Şimdi Ara

YENI ASTRA TEKNIK OZELLIKLER VE ALMANYA FIYATLARI ACIKLANDI (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
2
Favori
2.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: haberelectro

Bu baslikla acilmis baska konu yok. Aracin tum detaylari netlestikten sonra anakonusunda tartisma yapilir baska konu acmaya gerek kalmaz. Boylesine onemli bir konuda ayri konu acmak forumdaki insanlarin bilgilenmesi acisindan daha verimli. Oteki konular kac sayfa oldu. Bu bilgiler orada da var belki ama arada kaybolup gidiyor bir arada degiller. Konu sahibi de konusuna sahip cikmiyor basligi guncellemiyor. Haliyle saglikli bilgi paylasimi yok hersey daginik. O yuzden bu konuyu acmam dogru bir sey. Anladin mi simdi?

Kafadan kurgu yapıyorsun yok efendim konusuna sahip çıkmıyor muş. 10 kere yazdim anlamadın sadece bu konudan bahsetmiyorum. Bir cok konuda yapiyorsun.

Ayrica madem her güncellemede yeni konu açacaksın niye ana konuyu forum dakik aciyorsun ozaman. Yaptığının zerre mantığı yok. Hala savunmaya çalışıyorsun.

Anca karışıklığa neden oluyorsun. Hangi bilgi nerede belli degil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf24 -- 15 Haziran 2015; 16:26:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yusuf24 kullanıcısına yanıt
    Bu forumda ne zamandir konu acmiyorum dogru duzgun. Dakik anakonu yaptigimi nerden biliyorsun 800 mesajla. Kimin fake hesabisin acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haberelectro -- 15 Haziran 2015; 16:43:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Arabadan anlamayanlar alır yine. Opel kadar sürücüsünü yoran, konforsuz, sert debriyajlı, kemik vitesli, vitesinin tasarımının ergonomisi bozuk ve uzak başka bir marka yoktur.

Opel sürünce bisiklet sürdüğümden çok yoruluyorum resmen. Nerede 2003 ve öncesi Opel'ler?

Valla Astra J kullanırken tüm sinir ve stresim gidiyor, resmen rahatlıyorum. Ankara-İstanbul arasını mola vermeden bitiriyorum.

Ama vites kısmına katılıyorum. Vites biraz sert ve ergonomisi bence de kötü. Tam yuvarlak olmasını tercih ederdim. Bu kadar kusur da nazar boncuğu olsun.
  • quote:

Bu forumda ne zamandir konu acmiyorum dogru duzgun. Dakik anakonu yaptigimi nerden biliyorsun 800 mesajla. Kimin fake hesabisin acaba?

Yav boş boş konuşma. He tamam en doğru sensin. Her şeyin doğrusunu sen bilirsin.

• Hadi isine bak hadi. Git baskalariyla ugras kocum.

• Arkadaşlar bu J kasaların HB modelleri 1428 kg mi 1.500 kg mi anlamadım şimdi?

• pasa_ kullanıcısına yanıt
    Dizeli 1500 kg. Almanya brasurunde boyle yaziyor. Surucu dahil muhtemelen.

• opel 1.0 lara sonradan kavuşunca. sonradan görme gibi fiyat çekiyor. çorsa örneğine göre. 1.0 astra da 80 bin olacaktır.

ancak bu 100 gramın altında salınım doğru ise peugeottan az yakan motor yaptı demektir. tebrik etmek gerek.
  • Bende 1.0 Astra düşünüyorum ama ülkemizde hali hazırda 115 bg 1.0 lık üniteye sahip Corsa neredeyse dizel fiyatında.1.2 manuel 3 silindir pegeout 308 neredeyse 60 bin olduğuna göre astradan fiyat yönünden pek umutlu değilim.şimdiki fiyat listesinden 500-1000 TL civarı satarlarsa (ki bayide 3000 tl'ye kadar fiyat düşürme oluyor) çok müşteri toplar.yoksa 1.6 j kasa dizel alırım.

