Şimdi Ara

YENİ 2012 | ACER ASPIRE ONE 725 [ANA KONU] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
373
Cevap
3
Favori
50.995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Nike

Tek slot var sadece bende 4 alıp taktım 2 duruyor boşta.

tek slotmu var hımm yanı tek ram dan baska ram takamıcaz 2+2 =4 seklınde kullanamıcaz sanırım
  • Ben de bu cihazdan aldım.Alır almaz da ram'i 4 GB,hdd'yi de force gt 60 GB ile değiştirdim.

Codec'ler yüklenince 1080p filmleri takılmadan oynatabiliyor.

Şu an sitesinde tüm bileşenleri için 64 bit windows 8 driver'ları yayınlanmış durumda.

Upgrade çok basit.Sadece 1 tane alt kapak açınca cihazın tüm içi görünüyor.Alt kapakta sadece 1 vida var ve onun üzerinde de herhangi bir garanti etiketi yok.

Yani upgrade işlemi ile cihaz garanti dışı kalmıyor.

YENİ 2012 | ACER ASPIRE ONE 725 [ANA KONU]

• Arkadaşımız Nike nin yazdığı gibi splash player pro süper görüntü veriyor. Görüntü kalitesini de iyileştiriyor. Yalnız ayarlar/video kısmından donanım hızlandırması (ati avivo) açarsanız Donanım hızlandırmasını açmazsanız takılarak oynatıyor. Burada bizim netbookun en önemli avantajı olan AMD nin son teknolojisi APU (İşlemciye Entegre Grafik Kartı ) ile güncel dx 11 ekran kartının avantajını görüyorsunuz.
    Diğer yandan k-lite codec pack ve media player classic iklisi de takılmadan 720p leri açıyor. Bu bilgisasyarla 1080p gerek yok pek ama bence LCD si olan paraya kıyıp media oynatıcı ve 1 TB disk almalı. Çoğıu kalite LCD kendi de oynatıyor mkv leri...
    Avivo avantajı çok çok önemli. Kısaca süper özellikler var bu minikte. Fakat oyun olayı düşünmeyin bile. Çok düşük fps lerde oynarsınız işlemci zayıf kalır.
    Ayrıca ASUS a göre bir avantajı bunda bellek DDR3 1600 Mhz yani en güncel bellek. ASUS ta daha düşük hızda bellek var. Bunun bellek puanı 5.1 iken ASUS un 4.6
    İşlemci puanı 3.2 n2600 ise 3.3 sadece .1 puan gerisinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaiNStreaM -- 30 Ekim 2012; 22:32:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MaiNStreaM

Arkadaşımız Nike nin yazdığı gibi splash player pro süper görüntü veriyor. Görüntü kalitesini de iyileştiriyor. Yalnız ayarlar/video kısmından donanım hızlandırması (ati avivo) açarsanız Donanım hızlandırmasını açmazsanız takılarak oynatıyor. Burada bizim netbookun en önemli avantajı olan AMD nin son teknolojisi APU (İşlemciye Entegre Grafik Kartı ) ile güncel dx 11 ekran kartının avantajını görüyorsunuz.
    Diğer yandan k-lite codec pack ve media player classic iklisi de takılmadan 720p leri açıyor. Bu bilgisasyarla 1080p gerek yok pek ama bence LCD si olan paraya kıyıp media oynatıcı ve 1 TB disk almalı. Çoğıu kalite LCD kendi de oynatıyor mkv leri...
    Ayrıca ASUS a göre bir avantajı bunda bellek DDR3 1600 Mhz yani en güncel bellek. ASUS ta daha düşük hızda bellek var. Bunun bellek puanı 5.1 iken ASUS un 4.6

Yalnız ayarlar/video kısmından donanım hızlandırması (ati avivo) açarsanız Donanım hızlandırmasını açmazsanız takılarak oynatıyor<<ben bunu actım fakat 720 p denıyorum acıyor sorunsuz fakat 1080 p acmak ıstedıgımde splash player pro<<soru ısaretı olarak kalıyor vecevap vermıyor pekı ne yapmalıyım?
    ram ıcındekı 2 acaba 4 yapıncamı oynatıyor?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: FmL

quote:

quote:

Normal hali ile kaç saat gidiyor şarjı ? yani SSD takmadan.

