Şimdi Ara

Yeni 3.18i 1.5 136bg 3 silindir nasil?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
2
Favori
54.240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar yeni 3.18i de kullanilan 1.5 3 silindirli 136 bg motor nasil? Bu arac alinirmi yoksa 15000 tl farkla 320 i mi almali?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Siz yanlış yapmıyorsunuz diğer olçümlerin çoğu yanlış..20 km düz yolda motor ısındıktan sonra olçüm yapıp paylaşıyorlar..Ölçüm öyle olmaz 1 depo fullersin tamamı şehir içinde
    bitince tüketime bakarsın..tüketimde çok faktör var, aracın kaç defa soğuk motordan ısındığı falan çok fark ettiriyor. @sercio_ist
  • 15,000 TL paranız varsa tabii ki 320i alınır.
    Ama çok sıkıntıya girecekseniz bence 1,5lt motor yeterli gelecektir.
  • Sıkıntidan ziyade yakit tuketimi ve performans acisindan degerlendiriyorum. 1.5 motor 3 silindir kupon bi motor sanki elimizde kalmasin(hicbir bilgim yok bu konuda sadece sahsi dusuncem) Birde 1.5 in dizelinin gelecegi gibi bi soylenti var sanirim

• İkisinin arasında 9500 tl var 15000 değil ki?
  • Bugun fiyat aldim m paket estoria mavi 134000 -149000

• Bmw kupon motor yapmaz, bundan sonra araçlarında bu motoru kullanacak.
    Silindir başına 500 cc olarak güncelleyecek tüm motorlarını.
    Hali hazırda 1,5 dizel 1 serisinde kullanılıyor.

Tüketim 320i den tabii ki düşük olacaktır. En iyisi araçları test etmeniz, hangisi içinize sinerse onu almanız.
  • bu vergi avantajlı 3 kasa dizelin ülkemize gelmesi hikayeden ibaret mi arkadaşlar, bu konuda bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ovrclds

Bugun fiyat aldim m paket estoria mavi 134000 -149000

3.18i ile 3.20i arasında baz modelde 10000TL fark var. Bu iki modelin eşit donanımda olduğuna emin misiniz? Motor hacmi 1600cc altı olduğu için opsiyon fiyatları da aynı. Muhtemelen 3.20i'de 5000TL'lik ekstra donanım vardır.
  • Sanirim degiller 320i de daha fazla donanim mevcut

• 1.0 ecoboast mondeo alınıyorsa
    1.5 3kasada 4kasada korkmadan alınır

• losthell kullanıcısına yanıt
    1,6 dizel mutlaka gelecektir..Şu anda 116 da geldiğine göre..Ancak ağırlık farkı nedeniyle belki yeterli performansta alamamış olabilirler..Şu anda almanya da
    yok bildiğim kadarıyla..
    316 d var ama motor 2000 cc..onlarda vergi bg gücüne göre alınıyor o yüzden yüksek hacimli motoru düşük bg ile sunuyorlar vergisi düşük kalıyor.
    Bizde tam tersi düşük hacimli motor yüksek bg ile sunuluyor..
    Böyle bir üretim olacaksa yine tr için olacaktır ve bu üretimi borusan mümkün olduğunca geç ister ..Nasılsa şu anda benzinliler de satışta sıkıntı yok.. dizel motor
    benzinliden maliyet olarak yüksektir..Nasıl şu anda baz fiyat olarak dizel 2000 cc li araç 320 ied den ucuz(borusan veya almanya dizeli satabilmek için baz fiyatı düşük tutuyor
    o zaman da bir destek gerekeceği için de ağırdan alıyor olabilirler..
    1,6 dizel gelince tekrar satış oyunlarını başa sarmayı planlıyor olacaklardır ve yepyeni bir pazar daha doğacaktır..
    Benim düşüncem 1 yıl içinde veya en geç yeni kasa ile 1600cc 316d gelecektir..Tabii bu arada tr de vergilendirme yöntemi değişmezse..
    Çünkü eninde sonunda bizim vergi sistemimizde Avrupa daki emisyon sistemine dönecektir ve dönmelide..Şu anda 100 km de 14 lt yakan 520i, 100 km de 6 lt yakan 320d den
    çok çok az vergi veriyor ama çevreyi mahvediyor ..Bu böyle devam edemez.. @losthell

• 1.5 dizel otomatik vites secenegiyle gelirse cok satar. Sahsen 9.9 lt ortalama yakan aracim senede de 20-25 bin km yapinca maddi acidan buyuk kulfete sebep oluyor. Bu motorun gelmesini ve su araci degistirecegim gunu bekliyorum.

