Şimdi Ara

ASKERE GİTMEDEN SAÇI KAÇ NUMARAYA VURALIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
1
Favori
118.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • klasik 3 numara diyorlar ama bazılarından duydum çok kısa abuk subuk traşlara kızıyorlarmış....
    5 numaraya vursak iyimi.... askeriyenin içinde olmak sıra beklemek istemiyorum.....

• quote:

Orijinalden alıntı: cfahri

Teslim olmadan önce tecrübeli bir berbere gidip asker traşı olacağım yeni gidiyorum deyin. Önler 5 yanlar 3 numara gibi bir şekilde traş ediyorlar.
    Teslim olduktan sonra içeride traş olmak biraz riskli. Düşeceğiniz yer ve oradaki berber durumu belli olmadığı için gitmeden traş olmakta fayda var. Yine nereye düşeceğinize bağlı olarak acemilik süresince ilk bir hafta 10 gün banyo yapma şansınız olmayacak. Yazın olsa çeşmede de kafayı yıkardınız ama artık kışa girdik. Bir süre kıllı kafayla dolaşmak ya da soğuk suyla yıkayıp hasta olmak durumunda kalabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    Körelmiş makine ile tıraş olmak istiyorsanız askere gidince kesin.
  • Belli olmuyor gerçekten ben subay traşı olmuştum yani üstte biraz ver yanlardan kısa yemin törenine kadar idare etti yemin töreninden sonra çarşıda daha kısa kestirdim böyle idare ettim usta birliği daha rahat olur ama mutlaka saçını kestir. Kimisi uzun saçla gelmiş onları mutlaka traş ettiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: winchester

Belli olmuyor gerçekten ben subay traşı olmuştum yani üstte biraz ver yanlardan kısa yemin törenine kadar idare etti yemin töreninden sonra çarşıda daha kısa kestirdim böyle idare ettim usta birliği daha rahat olur ama mutlaka saçını kestir. Kimisi uzun saçla gelmiş onları mutlaka traş ettiler.
    ben olmadan gıttım.sıra beklemek falan yok zaten sac trası 2 dakıka surmuyor herkes tras olup da gelıyor....uzun sacla daha karızma oluyor kayıt ıslemlerı bence askerıye de Ol..
    şafak 250 :P
  • quote:

Orijinalden alıntı: uur35

ben olmadan gıttım.sıra beklemek falan yok zaten sac trası 2 dakıka surmuyor herkes tras olup da gelıyor....uzun sacla daha karızma oluyor kayıt ıslemlerı bence askerıye de Ol..
    şafak 250 :P

Alıntıları Göster
    Git berbere askere gidicem de o ona göre keser saçını.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vikernes

Git berbere askere gidicem de o ona göre keser saçını.

Alıntıları Göster
    oraya gıdınce kestırmek cok mu uzun surer kı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: melis ari

en iyisi kestirip gitmek, tarş olupda duş alana kadar kaşına kaşına gezmek hiç iyi olmaz artı duş imkanı hemen olurmu olmazmı riske girmeye gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogansc

quote:

Orijinalden alıntı: melis ari

en iyisi kestirip gitmek, tarş olupda duş alana kadar kaşına kaşına gezmek hiç iyi olmaz artı duş imkanı hemen olurmu olmazmı riske girmeye gerek yok.

Alıntıları Göster
    eğer askere gitmeden berbere gidip ben asker traşı istiyorum diyip kestirirseniz çoğu berber biraz fazla bırakıyolar saçı,tam askeri saçı değil yani.O zamanda o saç askeriye içindeki komutanların hemen dikkatini çekiyo ve git kes şu saçlarını diyo,o zaman da birlik içerisindeki berbere gidip saçımı kes diyince de,asker saçınızı dazlak bi şekilde bırakıyo kafanız üşüyecek bi şekilde dolaşma durumunuz doğuyo ve görüntü olarakta hiç de hoş durmuyo..

• quote:

Orijinalden alıntı: _nick falan yok_

eğer askere gitmeden berbere gidip ben asker traşı istiyorum diyip kestirirseniz çoğu berber biraz fazla bırakıyolar saçı,tam askeri saçı değil yani.O zamanda o saç askeriye içindeki komutanların hemen dikkatini çekiyo ve git kes şu saçlarını diyo,o zaman da birlik içerisindeki berbere gidip saçımı kes diyince de,asker saçınızı dazlak bi şekilde bırakıyo kafanız üşüyecek bi şekilde dolaşma durumunuz doğuyo ve görüntü olarakta hiç de hoş durmuyo..

