Şimdi Ara

Yazlık lastik seçimi, yardım lütfen.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2012 yılında sıfır aldigim Toyota Auris'in halen yazlık lastiklerini kullaniyorum.

Artık yeni yazlık lastik almanin zamani geldi.

Hangi lastiği onerirsiniz? Yol sesi olmayan vs.
    Petlas felan düşünmüyorum.

Continental düşünüyorum ne dersiniz?
    Yoksa o kadar paraya gerek yok mu dersiniz?

205/55/16 ölçüler.
    Bu arada kampanya felan varmi ki?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• yol sesi almayan diyorsanız kesinlikle hankook ventus prime 3 modelini tavsiye ederim 2 yaz sezonu toplam 7bin km civarı yaptım. lastikler gerçekten sessiz dacia sandero stepwayde bile hissedilir biçimde yol sesi azaldı. testlerde de gürültüsü en az lastik olduğu görülüyor.
    http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2016-AutoBild-Summer-Tyre-Test.htm
    http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2018-ADAC-Summer-Tyre-Test-205-55-R16.htm
    http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2019-ACE-Summer-Tyre-Test.htm
  • yol sesi almayan diyorsanız kesinlikle hankook ventus prime 3 modelini tavsiye ederim 2 yaz sezonu toplam 7bin km civarı yaptım. lastikler gerçekten sessiz dacia sandero stepwayde bile hissedilir biçimde yol sesi azaldı. testlerde de gürültüsü en az lastik olduğu görülüyor.
    http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2016-AutoBild-Summer-Tyre-Test.htm
    http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2018-ADAC-Summer-Tyre-Test-205-55-R16.htm
    http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2019-ACE-Summer-Tyre-Test.htm

• Conti iyidir. Üzmez. Üstteki arkadaşın dediği gibi ventus p3 de bnm aklımda kalmıstı geçen ay ben de yeni lastik bakarken. Ha bir de dunlop fm800 var. Aklında bulunsun da bu arada iyi kullanmışsın valla 7 yıl aynı lastikle

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yigit3735

Conti iyidir. Üzmez. Üstteki arkadaşın dediği gibi ventus p3 de bnm aklımda kalmıstı geçen ay ben de yeni lastik bakarken. Ha bir de dunlop fm800 var. Aklında bulunsun da bu arada iyi kullanmışsın valla 7 yıl aynı lastikle
    Her sene mevsimde kisliklari takıyorum.
    Yazliklar yipranmiyor.
    Ayrica arac daha 50.000 KM'de :)

• bende 2012 model aracımın fabrikasyon lastiklerini değiştiricem, Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 225/45R17 91Y siparişi verdim bugün,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi somet 16 -- 25 Nisan 2019; 23:56:7 >
  • Continental EcoContact6 aldim.
    Tanesi 375 TL'ye geldi toplamda 1.500 TL tuttu.
    Fabrika çıkışı lastikler Bridgestone idi. Hem eskidiginden hemde cok iyi lastik olmadigindan sanirim yeni lastikler acayip fark etti.

Acayip bi sessizlik hakim araçta. Yol sesi hissedilir derecede fark etti.
    Esim bile arabada vuuuuuu diye bi ses vardi kaybolmus dedi.
    Bu kafar fark edileceğini tahmin etmemiştim.

• Continental'e nasıl hala para veriyorsunuz anlamadım.

Adamlar bizi haritadan sildi. 'Yanlışlık olmuş yeaa' diyip üstünü kapatmaya çalıştılar. Ama biz hala continental lastik alıyoruz.

Gerçekten akıllanmayacak bir milletiz.
  • bc_ kullanıcısına yanıt
    Bir ara israil'i boykot için coca-cola falan almıyorduk sahi ne oldu o iş :)

Şaka bir yana Continental'in yaptığını doğru bulmamakla beraber, araç için en iyi en kaliteli lastik hangisi ise gider onu alırım. Sırf milli diye gidip petlas taktırıp sorun mu yaşayayım? Araç için en önemli parçalardan biri hakkında konuşuyoruz.
  • Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    froster2006 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun lastiklerin.
    71dB etiket değeri olan lastiğe bile sessiz diyorsan önceki lastiğin halini merak ettim.
    Edit: Öncekiler Bridgestone'muş. Hele bir de ER300 modeli ise tam takoz onlar. Hem çok sert hem de çok gürültülü.

