Şimdi Ara

YENİ CITROËN C3 AIRCROSS ANA KONU(2021 MAKYAJLI KASA GELDİ) (130. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.006
Cevap
76
Favori
251.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Merhaba,

bu konuyla ilgili olarak bende 1-2 hafta önce bu süreci yaşadım. Servislerde kim ne fiyat tutturursa onu söylüyor. Aracı Eskişehir'den aldığınız için bir miktar daha uygun fiyat veriyorlar ama her türlü servis işinden iyi kazandıkları için sıkıntı olmuyor onlar için. Bana 2600 diyen bayiye diğer şehirlerde 1800tl dedim ve tüm işlemler yapılacağını da söyledim ( yağ+ yağ filtre + polen filtre + hava filtre + tapalar ) o zaman biz bir daha çalışalım diyerek 2000 tl oluyor dediler...

• Öncelikle diğer şehirlerdeki servis ücretlerini öğrenin
    • kendi şehrinizdeki yüksek diyorsa, diğer şehirlerdeki fiyatları söyleyerek pazarlık yapın
    • Aracınızın km düşük ise hava ve polen filtresinin değişmesin diyebilirsiniz ( isterseniz dışarıda daha ucuza kendiniz rahatlıkla halledebilirsiniz )
    • yetki belgesi olan diğer servislere de fiyat sorabilirsiniz...

NOT: aracınızın km düşük ise Eskişehir' de Ömer bey gereksiz değişimleri çıkararak size daha uygun fiyat verecektir. Ben hava ve polen değişmesini çıkartarak toplam fiyatta 600TL indirim sağladım.

Ankara' daki bayilerde daha uygun fiyata yaptırmak şansınıza kalmış durumda maalesef...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imreyra -- 28 Nisan 2022; 12:8:13 >

• imreyra İ kullanıcısına yanıt

Cevap için teşekkür ederim. mesajı yanlışlıkla sildim. merak edenler için eskişehirden aldığım bayii 1550 lira ilk bakım ücreti verirken ankaradakiler 2300 lira verdi. ben de fiyat farkının nedenini ve pazarlık payı olup olmadığını merak ettim. bir de ilk bakım prosedürü standart mı? mesela bir tanesi filtre değiştirirken bir diğeri değiştirmeyerek fiyatı düşük tutabiliyor mu? Forumu okuyorum bazıları değiştirmemiş ama servis bu durumda benim onayımı alır sanırım. Siz değiştirmemişsiniz ama fiyatı yüksek olanların verdiği bazı hizmetleri vermeyerek fiyatı daha düşük verme ihtimalleri var mı? yoksa aynı hizmeti alacak mıyım standart olarak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluemmttr -- 28 Nisan 2022; 12:30:55 >
  • bluemmttr B kullanıcısına yanıt

ilk bakım ( 1 yıl veya 15,000km ) standarttır ve normal şartlar altında yapılacaklar ( değişimler ) aşağıdaki gibidir:

• Motor yağı
    • Yağ filtresi
    • Tapa ve Conta
    • Hava Filtresi ( km ye göre isteğe bağlı iptal edilebilir )
    • Polen Filtresi ( km ye göre isteğe bağlı iptal edilebilir )
    • Servis İşçiliği

size verilen fiyatların detayını sorarak hangi bayi ne kadar uygun fiyat veriyor anlayabilirsiniz. Filtreleri dışarıda da değiştirebilirsiniz garanti bundan etkilenmez tabi dışarda daha uyguna yapabilecekseniz. Fiyat farkına gelince, bunu yukarıdaki maddelerin hepsinde uygulayabilirler.

Kullandıkları motor yağı, filtreler, conta vs. fiyat farklılığı gösterebilir. 3 litre yağ değiştirip size 4 litre yazabilirler vs.

Yapılan işlemlerin sonunda size imzalatılan dokümanlarda nelerin değiştiği yazacaktır, ödeme yaparken kontrol edip değiştirmedikleri filtreler için sizden daha fazla ücret almamalarını sağlayabilirsiniz.

• mirrorless M kullanıcısına yanıt
    maksimum 90-95 hız ile giderek (arada kırmız ışıklar da var) 2 kişi klima kapalı 4.7 lt yaktı. ortalama hız 69 km/h gösteriyor. araba az yakmaya meyilli fakat sabır gerektiriyor, çekişi çok keyifli.

edit: aynı rotanın dönüşü de 5.1 bu arada. yani bu değerler yüksek rakımdan düşük rakıma giderek yapılmamıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi herseyinhayirlisi -- 28 Nisan 2022; 16:46:11 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cevaplar için teşekkür ederim. Bir deneme de ben yapayım o zaman. İstanbul-Samsun arası genelde daha az yakıyorum, dönüşte 1 litre fark ediyor benim de.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ahirzora A kullanıcısına yanıt

merhaba aynı sorun bende de var araç daha 600 km de.Çözüldü mü problem?

