Şimdi Ara

Yeni 3.18i 1.5 136bg 3 silindir nasil? (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
2
Favori
54.258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

araç boş ağırlığı 1602 kg (dijital kantara çıktım, araçta çeyrek depo ve yaklaşık 70kg ses sistemi var)

eco pro modunda kullandım ve klima hep açıktı. araçta ben eşim ve 2 çocuğum vardı. bagaj yaklaşık 20kg civarıydı.

Yeni 3.18i 1.5 136bg 3 silindir nasil?
  • quote:

Orijinalden alıntı: akrepyusuf

araç 3.18i 136hp 3 silindir.

araç boş ağırlığı 1602 kg (dijital kantara çıktım, araçta çeyrek depo ve yaklaşık 70kg ses sistemi var)

eco pro modunda kullandım ve klima hep açıktı. araçta ben eşim ve 2 çocuğum vardı. bagaj yaklaşık 20kg civarıydı.

Donanım nedir ağırlık sunroof jantlar özellikle merak ettiğim. Ağırlık tahminimden fazla çeyrek depo ve bagaj olmamasını hesaplayınca fabrika verisine göre -45 kg olması gerek. 1535-1540 fabrika verisine göre bu şartlarda. 60 kg fark jant ve sunroof farkı mı oluyor acaba?

70 kg ses sistemi nasıl bir ses sistemi merak ettim gerçekten o kadar ağır mı :)

• quote:

Orijinalden alıntı: freestyle_

quote:

Orijinalden alıntı: akrepyusuf

araç 3.18i 136hp 3 silindir.

Donanım nedir ağırlık sunroof jantlar özellikle merak ettiğim. Ağırlık tahminimden fazla çeyrek depo ve bagaj olmamasını hesaplayınca fabrika verisine göre -45 kg olması gerek. 1535-1540 fabrika verisine göre bu şartlarda. 60 kg fark jant ve sunroof farkı mı oluyor acaba?

70 kg ses sistemi nasıl bir ses sistemi merak ettim gerçekten o kadar ağır mı :)

Araç m joy paket

Ses sistemi için başta ağırlık yapacakları sayarsam rockford t2 15 sub var boş hali 28kg kabinle beraber yaklaşık 35-40 kg gelir.

Yedek akü var 60A o da 15kg, 3 tane amfi var 2 tanesi 13kg 1 tanesi 3kg

Diğerlerini saymıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Samuel_Etoo

Hocam memnunum yaklaşık 5000 km yol yaptim. Uzun sureli araci sıkıştıran biri değilim tüketimin yaklaşık 1 lt düştüğünü söyleyebilirim kutu içi kn filtre ile birlikte. Siz de biliyorsunuz ayni motor 2012 yilinda 177 hp olarak test edildi fakat emisyon kaygisi nedeniyle gücü kisma ihtiyaci hissettiler. Geçenlerde internette yaziyordu tam hatirlamiyorum fakat BMW m departanindan üst düzey biri 300 hp civari güçleri ayni bloktan alinabiligini söylüyordu; tabi bu ifade biz de 300 hp yapalim anlamina gelmiyo :) Acikcasi asiri yüklenmemiş 170 hp civari b38 in çok sert kullanilmadigi takdirde sorun cikaracagini düşünmüyorum. Bir de gözlemlediğim kadariyla BMW mercedes ve bazi japon firmalarinin kendi geliştirdiği motorlar haricinde tune edilen araçlarda sorun cikmama olasiligi yok gibi bir şey; durumu da firmaların motor tasariminda maliyet etkin çözüm üretme düşüncesinden hareketle over safe motor tasarlamalarina bagliyorum.

Saygilar

Merhabalar Hocam,(Tüm grubada soruyorum)birazdan 2016 Prestige paket 3.18i için pazarlığa oturucam,size birkaç sorum var,Araçtaki memnuniyetsizliğiniz varmı,2018 Temmuzda garanti bitiyor,sizce extra vererek uzatmaya değermi şimdiden (Kronik arızası varmıdır,başımı ne ağrıtabilir) Standart sistemi nasıldır ve şehir içi 9Lt altına inmem için ne tavsiye edersiniz ve son olarak tavsie edebileceğiniz birşey varmıdır,Teşekkürler..

