Şimdi Ara

YENİ BİR İTOPYA REZALETİ (ÇÖZÜLDÜ) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
253
Cevap
3
Favori
23.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
363 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Abi hayır efsane falan değildi. Yani efsaneydi ama kağıt üstünde. Öğrenci halimle 2 sene para biriktirip topladığım sisteme Nvidia'nın fermi gerizekalılığı yüzünden HD5970 taktım. Önce sapphire aldım bir baktım grafikler patlıyor, fps düşüyor, oyunun ortasında bellek dolup masaüstüne atıyor, kart boştayken birden deli gibi fan dönmeye başlıyor ama nasıl gürültü öyle böyle değil...

Boğaziçi Elektronik'ti sanırım karta değişim çıkardı gidip salak gibi üstüne para koyup Asus aldım ve aynı sorunlar hatta daha da kötüleri devam etti. Yurtıdışındaki forumlara baktım aynı sorunları yaşayanlar vardı. Çizgi yüzünden o kartı yanana kadar 4 sene kullanmak zorunda kaldım. Sonra Nvidia gtx760 aldım ve yaşadığım sorunların hepsi bitti :) Kısacası kart bariz şekilde hatalı ve sorunluydu ama Asus Türkiye ve Çizgi ortaklığı yüzünden değişim çıkmadı.

O mühendis hanım da esmer bir kızcağızdı. Kartı test ettik,oyun oynadık bir sorun yok dediğinde sistemlerini sormuştum ve pentium 4 diye başlamıştı. O an beyin kanaması geçirdiğim için gerisini hatırlamıyorum.

Hatta kel bir müdürleri vardı onunla tartışmıştım. Grafik bozulmalarının olduğu ekran görüntülerinin çıktılarını gösterdiğimde ve üstelediğimde senin oyun performansın beni ilgilendirmez demişti dönemin en pahalı ekran kartı için. Bugün 2080 için oyun performansı bizi alakadar etmez demelerini düşün. Ben de iade değil değişim çıkarın lanet olsun Asus fermi alırım dediğimde beni uyanıklık yapmakla suçlamıştı. Hakikaten ne günlerdi...

NIyazi Saral bey ve ekibine hakkımı helal etmiyorum.

• Ben 5 ürün aldım bu zamana kadar İtopya'dan, hatta birisini iade etme durumunda kaldım.

Anakart almıştım en son anakartım arıza verdiği için. Buradan durumu bildirdim kendilerine aynı gün kargo çıktılar ve muhtemelen uçakla geldi kargo, çünkü 24 saat bile geçmeden elime geldi. Ankarada'yım bu arada. Üstelikte süreç malum korona virüsünden dolayı tam kapasite bile çalışmıyorlar mecburen.

İptal ettiğim siparişimde aynı gün onaylandı tam tamına 3 gün sonra ücret nakit olarak hesabımdaydı, zaten tek çekim almıştım.

Ben bu zamana kadar hiçbi sorun yaşamadım aksine gayette memmun kaldığım bir firma oldu.

Bazen görüyorum bu tür konuları kendi kendime diyorum yahu ben başka bi İtopya'danmı satın alıyorum acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FD3E26E25 -- 28 Nisan 2020; 21:27:49 >
  • Max Damage M kullanıcısına yanıt
    Yıl 2010 falan işte, bu kartın rakibi gtx 480 idi sanırsam. Referans modelleri fırın gibi çalışıyordu. Bende de referans msi 580 vardı.

2 yıl dolmadan bozuldu, gittim ikinci el twinfrzr aldım o da cortu çekti, o da fırın gibi ısınıyordu. Sanırım o dönem rekabetten dolayı oc edilmiş

soba közü satıyorlardı insanlara.

Ne özenmiştim 5970'e..

Lamborghini gibi görünüyordu.

• Rindaman kullanıcısına yanıt
    Sen en azından sıcak da olsa kartından performans almışsın. Ben 3-4 sene ağlaya ağlaya kullanmak zorunda kaldım o bela kartı.

