Şimdi Ara

Yeni AURİS 2013 (448. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.972
Cevap
62
Favori
605.848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 445446447448449
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sizin baktığınız makyajlı kasa.

Bende 2014 model Advance var. Bir yıl kadar oldu alalı.

Facebook'ta "Auris Club Turkey" diye grup var. Aratırsanız bulursunuz. Orada sorularınıza daha net cevaplar bulabilirsiniz.

Buradaki konu maalesef çok hareketsiz.

Ben aracımda bir yıl içerisinde kronik olarak hiç bir sorun gözlemlemedim. Forumlarda cam tavan hususunda trim sesi şikayetleri vardı. Bu nedenle normal tavan aldım.

Önceki aracım da Toyota idi. Onu sattıktan sonra yeni alacağım aracı eşim de kullanacağı için otomatik vites olmasını istedik. Sorunsuzluğunu uzun yıllar tecrübe ettiğimizden yine Toyota markasında karar kıldık.

Toyota'nın konforlu,sorunsuz ve tam otomatiklere kıyasla daha ekononik olan CVT (MultiDriveS) şanzımanı sadece benzinli modellerinde vardı. Ekonomi olayını da, 3 ay sonra BRC Seq32 LPG montajıyla sağladık.

Farklı model olarak önerebileceklerim ; Örneğin ben düz vites alacak olsaydım bütçem dahilinde temiz VW Golf'te araştırırdım.

Tam otomatik dizelleri benzinli gibi yakan Kia Ceed'lerin, dizel düz viteslerini de listemin başına eklerdim.

Hep HB önerisi olmasın dersen sedan Hyundai Elantra'da iyi bir alternatif olabilir.

• Mehmet Serdar K. kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim uzun cevabınız için. Güle güle binin aracınıza.
    Benim kafamda 4 model vardı aslında. Golf ve Leonlara lpg takılamadığı dizel versiyonları ise pahalı olduğu için devre dışı bırakmıştım. Kia Ceed ikinci el piyasa düşüklüğü ve yakıtın biraz fazla olması nedeniyle vazgeçtim. Peugeot 308lerin tam otomatikleri 100 bin üzerinde olduğu için bütçemi aşmıştı. Ford Focus ta ise çok fazla yol sesi olduğu ve süspansiyonların sert olduğundan dolayı vazgeçtim. Geriye tek Auris kaldı. Sedan olarak Honda Civic yeni kasa düşünüyordum ama onlar da pahalandı ve göçük problemi mevcut. Kısacası Auris şu an en mantıklısı geliyor. Bir kaç ilan belirledim kafamda bakalım. Daha iyi bir şeyler olmazsa onlardan birisini almayı düşünüyorum. Şu an prins lpg de kampanya varmış brc den daha ucuza takılıyor bir de ondan taktırırım diye düşünüyorum. Bu araçta merak ettiğim ışıklarda beklerken yani rolantide araba titreme yapıyor mu?

• ŞahEser Ş kullanıcısına yanıt
    Şanzıman kaynaklı veya LPG kaynaklı titreme benim aracımda yok.

Bazı LPG takılı araçlarda havalar soğuyunca titreme problemi Facebook Auris Club Turkey grubunda vardı.

Bu nedenle LPG montajının yapıldığı yer ve AFR ayarı çok ama çok önemli.

Prince kampanyası iyiymiş. Aslında önem olarak montajı yaptıracağınız yer kit markasından daha önemli. Bu nedenle iyi araştırma yapın.

Şimdiden hayırlısı olsun.
  • Teşekkür ederim ama daha alamadım.
    90hp dizel olanı tercih etmek mi mantıklı yoksa benzinli alıp lpg taktırmak mı?
    Dizel olanın ne gibi dezavantajları veya problemleri mevcut?
    Dizel versiyonlarda şanzıman MMT kodlu (MultiMode) tek kavrama yarı otomatiktir.

