Şimdi Ara

Yedek Subaylık Gözlükle girilir mi ? ve göz dereceleri uyar mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6
Cevap
0
Favori
10.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Benim allahın izni ile bu dönem lisans bitiyor. Ben tecil bozdurup yedek subaylıği isaretliyecegim tabi Şans isi onu biliyorum ama olsun. Olmadı sözlesmeli muvazzaf subaylıklarada girmeyi planliyorum.

Simdi bu 2si icinde aranızda YDKsubay veya Subay varsa bu işlemlerden bilgisi olan falan bana yardimci olursa Sevinirim.

Sag göz = -3,50
    Sol göz = -2,00

Astigmat var. Bu durumlara göre durum nasil olur.

Simdiden herkese tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: oğuz.tr

Muayenede benden için ''astigmat yoktur, oraya şoför olabilir diye yaz kızım'' demişti doktor. Aslında 0.5 astigmat var ama kayda değer bişey değil dedi doktor. Gözlükte var zaten( 1 derece miyop 0.50 astigmat) Oradan astigmatın sorun oluşturduğunu anladım. Yedek subaylığa nasıl etki yapar bilemiyorum ama. Benim yaşadığım ve duyduğum şey bu. Sizin 3.5 derece de hiç az bir derece değil bence.

Sizin yine iyiymis numaralariniz. Iste benimde bu duruma uygun olan varsa buna yakin göz numaraları olanlar cevaplarsa sevinirim.

Hali hazirda gözlük kullanıyorum.

Görme derecesi vs hic yaptırmadım. Odaklama testi vs yapılmıstı onda problem yoktu onu biliyorum birtek.

Bu numaralar ile Astegmen veya Muvazzaf subaylıkta sorun yasarmiyım ?

• By..Emre kullanıcısına yanıt
    Asteğmenlikte numara yüksek olduğundan sıkıntı olabilir.Muvazzaf subaylıkta ise kesin elenirsin.

• Herkese cevap için teşekkurler. YS icin sorun olmuyormuş. Ögrendim. Konu Silinebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: By..Emre

Herkese cevap için teşekkurler. YS icin sorun olmuyormuş. Ögrendim. Konu Silinebilir.

Göz numarasının büyüklüğünün önemi var mı YS için?
  • Gözlük asteğmenlik için sorun teşkil etmiyor. Çok yüksek numaralar zaten muaf olması lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.