Şimdi Ara

Yeni Bölüm Özelliği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
1
Favori
2.017
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yazılım geliştirme bölümlerinde, kullanılabilirliği kolaylaştırmak adına yeni özellik kullanıma açıldı.Bu özellik ile kodlarınızı yazdığınızda daha okunabilir bir şekilde olacak. Sorularınıza daha hızlı cevaplar alabilmeniz ve konularınızın daha düzenli görünmesi için lütfen kodlarınızı bu özelliği kullanarak yazınız.

Özelliği kullanmak için:

1- Konulara mesaj yazdığınız alanda ki "+" butonuna basınız.

Yeni Bölüm Özelliği

2- Açılan ufak menüden kod etiketi butonuna basınız.

Yeni Bölüm Özelliği

3- Otomatik olarak oluşturulan siyah alana kodlarınızı yazınız.

Yeni Bölüm Özelliği

4- Eğer kod etiketini yanlışlıkla eklediğinizi düşünüyorsanız, içerisinde hiç bir yazı yokken "enter" tuşuna bastığınızda otomatik olarak bu blok kaldırılır, eğer kod bloğunun dışına çıkmak istiyorsanız 2 defa peş peşe "enter" tuşuna bastığınızda blok dışına çıkabilirsiniz.

Örnek :

Kod

Yığını:
    using System; public class CustomObject { internal static void ButtonEvent(object sender, EventArgs e) { this.IsThatABird = this.CheckBox.Selected ? BirdEnum.YesABird : BirdEnum.Nope ; } }

İyi forumlar başarılı yazılımlar dilerim.

Not : Bu özellik sadece yazılım geliştirme bölümlerinde çalışan özel bir özelliktir. Kullanım sırasında karşılaşabileceğiniz hataları yorum olarak konuya ekleyebilirsiniz. Biz de bu hataların düzeltilmesini sağlarız.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Kod

Yığını:
    #include <stdio.h> int main() { printf("guzel ozellik!\n"); return 0; }
  • Öncelikle tüm foruma hayırlı olmasını diliyorum.

Hocam yazılım-sohbet bölümü açtığınıza göre daha önce kural dışı konu açıyor diye banladığınız "Jet Fadıl" hesabına da af istiyorum.Devlet hırsıza bile af veriyor Fadıl'a dh'de af gelmiyor.

• Pearn Harbor Fadıl kullanıcısına yanıt

Yeri değil. Ayrıca kural dışı konu açmanızın yanında ısrarla kural ihlalleriniz yüzünden hesabınız kapatıldı.Elinizdeki şansı iyi değerlendirmeye çalışın.

• teşekkürler forum yönetimi ilerde bizim gibilere büyük kolaylık sağlayacak düzenleme:)

• kangroo kullanıcısına yanıt
    hocam hazır lafı geçmiş bende sohbet bölümü gözükmüyor çözümü nedir ayrıca yönetime küfretmediğim halde normal “restrop” hesabım yönetime küfürden banlanmıştı bi bakar mısınız

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

+bu özellik diğer forumlarda da olabilir mi

+bu kodları yazdığımızda da sonuç verme gibi şey yapabilir misiniz

• Kod

Yığını:
    //Güzel Özellik Elinize Sağlık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ankaratıplı

+bu özellik diğer forumlarda da olabilir mi

+bu kodları yazdığımızda da sonuç verme gibi şey yapabilir misiniz

Diğer bölümlerde olmayacak şeklinde konuşuldu çünkü sonuçta yazılımla alakalı bir olay.

Dediğiniz şeklinde kodların çalışması mantığı forum mantığıyla çok örtüşmüyor. Muhtemelen olmayacak bir konu.Kısmetse bir skor olayımız olacak yine yazılım geliştirme bölümleri ile alakalı üzerinde çalışıyoruz. ama söz vermiyoruz tabi ki.

• Kurtçu Restrop kullanıcısına yanıt
    sohbet bölümü sende değil kimsede görünmüyor. Sohbet bölümünde yeni konu açtım, YG bölümünü tıklayınca o konu görünmüyor. Önce bu sorunun düzeltilmesi gerekli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Forumun temasıyla uyumu o kadar kötü ki. Biraz daha uyumlu birşey yapılsaydı daha iyi olurdu.

• özelden ulaştı zaten farketmemişler sorunu düzeltilecekmiş

• Evet renk oturmamış forumun açık renkli temasına uydurun lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oğuzhan/ -- 8 Eylül 2020; 21:17:7 >
  • Ben de rengin uymadığı kanaatindeyim

• Mobil uygulamada çalışmıyor.

• elw1s kullanıcısına yanıt
    Cunku yeni özelliğin app e eklenmesi ve onu cebine indirmen gerekiyor.

Ben sırf bu yüzden hiçbir websitesinin app'ini kullanmıyorum. Örneğin youtube, sahibinden, işbank internet şubesi vs bunlar "app var indir daha kolay kullan" diye reklam yapıyor fakat oralı olmuyorum.

Evet stackoverflow tarzı soruyu soran tarafından onaylanan cevap gibi bir şey gelirse hem destek olduğumuz konular çözüme ulaşmış mı daha rahat anlarız hem de yeni giren kişi konuyu daha rahat takip edebilir. Umarım kısa sürede o özellik de gelir. Elinize sağlık.

• Therocqula kullanıcısına yanıt
    SO, soru cevap sitesidir 'yeni konu aç' değil, 'ask a question' ile soru sorabiliyorsun. Dahası, soruyu soranın gönderisini yeterli reputation sahibi olan başkası düzenleyebiliyor. Soru SO formatına uygun değilse soru kilitlenebiliyor kapatılabiliyor. Burada onların hiçbirisi yok iken "onaylanan cevap' bence kullanışsız.

Kodlarda format konusu gerekliydi cunku kodlar bozuluyordu. Python da sekmeler sıfırlanıyor, satır başları birleşik gözüküyordu. Dahası mini sürümden girince başka, tam sürümden girince görüntü cok değişiyordu. Kod format düzenlemesi gerekliydi

• ben de cep telefonunu hiç sevmiyorum, PC'den sonra attan inip eşeğe binmek gibi.
    6 ay önce tepem attı, telefoncuya "en iyi en çok satan Android telefon hangisi ise hemen alacağım" dedim, Redmi Note 8 verdi, üzerinde 4gb bellek, 8 çekirdekli snapdragon bilmem ne işlemci, 2000 tl tosladım, fakat hala kasılıyor, app'lar sürekli donuyor hepsi unstable, Android ekibi her yıl backward incompatible değişikler yapıyor, deneme yanılma adamlar sistem yazıyor 10 yıldır, ona rağmen bankalar cep şube de cep diye ittirip duruyor, en son Enpara.com hesap dökümü gibi bilgi servislerini sadece cep şube üzerinden kullanılır hale getirdi, bıktım valla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seyfi84 -- 9 Eylül 2020; 23:9:8 >
  • seyfi84 S kullanıcısına yanıt

bu sizinle alakalı problem. Kasmayan, performanslı bir cihaz alabilirdiniz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.