Şimdi Ara

Yeni binaların ses yalıtım problemi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
560
Cevap
24
Favori
56.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
186 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Normal olmayan evler, sana katılıyorum.

Ancak kardeşim ben de çocuk oldum. Ancak çocukken çok fazla ses çıkardığımda annem gelip "üst komşular rahatsız olur" diye beni uyarırdı. Hatta şu anki evime taşınmadan önceki evimde de üst katımda 4-5 yaşlarında bir çocuk vardı ancak bu çocuk çok nadir bağırırdı.

İnan üst komşunun çocuğu normal değil. İçine şeytan girmiş gibi "hrrr" diye bağırıyor. Evet çocuklar ağlar, koşar, bağırı ama bu çocuk aşırı derecede garip. Her zaman ses çıkarıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChicoTravieso93 -- 21 Nisan 2020; 0:26:11 >
  • Ytong ve bims karıştırılmış... Kullanılan malzeme Ytong değil çoğu yerde bims... Bunla ilgili birçok bilimsel inceleme okudum tuğla bimsden ses yalıtımı konusunda daha başarılı. Ytonga gelince pahalı olduğu için ultralux daireler hariç kullananan yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Drumyr kullanıcısına yanıt
    300 bin e 300 m2 ev çıkar . Köyde baya lüks yapılıyor inşaatlar galiba :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ytong ve Bims’i yalıtım malzemesi zanneden müteahhit ürünüdür efenim bu evler. Ytong ve bims hem ses hem ısı izolasyonu sağlayabilir evet ancak tanesi 1.5₺ satılan tuttuğunda elinde kalan bims bunu sağlayamaz. Ytongunda gidip en incesini alırlar o da sağlamaz.

Bu işin en doğru yöntemi daireler arası duvarlar çift tuğla örülmeli ve arasına cam yünü dediğiniz malzemeden 5-8 cm kalınlığında koyulmalı. Ayrıca tesviye altına en az 3 cm’lik izo cam serilirse katlar arası geçişte azaltılır.

Tabiki bu saydıklarım ilave masraftır. Ancak İstanbul gibi m2 si 4.000₺ daire satılan yerde bu masraf devede kulaktır. Berber , imam , galerici vs. gibi meslek gruplarından müteahhit olursa , sonuç bu olur efenim. Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by__metallica -- 21 Nisan 2020; 0:42:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    Isı yalıtımında haklı . Ancak ses yalıtımında malesef çok zayıf

• by__metallica B kullanıcısına yanıt
    Berber imam galericiye ek olarak en garibi eski apartman görevlilerini ekleyin lütfen :) istanbulun eski apartman görevlilerinin hepsi gebze tarafında en az 4-5 katlı bina yaptırdı . Hemde ne yaptırdılar :) ilk kat bitiyor onu boyayıp düzeltip kiraya veriyorlar sonra üst katı çıkıyorlar , orayıda kiraya verip bir üst kat daha içinde oturan varken kat çıkarak yapıldı çoğu . Çok fazla örneğini biliyorum . 4 senede 5 katlı bina yapanları , beton az gitsin diye su dolu pet şişe atanları , tahta atanları hatta moloz karıstıranları vsvs

• 33 senelik müstakil evimiz var,yemin ederim 400-500 binlik yeni evlere bin basar

• İç duvarları incelttiler, yerde şap yok, beton yerine koydukları köpükler izalasyon sağlamıyor :(

• quote:

Orijinalden alıntı: Arka Destroyer

Kendine ait müstakil en güzeli , her türlü tokatlar apartmanı.
    İstanbul'da nerede bulacaksın onu ?
  • Geçici olarak 2+1 2017 yapımı bir dairede kalmıştım bir dönem ve abartmıyorum yan komşu osurunca sesi geliyordu.

• @Mekatroniks 4 senede 4 şehir değiştirmeyi nasıl başardın meslek ne ? Ankara'da bulundun mu
  • Yeni binalar en kötü depreme dayanıklı. Neresi çatladığı bilinmeyen modern binalardan 10 kat daha ağır full beton binalar yerine modernleri tercih ederim.
    Ha yalıtıma gelince maalesef diyeceğim bir şey yok. Haklısınız (not:eski ağır full beton binalarda kalırım)

• souledge S kullanıcısına yanıt
    Şap var ama incecik . Şaptan önce membran asla yok .

• m-99 M kullanıcısına yanıt
    4 senede 4 farklı ev demiştim :) istanbulda 4 farklı ev :) mühendisim hatta şu an farkettim şu an oturduğum 5. Ev .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mekatroniks -- 21 Nisan 2020; 2:8:52 >
  • bizim ev 20 yaştan büyüktür yandan mırıldanarak şarkı söylesen sesi geliyor.
  • Gunpower-storm kullanıcısına yanıt
    Yeni binalar yönetmeliğe göre yapılsa gerçekten dediğiniz gibi çok sağlam olurlar . Ancak malesef çok az bir kısmı yönetmeliğe göre yapılır . C40 beton yerine c20 ler dökülüyor bu ülkede .

• erdi 1903 kullanıcısına yanıt
    Semt neresi

• quote:

Orijinalden alıntı: Mekatroniks

Semt neresi
    Ataşehir ama merkez değil
  • erdi 1903 kullanıcısına yanıt
    20 sene önce ataşehir zaten gecekondu değil miydi ?

• 2018 yapımı 4 daire üzeri bir sitede oturuyorum. Alt-Üst-Yan,yani her yerden gelen normal konuşma düzeyindeki sesler olduğu gibi evin içinde.Eğer imkanım olursa,tek katlı da olsa kendim bir ev yaptırıp oturmak istiyorum.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.