Lastik alırken dikkat edilecek en önemli nokta ıslak zemin performansı. B veya A olmalı bu değerler. Sessiz lastik isteniyorsa bu değer de 69dB ve altı olmalı. @froster2006 düzeltmesiyle (iş güvenliği notlarını da karıştırdım 6db) Ses her 6dB'de bir ikiye katlanır. Yani 72dB lastikle 69dB lastik ses düzeyi 1,5'e 1 şeklinde gibi. Yani yüzde 50 daha fazla ses.

Yazlıklarım Michelin Primacy 3 205/45R17 XL Islak A, Yakıt Eko B, Ses 69dB
    Kışlıklarım Nokian WR D4 185/65R15 Islak A, Yakıt C, Ses 68dB
    Yani kışlıklarım yazlık lastiklerimden daha sessiz.

Almış olduğun lastiğin etiketine göre ıslak zemin performansı A, yakıt ekonomisi A, ses 71dB şeklinde. Yani sessizlik bakımından biraz ödün verilmiş ama diğer özellikleri gayet güzel. Conti genel olarak 71-72dB arası lastik üretiyor. Ses konusunda daha yol alması gereken mesafe var.

205/55R16 ölçüsünde etiket değerine göre en iyi gördüğüm lastik Nokian e-line 2 AA, Islak zemin A, yakıt eko A, ses 68dB.

Kazasız sürüşler.

Conti boykot olaylarına girecekler için, intel'in de israilde fabrikası var buyrun intel işlemcileri parçalayın, yakın. Alternatifi AMD Amerikan firması. Onun da israil'e desteği su götürmez bir gerçek. O işlemcileri de buyrun parçalayın, yakın.

Bunlar ülkelerin politikası olmalı vatandaşın değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fractal design -- 30 Nisan 2019; 13:59:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bc_

Continental'e nasıl hala para veriyorsunuz anlamadım.

Adamlar bizi haritadan sildi. 'Yanlışlık olmuş yeaa' diyip üstünü kapatmaya çalıştılar. Ama biz hala continental lastik alıyoruz.

Gerçekten akıllanmayacak bir milletiz.
    Sen akıllı davran petlas al.

Danone almıyorduk?
    Coca-Cola almıyorduk?
    Marlboro almıyorduk?

Ne oldu o boykotlar yaw? Devam ediyor mu?

He Continental aldığım icin ben akilsiz oldum.
    Sen akıllı ol petlas al güzel kardeşim.

• quote:

Orijinalden alıntı: fractal design

Hayırlı olsun lastiklerin.
    71dB etiket değeri olan lastiğe bile sessiz diyorsan önceki lastiğin halini merak ettim.
    Edit: Öncekiler Bridgestone'muş. Hele bir de ER300 modeli ise tam takoz onlar. Hem çok sert hem de çok gürültülü.

Lastik alırken dikkat edilecek en önemli nokta ıslak zemin performansı. B veya A olmalı bu değerler. Sessiz lastik isteniyorsa bu değer de 69dB ve altı olmalı. @froster2006 düzeltmesiyle (iş güvenliği notlarını da karıştırdım 6db) Ses her 6dB'de bir ikiye katlanır. Yani 72dB lastikle 69dB lastik ses düzeyi 1,5'e 1 şeklinde gibi. Yani yüzde 50 daha fazla ses.

Yazlıklarım Michelin Primacy 3 205/45R17 XL Islak A, Yakıt Eko B, Ses 69dB
    Kışlıklarım Nokian WR D4 185/65R15 Islak A, Yakıt C, Ses 68dB
    Yani kışlıklarım yazlık lastiklerimden daha sessiz.

Almış olduğun lastiğin etiketine göre ıslak zemin performansı A, yakıt ekonomisi A, ses 71dB şeklinde. Yani sessizlik bakımından biraz ödün verilmiş ama diğer özellikleri gayet güzel. Conti genel olarak 71-72dB arası lastik üretiyor. Ses konusunda daha yol alması gereken mesafe var.

205/55R16 ölçüsünde etiket değerine göre en iyi gördüğüm lastik Nokian e-line 2 AA, Islak zemin A, yakıt eko A, ses 68dB.

Kazasız sürüşler.

Conti boykot olaylarına girecekler için, intel'in de israilde fabrikası var buyrun intel işlemcileri parçalayın, yakın. Alternatifi AMD Amerikan firması. Onun da israil'e desteği su götürmez bir gerçek. O işlemcileri de buyrun parçalayın, yakın.