Eski hesabımın adını yazıp bir aratayım dedim bunalıma girdim resmen. Şu rezilliği bana yaşatanlar aynını yaşamadan gitmesin bu dünyadan.
    https://forum.donanimhaber.com/sapphire-hd-5970-yanip-sonme-grafiklerde-bozulma-oyunlarda-kasma-aynisi-asus-ta-da-oluyor--43293226#43293226
    https://forum.donanimhaber.com/hd-5970--41018289-2

Bir de Niyazi Saral bey bir forum etkinliği düzenleyip soru cevaplamıştı. O etkinliği kaçırmıştım. Orada kendisine gelen bir soruya cevap olarak ekran kartını veya anakartıydı tam hatırlamıyorum, duvara fırlatıp kıran müşterim haricinde kimseyi geri çevirmedim demişti. O zaman benim bozuk HD5970'i neden gerisin geri bana postaladınız diye soracaktım etkinliği kaçırmasam. Ne cevap verecekti çok merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Max Damage -- 28 Nisan 2020; 21:41:39 >

• Mark Selby kullanıcısına yanıt
    Arena yabancı ortak ile çok da güzel bir platform kurmuştu. Müşteri hizmetleri ulaşılır ve ihtiyaç halinde sorun çözen,liste fiyatları bazı ürünlerde gerçekten iyi ve sürekli kupon indirim imkanı sunan, kredi kartı kampanyalarına katılan, ürünleri hızlı ve düzgün gönderen, markaların oyun vb. promosyonlarında dahil olan oldukça güzel bir platform idi. Muhtemelen de bu yüzden battı gitti. Şimdi incehesap bu boşluğu doldurmaya çalışıyor ama onlar dayoğunluğun altından kalkamıyor. Siparişler karışması, satılandan bir alt model ürün gönderimi, ürünlerin geç gönderilmesi, ücret iadelerinde gecikmeler gibi şikayetlerin arttığını görüyorum. Yine de çoklu kredi kartı ile ödeme, kart kampanyalarına dahil olma gibi büyük firmalarda olan/olmayan cazip özellikleri var.

Inventus, Sinerji gibi PC bileşen odaklı firmalar ne yazık ki çoğu yönde zayıf kalıyor. Promosyon yok, kredi kartı kampanyası yok, kupon indirimi yok, özel gün indirimi yok, vadesiz taksit yok vs. derken ne kadar güvenilir de olsalar müşteriyi çekemiyor ve genelde tercih sıralamasında altlarda kalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 28 Nisan 2020; 22:7:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: nirvana08

Monitör 1000 tl olunca sağı solu dökülmesi mi lazım? Başka bir siteden gamepower monitör sipariş ettim sistem toplarken kocaman yazmışlar samsung panel ölü piksel garantisi diye ürün geldi bi açtım 3 tane ölü piksel var. Kendileri ölü piksel garantisi diye ürün satıyor arayıp ne yapacağım dedim gönderin servis bakacak diyor. Ne servisi dedim prosedür böyle diyor. 2 haftada zor paramı aldım bir daha da bulaşmadım. Velhasıl monitör 500 lira da olsa saçma sapan problemleri varsa belirtilerek satılacak. Oraya yazsın ölü piksel var diye eyvallah. Ama sorunsuz ürün diye satarsa ona esnaflık değil dolandırıcılık denir
    Monitör 1000 TL olunca ona 1000 TL lik muamele yapar ondan 1000 TL lik performansı beklersiniz bu kadar basit , yok ghosting yok bluring yok bilmem ne olmasın diyorsan verirsin 3000-5000 TL alırsın kullanırsın konu bu , adamın cebinde hem para yok hemde o kadar nazlı ki paşam anlatabildim mi?

Sizin konuya gelirsek satıcı yada marka pixel garantisi veriyorsa haklısınız tabiki , lakin benim bir Asus ekran kartı ile garantilik mevzum olmuştu önce tamir edip verdiler kartı sonra kart iyice sapitinca 32. günde iade alabildim onuda Asus servis sorumlusuna söverek malesef servis konusu hep sıkıntı anlıyorum sizi

Konuda ki gibi klavyenin ledinden mı ne ses geliyormuş gelir kardeşim al orjinal marka steelseries , corsair vs orjinal cherry swich klavye bak bir şey oluyor mu.. 300-500 mekanik klavye çin malı swich vs dikis tutmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brother ToLGa -- 28 Nisan 2020; 22:0:28 >

• Brother ToLGa B kullanıcısına yanıt
    Adamın alıp sorun yaşadığı klavye zaten Steelseries. Sorun ile ürünün markası ve fiyatının ne alakası var. Satın aldığı yerin ilgilenmemesi ve sorun çıkartması için yakınıyor, üstüne suçlu çıkacak neredeyse.

Ürünün fiyatına göre muamele ne demek ? 1000TL'lik monitör alınca komple sorunlu gelecek ve biz de kabul edeceğiz diye mi alacağız. 1000Tl az para mı. Asgari ücretli adam 2 hafta çalışıyor o paraya. Asus'un 20.000TL'ye sattığı 4K 144Hz IPS monitorü için de ışık sızması, ölü piksel şikayetleri var. O fiyata mükemellin ötesinde olması lazım o zaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atasNM

Adamın alıp sorun yaşadığı klavye zaten Steelseries. Sorun ile ürünün markası ve fiyatının ne alakası var. Satın aldığı yerin ilgilenmemesi ve sorun çıkartması için yakınıyor, üstüne suçlu çıkacak neredeyse.

