Şimdi Ara

Yeni AURİS 2013 (447. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.972
Cevap
62
Favori
605.846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 445446447448449
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşaımın AURİS 1.33 aracı var. Ön balataları 30 binde değiştirmişti. Şimdi Arka fren balataları değişmesi gerek denmiş. . Arabası daha 40 binde.

Ön fren balatalarını ve arka fren balatalarını kaç km de deiğştirdiniz ?

Kullanımdan kullanıma fark kesin vardır. Ama arka fren balataları 40 binde biter mi ? Benim kullandığım arabalarda 100 bin yada 100 binin üstü gitmişti arka balatalar.
  • Sağol Daerohn,

Diskleri kontrol ettirsin , söyleyeceğim...
  • evvela kullanıcısına yanıt
    Avrupa Birliği çevre koruma kıstasları çerçevesinde yeni nesil balatalar asbestsiz üretiliyor.

Oldukça yumuşak ve çabuk erimeleri olumsuz yönleri.

Jantlarınızın siyah toz içerisinde kalmasından yeni nesil fren balatası takılı olduğunu anlayabilirsiniz.

Yalnız şöyle de bir durum var. Bu balatalar yumuşak olduğu için fren diskine zarar verme gibi bir durumun yaşanması oldukça ironik.

Bu tip balata kullanan araçların sahipleri, 100.000 km. geçse bile, fren diski değişmesi gerekli diyen servisin dürüstlüğünden şüphe duymalı.
  • İyi günler herkese,
    Günün birinde bir arkadaş radyo açıkken telefondan açtığımız navigasyon uygulamasından gelen adres yönlendirmelerinin duyulup duyulmadığını sormuştu.
    Belki cevabı verilmiştir ama ben yeni keşfettim Google haritaların ayarlar/navigasyon bölümünde rehberlik ses düzeyini bluetooth telefon görüşmesi olarak oynat seçeneğini aktif ettiğimizde radyo açıkken yönlendirme esnasında radyoyu kapatıp yönlendrme sesinini veriyor Benim çok hoşuma giden bir özellik oldu. Malum araçlarımızın multimedya sisteminin screen miror özelliği yok. Bilmeyen varsa bilgilensin istedim. İyi forumlar ,
  • merhaba arkadaşlar, çok sevdiğim 2013 kasa aurisime veda etmek zorundayım, artık sığmıyoruz bu küçük şirin arabaya. işyerinde bir arkadaş fiat 500x almıştı, sıkıştı şimdi onu satacak, ben de aurisi büyük bir araçla deiştireyim diye sevindim. ama fiat sitesinden 500x özelliklerine bakınca genişlik 1796 mm diyor. bizim aurisin genişliğine baktım, 1760 mm diyor. yani şimdi fiat 500x ile 2013 auris arasında 36 mm = 3.6 cm fark mı var sadece ? yine sığmayız o zaman ya. dışardan büyük görünüyor halbuki 500x. hesabı yanlış mı yapıyorum, aralarındaki genişlik farkı kaç cm oluyor ?
  • jerryyyy J kullanıcısına yanıt
    Yaşam alanını geçtim bagajı da 350 litreymiş, Aurisin 360 litre. Aracı daha da küçültmüş olursunuz
  • erincar kullanıcısına yanıt
    eyvallah hocam. bagaj pek önemli değil bizim için ama genişlik önemliydi. 500x'de yeterli genişlik yok

bugün 500 L'ye baktım. o baya geniş, yalnız onda da vites yarı otomatik diyor, onu anlayamadım, vitesin üzerinde + - ve N R var. D ve P göremedim. bu ne anlama geliyor acaba yarı otomatik nasıl oluyor bilginiz var mı ?
  • jerryyyy J kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/watch?v=aiqW-XQ0fc8

sanırım multimode gibi tek kavrama, kullanımı farklı sadece
  • Silecekleri nasıl yeniliyorsunuz arkadaşlar?

