Şimdi Ara

Yeni Audi A3 (MQB) -ANA KONU- (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
9.226
Cevap
148
Favori
673.995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Audi A3, kendi sınıfında ayrı bir konsept taşıyor. Bu arayı alan, aldıran herkes iki kapılı cuope aracı beğeniyor. Sizinde kabul edeceğiniz üzere bu aracı alan her 4 kişinden 3ü coupe A3 tercih ediyor. BMW 1'in iki kapılı aracını ben hiç görmedim. Aracın satılıp satılmadığını bile bilmiyorum. Mercedes B serisi de keza öyle. Bir hayal kırıklığı yaratır belki ama sonuç olarak bu aracın alınabilirliğini ya da satılabilirliğini etkilemez. Ayrıca şahsi kanaatim, o hantal çizgisiz kasalardan sonra bu hareketli kasa kesinlikle alınabilirliğini artıracaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AutoTestPilot

a1 a3 a4 a5 a6 a8 hepsi birbirinin aynısı worldcarfans da yeni a3 ile ilgili yorumları ingilizceniz varsa okuyun gülmekten öldüm :D Ahh bmw yeni 1 serisini azcık güzel yapsaydında şu a3 deliliğini bitirseydin...

En azından kokpit güzel bayağı ben bu segmentte bu hissi veren başka model hatırlamıyorum en yakın Scirocco var....Dış tasarımda da, xenon farlarla birlikte FÜME dış renk + Urban Line paketi vede çok kollu veya 5 kollu 17' jant seçilirse, sunroof ve de orta koyulukta bir cam filmiyle bayağı şık olabilir.

Alman sitesindeki konfigüratörde deneyeceğim şimdi hatta, print screen alıp koyabilirim foruma güzel olursa, bakalım

• quote:

Orijinalden alıntı: derfgt

quote:

Orijinalden alıntı: 1193

quote:

Çok şık ve kaliteli bir iç tasarım.
    Vites kolu hariç neredeyse kusursuz.
    Modern tasarım bu değildir de nedir.. Allahaşkına birileri Opel Astra'nın büyük düğmeli bol şatafatlı kalitesiz iç mekanını örnek göstermesin

ironi değil mi bu
    eğer değilse tamamen farklı şeyler düşünüyoruz

Değil dostum, ironi değil.
    Son derece samimi hislerim bu yazdıklarım, mesela Golf'ün tasarımını da severim kaliteli ve sade olduğu için.
    Fakat sözkonusu yeni Audi A3'ün tasarımı sadelikten öteye yeni bir tarz ortaya koymuş, bu sebeple bence çok daha güzel.
    Güncel model ise bence 90'ların izlerini taşıyan başarısız bir tasarım -her ne kadar malzemeler kaliteli olsa da-

Yeni Audi A3 iç dizaynına benden kocaman bir BRAVO

demekki zevkler ver renkler gerçekten de tartışılmazmış
    bana kalırsa iç tasarım son derece kötü, tek güzel yeri vites kolu ve c sınıfının en güzel iç tasarımına sahip aracı ise astra

• quote:

Orijinalden alıntı: Janjan

quote:

a1 a3 a4 a5 a6 a8 hepsi birbirinin aynısı worldcarfans da yeni a3 ile ilgili yorumları ingilizceniz varsa okuyun gülmekten öldüm :D Ahh bmw yeni 1 serisini azcık güzel yapsaydında şu a3 deliliğini bitirseydin...

En azından kokpit güzel bayağı ben bu segmentte bu hissi veren başka model hatırlamıyorum en yakın Scirocco var....Dış tasarımda da, xenon farlarla birlikte FÜME dış renk + Urban Line paketi vede çok kollu veya 5 kollu 17' jant seçilirse, sunroof ve de orta koyulukta bir cam filmiyle bayağı şık olabilir.

Alman sitesindeki konfigüratörde deneyeceğim şimdi hatta, print screen alıp koyabilirim foruma güzel olursa, bakalım

evet yeni 1 in içi güzel olmuşda dışı çok çirkin bee. yani harbi çok çirkin. anca dediğin gibi veya m paket ile bişeylere benzeyebilir ama genede çok çirkin a3 gene bu sınıfta liderliği götürür...