Sorduğunuz sorunun reel bir cevabı olamaz.Pilin kaç saat gittiği ne işlem yaptığınız hangi programları kullandığınız ve bağlantı ya da film izlemenize göre değişir. Ortalama kullanımla 3 saat gidiyor wifi açık bende. Ama güç planını daha düşük profil seçerseni 5 saati de bulursunuz. Resmi sitesinde verilen değerler gayet yüksek diğer yandan..
    Pil sizin için bu kadar önemliyse 6 hücreli netbook alabilirsiniz. Fakat bunu gördüğünüzde çok üzülürsünüz. 6 hücreli pil olsa 1.2 kg olmazdı. Arkadaşımda Asus px 1015 var bu onun yanında laptop gibi duruyor ve ondan daha hafif. 1024'e 600 çözünürlük artık telefonlarda bile kullanılmıyor...Tam sayfa açamazsınız çoğu uygulamayı oyuncak gibi...
    HDMI bağlantısı var ayrıca.. Şu kadarını söyliyim intel bu minibook platformlarda 10.1 inchte ısrar ettiği için intel işlemcili 11.6 inch netbook yok. AMD bu konuda da kullanıcı dostu ve Acer iyi iş çıkarmış. Vatan bilgisayardan hafta sonu indirimiyle 600 liraya alınır bu alet...
    Tek dezavantjını söyleyim malzeme kalitesi Asus kadar iyi değil ve büyük ihtimsl Asus kadar sağlam değildir.

Sağ olun , ortalama kullanımdan bahsetmiştim. Zaten bende bayram veya haftasonu indirimini bekliyorum. İlk önce kafamda Asus 1015BX vardı , Asus kalitesinden dolayı çözünürlüğünü gözardı edecektim ama Vatan Bilgisayar ' da Asus kategorisini kaldırdılar ve gidip sorduğumda "tüm Asuslar bitti , ne zaman gelir belli olmaz" dediler. Birde şu 3 netbooktan hangisini önerirsiniz ;
    MSI E-300 İşlemcili :http://www.novabazar.com/MSI-U270-271XTR-AMD-E300-Brazos-1-3GHz-2GB-500GB-11-6-cANTA-HEDiYELi_68930.html?ref=akakce&v=1.65.3#0
    Acer Aspire One 725 :http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/acer-ao725-c68bb-ao725-amd-mavi-c60-133ghz-2gb-ddr3-320gb-116-maxamd-bt-cam-w7str/productdetails.aspx?I_ID=62471
    Asus 1015BX C-60 :http://www.pcdepo.com/asus-1015bx-whi058w-netbook-urun8491.html

Yanlış görmediysem diğer iki netbook freedos tabir edilen orjinal işletim sistemi olmayan ürünler. Bana kalırsa orjinal işletim sistemli olması, vatan bilgisayar gibi bence Türkiyede bilgisayar sektörünün 1 numaralı firmasında satılması ve uygun fiyat performnsıyla ao 725 almalısınız. MSI da iyi bir marka fakat orjinal işletim sistemini eklerseniz fiyatı pahalı. Artı MSI da bazı ürünleri ucuza maletmek adına kalitesiz malzeme kullanabilen firmalardan. Ki Bimde satılan ASUS ları görükten sonra ASUS tan bile soğudum. İşlemci i3 ama oyuncak plastiği gibi adi bir malzemeden yapılmış. Bimde satılan her şey zaten kokan plastikten yapılıyor:)
    Size dostane önerim pil ömrü ve sağlamlıksa ASUS, özellikler ve kullanım şekli (laptop tarzı sürekli kullanacaksanız) olarak acer ao 725 almanızdır.
    Vatanbilgisayar ASUS satuyordu son gittiğimde. Daha geçen hafta sonu oradaydım. Yerinde görün inceleyin. Hangisi içinize siniyorsa onu alın. Vatan hafta sonu ve teknosa iki haftada bir turuncu c.tesi indirimlerinde fiyat çok uygun.Teknosa da da ASUS CX ve Acer ao 725 modelleri mevcut. Ama teknosada sitesinde ekran çöz 1024x600 geçiyor acerin bilginiz olsun...İki ayrı tipte olabiliyor ekran. Vatandakiler hepsi hd ekranlı...
    Pil süresi olarak da bence işinizi görür acer. 1.0 GHZ işlemci çok zorlamassanız az yakar.

