Şimdi Ara

Yeni Bedelli Askerlik Sistemi (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
10.725
Cevap
114
Favori
1.076.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DeepBlue_

Arkadaşlar şimdi bu forumda bedelli askerlik işlemini sıkıntısız tamamlayan biri var mı ?

İşlemelrin hepsini ne yapınca ne oluyor bi sıkıntı çıkıyor mu karısımıza ve bu sıkıntıyı nasıl gideririz gibi soruları cevaplayıp anlatarak bizi aydınlatabilecek biri var Mı
    Ben hallettiğimi düşünüyorum. Düşünüyorum tabi :D

Şöyle anlatayım. Lisanstan mezun oldum 1.5 sene önce. Askerlik şubesine gidip yoklama yaptım. Doktora vs gittim muayene oldum. Daha sonrasında yüksek lisansa başladım okul kendi 2021'e kadar tecil yaptı. Bu bedelli askerlik olayı çıktığında ben direk tercih işlemlerinden girip ilerledim e devlette. Bana ertelemenizi neden iptal etmek istiyorsunuz diye sordu. Bedelli askerlik seçeneğini işaretledim. Daha sonrasında tekrardan aynı menüye girdim ve ödeme beklemektedir menüsü çıktı. Ertesi gün gidip parayı yatırdım. 1 gün sonra tercih sistemi açıldı. Tercih sisteminde başlarda bedelli çıkmazsa ne istiyorsunuz diye bir seçenek soruyordu. İki seçenek vardı. Birincisi: Askerliğimi ertelemek istiyorum. İkincisi: Diğer statülerde yerine getirmek istiyorum. Ben birinciyi seçmeme rağmen hep ikinci seçiliyordu ve 12. aşamaya geçemiyordum e devlette. Sonra askerlik şubesi bikaç gün bekle dedi sisteme düşsün dedi. 2-3 gün sonra o tercih sayfasında güncelleme yaptılar. Artık bedelli çıkmazsa ne yapmak istiyorsunuz diye sormuyordu. Direk sistemde ikinci seçenek olan er/erbaş olarak hizmetimi yerine getirmek istiyorum seçiliyordu. Askerlik şubesini aradım. Askerlik durumunuz bedelli askerlik olarak görünüyor. Tecil tarihinde de null yazıyor bizce bir sıkıntı yok dedi. Şu çıkmama durumunu sordum. Herkeste aynı çıkmazsa gelin tecil yaparız dediler. Şu an mesela ben askerlik durum belgesi sorgulamak istediğimde hata alıyorum sorgulayamıyorum. 1 haftadır böyle. Üzerine de çok düşmedim artık napiyim. Dedim ya, hallettiğimi düşünüyorum :D

• Arkadaşlar Halkbank hesabı olan varsa özelden yazabilir mi? TC mi vereceğim borç görünüyor mu ona bakacak sadece. Ziraatten görünmüyor eğer halkbankasında da görünmüyorsa şubeye gitmeyi düşünüyorum
  • DirectCurrent D kullanıcısına yanıt
    Anladım. Ben geçen sene muayene yoklama işlemlerini yaptırmıştım. Şu an Mayıs 2020 ye kadar askerlikle ilişkim yok. Ağustos 2020 de yoklamam var. Bu bedelli kanunu çıkında bedelli yapıp gelme fikrine sahip oldum. Aynı aklımdan geçen şekilde ilerlemiş işleminiz. Ama anlamadığım

Ocak 2020de kura çekilecek. Yazan çok olmuş teciller 31 Ağustos 2020 olarak güncelleniyor diye. Peki bu Ağustostan ocağa kadar hepimiz Bakaya kalmış yada yoklama kaçağı olarak mı görünücez? Ocakta kura çekilecek ve Ben bu kurada çıkmazsam eğer askerlik şubesine gidip bana kurada bedelli çıkmadı tekrar tecil mi yapın dicem ve yaptılar diyelim yapacakları tarih yine Mayıs 2020mi olur ? Ve bu kura sadece bir kez mi çekilecek ? Askerlik şubesi erteleme işlemi yapıyor mu ?
  • DeepBlue_ kullanıcısına yanıt
    Maalesef bunların hiçbirinin cevabı bende yok...
  • DirectCurrent D kullanıcısına yanıt
    Sesli düşündüm
  • Castieello kullanıcısına yanıt
    Banada subedeki görevli ziraaten gözükmez ptt ve halk banktan baktir dedi halk bank uygulamasinda bakmak icin yer bulamasim halk bank subesine gittim ordaki gorevlide ugrasi ugrasti bulamadı sonra borc yok dedi (askerlik sibeye gittim daha sisteme dusmemistir dedi 5 gun once basvuru yapmıştım)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mamilim90

Banada subedeki görevli ziraaten gözükmez ptt ve halk banktan baktir dedi halk bank uygulamasinda bakmak icin yer bulamasim halk bank subesine gittim ordaki gorevlide ugrasi ugrasti bulamadı sonra borc yok dedi (askerlik sibeye gittim daha sisteme dusmemistir dedi 5 gun once basvuru yapmıştım)
    Şubeden başvurunca geç düşüyor olabilir.Çünkü forumda edevletten başvuranların sistemde borcu hemen görünmüş.Ben şubeden başvuralı 7 gün oldu hala borç görünmüyor.Bir de benim edevlette askerlik durum belgesi sorgulaması çıkmıyordu.Her seferinde teknik aksaklık diyordu.Bugün bir daha baktım düzelmiş orası.Belgede 31.08.2019 yazıyor.Bedelli başvuranlarda 31.08 yazdığı için sisteme yeni düşmüş olabilir.Yarın önce bankaya sonra şubeye gidip soracağım sıkıntı mı var diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: Castieello

Şubeden başvurunca geç düşüyor olabilir.Çünkü forumda edevletten başvuranların sistemde borcu hemen görünmüş.Ben şubeden başvuralı 7 gün oldu hala borç görünmüyor.Bir de benim edevlette askerlik durum belgesi sorgulaması çıkmıyordu.Her seferinde teknik aksaklık diyordu.Bugün bir daha baktım düzelmiş orası.Belgede 31.08.2019 yazıyor.Bedelli başvuranlarda 31.08 yazdığı için sisteme yeni düşmüş olabilir.Yarın önce bankaya sonra şubeye gidip soracağım sıkıntı mı var diye.