* serviste değiştirten oldu mu, ne kadar istiyorlar? (süpürgeli ya da sadece lastik?)
    * muz silecek deneyen var mı?
    * Bosch Aerotwin deneyen oldu mu hiç? HB Linki (83 TL)

Yeni AURİS 2013

Ben sıradan bir parçacıda sileceklerin sadece lastiklerini değiştirtip en ucuz yoldan halletmeyi düşünüyorum. Ne dersiniz? (5 yıl iyi dayanmış bu arada orijinalleri )

• Arkadaşlar uzun yola çıkacağım ortalama yakıt tüketimini görmek istiyorum.
    2013 aurislerde media ekranından ortalama yakıt tüketimini nasıl görebilirim?
    Anlık tüketimi gösteriyor fakat ortalamayı göremiyorum.
    Ne yapmam lazım, yardımcı olabilir misiniz?
  • 2016 model auris skypcak multidrive aracim var. Ortalama 10 liteyeye yakın yakıt tüketimi var. Hybrid kullananlar araçlarından memnun mu? Yakıt tuketimi uzun yolda ne seviyede çok bütcem yok ama degistirmeyi düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tamanya -- 5 Kasım 2018; 13:4:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tamanya kullanıcısına yanıt
    Konuda hiç hareket yok.

Geçmiş sayfalarda da hybrit kullanıcısı yorumuna rastlamadım.

Hybrid Yaris kullanıcılarının 4.1 ortalama ile gezdiğini biliyorum. Onların motoru 1.5. Auris ise 1.8. Sanıyorum biraz daha fazla yakacaktır.

Facebook'ta Auris Club Turkey grubu var. Kapalı bir grup. Önce üye olmak için talepte bulunuyorsun. Üye olduktan sonra orada sor. Yardımcı olurlar.
  • Çok sevdiğim aracım ihtiyaçtan satılık.aracım hatasızdır. fiyatını uygun tuttum diğer muadillerine göre teşeklür ederim.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-hatasiz-2016-model-35.000-km-celik-jantli-auris-589620499/detay

• Tüp taktırmaya kıyamıyorum araca ama ne dersiniz 1.6 cok yakıyor.Hybrid icin fiyat sordum sitesindeki fiyat listesi neyse oymus pazarlık yaptırmıyorlar.

• 2013 auris multidrive s için tavan tutamağı nereden bulabilirim ?

• Lpg kullanlar ne önerisiniz prins silverline ya da technomax iyi midir?

• tamanya kullanıcısına yanıt
    Nisan ayında Ümraniye Candan Mühendislik'te BRC Seq32 taktırdım.

Egzos muayenesi dahil 2900 TL. tutmuştu. Şu ana kadar hiç bir sorun yaşamadım. Ne arıza lambası yandı ne de performans azalması.

Taktırmadan önce araştırma yapmıştım. Prins Silverline ve Landirenzo OBDII'da tavsiye edilen diğer kitler.

Technomax'ı duymadım dolayısıyla araştırmadım da. O yüzden bu marka için yorum yapamam.

Aracınız yeni model ve uzun süre kullanacaksanız BRC, Prins veya Landirenzo sizin için daha doğru bir tercih olabilir.

Youtube'da Candan mühendisliğin videoları var. Bir tanesini ekliyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=Qz7JIDlUTfE&list=PLWGStQBML764klmSklugRa3bRTqkULoIk

• HOCAM auris 2016 model aracımızda lastik basınç uyarısı veriyor resetliyoruz ertesi gün yine uyarı veriyor fakat hangi lastikte uyarı olduğunu belirmiyor ne yapmalıyız lastikçiye götürsek tek tek kontrol mü edecek lastikleri hangisi kaçak yapıyor diye
  • Arkadaşlar 2015-2016 model max. 40 binde Skypack beyaz veya gümüş gri bir araç bakıyorum. Bu aracın kronik bir sorunu var mı? Bunun yerine şu aracı almak daha mantıklı diyeceğiniz farklı bir marka model var mı?
  • 
Sayfa: önceki 445446447448449
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.