hd ekranla ekran çöz 1024x600 çok fark yaratırmı teknosadan almayı düşünüyorum saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: ydrm

quote:

quote:

quote:

quote:

Normal hali ile kaç saat gidiyor şarjı ? yani SSD takmadan.

Sorduğunuz sorunun reel bir cevabı olamaz.Pilin kaç saat gittiği ne işlem yaptığınız hangi programları kullandığınız ve bağlantı ya da film izlemenize göre değişir. Ortalama kullanımla 3 saat gidiyor wifi açık bende. Ama güç planını daha düşük profil seçerseni 5 saati de bulursunuz. Resmi sitesinde verilen değerler gayet yüksek diğer yandan..
    Pil sizin için bu kadar önemliyse 6 hücreli netbook alabilirsiniz. Fakat bunu gördüğünüzde çok üzülürsünüz. 6 hücreli pil olsa 1.2 kg olmazdı. Arkadaşımda Asus px 1015 var bu onun yanında laptop gibi duruyor ve ondan daha hafif. 1024'e 600 çözünürlük artık telefonlarda bile kullanılmıyor...Tam sayfa açamazsınız çoğu uygulamayı oyuncak gibi...
    HDMI bağlantısı var ayrıca.. Şu kadarını söyliyim intel bu minibook platformlarda 10.1 inchte ısrar ettiği için intel işlemcili 11.6 inch netbook yok. AMD bu konuda da kullanıcı dostu ve Acer iyi iş çıkarmış. Vatan bilgisayardan hafta sonu indirimiyle 600 liraya alınır bu alet...
    Tek dezavantjını söyleyim malzeme kalitesi Asus kadar iyi değil ve büyük ihtimsl Asus kadar sağlam değildir.

Sağ olun , ortalama kullanımdan bahsetmiştim. Zaten bende bayram veya haftasonu indirimini bekliyorum. İlk önce kafamda Asus 1015BX vardı , Asus kalitesinden dolayı çözünürlüğünü gözardı edecektim ama Vatan Bilgisayar ' da Asus kategorisini kaldırdılar ve gidip sorduğumda "tüm Asuslar bitti , ne zaman gelir belli olmaz" dediler. Birde şu 3 netbooktan hangisini önerirsiniz ;
    MSI E-300 İşlemcili :http://www.novabazar.com/MSI-U270-271XTR-AMD-E300-Brazos-1-3GHz-2GB-500GB-11-6-cANTA-HEDiYELi_68930.html?ref=akakce&v=1.65.3#0
    Acer Aspire One 725 :http://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/acer-ao725-c68bb-ao725-amd-mavi-c60-133ghz-2gb-ddr3-320gb-116-maxamd-bt-cam-w7str/productdetails.aspx?I_ID=62471
    Asus 1015BX C-60 :http://www.pcdepo.com/asus-1015bx-whi058w-netbook-urun8491.html

