Şimdi Ara

Yeni 3.18i 1.5 136bg 3 silindir nasil? (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
103
Cevap
2
Favori
54.261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Siz yanlış yapmıyorsunuz diğer olçümlerin çoğu yanlış..20 km düz yolda motor ısındıktan sonra olçüm yapıp paylaşıyorlar..Ölçüm öyle olmaz 1 depo fullersin tamamı şehir içinde
    bitince tüketime bakarsın..tüketimde çok faktör var, aracın kaç defa soğuk motordan ısındığı falan çok fark ettiriyor. @sercio_ist
  • sağolasın son zamanlarda forumu takip edip kafaya takmaya başlamıştım 3 aydır aracı kullanıyorum ne yapsamda düşüremedim tek hanelere.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JN008

Siz yanlış yapmıyorsunuz diğer olçümlerin çoğu yanlış..20 km düz yolda motor ısındıktan sonra olçüm yapıp paylaşıyorlar..Ölçüm öyle olmaz 1 depo fullersin tamamı şehir içinde
    bitince tüketime bakarsın..tüketimde çok faktör var, aracın kaç defa soğuk motordan ısındığı falan çok fark ettiriyor. @sercio_ist

çok haklısınız bu forumda 5.20i ile ile şehir içi 6 yakalayanlar oldu. o zaman ben de 3.20d ile 1 i görürüm. olay anlık ekran görüntüsü almak değil.
    aynı dediğiniz gibi 1 depo full alınır ve şehir içi kullanılıp hesaplanır. yoksa ölçüm yapacam diye yavaş yavaş kullanmak sadece kendini kandırmaktır.
  • Merhaba Arkadaşlar ;
    Dün Adana Borusan' a gittim , özellikle 318i ve 320i ed sürdüm tabi ki ed 'nin performansı oldukça iyi ama 318i ' de sıkmıyor. Ancak özellikle tüketim konusunda hem test yaptıran arkadaş hem de satış danışmanı 320i ed ' nin tüketim olarak daha az yakıt harcadığını söyledi, motor daha az zorlanıyormuş, gene de aklım ermedi ,neticede 318i 3 silindir ve daha az yakmalıydı diye düşünüyorum...
  • 3.18i tüketimi (1.5 motor, 3 silindir 136hp)

araç boş 1500kg, benimle beraber 4 yetişkin, 2 çocuk vardı. hepimiz tahminen 300kg

giderken trafik yoktu, gelirken klima açıktı trafik çok olmasada vardı.

sürüş modu; hep eco pro

serçe den selektör yedim düşünün ne kadar sakin kullandığımı

eko pronun ekonomisine göre gösterge ekranında +20km yazıyordu. yani 160km lik yolda 20km tasarruf etmişim

Yeni 3.18i 1.5 136bg 3 silindir nasil?

• Ben 6 aydır 318i kullanıyorum 6000 km oldu 11.7 lt yakıt tüketimi var hep şehir içi kullandım. Bu 6000 km nin en az 5500 km si de eco moddaydı. Ne yaparsanız yapın şehir içinde bir depo bittiğinde 10 lt altına indirebileceğinizi sanmıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Halbuki sitesinde sehirici 7 lt tuketim yaziyor. Pratikte bu kadar sasmasi normalmidir ?

• Arabayi cekmiyor. Hele bir de onceki arabnizda gaza basinca yag gibi akip gittmeye aliskinsaniz. Surekli gaz pedalina oturursunuz farkinda olmadan. Sahsen aynisini 118i lci aracimda yasiyorum ondan inip 320ied aracima bindigimde bu olay ortadan kalkiyor, gucu istedigimde araba bana sundugu icin normal suruste gaza asilma istegi olmuyor. İsin sonunda 118ime sehir ici 9.5 sehir disi 7.5 yaktirirken. 320ime sehir ici 8.6 sehir disi 6.3 yaktiriyorum. Diceksiniz 1 in daha az yakmasi gerekmez mi 3 silindir 1.5motor? :) ama yakmiyor keske az yaksa :) o yuzden tavsiyem su ki 320ied uzerinde cok calisilmis bir motor. Kesinlikle alinmali.