• quote:

quote:

quote:

evet yeni 1 in içi güzel olmuşda dışı çok çirkin bee. yani harbi çok çirkin. anca dediğin gibi veya m paket ile bişeylere benzeyebilir ama genede çok çirkin a3 gene bu sınıfta liderliği götürür...

Mercedes A-Class var daha... Sanırım en "şık" dış tasarıma o sahip olacak... Iç mekanda, büyük ihtimal B-Class ile %80-90 aynı olur, çok iddialı bir rakip geliyor Premium C-HB'lere... Ben çok umutluyum Mercedes A'dan. Motorları da Türkiye pazarına uygun olacak gibi (1.6 turbo benzinli ve gelecekte muhtemelen Renaultdan alınacak 1.6 dci 130hp diyebiliriz). Şu an hedefimde bu aracı almalıyım dediğim tek model olan 116i var fakat yeni Golf veya Mercedes A bu durumu değiştirebilir bakalım, zaten benim mevcut maddiyatı denleştirmem minimum 3-4 sene süreceği için acelem de yok kafa rahat

• quote:

Orijinalden alıntı: Aybars Mert

İşçilik diye buna denir işte, bardaklığı bile klas duruyor, yeni mondeonunkini düşününce.

Yeni Audi A3 (MQB) -ANA KONU-

işçilikle ne alakası var acaba? Adamlar eğik koymuşlar bardaklığı, sanki işçilerin kabahati! Tasarlayan mühendisler öyle tasarlamış, artık o tasarım endüstriyel tasarım mıdır nedir ben de bilmiyorum ama mühendislik harikası diyin bari.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Çok şık ve kaliteli bir iç tasarım.
    Vites kolu hariç neredeyse kusursuz.
    Modern tasarım bu değildir de nedir.. Allahaşkına birileri Opel Astra'nın büyük düğmeli bol şatafatlı kalitesiz iç mekanını örnek göstermesin

ironi değil mi bu
    eğer değilse tamamen farklı şeyler düşünüyoruz

Değil dostum, ironi değil.
    Son derece samimi hislerim bu yazdıklarım, mesela Golf'ün tasarımını da severim kaliteli ve sade olduğu için.
    Fakat sözkonusu yeni Audi A3'ün tasarımı sadelikten öteye yeni bir tarz ortaya koymuş, bu sebeple bence çok daha güzel.
    Güncel model ise bence 90'ların izlerini taşıyan başarısız bir tasarım -her ne kadar malzemeler kaliteli olsa da-

Yeni Audi A3 iç dizaynına benden kocaman bir BRAVO

demekki zevkler ver renkler gerçekten de tartışılmazmış
    bana kalırsa iç tasarım son derece kötü, tek güzel yeri vites kolu ve c sınıfının en güzel iç tasarımına sahip aracı ise astra

Astra iç dizaynı bende "kandırılıyorsun oğlum" hissi uyandırıyor.
    Beyaz adam yeni kıtaya çıkınca kızılderilileri incik-boncuklarla aynalarla kandırmış, onlardan altın ve toprak almış.
    Astra dizaynında olan düğme karmaşası Astra'nın farklı özellikleri varmış hissi vermeye yarıyor, sanki bi düğmeye basılınca
    uçacaz diğer düğme arkada paraşüt açıyor falan.. Fakat gel gör ki böyle birşey yok

İşte orada benim "kandırılıyorsun oğlum" hissim devreye giriyor

Bir başka şey daha var; Zevkler ve renkler tartışılmaz diye birşey yok.
    Bak ne güzel tartışıyoruz

• Bence iç resimler fake'dir.O çakmaklığın yanının boş olacağını hiç düşünmüyorum.BMW 3 serisinin içine benzettim ben bu tasarımı özellikle klima tuşlarının olduğu bölgeyi. bkz.
  • Kokpite biraz daha zoom yapalım...