Yanlış görmediysem diğer iki netbook freedos tabir edilen orjinal işletim sistemi olmayan ürünler. Bana kalırsa orjinal işletim sistemli olması, vatan bilgisayar gibi bence Türkiyede bilgisayar sektörünün 1 numaralı firmasında satılması ve uygun fiyat performnsıyla ao 725 almalısınız. MSI da iyi bir marka fakat orjinal işletim sistemini eklerseniz fiyatı pahalı. Artı MSI da bazı ürünleri ucuza maletmek adına kalitesiz malzeme kullanabilen firmalardan. Ki Bimde satılan ASUS ları görükten sonra ASUS tan bile soğudum. İşlemci i3 ama oyuncak plastiği gibi adi bir malzemeden yapılmış. Bimde satılan her şey zaten kokan plastikten yapılıyor:)
    Size dostane önerim pil ömrü ve sağlamlıksa ASUS, özellikler ve kullanım şekli (laptop tarzı sürekli kullanacaksanız) olarak acer ao 725 almanızdır.
    Vatanbilgisayar ASUS satuyordu son gittiğimde. Daha geçen hafta sonu oradaydım. Yerinde görün inceleyin. Hangisi içinize siniyorsa onu alın. Vatan hafta sonu ve teknosa iki haftada bir turuncu c.tesi indirimlerinde fiyat çok uygun.Teknosa da da ASUS CX ve Acer ao 725 modelleri mevcut. Ama teknosada sitesinde ekran çöz 1024x600 geçiyor acerin bilginiz olsun...İki ayrı tipte olabiliyor ekran. Vatandakiler hepsi hd ekranlı...
    Pil süresi olarak da bence işinizi görür acer. 1.0 GHZ işlemci çok zorlamassanız az yakar.

hd ekranla ekran çöz 1024x600 çok fark yaratırmı teknosadan almayı düşünüyorum saygılar

En önemli olan şey zaten çözünürlük ve ekran boyutu . Diğer farklar önemli değil. Eğer düşük çözünürlükte olan modeli alırsanız uygulamaları tam sayfa görmezsiniz. Bütün siteler ve flash uygulamaları hd çözünürlük dediğimiz 1366x768 e uygun hazırlanıyor. HD filmler de cabası..Bende ASUS PX de var. Acerin yanında oyuncak gibi kalıyor. Sırf çözünürlük yüzünden. Oysa ki ASUS malzeme kalitesi olarak çok daha iyi...
    Size tavsiyem sorarak alın teknosadan. Muhtemelen oradaki de HD çözünürlüktedir. Kutusunda ve netbookun üzerinde yazıyor 13366x768 ve HD ibareleri mevcut. Eğer değilse eski seridir. Gidin vatandan allın.Ben olsam direk vatandan alırın bu arada:) Tabi indiriminiz var sanırım sorarak bakarak alın...

Aldıktan sonra gözleriniz alışamayacak çünkü yazılar ufak oluyor. Mozilla ayarlarından yazı fontunu büyütürseniz çok rahat olur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaiNStreaM -- 31 Ekim 2012; 0:25:28 >

• Takılma yaşayan arkadaşlar önce k-lite codec pack yükleyin daha sonra ise Splash pro ex yükleyin.

Program Donanım hızlandırma veya CPU kullanarak oynatmayı kendi belirliyor filmine göre. 1080p Avatar sıfır sorun. HDMI ile LCD ye bağlıyorum ben film izliyorum genelde. Herhangi bir ayar yapmanıza gerek yok. İlk açtığınızda "video donanım hızlandırıcı bulundu" yazması lazım yazıyorsa sorun yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nike -- 31 Ekim 2012; 9:35:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: anlamamki

quote:

Arkadaşımız Nike nin yazdığı gibi splash player pro süper görüntü veriyor. Görüntü kalitesini de iyileştiriyor. Yalnız ayarlar/video kısmından donanım hızlandırması (ati avivo) açarsanız Donanım hızlandırmasını açmazsanız takılarak oynatıyor. Burada bizim netbookun en önemli avantajı olan AMD nin son teknolojisi APU (İşlemciye Entegre Grafik Kartı ) ile güncel dx 11 ekran kartının avantajını görüyorsunuz.