• quote:

Orijinalden alıntı: ARC118i

Arabayi cekmiyor. Hele bir de onceki arabnizda gaza basinca yag gibi akip gittmeye aliskinsaniz. Surekli gaz pedalina oturursunuz farkinda olmadan. Sahsen aynisini 118i lci aracimda yasiyorum ondan inip 320ied aracima bindigimde bu olay ortadan kalkiyor, gucu istedigimde araba bana sundugu icin normal suruste gaza asilma istegi olmuyor. İsin sonunda 118ime sehir ici 9.5 sehir disi 7.5 yaktirirken. 320ime sehir ici 8.6 sehir disi 6.3 yaktiriyorum. Diceksiniz 1 in daha az yakmasi gerekmez mi 3 silindir 1.5motor? :) ama yakmiyor keske az yaksa :) o yuzden tavsiyem su ki 320ied uzerinde cok calisilmis bir motor. Kesinlikle alinmali.

3.18 az yakar kafası ile düşünürken birden ciddi bir şekilde kafam değişti. Demekki bu kasaya bu motor ufak
    Teşekkürler
  • 118i lci M paket 1.5 kullanicisiyim. Genellikle Ankara da şehir içi ve kismen şehir dişi sayılabilecek eskişehir yolunda orta şekerli sayılabilecek kullanimla 7 litre yakiyor. Arkadasimda ayni lci aracin 1.6 si ile ayni tüketimi elde etmek için daha sakin sürmek gerektiğini tecrübe ettim. 1.5 motor 3 serisinde de benzer sonucu bekliyorum. En azindan sakin kullanimda daha az yakmasi gerekir.

• http://www.torque.com.sg/3979/group-test-bmw-318i-1-5-versus-bmw-316i-1-6/

Okursaniz eski 1.6 motora gore sürüş hissi, motor sesi vb konularda daha ustun olduğu belirtilmiş :)

• Merhabalar. Şu anda volvo v40 r design d2 (1.6 115hp dizel) sahibiyim. Çok ama çok hantal gelmeye başladı bu motor ve 3.20i ed almak istedim, artık biraz da benzinli araç kullanmanin tadına varmak için. Fakat arastirirken farkettim ki 3.18i m paket olarak alabiliyorum daha uygun fiyata. Acikcasi 3.20i ed bütçemi baya zorlayacak o yuzden her halukarda 3.18i benim d2 motordan cok saha seri be eglenceli olacaktır diye düşünüyorum, yakit konusunda da genelde sakin kullandığım icin 3.20i ed ve 3.18 arasında çok fark olmayacaktır diye düşündüm. Dogru mu düşünmüşüm biraz akıl fikir rica edeyim ^^

• Hocam doğru dusunmussunuz tereddüt etmeden 318i bakabilirsiniz. Yurtdisi forumlarina baktiginizda da kullanicilarin büyük çoğunluğunun 318 den memnun olduklarini göreceksiniz :)

• 2016 3.18i kullanıyorum genelde tek kullanıyorum performansından memnunum. Yakıt olarak çok şehir dışında 6-7 litre. Şehir içi 11-12 litre. 7500 km ortalamam ş 9.3 litre. Yakıt olarak beklediğim gibi önceki aracım dizeldi. Çokta aramıyorum çünkü çok yol yapan biri değilim.

*Aracın boş ağırlığı 68 kg sürücü 7 kg bagaj %90 dolu depo. Ben 70 kiloyum bagaj hep boş depo genelde %50. Yani fabrika verisi ağırlığından 40kg daha hafif dolaşıyorum genelde

O motor o kasayı çekmez gitmez tarzı yorumlar da var bence Tr yollarında yeterli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: freestyle_

2016 3.18i kullanıyorum genelde tek kullanıyorum performansından memnunum. Yakıt olarak çok şehir dışında 6-7 litre. Şehir içi 11-12 litre. 7500 km ortalamam ş 9.3 litre. Yakıt olarak beklediğim gibi önceki aracım dizeldi. Çokta aramıyorum çünkü çok yol yapan biri değilim.