Bunlar ülkelerin politikası olmalı vatandaşın değil.
    Teşekkür ederim.
    Birazda etiket degerleri AA olduğu icin tercih ettim.
    Nokian'da guzel lastik ama Eskişehir'de bayisi yok lastigi net uzerinden alma gibi olaylarida sevmediğim icin direk Continental bayisine gittim.
    Gorerek, elleyerek kontrol ederek almayi tercih ederim her zaman.
    Bu arada lastikler Nisan 1. Hafta üretimli. Yani yepisyeni sayilir.

Ben cok beğendim.

• Continin ülkemize yaptıklarını unutmayın lütfen
    Michelin iyidir aracımda var memnunum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2012 iyidir hocam devam
  • @ibiza123 @Cloud Nine, ben size gidin petlas alın, yerli üretim alın mı diyorum arkadaşlar? Bridgestone var, Michelin var, Goodyear var. Var da var. Hepsi de kendini kanıtlamış firmalar. Hepsi Türkiye'de köklü merkezlere sahip.

Devam edin siz bu şekilde, size anlatmaya çalıştığım şeyi anlayamadınız. Çok da önemli değil. Memnunsanız durumdan diyecek bir şey yok. Fikir özgürlükleri, demokrasi bunun içindir.
  • fractal design kullanıcısına yanıt
    Verdiginiz bilgi yanlis ses konusunda.Sesin ikiye katlanmasi icin 5db artis olmasi gerek ortalama olarak.Bu sekilde genel gecer olarak kabul edilir.Bundan ote %50 artis olmasi ise 3db olarak kabul gormektedir.

• lassa al 3 yıl gectı sımdıye sertlesıp kızaklaması lazım.gecen bır arac cıktı koydum frene zıp dıye durdu hala
  • bc_ kullanıcısına yanıt
    "Devam edin siz bu şekilde" ifadesi bana biraz faşistçe bir ifade gibi geldi. Ben sizin continental almama kararınıza saygı duydum ama siz benim alma kararıma faşistçe yaklaştınız. Sonra da diyorsunuz demokrasi bunun için var. Pardon ama hangi demokrasi? Demokrasiyi biraz yanlış biliyor olabilir misiniz?

Açıkcası benim için continental, michelin, goodyear farketmiyor, hepsi ile yurt dışını besliyoruz. Hangisi benim kullandığım arabanın ölçülerinde en iyi performansı veriyorsa gider alırım.
    Üstteki bir yorumda da söylendiği gibi bunlar ülkelerin politası olmalı, vatandaşın değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibiza123 -- 30 Nisan 2019; 14:16:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SuperchargerrEgeaa

Continin ülkemize yaptıklarını unutmayın lütfen
    Michelin iyidir aracımda var memnunum
    michelin'in sahibi olduğu fransa'yı ne yapalım? fransa'nın yaptıklarını sineye mi çekelim? son yollarda bize en büyük sorun çıkaran ülkelerin başında fransa geliyor. ayrıca önerdiğiniz michelin lastiklerin sadece pilot serisi işe yarar. diğer serideki michelin yazlık lastikleri vasat lastiklerdir. dünyada yapılan çoğu testte çin üretimi lastiklerin biraz üzerinde yer bulmuşlardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nebel

michelin'in sahibi olduğu fransa'yı ne yapalım? fransa'nın yaptıklarını sineye mi çekelim? son yollarda bize en büyük sorun çıkaran ülkelerin başında fransa geliyor. ayrıca önerdiğiniz michelin lastiklerin sadece pilot serisi işe yarar. diğer serideki michelin yazlık lastikleri vasat lastiklerdir. dünyada yapılan çoğu testte çin üretimi lastiklerin biraz üzerinde yer bulmuşlardır.

Alıntıları Göster
    Şirketleri ülkeyle beraber yargılamamak düşüncesindeyim. Türk şirketlerinden bizim çıkarımıza olmayan iş yapanşarda var her şirketi iyi veya kötü diyemeyiz. Good year ve michelin kullandım. Michelin daha çok yıpranıyordunama bariz daha iyi şekilde yol tutuyor gibi geliyordu bana.
    Şuan lastik değiştirme arifesindeyim.350 liraya kadar örenebileceğiniz yaz lastiği varsa incrleyeceğim hocam yoksa direk michelin alırdım

• Konudan bağımsız olarak bu kadar uzun süre aynı lastiği kullanmak doğru mu?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.