Yalnız ayarlar/video kısmından donanım hızlandırması (ati avivo) açarsanız Donanım hızlandırmasını açmazsanız takılarak oynatıyor<<ben bunu actım fakat 720 p denıyorum acıyor sorunsuz fakat 1080 p acmak ıstedıgımde splash player pro<<soru ısaretı olarak kalıyor vecevap vermıyor pekı ne yapmalıyım?
    ram ıcındekı 2 acaba 4 yapıncamı oynatıyor?

Sana pm yolladım kardeş
    Nike 'nin belirttiği splash player ile 1080p de takılma yok.Full GPU yani grafik işlem birimi hızlandırma yaptığı için problemsiz. Ram veya 64 bit Windows takviyesine gerek yok. 2 GB ram bu miniğin yapabileceği herşey için yeter de artar. Zaten 1 ghz işlemci var windows değelendirmesinde en düşük puan 3.2 ile işlemciye ait.Bu işlemciyle sen rami ne kadar arttırırsan arttır yapabileceğin şeyler çok sınırlı. Masaüstünde kulladığım 10 yıllık pentium 4 3.0 ht bilgisayar bile bundan çok daha hızlı 1 GB DDR400 ram ve gpu desteksiz , onboard dandik ekran kartıyla bile takılmadan 1080p videoyu oynatıyor. Sonuçta 3.0 ghz işlemci var diğeri 1.0 ghz. Sadece mobilite için tasarlanmış bir ürün bu unutma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaiNStreaM -- 31 Ekim 2012; 10:30:17 >

• kardes su an lsyerindeyim
    aksam evde bi deneme yapicam
    sonucu yazarim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cihazın ram takviyesine ihtiyacı var.2 GB ram'de zaten %40 civarlarında boşta ram kullanımı var.
    10 yıllık Pentium hele onboard gpu ile bu cihazın yanına yanaşamaz eğer gpu'ya yük bindiren uygulamalar kullanılırsa.
    Ramler 1066'da çalışıyor ama 1T'de.

• bunun icindeki 1066 mi 1333 mu
    alirsakta ne alalim oneriniz?

• Ben 1333 aldım ama eğer bulsaydım 1600 alacaktım.Hepsinin fiyatı zaten aynı,ne alırsan al...

Asıl bomba bu cihazın 8 GB ram çalıştırdığını okumuş olmam hem de son kullanıcı yazmış bunu.(Evet ben de biliyorum resmi olarak en yüksek 4 GB desteklediğini.)

Ancak çalıştığını iddia eden birden fazla son kullanıc var yurtdışı yorumlarında.

Denersem veya deneyen olursa buraya yazsın faydalanalaım biz de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhatti

Ben 1333 aldım ama eğer bulsaydım 1600 alacaktım.Hepsinin fiyatı zaten aynı,ne alırsan al...

Asıl bomba bu cihazın 8 GB ram çalıştırdığını okumuş olmam hem de son kullanıcı yazmış bunu.(Evet ben de biliyorum resmi olarak en yüksek 4 GB desteklediğini.)

Ancak çalıştığını iddia eden birden fazla son kullanıc var yurtdışı yorumlarında.

wii emülatörü çalıştırabildin mi
  • Denemedim de aklıma da gelmedi wii emülatörü çalıştırmak...

Ben biraz internet-ofis programları,biraz da hd film oynatsın diye aldım.işimi yeterince gördü.

Bluetooth'u oldukça kaliteli bu arada.Cep telefonunda ne varsa kullanılıyor.Bilgisayarın mikrofon ve hoparlörünü kullanarak tel. görüşmesi yapmak da iyi geldi.(Masaüstü makinamda b.tooth yok söylemesi ayıptır.)
  • 1080p ve alt kapak....