Ürünün fiyatına göre muamele ne demek ? 1000TL'lik monitör alınca komple sorunlu gelecek ve biz de kabul edeceğiz diye mi alacağız. 1000Tl az para mı. Asgari ücretli adam 2 hafta çalışıyor o paraya. Asus'un 20.000TL'ye sattığı 4K 144Hz IPS monitorü için de ışık sızması, ölü piksel şikayetleri var. O fiyata mükemellin ötesinde olması lazım o zaman.
    Siz anlamıyorsunuz yada anlamak işinize gelmiyor

Daha açık yazayım 100bin TL aldığın Ford Fiesta dan 1milyon TL lik Mercedes konforu yol tutuşu vs bekleyemezsin

Bizim millet ucuz çin malı ürün alıp üstüne beklentiyi arşa çıkarıyor sonra ürünü beğenmeyip iade etmek istiyor

Bir ürünü ucuza aldıysan ondan mukemmellik isteyemezsin olamaz öyle birşey

Arkadaş konu başlığına yazsaymis o zaman ürünün markasını modelini , ben konu sahibine haksız demiyorum bizim millet çok görmemiş sadece konu sahibi ile çok alakası yok şuan

• quote:

Orijinalden alıntı: Max Damage

Abi hayır efsane falan değildi. Yani efsaneydi ama kağıt üstünde. Öğrenci halimle 2 sene para biriktirip topladığım sisteme Nvidia'nın fermi gerizekalılığı yüzünden HD5970 taktım. Önce sapphire aldım bir baktım grafikler patlıyor, fps düşüyor, oyunun ortasında bellek dolup masaüstüne atıyor, kart boştayken birden deli gibi fan dönmeye başlıyor ama nasıl gürültü öyle böyle değil...

Boğaziçi Elektronik'ti sanırım karta değişim çıkardı gidip salak gibi üstüne para koyup Asus aldım ve aynı sorunlar hatta daha da kötüleri devam etti. Yurtıdışındaki forumlara baktım aynı sorunları yaşayanlar vardı. Çizgi yüzünden o kartı yanana kadar 4 sene kullanmak zorunda kaldım. Sonra Nvidia gtx760 aldım ve yaşadığım sorunların hepsi bitti :) Kısacası kart bariz şekilde hatalı ve sorunluydu ama Asus Türkiye ve Çizgi ortaklığı yüzünden değişim çıkmadı.

O mühendis hanım da esmer bir kızcağızdı. Kartı test ettik,oyun oynadık bir sorun yok dediğinde sistemlerini sormuştum ve pentium 4 diye başlamıştı. O an beyin kanaması geçirdiğim için gerisini hatırlamıyorum.

Hatta kel bir müdürleri vardı onunla tartışmıştım. Grafik bozulmalarının olduğu ekran görüntülerinin çıktılarını gösterdiğimde ve üstelediğimde senin oyun performansın beni ilgilendirmez demişti dönemin en pahalı ekran kartı için. Bugün 2080 için oyun performansı bizi alakadar etmez demelerini düşün. Ben de iade değil değişim çıkarın lanet olsun Asus fermi alırım dediğimde beni uyanıklık yapmakla suçlamıştı. Hakikaten ne günlerdi...

NIyazi Saral bey ve ekibine hakkımı helal etmiyorum.
    quote:

Çizgi yüzünden o kartı yanana kadar 4 sene kullanmak zorunda kaldım. Sonra Nvidia gtx760 aldım ve yaşadığım sorunların hepsi bitti :) Kısacası kart bariz şekilde hatalı ve sorunluydu ama Asus Türkiye ve Çizgi ortaklığı yüzünden değişim çıkmadı.

Çizgi elektronik... Seneler önce (2005 civarıydı sanırım) Niyazi Saral'ın sempatisinin de tavan yaptığı yıllarda (Çizgi nin Asus tornavidası durur hala çantamda) çok sağlam kapışmıştım oradaki teknisyenlerle. Hatta bunun üzerine sırf inattan benim ekran kartına da (Asus) teknik servis hizmeti vermeyeceğini açık açık söylemişti elemanın biri. Peki neden kapışmıştım. Garanti süresindeki ürüne ısıl işlem/fırın müdahalesi (Oven method) uyguladıklarını farketmemle oldu. (Yanlışlıkla online servis formuna giriş yapmıştı teknisyen.) Epey gitgelli kavgalı bir süreçti. O zaman Çizgi benim için bitmişti. Hala da öyle.

Yıllar sonra benzerini görünce şaştım kaldım paylaşmadan edemedim.