• Şalterler her ne kadar form olarak farklı olsa da tarz olarak Giulietta'dakileri andırıyor. Valla ben aracımı sattım, A3'te beklediğim modellerden biri ama bu kokpit benim de pek içime sinmedi doğrusu.
  • Fena değil sanki.
  • A3'ün bence olayı Coupe tasarımının kendini kabul ettirmesi.. Kendi sınıfında referans aracı oldu neredeyse tabi Coupe kasa için konuşuyorum. Bunun dışında dört kapılı bir A3 yerine BMW 1 serisini her türlü tercih ederim. Ha yine şahsi kanaatim Scirocco bence tasarım ve donanım olarak aynı fiyatlarda alınabilecek daha şık bir araç.
  • quote:

quote:

quote:

Dışı idare eder ama "çok" çirkin değil bence. Golfle aynı şanzıman ve motora o kadar para vereceğime çok başarılı bir motor ve 8 ileri otomatik vitese vermeyi tercih ederim. Aracı içeriden kullanıcaz nasılsa. Bu yüzden her ne kadar dışları güzel olsa da o pazar donu şekilli direksiyonlarıyla Seat, Skoda araçlarına pek kuruş para vermem.

• Kamosonic klima kumandalarına gel. Leş!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi funkmaster -- 19 Ocak 2012; 14:02:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: caldexter

quote:

quote:

quote:

Dışı idare eder ama "çok" çirkin değil bence. Golfle aynı şanzıman ve motora o kadar para vereceğime çok başarılı bir motor ve 8 ileri otomatik vitese vermeyi tercih ederim. Aracı içeriden kullanıcaz nasılsa. Bu yüzden her ne kadar dışları güzel olsa da o pazar donu şekilli direksiyonlarıyla Seat, Skoda araçlarına pek kuruş para vermem.

Önden şaşı gibi bakıyor. Sanki kaza yapmış da farları ters takmışlar gibi

arkasından hiç bahsetmiyorum bile, bildiğin polo!!!

• quote:

quote:

quote:

quote:

ben bunu anlamıyorum arkadaş bana bir açıklar mısın, A3 te kullanılan 1.4,1.8,2.0 ve 3.2 tfsi motorlar yıllarca odulleri toplamadı mı ? topladı. yeni çıkan,rs3 te kullanılan 2.5 tfsi motor odul almadı mı aldı. audi deki adıyla stronic vites yıllardır odul alıp adından soz ettirip başarısıyla ün yapmadı mı,yaptı.

ee neyin dalgası bu ? şanzımanda motorda başarılı yemişim vw de kullanılmasını.bu audi nin başarısızlığı değil vw in başarısıdır bana göre.

bir çok ortak parça olmasına rağmen 2sini kullanıp aynı dersen bu işten anlamadığını düşünürüm,iç mekan,kalite,yalıtım vs. her şeyi geçtim a3 teki yol tutuş golf te yok.

dış görünüş de önemlidir,yeni 1 serisi bmw cilerin bile halen kabullenemediği bir tasarıma sahip,dışarda görünce kusura bakmayın ama bir erkeğe yakışmayan bir tasarım,çok fazla kadınsı bir araç,üstelik çirkin. 170lik motor-8 ileri vites olmasa durumu içler acısı. güncel a3 ün ağırlığı söz konusu değil. sen 170 lik 1 serisiyle 1.8 tfsi A5 e toz yutturursun ama A5 in dikkat çekiciliğinin yarısını bile bulamazsın,ha millet boyle bmw mi olur yada ne kadar cirkin arac diye bakar,boyşe dikkat cekersin.

arkadas abartmıyım diyorumda gecen trafikte gene gordum arkadan,onumde gidiyodu,yok dedim ya bu şaka filan olmalı böyle bir bmw olamaz,hiçbir ağırlığı yok aracın,bildiğin basenli polo.

bunların yanında yeni gelecek a3 ve makyajlı a5 tam bir haya kırıklığı,güncel a3-a5 efsane olarak kalacaktır.

