Şimdi Ara

YENİ 2014 POLO 1.4 TDİ KULLANICILARI BURAYAA

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
22.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

14.10.2014 tarihinde VW POLO 2014 1.4 TDİ 90PS Manuel aracımı teslim aldım sonunda.

Forumları çok kontrol ettim ;

1 - Gerçek yakıt tüketimlerini

2 - Dikkat çekilen taraflarını

3 - Kullanım kolaylık ve zorluklarını

4 - Sürüş Konforu hakkında vs..... konular için 1.4 TDİ motor için açılan ÖZEL BİR KONU bulamadım. Bir konu vardı MAKYAJLI 2014 POLO diye onu tamamen okudum
    onda da genellikle 1.2 TSİ motor için yorumlar yapılmış.

Şimdi gelin 1.4 TDİ 2014 alan herkes gelsin bu konuda bilgi ve becerilerimizi keyiflerimizi paylaşalım.

Öncelikle benim en çok kafama takılan şeyi paylaşayım,

- Tüm Forumlarda dizellerin belli bir devirin altına düşmeden (aracın turbo çalışma tork devrine göre) kullanılmaması aksi takdirde turbosunun erken bozulacağı söylenmekte.

- Bu aracı devirli kullanmaya çalıştım ama 2500 devirden sonra turbo yemiyo gibi geliyor bana. Üstelik 2500 devire getirsem bile bir sonraki vitese attığımda devir 1200 - 1300 arasına düşüyor. Anlatılana göre bu devir TDİ ler için sıkıntılı ve kullanılmaması gereken bir devir deniyor.

İşte ben bu olayı çözemedim arkadaşlar turbosuna zarar gelmesin diye biz bu aracı nasıl kullanıcaz ya. Turboya zarar vermiyim diye yola bakacağıma devir saatine bakar oldum. :D:D:D

Benzinli aracı sattım onda yakıyo diye devir saatine bakıyodum. TDİ araç aldım bunda da turbo zarar görecek diye ibreye bakar oldum. Alahını Seven Yardım Etsin . :D:D:D.

İyi Forumlarr Herkese.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vw polo 2014 -- 20 Ekim 2014; 21:56:40 >

• Turboya kolay kolay birşey olmaz zaten hissedersiniz vitesi ne zaman yülseltip azaltılması gerektiğini göstergeye bakarak arabamı kullanılır:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracınız yeni olduğu için biraz titizsiniz :) kafanız karışmış siz o aracın turbosuna isteseniz de zarar veremezsiniz ona göre tasarlanmış bir motor var araçta ve 2014 yani son teknolojiyi kullanan bir motor.

Bende 1.4 Tdı Bluemotion sahibiyim 1.4TDI sahiplerine burdan birkaç tavsiye ve ipucu vereyim. aracı 50km hızda bile 5. Viteste kullana bilirsiniz araç titremiyorsa yokuş filan çıkmıyorsanız hiçbir sorun yok. Ne kadar yüksek vites o kadar az yakıt bunu isterseniz anlık yakıt tüketiminden doğru olduğunu anlıyabilirsiniz. Ayrıca diyelimki vitesi 2 ye taktınız gazı bırakın hız 20 nin altına düşmez bu tüm vitesler için geçerli 3deyse 30 4deyse 40 5deyse 50 belki çoğunuz biliyordur bilmeyenler için bilgilendirme olsun.

• Büyük araç Ankara'da da sıkıntı olmaya başladığından şehir içi kullanım için daha önce 2012 1.6 TDI Polo almıştık. Aracı 2 sene kullandık iş karşılığı takasa verdik ve yokluğunu hisseder olduk büyük araç hem sıkıntı hemde yakıt gerçekten problem oluyor şehir içinde küçük araç ihtiyacımız oldu.

2014 model 1.4 TDI 90hp Bluemotion Polo aldım. 2 aydır biniyoruz araca güzelde bakıyoruz . Aracın çekiş ve hızlanma olarak 1.6 tdı araçtan farkı yok, ekonomi olarak eski 1.6TDI motora göre 1.4TDI daha ekonomik. Yol tutuş ve konforu eskiye nazaran artmış. İçindeki değişiklikler golfu andırıyor, eski kasada en sevmediğim çirkin direksiyon bu araçta yerini çok güzel bir direksiyona bırakmış. İç görünüşte ufak değişiklikler yapılmış. Eklenen ESP - Yokuş kalkış desteği - Start-Stop özelliği, güzel büyük ekranlı teyp, kapsamlı yol bilgisayarı ve yeni tip gösterge hepsi çok başarılı.

