vs vs diye elimizde o kadar delil o kadar adamın imza kağıtlar olmasına rağmen sırf küçücük kağıt parçası yüzünden mahkemeyi kaybettik bu günden sonra Türkiye Cumhuriyetinde artık hiçbir şekilde adalet olmadığına inandım babam üstünde olan bütün herşeyi başkalarının üstüne geçirdi bişey almasın diye yalnız asıl sıkıntıya geldim benim 99 model aracım babamın üstüne idi sigorta çok çıkıyor diye babamın üstüne aldım aracında muayenesi bitmişti bizde dün muayene için eksikleri tamamlıyorduk muayene edip arkadaşın üstüne yapıcaktık 1500 TL para harcadıktan sonra muayeneden geçer hale getirdik akşam üstü saat 18:30 gibi eve geldik babamın e-devlet hesabına girdim aracın bilgilerine bakayım diye bi baktım benim arabaya haciz koymuşlar başlıktada yazdığım şey yazıyor bu durumda ne yapılabilir acaba haklı durumdayken bile hala başımıza olaylar gelmeye devam ediyor aracı muayeneden geçirip hemen satış verebilirmiyiz acaba aşağı SS'de atıcam incelersiniz diye lütfen yardımcı olun avukatımızın attığı resmide koyucam buraya onuda anlamadım çünkü ne için attı bilenler yorumlarsa sevinirim yol gösterin lütfen çok uzun yazdım farkındayım ama uyku falan bırakmadı bende bu konu aracımı o adam uğruna pisi pisine gitmesini hiç istemiyorum

E-Devlet Sorgulama

Gelir İdaresi Sorgulama

Avukatın Whatsapp'dan Attığı Resim

Lütfen bilenler varsa yardımcı olsun yol göstersin ne yapabiliriz elimizi çabuk tutup hemen satışı verebilirmiyiz çekme belge yapabilirmiyiz lütfen yardımcı olun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The-Undertaker -- 10 Şubat 2018; 2:7:16 >

• Araca rehin konulmuş maalesef , satış veremezsiniz rehin kalkmadan allah yardımcınız olsun ve umuyorum böyle kanı bozuk insanlar bi gün bunların karşılığını misliyle alır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • babanla ortağı arasında ne geçti hiçbirşey anlamadım
  • Geçmiş olsun.... Bir önceki arkadaşın dediği gibi artık bir şey yapılamaz...

Hacizli olduğu için satış yapamazsın ancak sıkıntı olmadan kullanmaya devam edersin.

Ancak haciz yakalamaya çevrilirse o zaman trafik kontrol e denk gelirsen arabayı bağlarlar... (şu anki durumunda bağlama olmaz)

Tekrar geçmiş olsun...

• Yapacak bişey yok bir senet imzalamışanız siz ödemesini yaptığınız zaman ödediğinize dair bir makbuz istemeli veya senedi iade almalı eğer senet yoksa bu senedin ödemesinin alındığına dair bir belge alıp menfi tespit davası açmanız lazımdı, bu bir yükümlülüktür yapılmazsa böyle ağır sonuçları olur.

Bunu yapmamanın sonucu olarak aynı senedi 2 kez ödettirebilir. Karşı tarafta senet olduğu için tanıkla vs aksini ispatlayamıyorsunuz elinizde ödemeye dair belge olmadığı için haliyle mahkemeden aleyhinize sonuç çıkıyor.

Sonrası için ne yapılmalı ilkin hemen söz konusu icra dairesine gitmeli , icra iflas daha görmedik ama bu haciz ilam niteliğinde bir belgeye yada mahkeme kararına dayalı mı yapılmış yoksa ilamsız (senet çek ipotek teminat belgesi vermeden) bir takip ile haciz mi?

Eğer ilamlı ilam niteliğinde bir belge kambiyo senedi vs ise yapacak pek bişey kalmıyor, ilamsız icraya itiraz edilebilir.

