Şimdi Ara

Yeni Bedelli Askerlik Sistemi (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.728
Cevap
114
Favori
1.076.657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam merhaba,

bu uyarının ne anlama geldiğini çözebildiniz mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mthnrdm

1-2 gün daha bekleyeceğim düzelmezse geçici tecil yaptırıp e-devletten başvurmayı deneyeceğim işe yararsa haber veririm burdan hocam.
    Hocam benim başvuruda geçici tecil yaptı, sonra E devletten başvurayım dedim teknik aksaklık vardır diye hata verdi bedelliyi tercih ederken. 1 gün sonra da kendiliğinden 31/08/2019’a düştü, ödeme hiçbir zaman yapılabilir olmadı... Şu anda da tercih hizmetlerinde asal erteleme başvurusu yapmanız gerekmektedir yazıyor. Haberleşiriz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • heredot64 H kullanıcısına yanıt
    hocam ben de ona hayır dedim , Şimdi bedelli başvurusu yaparken Askerlik hizmeti tercihi yapmak için öncelikle ASAL Askerlik Erteleme Başvurusu hizmetini kullanmanız gerekmektedir diyor, 31.12.2019 tarihine kadar tecilim vardı , sonra bozuldu bununla alakalı bir şeymi acaba biliyor musunuz ?
  • sefayildiz3434 S kullanıcısına yanıt
    Tecil işlemini yaptırırken zaten muayene işlemlerini yapıyorsun bedelliye başvururken tekrar mı o işlemleri istediler ?

• sefayildiz3434 S kullanıcısına yanıt
    Ayni durum bendede geçerli benim tecilim bozulmadi ama asal. Erteleme ekranini geçemiyorum birturlu suneye gittim islemleri tamamladilar orda evraklara imza filan attim ama para odemede ismime borc çıkmıyor e devlettede değişen bireey olmadı şimdi bislrsaha gidiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: mamilim90

Ayni durum bendede geçerli benim tecilim bozulmadi ama asal. Erteleme ekranini geçemiyorum birturlu suneye gittim islemleri tamamladilar orda evraklara imza filan attim ama para odemede ismime borc çıkmıyor e devlettede değişen bireey olmadı şimdi bislrsaha gidiyorum
    Şubeye tekrar gidin. Bana geçici tecil yapıp,hemen geri bozun deyin. Tüm sistem duzeliyor. Bunu şube de bilmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: fafa1236

Şubeye tekrar gidin. Bana geçici tecil yapıp,hemen geri bozun deyin. Tüm sistem duzeliyor. Bunu şube de bilmiyor.

Alıntıları Göster
    Hocam bunu yaptıktan sonra e-devletten mi yaptınız işleminizi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Castieello

Hocam bunu yaptıktan sonra e-devletten mi yaptınız işleminizi

Alıntıları Göster
    Evt tüm sıkıntı düzeliyor
  • fafa1236 F kullanıcısına yanıt
    Subeye gittim sabah subedeki görevli ziraatten ödeme olmuyor halk bankasi yada ptt den yapin dedi varmi boyle birsey

Simdi halk bankta sorgulaticam cikmazsa dediginiz gibi yapicam

Güncelleme : subeye gittim daha sisteme dusmemis diyo 1 haftaya düşeer hergun kontrol et dedi

Birde insanları azarlamaktan baska bir ise yaramıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamilim90 -- 5 Ağustos 2019; 12:12:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: canerpamuk

Hocam e devletten ilk tecili bozdurup sonra mı bedelliye başvurmak gerekir? Bende direkt bedelli başvurmuştum fakat tecili bozdurmadım

Alıntıları Göster
    burdan anlaşılan şu tecil bozmadan bedelliye başvuru yapılıyor
    şubede bunu kaç defa söyledim yok olmaz yok şöyle derken geçici ereteleme yaptım sadece
  • quote:

Subeye gittim sabah subedeki görevli ziraatten ödeme olmuyor halk bankasi yada ptt den yapin dedi varmi boyle birsey

Güncelleme : subeye gittim daha sisteme dusmemis diyo 1 haftaya düşeer hergun kontrol et dedi

Abi sorma, ben anlamadım bu memurları. Hepsi ters ters konuşuyor, adam akıllı bir şey bildikleri de yok. Ankara ASAL’ı arıyoruz, onlar da telefonu açmıyor.