Bu araçlar kullanırken kendi parasını çıkartan ekonomi ve şehir içi için üretilmiş araçlar çok birşey beklememek lazım düşüncesindeyim. Sınıfındaki diğer araçları polo kadar beğenmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NosWagen -- 30 Ekim 2014; 2:24:03 >

• Konu iyi olmuş. Temmuz ortalarında sipariş ettiğim aracımı yaklaşık 1 ay önce teslim aldım.1350 Km civarlarında. 1 Kez İstanbul - Eskişehir yaptım. Aracımda sürüş konfor paketi, cam tavan, sis farları ve karartılmış camlar var. Konfor oldukça iyi. Daha önce de 2007 model dizel Polo kullanıyordum. Ancak yeni aracımda şöyle bir sıkıntı var. Sonradan jant taktırdım ve direksiyonu tam kırdığımda bi sürtme sesi gibi bir şey var. Jantlardan mı kaynaklı acaba merak ediyorum. Sizde de öyle bir şey var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur336

Konu iyi olmuş. Temmuz ortalarında sipariş ettiğim aracımı yaklaşık 1 ay önce teslim aldım.1350 Km civarlarında. 1 Kez İstanbul - Eskişehir yaptım. Aracımda sürüş konfor paketi, cam tavan, sis farları ve karartılmış camlar var. Konfor oldukça iyi. Daha önce de 2007 model dizel Polo kullanıyordum. Ancak yeni aracımda şöyle bir sıkıntı var. Sonradan jant taktırdım ve direksiyonu tam kırdığımda bi sürtme sesi gibi bir şey var. Jantlardan mı kaynaklı acaba merak ediyorum. Sizde de öyle bir şey var mı?

Tdi' mı hocam aracınız ? bu opsiyonlarla size tam olarak kaça geldi araç ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SM0K -- 31 Ekim 2014; 10:03:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SM0K

quote:

Konu iyi olmuş. Temmuz ortalarında sipariş ettiğim aracımı yaklaşık 1 ay önce teslim aldım.1350 Km civarlarında. 1 Kez İstanbul - Eskişehir yaptım. Aracımda sürüş konfor paketi, cam tavan, sis farları ve karartılmış camlar var. Konfor oldukça iyi. Daha önce de 2007 model dizel Polo kullanıyordum. Ancak yeni aracımda şöyle bir sıkıntı var. Sonradan jant taktırdım ve direksiyonu tam kırdığımda bi sürtme sesi gibi bir şey var. Jantlardan mı kaynaklı acaba merak ediyorum. Sizde de öyle bir şey var mı?

Aynen hocam 1.4 TDI 90 ps comfortline man. opsiyonlu 62750 dediler 58.500 + trafik sigortası olarak aldım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SM0K

quote:

Aynen hocam 1.4 TDI 90 ps comfortline man. opsiyonlu 62750 dediler 58.500 + trafik sigortası olarak aldım.

4 bin lira düştülermi, maşallah aynı opsiyonları bende istiyorum kısmetse

• :::: 16 KASIM 2014 PAZAR ADLI YANI YARIN KI BULUSMAMIZ ICIN YERLER VE SAATLER BELIRLENDI. :::::

ANADOLU YAKASI BEYKOZ KORUSUNDA BULUSUYORUZ.

AVRUPA YAKASI KONVOY TOPLANMA :

MERTER MC DONALDS KARSISI. ANKARA YONU. ZEYTINBURNU OTOBUS CEBI.
    SAAT 10:45 TE KONVOY HAREKET EDECEKTIR.

ASYA YAKASI TOPLANMA :
    VW ACARLAR ONU SAAT 11.15 GIBI AVRUPA YAKASI EKIBI GELDIGINDE KALKACAKTIR.

SIMDIDEN HERKESE TESEKKUR EDERIZ. HERKES DAVETLIDIR.
  • 15bin km bakımı bu hafta yaptırdım 500 lira :) Bakımdan sonra araç biraz daha az yakıyor Mazotta ucuzlamışken fazla keyifli bir hale geldi.

