Şimdi Ara

Yeni AURİS 2013 (446. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.973
Cevap
62
Favori
605.762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 444445446447448
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar arkadaşlar. Bende ikinci el bir Toyota Auris 1.4 Dizel (2013 Model) araç alarak aranıza katıldım. Aracım 58.000 KM civarlarında. Yetkili servisi aradım aracın 30.000 KM den sonra bakımları yetkili serviste yapılmamış. Sizden ricam 40.000 ve 50.000 Km bakımlarında hangi parçalar değişiyor yetkili serviste. Ona göre 60.000 Km bakımına götürdüğümde o parçaların da değişimini istiycem. İyi günler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yok mu bilgi verebilecek olan arkadaşlar.

• erkanberk kullanıcısına yanıt
    Hocam en doğru cevabı servis verir. Bakıma gittiğinizde aynen belirtin gerekiyorsa değişim yapsınlar, hatta açıp baksınlar çünkü dışarıda da orjinal ürün kullanan özel servisler olabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkanberk

Merhabalar arkadaşlar. Bende ikinci el bir Toyota Auris 1.4 Dizel (2013 Model) araç alarak aranıza katıldım. Aracım 58.000 KM civarlarında. Yetkili servisi aradım aracın 30.000 KM den sonra bakımları yetkili serviste yapılmamış. Sizden ricam 40.000 ve 50.000 Km bakımlarında hangi parçalar değişiyor yetkili serviste. Ona göre 60.000 Km bakımına götürdüğümde o parçaların da değişimini istiycem. İyi günler.

Merhaba,

Benim araç otomatik servisten 40.000 için liste istedim ekteki listeyi verdiler.
    Ama dışarıda yaptırdım. Yeni AURİS 2013

• Beyler auris 1.4 dizel 2013 model alacam.advance skypack versiyonu. Bu pakette hız sabitleme yağmur sensörü vs varmı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • International kullanıcısına yanıt
    2013 advance pakette yağmur sensörü var ama hız sabitleme yok. Hız sabitleme ve sınırlama makyajlı kasa ile dizele geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erincar

2013 advance pakette yağmur sensörü var ama hız sabitleme yok. Hız sabitleme ve sınırlama makyajlı kasa ile dizele geldi.

Makyajlı kasa dediğin ne? sitesinde bile aynı kasa mevcut.Birde dediğim pakette önde sağ kol dayama kolçağı varmı?
  • Beyler birşey daha sorayım.Panaromik cam tavan nasıl oluyor.Güneş ışığını içeri alıyormuş vs.Bu rahatsızlık vermezmi belli bir zaman sonra? Her zaman açıkmı oluyor kapatma şansımız yokmu?Güneşli günde sıcaklığı direk içeri verir hoş olmaz.Biraz aydınlatırsanız sevinirim.
    2015'ten itibaren kasa makyaj gördü. far-stop ve tamponlar değişti. içi de biraz değişti ve dizele cruise control geldi. kol dayama mevcut evet.

Makyajlı 2015 ve günümüz (kendi aracım):
     Yeni AURİS 2013

Makyajsız 2013-2015(Temsili)
     Yeni AURİS 2013

otomatik perde var ama tavan açılmıyor.
  • Arkadaşlar 2013 model 1.33 Auris kullanıyorum .

Yağını değiştirmem lazım . Araç 40 000 km de. Hangi yağ kullanmalıyım ? Aracımda LPG var.

Şu linkdekini alsam olur mu ? 5- 30 http://urun.n11.com/motor-yagi/mobil-1-esp-5w-30-4lt-dpf-tam-sentetik-motor-yagi-2017-uretim-P168828683
  • Arkadaşlar selam,

Aurisimin karter koruma plastiği çatladı değiştirmek gerekir mi?
    Gerekir ise servis dışında destek alabileceğim bildiğiniz bir yer var mıdır?
    İstanbul'dayım.
  • 40 bin bakımına servis 850 TL istedi artı balata değişimi total 2000 TL ye yakın fatura çıkardı sanayide parçaları kendim aldım toplam 540 tl ye herşeyini hallettim yazık ya bukadar yüksek fiyatlara

• cetera kullanıcısına yanıt
    Aynı yagı aldım bende

• Arkadaşlar bir konuda sizin de değerlendirmelerinizi almak isterim.

