Şimdi Ara

Yeni binaların ses yalıtım problemi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
560
Cevap
24
Favori
56.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
186 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kendine ait müstakil en güzeli , her türlü tokatlar apartmanı.
  • Eski evdeyken üst kattakinin tuvalette işediği suyun akış sesini, elini yıkarken akan suyun akış sesini falan duyuyordum kafayı yedirtir insana.
  • Devlet denetlemiyor, tek sorun bu gerisi hava. Devlet adam yollayacak gelip binaları didik didik denetleyecek olmamışsa yıkım verecek. Bakalım yapıyorlarmı yapmıyorlarmı.
  • Evi yapıyor satıyor, ondan sonra kim ne yaparsa yapsın, kimin umurunda. Müteahhit voleyi vurdu gitti. Bina yıkılmadığı sürece adama giren çıkan yok.
  • sabotage1907 kullanıcısına yanıt
    bir de oyle bir kavga ediyorlar ki sanirsin birbirlerini olduruyorlar. ustumuze tasinali 2 ay oldu ama bende psikoloji birakmadilar. yandakilerin gurultusune rahatsiz oluyorum diyordum simdi gul gibi insanlarmis kiymetlerini bilememisim diyorum o derece
  • Bu ytong denilen maddeyi kim Türkiye ye getirdiyse....
    Güya ses yalıtımı daha iyiymiş...
  • Duvarlarda artık çimentodan yapılan kara sıva kullanmıyorlar. Tuğlanın üstüne alçıyı vuruyorlar tamam, ne duvar sağlam oluyor ne de sesi içeride tutuyor...
    Tek ısı yalıtımlarından memnunum, kışın bir şey yakmadan 18 19 derece oluyor evler.
  • Cosmic Love kullanıcısına yanıt
    Yaklaşık 20 yıl boyunca alt katımız bir kaç yıl hariç boştu.Ev sahibi zengin olduğu için 1000 TL kira gelirine ihtiyacı yoktu.Atıl durumdaydı.Üst katta da eşi vefat etmiş bir teyze yaşıyordu.Şimdi alt katta 2 yaşında bebekli aile üst katta köpek var.Yıllardır sessizliğe alıştıktan sonra şu anda çok gürültülü geliyor.2014'te eğitim ve iş dolayısıyla ailemin yanından ayrıldım.Bu süre zarfında mahalle suriyeli,keko,afgan vb. tanımadığım insanlar dolmuş.10 yıl önce Beşiktaş,Kadıköy'den esenyurta Bağcılar'a evrildi.Apartman içinde dışında sürekli bir gürültü var.Nereye kadar böyle devam edebilir bilemiyorum.
    Hadi çatıda yalıtım yoksa :d 30 derece olur sana 38 derece
    Pimapeni bile düzgün takamıyorlar . Dışarının sesi bile içerde alt katta oturunca anlıyorsunuz onuda . Ne silikonlar düzgün çekilmiş ne pencerenin lastiğe baskı ayarı düzgün yapılmış ...
  • cingozzz kullanıcısına yanıt
    20-30 sene önce düzgün yapılmış olanlarda var özellikle iyi semtlerdeki evler . Ytong yoktu o zamanlar normal tuğla vardı ve o bile o kadar farkettiriyorki .
  • Betondan ve demirden nasıl çaldıklarını bilseniz bina yapılırken 1 saniye ayrılmazdınız :) dediğinizin bir kısmına katılıyorum çok çalamıyorlar demirden betondan ama yinede çalıyorlar .
  • ytong+alçısıva+boya yapıp geçilen binalar çok ses geçiriyor. Biz yaptığımız binalarda tuğla+kaba sıva+alçı sıva+boya yapıyoruz bu yüzden. He ses yalıtımı olsa hiç geçmez ama gerek yok. 13.5'luk tuğla üstüne kaba sıva üstüne alçı sıva yapılması yeterlidir.
  • Ben 93 yapımı binada oturuyorum yalıtımı yeni binaları 10a katlar.Yeni binalarda yangın merdiveni bile yok yangın olsa insanlar diri diri yanacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lazona53

ytong+alçısıva+boya yapıp geçilen binalar çok ses geçiriyor. Biz yaptığımız binalarda tuğla+kaba sıva+alçı sıva+boya yapıyoruz bu yüzden. He ses yalıtımı olsa hiç geçmez ama gerek yok. 13.5'luk tuğla üstüne kaba sıva üstüne alçı sıva yapılması yeterlidir.
    Ytong+yalıtım daha iyi, tuğla binaya ağırlık bindiriyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

Toki konutlarında oturuyorum, zemine sert bir cisimle vurulmazsa binada tek biz yaşıyoruz sanacağız

Konuşma sesleri duymak imkansız evin içinde. Sadece banyo havalandırmasından insan sesi geliyor o da muhtemelen banyo kapısını açık bıraktıkları zaman çünkü banyo dışında duyulmuyor ses.

Alt gelir grubu için olan daireler kalite yönünden daha düşük diyorlar ama orta gelir grubu için satılan daireler özellikle ses yalıtımı ve duvar sağlamlığı yönünden iyi.
    TOKİ konutları dandik hocam . Yerinizde olsam başkasına kiraya verir başka eve çıkardım .
  • Lüks bir sitede oturuyorum . Ne yandan ne alttan , üstten hiç bir ses gelmiyor , tavanı da normal dairelere göre çok yüksek ev daha ferah görünüyor. Her bina bu şekilde yapılmalı bence.
  • EZİKMAN E kullanıcısına yanıt
    Ağırlık bindirsin onun ağırlığından birşey olmaz.Deprem bölgesinde değiliz zaten. Binanın iç duvarlarında tuğla kullanılıyor sadece. 4 cephe perde yapıyoruz biz.Ayrıca ytong sağlam bir malzeme değil.Ustalar da tuğlayı daha çok seviyor yatay elektrik boruları için kırmaya çok gerek kalmıyor. Müteahhit olarak ytong+alçı çok daha karlı bizim içinde ama evi alandan küfür yememek için tuğlaya devam.
  • Ytong bildiğiniz ponza taşı gibi değil mi ? Hatta ıslatınca dağılıyor :)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.