• O zaman başlayayım;
    Aracı geçen Perşembe teslim aldım. 1.4 TDI Manual Comfortline Çakıl gri. Öncelikle sipariş aşaması;
    Aracı Ankara Konya Yolu Doğuş Oto'dan aldım. İlk gittiğimde satış temsilcileri gerçekten beni güzel karşıladı ve hızlı bir şekilde yardımcı oldu bende fiyat alıp evime gittim. Ertesi gün gittim ve satın alma işlemlerini başlattım. Aracımı söz verdikleri tarihten bir gün sonra teslim ettiler gerekçe olarak da emniyette plaka saçı bittiği için plakanın 1 gün geciktiğini gösterdiler. Teslimat günü bir arkadaş bana aracı tanıttı ve teslim aldım.

1- Motor: Motor beni etkilemeyi başardı. 1500-2700 devir aralığında kullanmaya çalışıyorum hız 50-60'ı geçince hemen hemen hiç ses gelmiyor kabine. Sabah soğukken sesli çalışıyor ısınınca o sorun ortadan kalkıyor. 1500 devir altında biraz titreyerek çalışıyor. Torku yeterli ve bunu vermekten çekinmiyor. Ankara'da şehir içinde 5-5.5L altında tüketimi var ama hem rodaj dönemi hem de ben çok sakin kullanan birisi değilim.
    2- Sürüş rahatlığı: İlk olarak pedallara değinmek istiyorum. Bu kadar rahatsız olamazlardı. Debriyajın altında kavramaya kadar olması gereken boşluk yok ilk 30-40km çok zorlandım aracı kullanırken. Gaz pedalı çok kısa ve fren pedalı da bir o kadar rahatsız. Boyum 1.80 ve sürücü koltuğu aşağı inmesi gerektiği kadar inmiyor çok bir problem değil ama yinede benim için bir eksi. Direksiyon düşük hızlarda fazla yumuşak aslında hoşuma gitmedi de değil ama yüksek hızlarda sertleşmeninde etkisiyle biraz hissiz.
    İç Mekan: Polo'da iç mekan bana umduğumdan fazlasını verdi. Malzeme kalitesi B sınıfında en yüksek araç herhalde. Özellikle multimedia ekranı hoşuma gitti. Ses kalitesi düzgün bir equalizer ayarıyla başarılı sayılabilecek kalitede. Emniyet kemeri rahatsız değil. Isıtma-Soğutma başarılı. Direksiyonun üzerinde ki tuşlar ve yol bilgisayarı çok kullanışlı. Arabanın en son mazot aldıktan itibaren kendi kendine ölçüm yapması gibi güzel özellikleri var. Sinyal ve silecek kumanda kolları şık ve kullanışlı. Yalıtımı için o kadar olumlu konuşamayacağım. Yalıtım konusunda Fiesta neyse Polo'da o müzik kapalı olduğu sürece rahatsız ediyor. Bagajı biraz ufak ama öğrenci olduğum için bagajla bir işim yok. Arka tarafta diz mesafesinin biraz kısa olması dışında da iç mekan ile ilgili söyleyeceklerim bu kadar.
    Sürüş hissi&yol tutuşu: Öncelikle yol tutuşundan bahsetmek istiyorum. Daha önce Chevy Cruze aracım vardı ve Cruze yol tutuşu olarak bariz fark yaratıyor. Okul otoparkına Cruze ile 85-90km hızla girebiliyorken aynı şeyi Sandero'da 60km hızla deneyince arka tekerim havaya kalkmıştı. Polo bunu 75km hızla başardı. Yol tutuşu ortalama diyebiliriz. B sınıfı bir araç kullandığınızı unutmadığınız sürece sıkıntı yok. 120-130km hızlarda stabil ve güven veren araç 130'dan sonra bu çizgisinden biraz kaymaya başlıyor. Ara hızlanmaları şaşırtıcı derecede iyi. 50-100 arasında çok rahat sabit viteste hızlanabiliyor. Hatta ilk sollamamı yaparken Cruze'dan sonra o kadar ani bir tepki beklemiyordum, neredeyse öndeki araca dokunacaktım. O konuda Polo beni şaşırttı.

Devamını araç hakkında daha fazla deneyim topladıkça yazacağım.

