Şimdi Ara

Yeni binaların ses yalıtım problemi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
560
Cevap
24
Favori
55.977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
186 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 10 luk ytongun üstüne direk alçı sıva sonra boya yapılmış bizde . Duvara omuz atsanız komşuya geçiceksiniz . Komşu telefonla konuşurken konuştuğu kişiyi duyuyorum nerdeyse . Hapşırma falan olayında birbirimize çok rahatlıkla çok yaşa diyoruz . Gözünü seviyim eski evlerin . Daha önce ailemle 50 senelik 4 katlı bir binada oturuyoduk odamdan salona bağırsam sesim zor gidiyordu . Burda yan komşuyla akrabayız resmen .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Müteahhitlik çöp, bina dişecephesini ilgilendiren mühendislikler çöp hepsi 3 tuğla eksik olsun 5 erik fazla olsun derdinde. Kaliteden yoksun binalar aldı başını gidiyor

• Kingo Panda kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle . Sadece göz boyamaya dayalı ucuz ve zengin gösteren şeyler . Gerçekten eski binalardaki işçilik sağlamlık , proje uyumluluk hiç bişey yok .

• Moueson kullanıcısına yanıt
    Alt gelir grubuna satılanlar öyle olabilir.

Bizim binada ses yalıtımı ve sıcağa soğuğa karşı bina dış yalıtımı çok iyi. Sıfır bina zaten birkaç ay oldu alalı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    Benm söylediğim binalar üst gelir grubu semtlerin olduğu yerlerdeki binalar .

• Mekatroniks kullanıcısına yanıt
    Evet hocam gazbeton işte. Islanınca dağılıyor mu bilmiyorum hiç kullanmadım inşaatlarda çünkü
  • Bir tek ben bundan şikayetçiyim sanıyordum.

Üst katta bir 4-5 yaşlarında velet var. Tüm gün avazı çıktığı kadar bağırıyor, koşuyor ağlıyor.
  • Ucuza gösterişli ama işlevsiz bir malzeme

• ChicoTravieso93 kullanıcısına yanıt
    Veletin yaptığı normal koşup oynamazsa , ağlamazsa garipsemeniz lazım . Normal olmayan evlerin bu denli kalitesiz yapılmış olması .

• Moueson kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle katılıyorum . Benimde oturduğum ultra lüks bir site o şekilde yapılmıştı . 5+1 ses sona yakın , yan komşuya gitmiyordu ses .

• Yda’nın yaptığı 500 binlik evde kiracıyım. İşçilik o kadar kötü ki balkon derzlerini söktüm kendim attım. İnce işçilikler rezalet. Yalıtım sıfır. İşeme sıçma, çocuk sesi, gülme ağlama sesi hepsi duyuluyor.
    Seramikler arasında seviye farkı var o kadar söyleyeyim.
    İşini hakkıyla veren usta da şirket de yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sesi falan geçtim zaten.

Adam 8-9 katlı, 5 binanın bulunduğu sitenin altına otopark yapmış. En son yağmur yağalı 6-7 gün oldu. Otopark halen daha yarım metre su dolu :)
  • Kerasuslu K kullanıcısına yanıt
    Usta nasıl olsun o kadar çok ? Ülkede 1000 tane seramik fayans ustası varken bir anda inşaat salgını başladı yüksek ücret veren mütahitler bu 1000 ustayı çalıştırdı başlarına iyi bir mühendis koydu . Geri kalan binalar ise eskiden sokakta kağıt topyalan abiler amcalar vardı ya hani onlar bile şu an boya sıva seramik işleri yapıyorlar :)
    Eskiden boyacı boya yapardı , seramikçi seramik yapardı , duvarcı tuğla örerdi , kalıpçı kalıp yapardı , demirci demir yapardı . Şimdi seramikçiye boya yaptırılıp , boyacıya duvar ördürüyorlar , demirci adam boya yapıyor . Senelercede bu böyle gitti . Sonuç ne rezalet altından kalkılamayacak kadar kötü binalar , estetikten yoksun şehirler , komşuya ses gitmesi yüzünden çıkan kavgalar hatta ölümler . Bunların tüm sorumlusu malzemeden çalan mütahitler , buna göz yuman inşaat mühendisleri , mimarlar , inşaatta çalışan iş bilmez amele vasıflı ama usta olduğunu idda eden idiotlar , eksik-yanlış olduğunu bilip rüşvet alarak projeyi onaylayan belediye çalışanları . Bu şekilde hatalı , malzemeden çalarak bina yapan herkezin allah belasını versin .

• enxdesign E kullanıcısına yanıt
    Sonra depremde neden yıkıldı bina . Çünkü temel su almış çürümüş gitmiş . Bu tür mütahitlere karşı biz napıyoruz ? Dava açıyor muyuz ? Haklarımızı biliyor muyuz ? Binaların en az yapı olarak 20 sene garantili olduğunu , su tesisatlarının en az 10 sene garantili olduğunu bile bilmiyoruz . Ve davayla uğraşmamak için kendi cebimizden yaptırıyoruz . Be akıllı site yöneticileri sen ihtarını çek 1 hafta içinde yaptırmazsan biz yaptırıp sana rucu ettiricez de yaptırmazsa yine kendin yaptır ama davanıda aç 3-5 sene sürsede kazanıcaksın alıcaksın paranı . Ama yönetici bina yeni ise çoğunlukla mütahitle kankadır ve parada alıyordur o yüzden tüm eksik işler kat maliklerine yaptırılır allah kolaylık versin hepimize .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mekatroniks -- 20 Nisan 2020; 23:32:28 >
  • Yan komşum eşinden limon istemiş,benim eşim bana limon getirince gülüştük

• WILDBOYS kullanıcısına yanıt
    :):):)

• Ben de acaip şikayetçiyim bu durumdan ha bir şey diyemem çünkü benim sesim de onlara gidiyor burada sorun evi yapan sahtekar müteahhit de.

• Yukarda ki öksürüyor ben aşağıdan duyuyorum hemde binamız yeni

• En güzeli kendi proje çizip inşaa ettirmek.Bizim köyde bu şekilde yaptıran çok kişi var.2 katlı dubleks bahçeli 300 bin tl yi geçmiyor.Üst katta istediğin kadar tepin alttan duyulmuyor.Zaten şehir merkezinden daire alıp yaşamak mantıksız geliyor bana.

• Mekatroniks kullanıcısına yanıt
    Geçen gün eniştem " bir tanesini 270 dereceye kadar ısıttık diğer yüzü ısınmadı bile, çatlama kırılma da olmadı, çok sağlam bir şey o ytong. Üstelik yan odaya daha sıva yokken bile ses geçirmiyor" diyordu.

Dandik olanları da var mıdır bilmiyorum artık.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.