• yada bu araç yerine cla 1.5 cdi amg alınırmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ovrclds -- 2 Ağustos 2015; 13:52:47 >
  • 3.18i ve 3.20i modellerinde M-Paket'de donanım listesinde neler var? Rica etsem elinizde teklif formu varsa yükleyebilir misiniz?

Sunroof, katlanır ayna, hi-fi, gelişmiş gösterge falan geliyor mu M-Pakette?

EDIT:

CLA'nın tipi çok güzel ama o paraları Mercedes'e veracek olsam kesinlikle CLA yerine C180 düşünürdüm. Mini S-Class :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BenGiDeR -- 2 Ağustos 2015; 23:46:54 >
  • BenGiDeR B kullanıcısına yanıt
    bulunduğum şehirde bmw olmadığı için telefonla konuştum sadece. ama en kısa zamanda bi bmw showroom unda test duşunuyorum.. bmw nin kendi sitesinde aşağıdaki linkten donanımlara bakabilrsiniz
    açıkçası 320i ed 40 yıl versiyonu donanım olarak efsane

http://www.bmw.com.tr/tr/en/newvehicles/3series/sedan/2015/showroom/donanim_paketleri/318i-sedan.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ovrclds -- 2 Ağustos 2015; 23:58:49 >
  • ovrclds kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam hiç farketmemiştim bu listeyi :)

3.20ied de ki sportline plus'da gayet yeterli gibi sadece kumaş yerine sensatec ekletip binilebilir bence.

3.18i de M-Joy baya baya boşmuş 3.20ied de ki M-Plus'a göre.

• Sportline plus donanımda zaten sensatec döşeme var, sitede o kısmı yanlış yazıyor. Fakat keşke kumaş gelse, pek iyi yorumlar yok sensatec hakkında.

• ben açıkçası m sport tan başka line duşunmuyorum.. normal lıne ları bana pek uymuyor alırsam muhakkak m paket tercih ederim.

318i açıkçşası beni ciddi anlamda çekiyor aracın motor seside cabası bildiğiniz v6 sesi var araçta.. benim için tek eksik harman kardon ses sistemi..deri döşeme arka perde vs vs çok ilgilenmiyorum çokta gerekli değil ama harman kardon ses sistemi gerçekten kullanım keyfini etkiliyor.

tek çekincem motor hacmi ve yakıt tüketimi
  • Harman Kardon'lu araç vardır muhtemelen Borusan'da, Harman Kardon yoksa bile Hi-Fi'lı vardır. Yalnız F30 konusunda Harman Kardon için pek iyi şeyler söylememişler, beklentileri karşılamıyor falan yazmışlar bilginiz olsun. Olmadı bayide 40. yıl falan bir tane denk getirip ses sistemi denenebilir.

3.18i ile 3.20i'de ki M paketler arasında ciddi farklar var yalnız bu listeye göre. Yanlış görmediysem arada Sunroof + Elektrikli hafızalı koltuk + Elektrokrom katlanır yan ayna + Gelişmiş Gösterge + Hi-Fi ses sitemi farkı var. Bu kadar donanım farkı + 170hp motor için aradaki 15000 fark çok büyük bir fark değil sanki. Zaten motor farkı 10,000TL, bu kadar donanım 5000 liraya geliyor ki sadece sunroof o kadar eder zaten. Tabi herkesin donanım beklentisi farklıdır ama aradaki fiyat farkı daha fazla olmalı bence, bu durumda 3.18i'de ekstra indirim isterdim ben olsam ya da aynı donanımları 5000 liraya versinler :)

Sportline'da sensatec varsa güzelmiş. Kumaş koltuklar özellikle o kırmızı çizgiyle güzel durmuyordu bence, M-Paketteki kumaş koltuklar güzel duruyor ama, onları beğeniyorum :)

Sensatec suni deri olduğu için çok rahat olmayacaktır tabii. Yazın terletme, kışın dondurma gerçek deri koltuklarda bile rahatsız edici ama görüntüyü önemsiyorum ben işte :) Güzel bir döşeme ile sunsalar kumaş koltuğu ben de tercih ederim ama.

• BenGiDeR B kullanıcısına yanıt
    sizin bakış açınızda mantıklı. diğer donanımları bilmiyorum ama bahsettiğim fiyat 3.18i de sunroof mevcut.. satış sorumlusu bu şekilde söylemişti ama diğer donanımlara bende siteden baktım.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.