*Aracın boş ağırlığı 68 kg sürücü 7 kg bagaj %90 dolu depo. Ben 70 kiloyum bagaj hep boş depo genelde %50. Yani fabrika verisi ağırlığından 40kg daha hafif dolaşıyorum genelde

O motor o kasayı çekmez gitmez tarzı yorumlar da var bence Tr yollarında yeterli.

fabrika verilerine göre araç boş 1500kg bence bu opsiyonlar eklenmemiş ağırlık olabilir. mesela benim aracım 3.18i m joy paket hassas teraziye çıksa tahminim sürücüsüz 1600kg gelir. çukurlardan geçtikçe aracın ağırlığını hissedebiliyorum.

line siz 3.18i 1500kg olabilir ona iddiam yok.

yakıta gelirsek katalog ta şehiriçi 7 litre diyor ben daha 12 litrenin altını göremedim. (ortalama hız; 20km/s hep soğuk motor, bol kasisli güzergah, kısa mesafe 2km)

• quote:

Orijinalden alıntı: akrepyusuf

quote:

Orijinalden alıntı: freestyle_

2016 3.18i kullanıyorum genelde tek kullanıyorum performansından memnunum. Yakıt olarak çok şehir dışında 6-7 litre. Şehir içi 11-12 litre. 7500 km ortalamam ş 9.3 litre. Yakıt olarak beklediğim gibi önceki aracım dizeldi. Çokta aramıyorum çünkü çok yol yapan biri değilim.

fabrika verilerine göre araç boş 1500kg bence bu opsiyonlar eklenmemiş ağırlık olabilir. mesela benim aracım 3.18i m joy paket hassas teraziye çıksa tahminim sürücüsüz 1600kg gelir. çukurlardan geçtikçe aracın ağırlığını hissedebiliyorum.

line siz 3.18i 1500kg olabilir ona iddiam yok.

yakıta gelirsek katalog ta şehiriçi 7 litre diyor ben daha 12 litrenin altını göremedim. (ortalama hız; 20km/s hep soğuk motor, bol kasisli güzergah, kısa mesafe 2km)

Donanım olarak ağırlık yapabilecekler jant+lastik ve harmon kardon bana göre. Tampon sensörler vs. kayda değer bir ağırlık yapmaz diye düşünüyorum. Ama 18 jant+lastik 16'lığa göre lastik başına 10 kg toplamda 40 kg civarı farkettirebilir. Mjoy benim aracım. Sunroof dahil mi acaba değilse... hesap iyice karıştı.Kantar görsem çıkmayı düşünüyorum

• Yakıt olarak bir bilgi daha vereyim.
    Önceki aracım dizel auristi.

Aynı güzergahta aynı mevsim şartlarında aynı kullanım senaryosuyla auris 7.5 litre ortalama ile gezerken 3.18i'de bu ortalama 12 litre.

Şehir dışında aynı uzun yolu dizel Auris ile ortalama 4-4.5 litre arası giderken şu an 3.18i ile 6-7 litre arası gidiyorum.

Dizele göre %50 daha fazla tüketiyor.

Muadili bir turbo benzinli motora göre %5-10 fazla tüketiyor olabilir ihmal edilebilir bu. Tartışmaya değmez bir fark bana göre.
  • e90 3.20d vardı 2012, acaba 3.18i e geçsem mi diyordum bu tüketim değerleri ve benzin fiyatları ile kalsın dedim zaten vergi dilimi de 3.kademede yıllık 600e düştü.
    şehir içi tüketim 5-6 arası şu an normal kullanımda :) çok zorlayınca 7-8
    bir de basınca roktet gibi gitmesi de var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qwerty0909 -- 31 Ocak 2017; 13:49:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwerty0909

e90 3.20d vardı 2012, acaba 3.18i e geçsem mi diyordum bu tüketim değerleri ve benzin fiyatları ile kalsın dedim zaten vergi dilimi de 3.kademede yıllık 600e düştü.
    şehir içi tüketim 5-6 arası şu an normal kullanımda :) çok zorlayınca 7-8
    bir de basınca roktet gibi gitmesi de var

Çok ararsınız E90'ı.... Sakın öyle bir hamlede bulunmayın... Hem cebinize zarar hem keyfinize.

Inanın 4.20d GC'den sonra bile E90 3.20d'i arıyorum, motorlar aynı olsa bile E kasa daha sert daha keyifli geliyor bana...
  • Ali® kullanıcısına yanıt
    evet haklısınız ben de devam kararı aldım zaten araç 50.000 e yeni geldi zincir vs sorunu olmazsa daha da kullanılır uzun süre.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.