• deren05 D kullanıcısına yanıt
    Merhaba, m paket 3.18i bacanağımda olduğundan ve ben de 1.18i kullandığımdan söyleyebilirim ki bu motorlar bence sorunsuz. Şimdiye kadar bu 2 araçta da hiçbir sorun ile karşılaşmadık, tek bir tık bile etmedi. Araçlar 2015 model bu arada. İlavten m paket olan 3.18i çok fazla konforlu değil ama koltuklar çok rahat, biraz sert fakat kullanışlı. Donanım olarak açıkçası oyuncak sayısı çok az, ekran da pek bir özellik yok, göstergeler eski tip, sunroof dışında eğlence özelliği olmayan bir araç 3 serisi. C serisine baktığımızda bir sürü kurcalanacak yeri olduğunu görebilirsiniz. Şehir içi 9lt altına inebileceğiniz pek sanmıyorum, nitekim insanın 3 silindirin vermiş olduğu bu motor sesi ile eco pro modda kullanması bence imkansız. :)
    Garanti her zaman iyidir, sonuçta bu arabalar 150k civarında, arıza yaptığında masrafları her zaman pahalı oluyor, bmw servislerinin iyi niyet garanti konularında nasıl olduğunu pek bilmiyorum bu konuda net cevap veremeyeceğim.

• Çok teşekkürler cevap için,peki standart ses sistemi nasıldır,sizi tatmin ediyormu yoksa hifi olanlardanmı bakayım anlaşamazsam ne dersiniz?
  • Selam Arkadaşlar,

Bugün executive m sport için Kosifler'den teklif aldım. Bu araç seneye kasa değiştirecek. Sizce bu cihazı sıfır almak mantıklı mı ? motor konusunda kafam rahat olabilir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pyori

Selam Arkadaşlar,

Bugün executive m sport için Kosifler'den teklif aldım. Bu araç seneye kasa değiştirecek. Sizce bu cihazı sıfır almak mantıklı mı ? motor konusunda kafam rahat olabilir mi ?

Ne kadarlık bir teklif aldınız?
  • deren05 D kullanıcısına yanıt
    Hocam tekrar merhaba. Öncelikle geri dönüşüm geç olduğu için kusura bakmayin. Motordan bahsedecek olursak; b38 de sorun yasamadim ve yaşayani da duymadim, kaldi ki 418i lerin önemli bir kismi yazilimli, yüklü ve çok km yapmis olmasına rağmen. Yakit tüketimi olarak bakildiginda 1 serisinde eski 1.6 136 liga gore yaklaşık yarim litre daha az yakiyor diyebilirim (arkadasimda var oradan biliyorum). Standart Ses sistemi 1 serisinde berbat, premium olmayan çoğu c segmenti aracin gerisinde. BMW hifi opsiyonuna benzer performans sağlayan alpine ses sistemi taktiranlar var, fakat harman kardon kalitesine yaklasamadigini belirtmekte yarar var. Size onerim garanti bitimi sonrasında yazilim konusunda uzman olduğunu düşündüğünüz (superchips vs.) firmada soft yazilim yukletmeniz, ki o zaman araç gerçekten ses ve performans olarak eski 6 silindirli BMW hissine yaklasiyor diyebilirim. Şimdiden hayirli olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Samuel_Etoo

Hocam tekrar merhaba. Öncelikle geri dönüşüm geç olduğu için kusura bakmayin. Motordan bahsedecek olursak; b38 de sorun yasamadim ve yaşayani da duymadim, kaldi ki 418i lerin önemli bir kismi yazilimli, yüklü ve çok km yapmis olmasına rağmen. Yakit tüketimi olarak bakildiginda 1 serisinde eski 1.6 136 liga gore yaklaşık yarim litre daha az yakiyor diyebilirim (arkadasimda var oradan biliyorum). Standart Ses sistemi 1 serisinde berbat, premium olmayan çoğu c segmenti aracin gerisinde. BMW hifi opsiyonuna benzer performans sağlayan alpine ses sistemi taktiranlar var, fakat harman kardon kalitesine yaklasamadigini belirtmekte yarar var. Size onerim garanti bitimi sonrasında yazilim konusunda uzman olduğunu düşündüğünüz (superchips vs.) firmada soft yazilim yukletmeniz, ki o zaman araç gerçekten ses ve performans olarak eski 6 silindirli BMW hissine yaklasiyor diyebilirim. Şimdiden hayirli olsun

Rica ederim dostum,aracı alalı 2 gün oldu,2016 3.18i Joy, İmperial Blue 13.000 Km,Bayandan garaj arabası..İlk BMW sahip oluşum,daha evvel Audi ve Mercedesim olmuştu,Açıkçası konfor,gidişi,motor sesine hiçbir şey diyemem ancak ses sistemi beni büyük hayal kırıklığına uğrattı,garanti bitince önerinize sadece ses sistemi olarak bakıcam pek fazla chip işinden anlamam ve yaptırmamda yani orjinalliği bozma taraftarı değilim,yalnız sizin nezdinizde diğer araç sahiplerine sormak istediğim bir kaç soru var,cevaplarsanız memnun olurum,bunları F30 Forumunada yazıcam..