Sarsıntılı geçiş (özellikle 1-2 vites arasında), yokuşlarda saçmalama, çok yoğun dur kalk trafikte ısınma vb. sorunları olabiliyor.

Ayrıca düz viteslerde ki gibi şanzıman baskı balatası ve yine robotize şanzımanın, rutin bakım ve değişenleri var.

Yine bir dizel motor klasiği, Dizel partikül Filtresi (DPF)'de olası masraf kapısıdır.

Otomatik alacaksan LPG+Benzin kombinasyonlu CVT vitesli 1.6 132 Bg. Valvematic motorlu olana yönelmen daha uygun olur.

Düz vites ise temiz ve düşük km.li dizeli de seçeneklerine ekleyebilirsin.
    2005'ten beri toyota kullanmaktayım, ilk ikisi benzinli son ikisi de dizel olmak üzere. 5.5 yıl dizel yaris kullandım sorunsuz bir şekilde dostuma gitti o da sorunsuz bir şekilde binmekte. 2015 ekim ayından beridir de dizel aurise binmekteyim (makyajlı kasa) hiç bir dezavantajını görmedim. Yolda bırakma vb bir arıza ışığı da yakmadım. uzun yolda 3.5 rekorum var, izmir şehir içinde de dikkat edersem 4.6 etmezsem 5.1 tüketim değerim var.

Şunu da belirtmek isterim ki bu makyajlı kasa dizeller sadece düz vites ile geldi. MMT şanzıman makyajlıya hiç konulmadı, yani dizelde yarı otomatik seçeneği için makyajsız bakmanız lazım. Eğer kaydırma yapar falan diye otomatik bakıyorsanız yokuş kalkış desteği makyajlıda standart olarak bulunmakta bilginiz olsun.
  • Cevaplar için çok teşekkür ederim.
    Bir sorum daha olacak: Makyajlı kasa aurisin dolu yükle giderken altını çok sürttüğü söyleniyor. Bu da aklımı kurcalıyor. Malum her yer hendek falan dolu. Düşünceniz nedir bu konuda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ŞahEser -- 5 Ocak 2019; 17:58:36 >
    Ben hiç yaşamadım, ama genel olarak zaten dikkat eden, çapraz giren biriyim. Kim söylüyor çok sürtüyor diye? ve sürterek geçtikleri yerlerden başka bir araç ile (aynı yükle) geçmişler mi? belki diğer araçlar da sürtüyordur?