Alıntıları Göster
    Hocam çok benzer durum. Bir gelişme olursa haber verir misin?

• Bu 31.08.2019 ile ilgili bilgisi olan var mı, işe girişte durum belgesi isteniyor ve üzerinde ay sonuna kadar tecil gözüken belge vermek komik olacaktır diye düşünüyorum
  • meogk kullanıcısına yanıt
    Hocam öğleden sonra gideceğim buradan yazarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: aotat

Arkadaşlar bedelli . başvurusu yapıp 31.12.2019'a kadar geçici tecil yaptırmıştım. Şimdi askerlik hizmet tercihi kısmında "En yakın askerlik şubesine müracaat ediniz." yazıyor. Aynı durumla karşılaşan var mı ?
    edit: Ziraat'te borcum gözüküyor.
    Bu durum üstüne şubeye gidip bedelli başvurusunu iptal ettim. Tecilimi de eski haline 2021 e uzattım.
  • Arkadaşlar şubeden başvurmuştum. Öğleden sonra borç gözüktü bilginize.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sefakace

Arkadaşlar şubeden başvurmuştum. Öğleden sonra borç gözüktü bilginize.
    Hocam e devletten bir şey yaptın mı? Yaptıysan ya da yapmadıysan ne gözüküyor Asal tercih işlemlerinde?
  • meogk kullanıcısına yanıt
    E devlette başvurduğumda askerlik şubesinden yapılan işlemler askerlik şubesinden devam ettirilir yazıyordu. Şu anda askerlik şubesine müracaat ediniz yazıyor. Niye değiştiğini sormak için gideceğim.
  • Halk bankasına gittim orada da borç görünmüyor dediler. Oradan askerlik şubesine gittim borç görünmüyor dedim.Benzer durumda çok kişi var ziraat bankasının zafer şubesine gidin onlar arıyor dediler. Bankaya gittim durumu anlattım onlar da bizim yapacağımız bir şey yok dedi. O sinirle çıktım tekrar şubeye de gitmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castieello -- 6 Ağustos 2019; 16:26:48 >
  • Castieello kullanıcısına yanıt
    Benide sinir ettiler bir sure gitmem saha zaman geçsin bayramdan sonra giderim
  • Arkadaşlar istanbulda olanlar maltepe şubesine gidebilir. Benim işimi orası halletti. Borçta gözüküyor. Bilginize.
  • aotat kullanıcısına yanıt
    Hocam neden iptal ettiniz bedelli başvurusunu tecil durumundan dolayımı ?
  • caryting C kullanıcısına yanıt
    Ana sebebi o evet ama her hafta gelen güncellemelerle sıkıntı çıkmasından bıktım. Herşey düzgün ilerliyor hop bi bakıyorum başvurum gözükmüyor. Bi bakıyorum tecilim geri çekilmiş bi bakıyorum askerlik şubesine gidin yazıyor. Başvurular başladığından beri her hafta şubeye gitmek zorunda kaldım. Ve bu güncellemeler sonradan yapılıyor veritabanlarına geç yansıyor, bildiğin insanların verilerini bir anda topluca değiştiriyorlar. 31 Ağustos tecil olayında olduğu gibi, ben 2.gün direk başvurmuştum 3 hafta aynı kaldı tecilim sonra bir bakıyorum 31 ağustos olmuş, sonra bir bakıyorum bedelli başvuruları sıfırlanmış vs vs
  • Selamlar, ben de 2019 bedelli askerlikten faydalanmak için 31.12.2022 ye kadar yurt dışı tecilim varken e devletten başvuru yaptım ve adımı vesaire girdim.
    Şimdi ;
    "Ödeme beklemektedir. Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halk Bankası, Ziraat Katılım , Vakıf Katılım, PTT, Defterdarlıklar ve Defterdarlıklara bağlı Mal Müdürlüklerine bedelli askerlik ücretinizi ödemeniz gerekmektedir. Ödemenizi yapmanızı müteakip bedelli askerlik celp tercihlerinizi yapmak üzere kaldığınız yerden işlemlerinize devam edebileceksiniz."

Ekranında bekliyorum 2 haftadır.

Yarın bankaya gidip ödeme yapmayı planlıyorum ama e devletten başvuru için indirilecek bir başvuru formu yok. Direkt bankaya gidip nüfus cüzdanımı göstererek mi ödeyeceğim ne yapacağım bilgisi olan varmı?

Ödemeyi yaptığımda o sistem açılacak ve kaldığım yerden devam mı edeceğim ve daha sonrasında ne yapacağım?

Not: Şu an askerlik tecil durumumu sorguladığımda 31.08.2019 a kadar tecilli ve "sınıf ve tertibat bekleniyor" yazıyor.

Yardımcı olursanız memnun olurum.

Teşekkürler şimdiden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efege -- 6 Ağustos 2019; 21:51:59 >

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.