1.Ön Park sensörü yok,nerde taktırabilirim.
    2.Aynalar katlanmıyor,buna çaremiz var mı?
    3.Kış lastik olarak hangisini tavsiye edersiniz ve arka 2 Tane yeterlimidir?
    4.Ses sistemi olayını garanti bitene kadar nasıl biraz daha iyileştirebilirim?
    5.Sunroof kalibrasyonu nasıl yapılır.
    6.Araç hep Comfortta çalışıyor ben her defasında msanuel olarak eco'ya alıyorum,bu hep böylemidir?
    7.Hiç sormadım ama Wv'deki gibi garanti bittikten sonra iyi niyet BMW'dede varmı?
    8.Herkesin dert ettiği trim sesini anlayamadım bu nedir ve ne yapılabilir sıfırlamak için?
    9.Gündüz Gösterge ışıkları farlar otomatikte iken hiç yanmıyor bunu nasıl çözebilirim?
    10.Sizlerin benim aklıma gelemeyen karşılaştığınız başlıca sorunları varmıdır, varsa nelerdir?

Hepinize Teşekkürler

• Merhaba bugün 3.18 i executive m sport için teklif aldım navigasyon büyük ekran hayalet gösterge harman müzik sistemi dahil 230 bin e bıraktılar sizce nasıl teklif alan var mı beyaz içi kırık mızı bu arada
  • Merhabalar ben de düşünüyorumda 3.18i. Aldınız mı? Aracı memnun musunuz? Yakıtı ve pergormansı nasıl sizce aldıysanız.
  • Ben 3.18i kullanıyorum 1,5 yıl oldu. Merak ettiğiniz şey olursa sorabilirsiniz dm den cevaplarım.
  • D segmenti premium bir araç alıyorsun ama götünü kaldırıp gitmiyor..
    Yazık günah ya.
  • Arkadaşlar merhaba. Yarın Vosmer DOD'a 2016 model 318i bakmaya gidicez. Araç standart paket.
    Kullanan arkadaşların fikirleri nelerdir?
    Kronik sıkıntı var mıdır?
    Araç 100bin kmde 300bin TL fiyat
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yigit3735

Arkadaşlar merhaba. Yarın Vosmer DOD'a 2016 model 318i bakmaya gidicez. Araç standart paket.
    Kullanan arkadaşların fikirleri nelerdir?
    Kronik sıkıntı var mıdır?
    Araç 100bin kmde 300bin TL fiyat

Benim arabam servisteyken gecici olarak vermislerdi tek dikkatimi ceken yuksek motor gurultusu ve sarsintisi olmustu. Ilk calistirdigimda cam acikti, gostergeleri incelemistim acaba dizel mi diye. Kullanim esnasinda (100 km kadar kullandim) net 2.5 litre az yakmistim benim 520'den. Bence verimli ancak konforsuz bir motoru var.

• 2016 Bmw 4 3.18i kullanıyorum.Çok memnunum.Hiç bir sıkıntısını görmedim.Şehirler arası ort. 5.2 şehir içi ort.9.5 yakıyor.eko modda.Spor modda da yeterince performanslı.

• Merhaba.

2015 model 318i ile aranıza katlmak niyetindeyim. m paket 50.000 de araç

Daha önceki aracım sport donanım yeni kasa a4 tü 2016 model

Dikkatli olmam gereken konula nelerdir? özellikle motorla ilgili çekincelerim var.İlk bmw tecrübem olacak.

Araç full servis bakımlı.

Klima kompresöründe problem varmış sıkıştırma yapınca araç tekleme yapıyormuş.Değişmesi gerekiyor sanırım daha önce bunu tecrübe eden oldumu?

hepinize ilginizden dolayı .ok teşekkür ederim..

• mertergün M kullanıcısına yanıt
    Hocam yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum, benim de sizin gibi çekincelerim hala var diyebilirim. 35 bine geldim herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Aracı sürekli sıkıştırıp zorlamıyorsanız, bakımlarını düzgün yaptırıp kaliteli parça/ürün kullanıyorsanız ekstra bir durum olmadığı sürece size sorun çıkartacağını düşünmüyorum. Zaten servis bakımlı demişsiniz yani araç yetkili serviste periyodik bakımları düzenli yapılan bir araç anladığım kadarıyla. Bmw ler audi lere göre nispeten daha çok bakım isteyen, nispeten daha çabuk yıpranan araçlar bence. Bundan önceki aracım audi a3 tü. Ancak onda da 60 binde stronic(dsg) vuruntu yapmaya başlamıştı. B38 (318i) lerde özellikle buji ve motor kulak/takozları belli bir süre sonra yıpranıp değişmesi gerekebiliyor. Bunun dışında bahsettiğiniz klima kompresörü ile ilgili kronik bir arıza duymadım.
  • Samuel_Etoo S kullanıcısına yanıt

üzerinden 4 yıl geçmiş ama yine de sorayım, aracı hala kullanıyor musunuz yazılımlı haliyle?

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.