Şimdi Ara

Yeni Bölüm Özelliği (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
1
Favori
2.017
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Evet biliyorum SO ile forum mantığı tamamen farklı ama yazılım tarafını hareketlendirmeye yönelik biraz gamification yapılabilir diye düşünmüştüm. Üzerine çok detaylı düşünmedim açıkçası  

• PeerNet* kullanıcısına yanıt
    Arkadaşta Samsung var, 3000tl verdi, o da kasılıyor, özellikle internet açıksa... bu Android rezil bir platform. Tüm dünyaya çok iyi kakaladılar, millet de yuttu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kod

Yığını:
    #include <stdio.h> int main() { printf("Kod yazmayi bana ogretenin 40 yil takipcisi olurum :D\n"); return 0; }

ama harbi bilmiyorum sadece yukardakini kopyaladim :(

@controller_

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GurcellOnline -- 10 Eylül 2020; 9:33:38 >
  • seyfi84 S kullanıcısına yanıt
    şaka mı yapıyorsunuz anlamadım ama 3000 TL'ye performanslı bir android bulmak zor. Performanslı bir telefon istiyorsanız amiral gemisi denilen üst modelleri almanız gerek.

Android versiyonu önemli. Bende aynı özelliklerde (4GB RAM, 4 çekirdekli Snapdragon) LG V20 var fakat Android 7 ve hiç güncellemedim, takılmasız sorunsuz çalışıyor. Ancak 3 app haricinde Google Play'den hiçbir app yüklemedim. 1'i Skype digeri pil ölçüm ve resetleme app'i digeri de deneme amaçlı bir oyun (oyun tam sürüm, reklamsız ve satınal bildirimi yapmıyor) Sadece Skype'ı gerçekten kullanıyorum ve o yüzden kaldıramıyorum. Youtube dahil birçok siteye tarayıcıdan giriyorum. Instagram'a ise masaüstünde "Windowed" üzerinden giriyorum. Instagram app'i cebime uğratmadım bile. Google Play haricinde, APK olarak hepsi 100% open source olan birkaç iletişim ve güvenlk programı yükledim onlar da Tor, Riot, Antox ve Ring.cx.

Linux tabanlı mobil OS çalıştırabilen cepler 2019 sonunda piyasaya çıktı. Yeni üretilmeye başladığı için fiyatları pahalı fakat Android ve iOS'taki saçmalıkların hiçbiri yok. Gerçek özgür mobil cihazlar. Ben ilerde bir tane almayı düşünüyorum.

• PeerNet* kullanıcısına yanıt
    Evimde 10 yıllık Acer laptop var, hala çalışır halde, istediğim Windows sürümünü yüklerim, istersem Linux yüklerim, bellek ekledim, diskini değiştirdim, hatta klavyesini bile yeniledim, ne servise ne tamirciye götürdüm sadece bir tonavida ile hepsi mümkün.
    Android telefon 2 yılda eskiyor, bellek artmaz, disk değişmez, işletim sistemi silemezsin baştan kuramazsın, yeni modellerde artık pil bile değişmiyor içine gömülü, ve ben buna laptop parası ödeyeceğim 2 yılda bir öyle mi? Esas şaka bu.
    Hava soğuksa, elin biraz terliyse ekran parmağı algılamıyor, elin biraz iriceyse istediğin harfi çıkarana kadar maymun oluyorsun, 85 yaşında babam var adamın derisi kurumuş artık, kesinlikle telefon onun parmağını algılamıyor, arıyorum açamıyor telefonu, böyle saçmalık olmaz.. pamuk elli, minik parmaklı, manken kızlar, K-Pop artistleri için yapılmış bir zıkkım. Artık hepsi tablet gibi, ceketin cebine koysam potluk yapıyor deforme ediyor, gömlek cebine sığmıyor, pantalon cebine sığmıyor, tabak gibi şeyi elimde tutuyorum tüm gün. Nefret ediyorum. Bir de mecbur ediyorlar, yok PC'den olmaz, cepten kullanacaksın. Hadi ordan.
    6 ay önceki fiyattan bahsediyorum, 3000tl mi az? Ne vereceğiz? 5000 mi? max 2-3 yıl dayanacak şeye

• 10 yıllık acer bilgisayarın işlemcisini veya grafik kartını değiştirebiliyor musunuz? Değiştiremediğiniz için acayip yavaş kalıyor.

Telefonlar 2 yılda eskiyor diyorsanız aynı şey bilgisayarlar için de geçerli. Telefonu da rahat 5 yıl kullanabilirsiniz eğer düzgün bir tane alırsanız, bilgisayarı da kullanırsınız.

Disk değişmez ama gerek olmuyor genel anlamda, olursa da zaten hafıza kartları var. Hiç olmadı ayda 1 kere bilgisayara atarsınız içindekileri.

İşletim sistemi değişebiliyor (versiyon olarak) Çeşit çeşit romlardan istediğinizi atabilirsiniz.