• DONANIMHABER POLOBÜYÜKSÜN GURUBU OLARAK 2015 YILINUN İLK BULUŞMASINI YAPIYORUZ

TARİH: 04 OCAK 2015 MEKAN : FLORYA HAVUZLU BAHÇE

NOT: İMZAMA TIKLAYARAK DONANIMHABER FACEBOOK SAYFAMIZA GİREBİLİRSİNİZ
  • arkadaşlar izin verirseniz bende bir sıkıntımı paylasıcam. 29.11.2014 tarihinde 1.4 tdı dsgpolo aldım kartal doğuş otodan.aracı çok yumuşak kullarım araç 1500 km.civarlarındaydı hafif bir çukura girdiğimde motordan sanki 2 demirin birbirine vurma sesi geldi ben bu sesi başta önemsemedim ama daha ileriki zamanlarda bu ses daha şiddetli ve daha sık gelmeye başladı (lastik çukura girdiği esnada viteste 3 ten 2 ye veya 1 e attığı sırada)ses geliyordu.15 bin bakımını maltepe erelde yaptırdım.oradaki servis danışmanları önemsemedi.30 bin bakımı için bugün kartal doğuş otoya getirdim şikayetimi temsilcilere bildirdim,temsilcide ustayla 1 tur atmamı istedi ve ustaylada aynı durumda aynı sesi duyduk bunun üzerine ustanın bana söylediği dsg şamzımanlarda bu sesin normal oldugu bazı araçlarda bu sesin daha yüksek ve düz yoldada geldiğini söyledi bende eee ozaman napıcaz dedim bu bir sorun dedim fakat usta ısrarla bunun sorun olmadığını dsg lerde bunun olabileceğini söylüyor.Şimdi benim sorum olacak böyle bir sorunla karşılaşan varmı, ve benim ne yapmam lazım.herkese teşekkürler.

• konuyu yukarılara taşımak açısından ;

Volkswagen Polo 1.4 TDi Comfortline 2014-2015 model istiyorum 90 hp olanlardan;

ortalama fiyatı internette 55 ile 50 arasında değişiyor.

aracı kullanan arkadaşlardan yorum alabilirmiyim ?

yakıt konusu en uygun sınıfta bir araba olarak algıladım. ayrıca , Volkswagen Polo 1.4 TDi Comfortline sınıfının direksiyonundaki fonksiyonel tuşlar nelerdir , telefon harici hız sabitleyici vs mi vardır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: canercey

konuyu yukarılara taşımak açısından ;

Volkswagen Polo 1.4 TDi Comfortline 2014-2015 model istiyorum 90 hp olanlardan;

ortalama fiyatı internette 55 ile 50 arasında değişiyor.

aracı kullanan arkadaşlardan yorum alabilirmiyim ?

yakıt konusu en uygun sınıfta bir araba olarak algıladım. ayrıca , Volkswagen Polo 1.4 TDi Comfortline sınıfının direksiyonundaki fonksiyonel tuşlar nelerdir , telefon harici hız sabitleyici vs mi vardır ?
    2 senede 30 bin zamlanmış desenize.

Dün 17000km'deki 2017 model Polomu 81.000'e aldım. Servis bakımlı olduğu için aldım. DSG diye aldım. Dizel diye aldım.

Piyasada temiz araç bulamadığım için biraz da mecbur kaldım. iki senede piyasa berbat derecede şişmiş.
  • Arkdaşlar ikinci el polo 1.4 tdi dsg yada 1.6 tdi dsg alacağım hangisini alayım karar veremedim 70.000 tl bütçem var. 1.4lerde esp ve yokuş kalkış desteği ve bir kaç özellik daha var ama 1.6 larda yok bunlar bomboş, 1.4 daha az yakıyor, performans olarak 1.6 iyi sanırım, ikiside 90 hp , 1.4 lerin motor çok sesli çalışıyor diyorlar . kafam karıştı hangisini seçeceğimi bilemedim kullananlar varsa yorum yaparlarsa sevinirim
  • 1.4 tdi ler daha yeni modeller olduğu İçin yalıtım konusunda çok iyiler, ben 10 gün önce aldım 2016 model dsg 25 binde idi servis bakımlı, araçtan çok memnunum, yakıt konusunda hiç üzmez, 1 depo yakıt ile şuana kadar şehir içinde 650 km gittim daha bir çeyrek var depoda, kilima açık kullanıyorum. Kabin içine ses çok az alıyor aracı benzinli zannetmiştim ilk kullanırken, fakat dışardan dinleyince o klasik dizel gır gır sesi çok bariz belli.

• Arkadaşlar, 2015 model 1.4 TDİ Comfortline Polo buldum, 2 değişen 2 boya var araçta, 13.000 hasar kaydı var. Şanzıman Doğuşta yenilenmiş 2 yıl garantili, Araç temiz 134000 km de 62bin e alınır mı?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.