Şimdi Ara

Yeni C Serisi'ne Renault Motoru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
187
Cevap
3
Favori
7.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uygun fiyatlı ve ekonomik motorlu otomobilleri ile özellikle ülkemizde birçok otomobil severin tercih ettiği Fransız Renault’un 1.6 litrelik dizel dCi motoru yeni Mercedes Benz C Serisi’nde kullanılacak.

Mevcut A 180 CDI modelinde 110 beygir güç üreten 1.5 litrelik dizel Renault motoru kullanan Mercedes-Benz, A 180 gibi giriş seviyesi bir otomobilde başarılı olan Renault motorunu BMW 3 Serisi’ne rakip olan bir modelde kullanmak istemesi ise şaşkınlıkla karşılandı.

1.8 litrelik bir dizel motor üretmek yerine Daimler bünyesindeki Mercedes Benz, BMW 3 Serisi ve Audi A4 gibi modellerin rakibi C Serisi’nde Renault’un en başarılı küçük hacimli motorunu tercih edecek. Fransız otomobil üreticisi Renault’un 1.6 litrelik dCi dizel motoru 130 beygir ve 320 nm tork güç üretirken, bu motor seçeneği Megane, Scenic, Grand Scenic ve Nissan Qashqai modellerinde kullanılıyor. Büyük hacmi ile 2.0 litrelik motorların yerini alarak vergi avantajı da sağlayan 1.6 dCi motor, Renault’un ürettiği en karmaşık sisteme sahip olma özelliğini de taşıyor.

Mercedes Benz’in mevcut C 200 CDI modelinde kullandığı 2.0 litrelik dizel motorun yerini alacak 1.6 dCi motor, ilk olarak yalnızca Mercedes Benz tarafından üretilen manuel şanzıman seçeneği ile gelecek. Alman otomobil devi aynı motorun otomatik şanzımanlı versiyonunu ise daha sonra duyuracak.

Renault’un 3484 çalışanlı Cleon fabrikasında üretilecek 1.6 dCi motor ile yalnızca Fransız üreticiye dizel motor üretimi yapan fabrikanın üretim hacmi 2015 yılına kadar 100.000 üniteye çıkacak.

Blogautomobile.fr internet sitesinde açıklanan bu bilgilere göre iki şirket birkaç gün içinde bir açıklama yapacak. Renault’un “dCi”ı Mercedes Benz ile yer değiştirerek CDI olacak.
    Kynak arabalar.Gen.tr

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yapma
    Zaten c220 cdi motoru gayet iyiydi.
    Yakmıyorduda.
    ne gerek var şimdi renonun motoruna
    a serisi yüzünden tepkileri aldı zaten.
    Bu gidişle C,E,S'ye kadar yolu var
  • Artık E serisinden aşağısına Mercedes demeyenler kervanına ben de katıldım.Mercedes'in en lüks segmentlerde ( S class,CL,SL,CLS,SLS..) hala en iyi otomobilleri ürettiğini düşünsem de alt modellerde kesinlikle Mercedes değil.

Audiyi sıkıcı tasarımlarından dolayı eleştirsem de adamlar her bir segmentte çok iyi kalitede arabalar üretiliyor.Benim beklediğim konfor seviyesini de sağlıyor.Şu an biraz param olsa ilk alacağım marka Audi olurdu.En lüks segmentte yine Mercedes ama onu alacak parayı ancak çok uç kitleler bulabilir.

Benim gibi bir Mercedes tutkununa bunları söylettirdiği için Mercedes'i kınıyorum.
  • merso bitmiş
  • Kullansa ne olur ki ?. Formula 1 in en iyi motorunu kim üretti yıllardır, bir çok F 1 takımına motor tedarik eden firma kim. Renault değilmi fransız tenekesi olduğu için çöp.
  • Rezillik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• güldürdün lan mazot! (Mercedes'e bu lafım)

Seneye E class'a da Renault motoru takarlar..

o değil S class'a 2.0 dci takmasınlar da.. ondan korktum şimdi.. koskoca Mercedes motor üretemiyor mu da Renault'tan alıyor motoru?? Tamam Renault motorları başarılıdır o ayrı konu ama sende Mercedes'sin be kardeşim..

• Zaten bekleniyordu.

Bu motor Renault'u ihya edicek

BMW'de Peugeot'dan nemalanıyor.

Almanlar 3-5 yıla maliyetlerden dolayı motor üretemeyecek hale gelicekler.

S serisine 2.0 dci isterük
  • dci candır ama mercedes in karizma canan oldu bu arada
  • taksiciler artık c serisine de yönelir sonuçta taksicilerin vazgeçilmez motoru DCİ
  • Adamlar küçük hacimli motorla uğraşmıyor. Ona ayıracagi ar-ge, uretim vs. masrafları, küçük hacim dizel konusunda cok başarılı olan Renault'tan motor alarak azaltıyor. Büyük hacimli motorları zaten kendi üretiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mercedes bitmiş, vs. demek yerine Premium dediğiniz markaların Renault'tan daha iyi 1.6 dizel üretip üretemediklerine bakın.

Mercedes, şu an piyasadaki en iyi 1.6 dizeli kullanmaya karar vermekle son derece akıllı bir iş yapmış.

Mercedes bayilerindeki kuyruk, doğalgaz zammı öncesinde gişe önündeki kuyrukları geçebilir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

dci candır ama mercedes in karizma canan oldu bu arada

demek ki renault motoru mercedes motoru degerinde dci candan ote birsey oldu artik :-) :-) :-)

• CDİ motor eğer C serisinde verimli olursa fiyatıda makul seviyelerde tutulursa yok satabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yamtar36

quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

dci candır ama mercedes in karizma canan oldu bu arada

demek ki renault motoru mercedes motoru degerinde dci candan ote birsey oldu artik :-) :-) :-)

reno tarafından bakınca sıkıntı yok manzara güzel

• İkinci elde dCi motorlu Renault satan arkadaşlar fiyatına hemen 5.000 TL eklesin.

Boru değil bu, Mercedes motoru artık

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Renault 2. el fiyatları fırlar bence. Adam ilana "Aynı motoru Mercedes kullanıyor" diye belirtip fiyatı yükseltebilir
  • avrupada 1.6 dizel hastalığı yok. adamlar 2.0 ,2,2 litre dizellere çok rahat binebiliyorlar. 2.0 dizel ile 1.6 arasında vergi farkı olmadığı için 2000-3000 Euro fark vererek

üst motorlara geçiyorlar.

Mercedes de giriş seviyesi dizel için kendi motor geliştirmek yerine gidip reno ile anlaşmış. birileri gelip mercedes bitti yok rezillik falan yazmışlar da motor 105 hp vosvos motoru değil

hatırlatırım. 130 beygir adam gibi bir motor.

nissan da bu motorları kullanıyor
  • günümüz de birçok marka ortak üretime yönekiyor bu gayet normal .
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.