Alıntıları Göster
    Teslim olmadan önce tecrübeli bir berbere gidip asker traşı olacağım yeni gidiyorum deyin. Önler 5 yanlar 3 numara gibi bir şekilde traş ediyorlar.
    Teslim olduktan sonra içeride traş olmak biraz riskli. Düşeceğiniz yer ve oradaki berber durumu belli olmadığı için gitmeden traş olmakta fayda var. Yine nereye düşeceğinize bağlı olarak acemilik süresince ilk bir hafta 10 gün banyo yapma şansınız olmayacak. Yazın olsa çeşmede de kafayı yıkardınız ama artık kışa girdik. Bir süre kıllı kafayla dolaşmak ya da soğuk suyla yıkayıp hasta olmak durumunda kalabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: cfahri

Alıntıları Göster

• quote:

Alıntıları Göster
    325. dedenizden tavsiye size: Askere teslim olmadan adam akıllı traş olunuz. Yoksa askerde zannetmiyorum sizinle ilgilenip taraş etsinler. Ben birliğe teslim olmadan önce dışarda traş oldum öle girdim askeriyeye. o Traş beni Usta Birliği nin 2. haftasına yani Ocak 22 ye kadar götürdü, sonra Uzman çavuş uyardı saçlarını kestirsen iyi olur vs... mecburen Usta birliğimdeki berbere kestirdim. Ama baştan savma iş yapıyolar.

• quote:

Orijinalden alıntı: navigator_

325. dedenizden tavsiye size: Askere teslim olmadan adam akıllı traş olunuz. Yoksa askerde zannetmiyorum sizinle ilgilenip taraş etsinler. Ben birliğe teslim olmadan önce dışarda traş oldum öle girdim askeriyeye. o Traş beni Usta Birliği nin 2. haftasına yani Ocak 22 ye kadar götürdü, sonra Uzman çavuş uyardı saçlarını kestirsen iyi olur vs... mecburen Usta birliğimdeki berbere kestirdim. Ama baştan savma iş yapıyolar.

Alıntıları Göster
    Bende David Beckham tarzı kestirmeyi düşünüyordum.:D Artık 5 numara kestiririz.

• quote:

Orijinalden alıntı: harpseal

Bende David Beckham tarzı kestirmeyi düşünüyordum.:D Artık 5 numara kestiririz.

Alıntıları Göster
    2-3 numara iyidir torunlar orda hem kestirmekle uğraşmazsınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blue_Knight

2-3 numara iyidir torunlar orda hem kestirmekle uğraşmazsınız

Alıntıları Göster
    askere giderken, gittiğiniz il veya ilçede teslim olmadan yarım saat önce kestirmenizi tavsiye ederim,

heryere göre değişiyor, en iyisi teslim olacağınız birliğin yakınlarındaki berbere gidip söylemeniz az çok biliyodur zaten,

hayırlı teskereler
  • quote:

Orijinalden alıntı: grkmn

askere giderken, gittiğiniz il veya ilçede teslim olmadan yarım saat önce kestirmenizi tavsiye ederim,

heryere göre değişiyor, en iyisi teslim olacağınız birliğin yakınlarındaki berbere gidip söylemeniz az çok biliyodur zaten,

hayırlı teskereler

Alıntıları Göster
    2 numara idealdir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tacarsoy

2 numara idealdir

0 yapalim istiyorsan kardes 2 numara kafa mı olur nereye gidiyoruz sanki ? yanlar 4 ustler 6 falan idealdir arkadaslar ki daha uzunu bile bir cok zaman kabul edilir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: canboca

quote:

2 numara idealdir

0 yapalim istiyorsan kardes 2 numara kafa mı olur nereye gidiyoruz sanki ? yanlar 4 ustler 6 falan idealdir arkadaslar ki daha uzunu bile bir cok zaman kabul edilir..

Alıntıları Göster
    dünkü sınavda bize "saç sakal traşınızı olursanız sizin içi rahat olur" dendi.ben subay traşı olcam orda bide bunla uğraşmak istemiyorum. hem orda 2 dakkada olunan traş ile insanın tanıdığı berberde olduğu traş çok farkeder .

• quote:

Orijinalden alıntı: canboca

quote:

2 numara idealdir

Alıntıları Göster
    Üstler 3 yanlar 2 bu idealdir.

• quote:

Doğrusu budur zaten begenmezseler yine keserler
  • quote:

Orijinalden alıntı: H_QmR

quote:

ben o aptallığı yaptım siz yapmayın 3 numara kesin yoksa içerde saç kesmesini bilmeyen bir kimsenin elelrine kalırsınız iysimi şimdiden olun içerde millet traş sırası / işkencesi ) beklerken siz dinlenirsiniz bu na çok ihtiyacınız olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: tek_59

quote:

Orijinalden alıntı: H_QmR

quote:

ben o aptallığı yaptım siz yapmayın 3 numara kesin yoksa içerde saç kesmesini bilmeyen bir kimsenin elelrine kalırsınız iysimi şimdiden olun içerde millet traş sırası / işkencesi ) beklerken siz dinlenirsiniz bu na çok ihtiyacınız olacak

Alıntıları Göster
    Benim 10 senedir hep 2 numara olduğundan, sorun olmayacak hiç

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.