• Çok çok kötü diyemeyiz bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: donnaiolo

quote:

quote:

quote:

quote:

ben bunu anlamıyorum arkadaş bana bir açıklar mısın, A3 te kullanılan 1.4,1.8,2.0 ve 3.2 tfsi motorlar yıllarca odulleri toplamadı mı ? topladı. yeni çıkan,rs3 te kullanılan 2.5 tfsi motor odul almadı mı aldı. audi deki adıyla stronic vites yıllardır odul alıp adından soz ettirip başarısıyla ün yapmadı mı,yaptı.

ee neyin dalgası bu ? şanzımanda motorda başarılı yemişim vw de kullanılmasını.bu audi nin başarısızlığı değil vw in başarısıdır bana göre.

bir çok ortak parça olmasına rağmen 2sini kullanıp aynı dersen bu işten anlamadığını düşünürüm,iç mekan,kalite,yalıtım vs. her şeyi geçtim a3 teki yol tutuş golf te yok.

dış görünüş de önemlidir,yeni 1 serisi bmw cilerin bile halen kabullenemediği bir tasarıma sahip,dışarda görünce kusura bakmayın ama bir erkeğe yakışmayan bir tasarım,çok fazla kadınsı bir araç,üstelik çirkin. 170lik motor-8 ileri vites olmasa durumu içler acısı. güncel a3 ün ağırlığı söz konusu değil. sen 170 lik 1 serisiyle 1.8 tfsi A5 e toz yutturursun ama A5 in dikkat çekiciliğinin yarısını bile bulamazsın,ha millet boyle bmw mi olur yada ne kadar cirkin arac diye bakar,boyşe dikkat cekersin.

arkadas abartmıyım diyorumda gecen trafikte gene gordum arkadan,onumde gidiyodu,yok dedim ya bu şaka filan olmalı böyle bir bmw olamaz,hiçbir ağırlığı yok aracın,bildiğin basenli polo.

bunların yanında yeni gelecek a3 ve makyajlı a5 tam bir haya kırıklığı,güncel a3-a5 efsane olarak kalacaktır.

Golfle A3 tabii ki bir değil ancak benim için en önemli kriterler motor şanzıman ve iç tasarım.Bunlarda da tasarım harici pek farklı oldukları söylenemez. Aralarındaki fiyat farkı bahsettiğiniz malzeme kalitesi, yol tutuşa , en önemlisi sürüş keyfi farkına değmez bence. Aynı donanımlar ne kadar fark yaratıyor bugünkü şartlarda; 20bin mi? 25bin mi?
    116 ile a3 1.4 tfsi li versiyonları karşılaştırırsak (şu anki liste fiyatları çok benzer) şangur şungur sallanan, birçok kişinin garanti bitmeden satayım derdine düştüğü DSG mi yoksa tam otomatik 8 ileri şanzıman mı? Belki DSG'nin sorunlu mu sorunsuz mu olduğunu dedikodu da sayabiliriz ancak birçok insanın dedikodu yaptığı şanzımana BMW ürünü tercih edilesi bence. 116 beygir gücü, hızlanma açısından da önde.Özetle bu araçların size vereceği sürüş keyifleriyle fiyatlarını karşılaştırdığınızda 116 ideal kalıyor bana göre. Dış görünüş güncel a1-a3 yeni gelecek a3 hepsinde daha güzel ancak kalanında 116 diyorum ben.
    Ayrıca ön farlar yeni 320de de kullanılmıyor mu? En azından çok benzerler. Ona çok çirkin diyenini duymadım hiç. Piyasaya çıkınca da her sokakta görürüz.
    Herşeye rağmen siz aracın dış görünüşünü ve ağır gözükmesini, prestijli durmasını ön planda tutuyorsanız siz de kendinize göre haklısınız.

• Bugun oto haber dergisinde yeni kasa a3 un iki resmi vardi dikkatli baktim

Yeni a1 in 5 kapisindan biraz uzun ya ::)))

A1 5 kapi 1.6 tdidsg gelirse o daha mantikli ::))
  • quote:

Orijinalden alıntı: electrostatic

quote:

Orijinalden alıntı: garin

1996 Peter Schreyer tasarımı audi a3

2012 Peter Schreyer tasarımı kia sportage

bu karşılaştırmadan audinin 16 sene sonunda yerinde saydığı sonucu çıkabilir.sizcede öyle değilmi?

o zaman porsche 50 senedir yerinde sayıyor

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.