Pili de değiştirebiliyorsunuz. Nasıl bilgisayarın içini açıp parça değişimi yapıyorsanız aynı şey burada da geçerli.

Algılama problemi yaşamadım denilecek kadar az oldu

Babanız tuşlu telefon kullanabilir (akıllı telefonların tuşlu modelleri de var) Babanız yaşlı, refleksleri yavaşladı diye araba kullanamayabilir. Bu arabaları kötü yapmaz ki

Potluk veya rahatsız olma gibi bir durum ilk büyük telefon aldığımda hissetmiştim. Yıllardır rahatsız olmadım. Bu durumda sizin biraz küçük modellere yönelmeniz daha doğru olur. Örneğin 5.5" yerin 5.2" veya 5" gibi

Mobil uygulamalar rahatlıktır, bilgisayara muhtaç olmadan her an her yerden birçok işlemi hızlıca yaparsınız. Neden bu siniriniz anlamadım

Ben Mi9 aldım geçen sene. Her şey dahil 3.5K civarına geldi (piyasa fiyatının altına almıştım)

Bence siz öncelikle ne istediğinize karar verip ona göre bir cihaz alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PeerNet* -- 10 Eylül 2020; 15:29:37 >

• 1- kod eklediğim bir gönderide bir türlü resim ekleyemedim. Tam sürümde resim ekle kutucunda üstte URL'den ekle seçeneğini tam seçeceğim sırada kayboluyor. Mini sürümden image etiketi ile eklemeye çalıştığımda da mobil sürüme atıyor yine ekleyemiyorum.

hiç kod eklemeden direkt mini sürümde yorum yazarsam böyle bir resim ekleme sorunu olmuyor, sadece tam sürümde önce kod eklediğim yorumda bu sorun oldu.

2- Sohbet bölümündeki gönderiler hala daha YG bölümünde cıkmıyor

3- geçen yıl Konu Dışı' nda açtığım
    https://forum.donanimhaber.com/c-ve-c-uzmaniyim-sorulari-alabilirim--140710520

konusu hiçbir gerekçe gösterilmeden kaldırıldı, tahminen Konu Dışı 'na uygun olmadığı için kaldırıldı. Şimdi YG sohbet bölümü açıldığına göre bu bölüme o konuyu taşıyıp görünür hale getirebilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

1- kod eklediğim bir gönderide bir türlü resim ekleyemedim. Tam sürümde resim ekle kutucunda üstte URL'den ekle seçeneğini tam seçeceğim sırada kayboluyor. Mini sürümden image etiketi ile eklemeye çalıştığımda da mobil sürüme atıyor yine ekleyemiyorum.

hiç kod eklemeden direkt mini sürümde yorum yazarsam böyle bir resim ekleme sorunu olmuyor, sadece tam sürümde önce kod eklediğim yorumda bu sorun oldu.

2- Sohbet bölümündeki gönderiler hala daha YG bölümünde cıkmıyor

3- geçen yıl Konu Dışı' nda açtığım
    https://forum.donanimhaber.com/c-ve-c-uzmaniyim-sorulari-alabilirim--140710520

konusu hiçbir gerekçe gösterilmeden kaldırıldı, tahminen Konu Dışı 'na uygun olmadığı için kaldırıldı. Şimdi YG sohbet bölümü açıldığına göre bu bölüme o konuyu taşıyıp görünür hale getirebilir misiniz?

1 ve 2 nolu maddeler üzerinde çalışılıyor, sizin konunuza gelince, içinden problemli mesajları ayıklayıp geri açmak istedim ama öyle bir hale gelmiş ki konu sadece ikili kişiler üzerine tartışma konusu olmuş. Tarafınızdan ve tarafınıza yazılan hakaret içerikli mesajlarda az değil o yüzden konuyu maalesef geri getiremeyeceğim.

• kangroo kullanıcısına yanıt
    Okey.

Benim o konuyu bu bölümde C++ 'yi nasıl öğrenirim, nasıl başlarım soruları soranlara ışık tutması için düşündüm. Teknik açıdan oldukça dolu bir konuydu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuğkan-0153 -- 13 Eylül 2020; 17:34:54 >
  • Arkadaşlar önerileriniz varsa buradan değerlendirebiliriz.

mobilden gözükmüyor ilk çıktığında aynı kodu 3 kere falan yazıyordu sonra hafif renkli gözükmeye başladı şimdi ise hiç yokmuş gibi
  • Kurtçu Restrop kullanıcısına yanıt

mobil tarafında çalışma var.o kısımda bazı eksiklikler var.

• Kod

Yığını:
    print("Data Science,SQL,Big Data... yeni altbaşlıklar açıklansın")
    yan kullanım özelliği gelmeli mobile hocam ekran bozuldu yan kullanmazsam sayı falan yazamıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kurtçu Restrop

yan kullanım özelliği gelmeli mobile hocam ekran bozuldu yan kullanmazsam sayı falan yazamıyorum

doğrudan iletiyorum ilgili yere bu önemli.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.