• Brother ToLGa B kullanıcısına yanıt
    Konu başlığını geç adamın ne yazdığını bile okumadan tutturmuşsun o paraya bu kadar ürün olur ancak diye. Adam 25 liraya Hadron klavye alıp da ama bu neden Corsair K95 gibi çalışmıyor dememiş. Aldığı üründe bir sorun olduğunu düşünüyor ama ne doğru dürüst satıcı firmaya ulaşabiliyor ne de ulaştığında oradan doğru dürüst destek alabiliyor. İade için çırpınıp duruyor.

1000 liraya satılan monitörde ghosting olur, ışık sızar, ölü piksel olur diye mi satılıyor. Ürünün özellikleri bellidir. Bunları sunamıyorsa veya bir problemi varsa sorunludur. İade etmek de
    alıcının hakkıdır. Zaten 1000 liraya aldım, eh bu sorunu da kabul edeyim mi diyecek alıcı.

Tam firmalara göre bir düşünce yapısı.
  • Merhaba itopya'dan pazar günü cooler master kasa siparişi verdim. ama kargoya malesef verilmedi. müşteri hizmetlerini arıyorum 60 dakika bekledim bağlanamadım.
    yakın zamanda sipariş verip elinize kaç günde ulaştı? sipariş veren varsa bilgi verebilirmi?
  • 23 nisan'da sipariş verdiğim çoğu ürün hala kargoya verilmedi hocam, beklersiniz hala öyle diyeyim size
  • GullyFoyle kullanıcısına yanıt
    Abi işin sonu kavgaya varacağı için ve muhataplardan biri de kadın olduğundan lanet olsun deyip çıktım oradan ama yemin ederim askerdeyken bile evdeki PC aklıma gelip kahroluyordum. PC'yi topladığımda öğrenci, askerden dönünce işsiz güçsüz yeni mezun adamım para da yok ki lanet gelsin deyip yeni sistem toplayayım. O dönem hiç unutmam üni'den arkadaşa 2500 liraya ekranı da dahil GTX580'li efsane bir kasa toplamıştım. Ben ekransız 3000 liraya çöp kasa kullandım bu adamlar yüzünden.

O dönem bilmiyordum ki Niyazi Saral Bey kimdir necidir. Bilsem yazardım, kovalardım ama öyle bağıra çağıra o kartı kullanmak zorunda kaldım. Allah düşmanıma yaşatmasın. Sebep olanların da kör yanından çıksın derim ve konuyu kapatırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ruaF1912

23 nisan'da sipariş verdiğim çoğu ürün hala kargoya verilmedi hocam, beklersiniz hala öyle diyeyim size
    adamların sitesinde 7 iş günü kargo yazarken 5 günde verilmedi kargoya demek hangi akla hizmet ? Neyin sitemi bu? Böyle şeyleri karalamak için yazmaktan başka bir şey değil. Hayır adam 7 yazmış sana 2 gün yazmamış.
  • hiç inandırıcı değil, siz bu tuzağa düşmeyin kelimesi bile ele veriyor kendisini, koskoca firma tuzak kuruyor işi gücü yok...
  • İtopya’dan hiç ürün almadım fakat hangi ürüne ihtiyacım olsa sitelerinden kontrol ettim ve her daim diğer sitelere göre pahalıydı. Hatta çoğu zaman felaket pahalıydı. Bu firma bu pahalılıkla nasıl bu kadar popüler hala anlam verebilmiş değilim
  • Beş para etmez bi yer , bi kere gittim kapıdan girdim ,orta halli bi kalabalık var,15-20dk bekledim kime yöneldiysem ,birazdan arkadaş yardımcı olacak lafı duydum ,ve direk çıktım ,bir iş için tam 6 tane i7 komple sistem yapacaktım.

ordan bostancı vatana gittim 2 kişi ilgilendi tam 54 bin tl ,lik ürün aldım çıktım..

Ayrıca bu kadar ürün aldığım için 6adet virus programı ve 2 tane powerbank hediye ettiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cathedral -- 28 Nisan 2020; 23:38:15 >
  • ROUGE44 R kullanıcısına yanıt
    yaşın kaç senin?
  • İnsanların zamanı ne kadar değerli ya iş halletmek için bile zaman ayiramiyorlar
  • Ya benmi şanslıyım yada gerçekten yada banamı rasgeldi bitane monitör aldım ertesi gün kargoya verdiler elime ulaştı sorun yok bir tane kulaklık siparisi verdim ertesi gün iptal ettim mail attim 3 gün sonra iade yaptılar kartıma şans galiba benimki şuan içerde siparisim var ekran kartı hala verilmedi kargoya bakalım artık ne olacak
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.