İcraya ilişkin bildiklerimde eksik veya küçük hatalar olabilir. Ayrıntılı olarak bakmadım bu konulara hukuk 4. sınıf konusu bilgiler bir avukattan daha ayrıntılı ne yapılabilir bakılabilir ama hızlıca yapmalısınız çünkü hak düşürücü süreler geçerse yapılacak bir şey varsa bile bu hakkı kaybedersiniz...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• REİS SİZİN ELİNİZE İCRA EMRİ TEBLİĞ EDİLMEDİ Mİ EDİLDİYSE NEDEN İTİRAZ ETMEDİNİZ EDİLMEDİYSE İLGİLİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜNE GİDİP TEBLİGATLARIN NEREYE GİTTİĞİNE BAKIN BURADAN ANCAK TEBLİGATLARDAN DOLAYI (USULSUZ YAPILDIYSA)YIRTARSINIZ BURDA İCRA TAKİBİNİN NİTELİĞİNE BAKIN İLAMSIZ TAKİP Mİ YOKSA KAMBİYO SENETLERİNE ÖZGÜ BİR TAKİP Mİ BUNA BAKIN BİR DE BORCU ÖDEDİĞİNİZE DAİR FATURA, BELGE YA DA TİCARİ DEFTERE YAZILAN BİR BİLGİDE Mİ YOK
  • @fatihkahve1234

Usta bize icra ile alakalı ne kağıt nede zarf hiçbişey gelmedi sadece e-devlete girince bu çıkıyor borcu ödediğimize dair elimizde adamın paramı aldım xxx kişinin borcu yoktur diye kendi yazısıyla yazdığı imza attığı kağıt var çeklerin fotokopisi var para makbuzları var hepsinde imzası var dediğiniz gibi icra yapılan yere gidicez yada arayıp bilgi alıcaz zaten valla bilmiyorum artık hiç adalet yok ülkede

@Storm Raider

Tek suçumuz şu oldu babam borcumu ödeyeceğim şu tarihte diye küçük not defterine imza attı o tarihte ise ödedi borcunu o şahıs da kağıdı attım abi zaten dedi gitti madem borcumuzu ödemedik neden 2 gün sonra gelmedide 3 ay sonra çıktı birden ? Hep yalan akıl danışmış birilerine bişey koparabilirmiyim diye babamı çekemiyodu zaten para kazanıyor diye o yüzden bunu yaptı adım gibi eminim babamla çalışmadan önce altında arabası bile yoktu eli para gördü arabasını aldı evini aldı şimdide hainlik ediyor Allah yanına koymaz mutlaka çıkarır babam zaten 1 kuruş vermiycem dedi oda haklı o kadar para verdik babam altındaki sıfır arabasını bile sattı yeterki kurtulayım gitsin diye hala kurtulamadık bugün babam aradı açmadı mesaj attık oğlumun arabasına haciz koymuşsun diye yok ben koymadım koydurmadım da dedi.

@True_Sun

Onu avukata sorduk dediğiniz gibi gezebilirsiniz icra yakalamalı falan değil dedi zaten dilekçe göndermiş ilgili yere devamlı görüşüyoruz kendisiyle.

@ileri iade

Özet olarak babamdan ayrılmak istedi iş yapmak istemedi babamda tamam dedi hesap kitap yaptılar onun babama borcu çıktı babamın ona çıktı hallettiler her para alışverişinde kardeşim ve ben hep ordaydık gördük şahidiz babamı çekemiyodu para kazanıyor araba alıyor durumu iyi diye kendisi ilk geldiğinde arabası bile yoktu evi kiraydı babamla çalışınca araba aldı ev aldı sonra hainlik yaptı böyle şimdide ne koparırım derdine düştü elinde küçücük not kağıdı ile.

@Tahsinmct

İnşallah Allah yukarda görüyor zaten yanına koymaz tez vakit çıkarır ondan parasını son kuruşuna kadar verdik hala doymadı gözü hainlik peşinde hala bu arada ırkçı değilim ama bu şahıs kürt demek ki kürtlerin içinde böyle kanı bozuklarda VAR..

• quote:

Orijinalden alıntı: ileri iade

babanla ortağı arasında ne geçti hiçbirşey anlamadım

Aynen. Anlayan anlatıversin bi zahmet.

• Aracı satamazsınız hocam. Allah yardımcınız olsun. 20 sene önce bizim de başımıza böyle birşey geldi. Şirket ortaklık filan. Merak etmeyin er ya da geç rahat edemiyorlar. Allahından buluyorlar emin olun.

Ortak çeklere dikkat edin adam sizin çeklerden birilerine vermiş olabilir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.