•  YENİ 2012 | ACER ASPIRE ONE 725 [ANA KONU]

Ram gayet yeterli bence. 32 bit windows ve 2 GB ram herşeye yeter bu minikte...
    Angarya arka planı gamebooster ile yokederseniz paşa paşa kullanırsınız. Tabi ram canavarı programlar kullanıyorsanız durum değişir ama o kadar ağır program kullanıp da bu tür bir netbook almak da düşünülesi. Sonuçta ultrabook ve macbook lar bu işlerden ekmek yiyenler için daha güçlü çözümler...Dahili GPU su videolarda işemciyi kurtarsa da direk işlemci gücü isteyen uygulamalarda çok verim alamayız diye düşünüyorum. İşlemci sıcaklıığı da boşta 60 derecenin altına iinmiyor. Haliye overclock filan da imkansız. Sakin sakin yormadan kullanırsanız bu minik size uzun süre hizmet eder
    Benim için oyun performansı hayal kırıklığı oldu açıkçası. Onboard p4 ile zaman zaman 100 fps aldığım cs 1.6 dan bu minikle 30-40 fps üzerine çıkamadım. Oynanabilirlik sıfır...Ben işlemciye bağladım direk olarak....cs 'ci arkadaşlar varsa denesin sonucu yazsın. cs bille kasıyorsa oyun diye birşeyden söz bile etmemek lazım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaiNStreaM -- 31 Ekim 2012; 21:44:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: serhatti

Ben 1333 aldım ama eğer bulsaydım 1600 alacaktım.Hepsinin fiyatı zaten aynı,ne alırsan al...

Yurtdışındaki cihazlar default olarak 4 GB ramle geliyor. Acer'in Türkiye ve Avrupa için ürettiği modellerde farklı özellikler mevcut Ayrıca pili de 4 hücreli değil 6 hücreli. Belki destekledikleri ram miktarları da bir ihtimal farklılık gösterebilir. Malesef bizde malzemeden kısarak fiyatı alınabilir kıvama getiriyorlar....
    http://www.notebookcheck.net/Review-Acer-Aspire-One-725-Notebook.78724.0.html

Bu arada cpu z ile baktım işlemci sürekli 1345 Mhz de çalışıyor. Sanırım ben oyun modunda kullandığım için Anlık olarak 1.0 Ghze inip tekrar 1.345'e çıkıyor. Sanırım çok ısınmasın diye...Ramler de 1066 mhz belirttiğin gibi Son tahlilde ısı 70 lerde geziyor ama Hp lerdeki gibi klavyeye ve touchpade ısı gelmiyor. Sadece alt taraf ısınıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaiNStreaM -- 31 Ekim 2012; 21:04:18 >

• 1080p AVETAR filmi full ati avivo destekli splash player pro ile.....İşlemci ve ram kullanımına dikkat...

Avivo desteği olmadan normal media player classic ile. Ram kullanımı aynı ama işlemcinin kıçında ayı bağırıyor Bu sebeple de takılmalar yaşanıyor.

• Şurada var bazı yorumlar.Pil 4 hücreli diyenler ve ayrıca 8 GB çalıştığı da belirtiliyor.http://www.amazon.com/Acer-AO725-0899-Netbook-Processor-Windows/product-reviews/B007Z92SS6

Ayrıca şu an hiç bir işlem yapmadığı halde ram kullanımı %30'da nedense cihazın ram'e karşı bir iştahı var.

Gamebooster tarzı programları da şimdiye dek hiç kullanmadım.Büyük ihtimallede ya hiç kazancı yoktur ya da çok azdır.40 tl.'lik upgrade'in yerini tutmayacaktır.

• ben herseyi yapmama ragmen 1080 p fılımını ızleyemedım
    splashplayerpro<<yükledim ayarlarınıda yaptım ama fılmı ızlemek ıstedıgımde splashplayerpro<<yanıt vermıyor
    kaza lite codecde oynatıyor gıbı gozukuyor ama ne goruntu nede ses var
    vlc player sadece takılmalı oynatıyor
    gamebooster 3 <<kurdum
    AMD POWER PLAY den performans modunu etkileştirdim
    ben ne yaptı ısem 1080 lık fılımlerı oynatamadım
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.