• quote:

Ben ziraatten yatırdım. Öyle bir şey yok.
  • Arkadaşlar çok okudum ama her kafadan farklı bir ses çıkıyor. Farklı şeyleri okudukça da tedirgin oldum. Bugün başvurular bitti diyeni bile duydum hatta.

Şimdi benim eylül sonuna kadar tecilim var. Başvuruyu yapıp parayı yatırma sürem kanunu okuduğum kadarıyla 31.12.2019 tarihine kadar. Bu konuda yanıldığım, farklı yorum yaptığım bir şey var mı yoksa doğru mu yorumluyorum. Şu an para yatırma aşamasında bekliyor e-devlet'te. Özel bir durumum olduğu için kredi çekmem 1-2 ayı bulacak muhtemelen. Kendi kendimi stres etmeden size de danışayım istedim. 31.12.2019a kadar parayı yatırıp başvuruyu tamamlama hakkım var değil mi?

• White Cluster kullanıcısına yanıt
    Şimdi bir şey diyeceğim kafa daha da allak bullak olacak. Ama mecbur diyeceğim

quote:

31.12.2019a kadar parayı yatırıp başvuruyu tamamlama hakkım var değil mi?

Eylül sonunda seni askere almadıkları sürece evet.

Zaten esas sıkıntı burada. Başvuru yapanların hepsinin tecili otomatik olarak Ağustos sonuna çekildi ve bu süre dolunca ne olacağını kimse bilmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elessar Eredhian

Şimdi bir şey diyeceğim kafa daha da allak bullak olacak. Ama mecbur diyeceğim

quote:

31.12.2019a kadar parayı yatırıp başvuruyu tamamlama hakkım var değil mi?

Eylül sonunda seni askere almadıkları sürece evet.

Zaten esas sıkıntı burada. Başvuru yapanların hepsinin tecili otomatik olarak Ağustos sonuna çekildi ve bu süre dolunca ne olacağını kimse bilmiyor.
    Hocam istediğim cevabı verdiniz başvuruyu görüp sistem otomatik tecil atar kuraya kadar sürekli.

Zaten lisans bitince 2 sene tecil ettirdiğimde de Eylül sonuydu tecil. 2 sene içinde sürekli tarihi değişti, en son Haziran 2019a geldi, sonra Hazirana gelince tekrar Eylül 2019'a attı.

O dönem şubede de 'tecil kağıdını kaybetmeyin, sürekli değişiyor, nihai olan budur' demişlerdi.

Sistemde sürekli değiştiriyorlar sebebini bilmediğim şekilde tecil tarihini. Yazan tarihe gelince de olması gereken tarihe ileri atıyor. Burada da durum aynıdır.

• Arkadaşlar şimdi bu forumda bedelli askerlik işlemini sıkıntısız tamamlayan biri var mı ?

İşlemelrin hepsini ne yapınca ne oluyor bi sıkıntı çıkıyor mu karısımıza ve bu sıkıntıyı nasıl gideririz gibi soruları cevaplayıp anlatarak bizi aydınlatabilecek biri var Mı

• White Cluster kullanıcısına yanıt
    Hmmm eğer durum buysa çok şeyi açıklar ve içimizi çok rahatlatır. Keşke şubeler de bu konuda net bilgi sahibi olabilse
  • Yani bu kadar vaziyet kötü mü arkadaş ben anlamıyorum. Burada kaç kişi insanız farklı şehirlerde soruyoruz 31.08.2019 tarihiyle ilgili net bilgiyi kimse alamıyor. Bu kadar mı rezillik olur ben anlamıyorum. Kimse mi anlamaz bir şey. Kasımda hepimizi mi alacaklar askere yani yazık günah arkadaş.
  • Arkadaşlar bedelli . başvurusu yapıp 31.12.2019'a kadar geçici tecil yaptırmıştım. Şimdi askerlik hizmet tercihi kısmında "En yakın askerlik şubesine müracaat ediniz." yazıyor. Aynı durumla karşılaşan var mı ?
    edit: Ziraat'te borcum gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aotat -- 5 Ağustos 2019; 20:43:16 >
  • İyi aksamlar beyler önceden e devlette ödeme bekliyor yaziyordu bugün böyle oldu.yardım edecek biri varmı?
    Yeni Bedelli Askerlik Sistemi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi poyraz1990 -- 5 Ağustos 2019; 21:31:58 >
  • 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.