• serefk25 S kullanıcısına yanıt

Öncelikle geçmiş olsun. Ben daha sonra bir daha bu sorunu yaşamadım. Servise gitmeye fırsat bulamayınca kaldı. Haziranda 1 senes doluyor o zaman sorucam. Bu arada o günden beri her aklıma gediğinde start stopu kapatıyorum.

• C3 aircross feel bold araç aldım.Geri dönüş kamerası taktırmak istiyorum.Servis 4500 TL dışarda 1750 .Dışarıda taktıracağım kameranın çözünürlüğü çok daha iyi.Citroen Türkiye ikisinde de garanti bozulur diyor.Daha önce taktıran var mı acaba

• ahirzora A kullanıcısına yanıt

Bende aynı şekilde çözümü buldum.Emi olun startstopu kapattığımız ıcın yasamıyoruz.Ama garantili üründe neden böyle bir şey yapmak zorunda kaldığımızı anlamıyorum.Bayramdan sonra aracı servise götüreceğim.! günlük işi var denilmişti bana.Buradan sonucu paylaşırım

• yeni kasada gelen multimedia ekranına ait mühendis moda nasıl giriliyor bilen var mı ? eski kasada müzik düğmesine basıyorduk ama bunda beceremedim.

• serefk25 S kullanıcısına yanıt

Öncelikle şunu belirteyim, arabadan hiç anlamam. 2 yıl önce ilk arabamı aldım ve 1 ay sonra kullanmaya başladım. Bunu şu yüzden söylüyorum, şimdi yazacağım şey çok saçma olabilir  

O dönemde arabanın diğer günlerden tek farkı benzini değiştirmiştim. Aldığımdan beri shell kullanıyordum. O dönem ya total ya da opetten aldım. 2 depo kullandım. O sırada oldu bu bahsettiğim sorunlar. Sonrasında yne shell den almaya başladım. Birkaç aydırda BP den alıyorum. Benzini tekrar değiştirince ve start stopu mümkün mertebe kapattıktan sonra bir daha başıma gelmedi.

Ek olarak bir komşum yeni Nissan Xtrail aldı. Aldığı bayi start stopu kullanmamasını önermiş. Sanırım bir çok markada sorun çıkartabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahirzora -- 2 Mayıs 2022; 8:32:18 >
  • Makyajsız kasa 2020 model. Aralık ayında 750 civarında ödemiştim ilk bakım. İstanbul. Garanti de 3 yıl 60 bin km almıştım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • shaftman S kullanıcısına yanıt

• adres63 A kullanıcısına yanıt

bende yeni tip ekran var ve kenardaki düğmeler yok

• arkadaslar biz aracı pazartesi salı gibi alacağız ama park sensörü yokmuş araçta, şimdi biz dışarda sensörleri taktırsak, multimedyada gösterir mi şu kadar kaldı falan diye bilen var mı, araç da feel bold model aslında olması lazımdı ama kaldırmışlar sinir oldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Owl City. -- 6 Mayıs 2022; 22:34:48 >
  • Owl City. kullanıcısına yanıt

Yetkili servis takıyor. Aldığınız yere söyleyin maliyeti neyse taktırın dışarıda çok ugrasmayin

• adres63 A kullanıcısına yanıt

takamıyoruz dediler hocam garip bi şekilde, takıverin dedik bizde takılmıyor dediler, parça yok sanırım

• Arkadaşlar telegram grubu var 280 kişiklik anlık sorunlara cevap alabilirsiniz

telegram arama kısmına c3aircrossturkiye yazın çıkar herkese açık grup

isteyen olursa özelden link atarım burdan link paylaşımı yasak

• şu an citroen servise geldim anahtardan cam açtırma işinin elektronik aksama (motora sanırım) zarar vereceğini o yüzden yapmadıklarını söylediler. Tavsiye de etmem dedi servis yetkilisi arkadaş. Arada soranlar oluyor böyle bir bilgi var.

• bluemmttr B kullanıcısına yanıt
    Her bayi kafasına göre konuşuyor. Yapan bayi var. İlk bakimimda peugeot can serifali ye soracağım ben de. Bakalim o ne diyecek.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.