Birkaç gün önce babamın aracı ile bir kaza geçirdim. Sol tarafımdaki sokaktan burnunu çıkaran ve soluna, yani benim devam etmekte olduğum yola dönmek isteyen bir kamyonet ön sağ köşesi ile bizim aracın sol ön ve arka kapılarına çarptı. Arka kapı ağırlıklı olmak üzere her iki kapıda da göçükler ve deformasyon oluştu (camlar sağlam). Kontrolsüz kavşak olduğundan ve ben kamyonetin sağında olduğumdan yol vermediği ve sola dönüş kuralına uymadığı için %100 karşı taraf suçlu olmalı, tabii bana göre.

Kaza sonrası Kaza Tespit Tutanağı doldurduk ve imzaladık. Üstteki kalemle doldurulan tutanağı karşı taraf aldı, ben de alttaki otokopili nüshayı aldım. Ama bu otokopili nüshanın da ıslak imzalı olması gerektiğini söyledi bir trafik sigorta acentesi çalışanı. Gerçekten de internette iki nüshanın da ayrı ayrı ıslak imzalı olması gerektiği yönünde bilgiler var, bana mantıklı gelmese de. Bu sebeplerden;

1) Bendeki otokopi olan tutanakta ıslak imza olmadığı için geçersiz mi? Karşı tarafı bulup bendeki otokopi üzerine bir de ıslak imza attırmam mı gerekecek?
    2) Tarihi yazarken karşı taraf günü yazmamış, sanıyorum hatırlamayıp sonra eklemek istedi. Ben de doldururken farketmemişim o sırada, şimdi bakıyorum otokopi üzerinde ay ve yıl yazılı ama gün yok. Bir sorun olur mu?
    3) Birbirimizin ruhsat, ehliyet, sigorta belgelerinin fotoğraflarını çektik. Ancak ben sadece ehliyetin ön yüzünü çekmişim, arka yüzün fotoğrafı yok. Bir sorun olur mu?
    4) Bu belgelerle istediğim bir servise gitmem yeterli olacak mı? Karşı tarafın acentesine ya da kendi trafik sigorta acentemize bilgi vermek, veya herhangi bir kuruma başvurmak zorunda mıyız? Eğer öyle ise bunun kaza sonrası bir süresi var mı?
    5) Dosya açılırken karşı taraf sigortasının anlaşmalı bir servisine mi götürmeliyim, yoksa kendi trafik sigortamın anlaşmalı olduğu bir servise mi? (İlimizde karşı taraf sigorta şirketi olan Mapfrenin anlaşmalı olduğu bir servis yok görünüyor, ne yazık ki!)

"Aracı hemen yaptırmazsan seninkine el koyarım, ona göre." diyor babam.

Yeni AURİS 2013

• merhaba,

1 ay önce kaza yaptım ve aracım pert oldu. sonrasında yeni araç arayışına girdim.
    bütçem 50 bin tl civarı. aslında bir honda civic ile anlaşmış iken alttaki linkteki aurisi gördüm.
    siz kullanıcılardan fiyat ve araç hakkında genel bir yorum alacaktım.
    şimdiden teşekkürler
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-servis-bakimli-2.sahibinden-499129387/detay
  • Arkadan darbe almış şaseyi etkilemediyse sorun yok. Serviste yapılmışsa sıkıntı olmaz kanımca. Aurislerin balatalar ötüyor kronik onu da değiştirmiş zaten. Lpg de takılır binilir güzelce. Birde direksiyon derisi yıpranıyordu onu da servisten değiştirdiler benimkinde, almadan direksiyonu sonuna kadar sağ ve sol çevirin bir tıkırtı varsa o da direksiyon kutusu arızası onu da değiştirmişlerdi ben de garantiden. Bu söylediklerim kronik olabilir bakın derim.
  • Arkadaşlar 2013 Auris aracımın serviste takılan arka park sensörünün buzzer i bozulmuş.
    İnternetten bulamadım çıkma alayım dedim bulduğum bir yer 50TL çekti.

Sizin bir öneriniz var mıdır? Yeni AURİS 2013

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arizeus -- 30 Kasım 2017; 14:38:1 >
  • ziraatci01 Z kullanıcısına yanıt
    cevap için teşekkür ederim.
    o aracı almaktan vazgeçtim. kime gösterdiysem alma dedi.korktum açıkcası.
    honda civic aldım.
  • achille24 A kullanıcısına yanıt
    civic ikinci elde daha kuvvetli. hayırlı olsun.
  • 
Sayfa: önceki 444445446447448
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.