Auris rakiplerine göre daha alçak olabilir, bunun nedeni ise aerodinami. 0.277 cd sürtünme katsayısı ile sınıfının en iyilerinden (Güncel golfün de benzer sanırım ama son kasa astra falan 0.285'lerde).
  • erincar kullanıcısına yanıt
    Genelde toyota corolla için çok duyduğum bir şeydir sürtme olayı. Kardeşimde var mesela o sürekli söyler. Auris için de nette araştırınca benzer sorunları yaşayan bir çok kişi okudum. Yere yakın olmasının yanı sıra süspansiyonların yumuşak olmasından da kaynaklanabilir bu durum.
    Valla bence süspansiyon çok yumuşak değil ama belirttiğim gibi 3 yılım doldu, 57 bin km yaptım ben bir sıkıntı yaşamadım, üstelik yazları davutlarda bulunuyorum (Yolları çok bozuktur) hiç altını vurmadım.
  • erincar kullanıcısına yanıt
    İyi o zaman kullanıcı yorumları benim için önemlidir. Ben biraz dağ bayır geziyorum. Corolla HB nin yüksekliği fena sayılmazdı. Auris o kadar olmaz muhtemelen ama yine de doluyken şehir içindeki kasislerde de altını sürtmesin yeterli.
  • Bugün 2015 model bir Auris aldım. 1.6 Advance Skypack Multidrive S Makyajlı kasa...
    30 bin km de aldığım kişi bakımını muhtemelen yaptırmadı. İçim rahat etsin diye motor yağı ve filtreleri değiştireceğim. Ayrıca lastikler de çok iyi değil onları da uzun vadeli kullanacağım için değiştireceğim.
    Araba kaç litre motor yağı alıyor, filtreler corolla sedan ile aynı mı ve uygun fiyatlı lastik öneriniz ne olur?
  • Yukarıdaki parçaları temin ettim bir tek akü kaldı şimdilik...
    https://urun.n11.com/aku/sok-kampanya-12v-74ah-680a-varta-blue-dynamic-aku-e11-P306456440
    Bu aküye ne dersiniz?
  • Merhabalar
    Auris premium sahibiyim.
    Bir kaza sonucu ön tampon kırıldı haliyle sensörlerde gitti. Otomatik park olayı bu araçlarda olduğu için ön park sensörleri farklımı oluyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,
    2016 model 2. el auris aldım garantisi kasım sonunda bitiyor.
    540 TL'ye garantiyi 2 yıl uzatmak mantıklı mı?
    Bu araçlar bildiğim kadarıyla sorunsuz, hiç garanti kapsamı ile ilgili sorun yaşayan oldu mu?
  • mcakrep23 kullanıcısına yanıt
    Selam,
    Benim de zamaninda uzatilmis garantim vardi. Bitmesine yanilmiyorsam 1 hafta kala servis randevusunda sogutma sisteminde problem tespit ettiler. Sistem ve elemanlari komple garanti kapsaminda degisti. Masrafini kat be kat cikartmisti o zaman uzatilmis garanti...
  • 3. yıl servisine garantinin bitimine 1. hafta kala girmek mantıklı.
    O servis sırasında, belirttiğiniz gibi bir arıza çıkarsa hem garantiden değiştirilebilir ve gönül rahatlığıyla 2 yıl daha uzatılabilir.
    Debriyaj gerçekten çok yukarda kavrıyor. Geriye dönük sayfalara baktım, Toyotaların böyle olduğu söyleniyor.
    Serviste yine de kontrol edilmesini söyleyeceğim. Bir de fren balatalarını ekstra kontrol etmelerini isteyeceğim.
    Başka servisin kontrol etmesini isteyeceğimiz önemli bir bölümü var mı?
    Life modelde anlık tüketim olmaması çok kötü, yıllardır diğer araçlarımda alışmıştım gözüm orda gitmeye :)
  • Arkadaşlar merhaba,
    Auris 2009 dizel manuel elegant aldım,
    Forumda Auris 2009 ile alakalı konu göremedim böyle bir konu var mı acaba?
    Yoksa buradan sorayım,
    Aracıma yabancıyım daha önce toyota kullanmadım hiç,
    Bilmediğim bir gizli özelliği yada hakkında söyleyebileceğiniz birşeyler var mı?
    Teşekkürler, arkadaşlar.
  • Selam 2013 Auris 1.33 99ps aldım, meşhur rölanti sallatisi vardı, log taktırdım lpg de 2gundur kullanıyorum sanki sallantı kayboldu.

İstanbul'dan alıp Ankara ya geldim 2-3gun sonra far ampülü patladi HIR2 diye bir modelimiş, HB4 ile daha önceden sağ ampulüm değiştirilmiş diye hemen ona yöneldim, karşıdaki fiat yedek parçacisina sordum dandik bir markanın HB4 modelini 25tl ye verdi ve far soketine oda uydu fakat marka yüzünden muhtemelen ışık çok azdı aynı yerden mecburen 100tl ye Osram Hir2 aldım. Osram Hb4 ün sorun yaratmayacagini düşünüyorum bilginiz olsun...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 06onur 0 kullanıcısına yanıt
    Halojen bana hangi ampulü önerebilirsiniz hocam bende 2013 auris life paket mevcut sol far patladı internetten en iyi aydınlatanı almak istiyorum çünkü yolu gerçekten çok net aydınlatmıyor
  • 
Sayfa: önceki 445446447448449
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.