• quote:

Yil sonunda gelecek.

Tüm bilgilendirmeleriniz için çok teşekkür ederim.

Saygılar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İste simdi cok daha guzel olmus.

• Bi yandan j kasada guzel bi eritme kampanyasi olursa neden olmasin derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: MyWorldLife

136 Beygir arabayi 9.7 saniyede 100 e cikaran insan gozunu seveyim kendine muhendis demesin

Vw golf 1.2 turbo 105hp 0 100 10.2 saniye
    opel astra 1.6 turbo 136hp 9.7 saniye.

yav oha yav oha.

Şöyle bi düşündüm de haklısınız aslında. Sizin hesaba göre 136lık astranın 0-100 7-8 saniye arasında olmalı, 1.6 200 beygir olan da 5-6 saniye, opc modelide 3-4 saniye arası olmalı. Ah şu opelin sütçü beygirleri yok mu....

• Araç cidden hafiflemiş ama hafiflik konusunda sınıfının en iyileriyle yarışsa çok güzel olacakmış. Ağırlığı 308 gibi olsa bu motorlarla çok iyi değerler çıkardı ama bu halide çok iyi

• Eski opel astra h kullanicisi olan ben, sirf su agirlik, aktarma problemlerinden dolayi her baslik altinda opel i kotuleyen biriyim. Ama bu sefer isler iyi gibi. Opel guzel bi is cikarmisa benziyor.

• Hocam tek kelimeyle mükemmelsin. sen milletin dediğini boşver her konunu takip ediyorum gayet güzel ve bilgilendirici konular açıyorsun,tebrik ederim.

Astra çok sert gelecek gibi görünüyor tabi güzel fiyatlandırma olursa.

• Yavrucum git kum bölümüne de stres at. Bundan sonra ''opel astra nın cant seçenekleri'' adı altında bir konu görürsen hiç şaşırmayacağım. Rahat ol.
  • Benim metak ettigim konu şu. Astra j let astra classic adiyla satilacak mi?

Eger satilirsa cok sahane olur opel acisindan. Hem j hem k ayni satilir. Satis patlamasi yasar bence...

• cbascan kullanıcısına yanıt
    Dikkatimi çekti kardeşim; Opel i sevmediğini belli eden yorumlarını görüyorum :)

Aslında Astra H zamanında kailteli iç mekanı ve güvenli sürüşü ile sıkı bir araçtı ama günümüz standartlarına alıştıktan sonra sertliği, sürüş pozisyonu ve vites değişimleri vb biraz kaba kalıyor.

Bende eskiden Mondeo ve Focus kullanıyordum, o zamanlar denk bir Opel e bindiğimde özellikle parça birleşim aralıkları - yumuşak malzeme oranı ile Opel marka olarak kalite konusunda daha ciddi hisettiriyordu (özellikle Focus 2 varken Astra H ın kabini, kapılarının kapanışı bir üst sınıf gibi gelirdi adeta)

Şuanda da Insignia ve Golf (Focus dan sonra - Golf den önce de Astra J vardı) kullanıyorum, evet Opel lerde ağırlık ve buna ilaveten ilk viteslerde gaz pedalında bir ağırkalnlı tepki durumu var ama gene de bu markayı 2011 den beri 3. modelini aldığımdan belli olsa gerek, çok seviyorum ve muhtemelen Golf ü de yeni Astra ile değişeceğim, veriler bence de gayet tatminkar görünüyor.

• araba almak istiyorum kısmetse astra 110hp dizeline 63 civarında bir rakam aldım.Bu fiyata alınırmı birde yeni kasayı beklemem gerekirmi dahada düşermi acaba.
    Yeni kasa alamam diye düşünüyorum tahminim en az 70,000 TL olacak gibi gözüküyor.
    Tavsiyeleriniz nelerdir?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.