Şimdi Ara

Yazın araba ile tatile çıksak eziyet mi olur ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
1
Favori
2.166
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 44
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 34
  • Ortalama Mesaj Aralığı 20 dakika
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 10
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • InspiredTiger (34 mesaj) bikereismiguzel (3 mesaj) Hawaii (2 mesaj) antizero (2 mesaj) trivela67 (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (61 mesaj) Mobil (14 mesaj) Mini (4 mesaj) (4 mesaj)
  • @
1 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Ben ve 1 arkadaşım yazın yasaklar kalkar ise tatile çıkmayı planlıyoruz.

Ama otobüs veya uçakla değil de geze geze kendimiz Antalya'ya gitmeyi planlıyoruz. Ama arkadaşım o kadar yolu kim gidecek, binelim uçağa 1-2 saate gideriz falan diyor. Ben de tutturdum, arabaya film atarız izleye izleye gideriz sağda solda durur yemek yeriz, geze geze gideriz dedim.

Şimdi uçakla gitsek orada araba olmayacak, otele tıkılıp kalacağız. Ama araba ile gitsek arada bir de dışarı çıkar oralarda gezeriz. Sizce de araba ile gitmek eziyet mi olur ?

|
    |
  • Bulundugun sehire gore degisir
    Istanbuldaysan araba mantikli tabi ama sen kalkar hakkariden arabayla giderim dersen arkadasin hakli

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kanatlandırmayan_Redbull kullanıcısına yanıt

Karadenizdeyim hocam.

Yaklaşık 800km vardır yol.

• Marmara bölgesindeysen mantıklı olabilir ben de severim arabayla keyifli olabiliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: InspiredTiger

Karadenizdeyim hocam.

Yaklaşık 800km vardır yol.

800 km yol cekilmez hocam
    Ucakla git

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İkinizde de ehliyet varsa zaten rahat olur. Tek şöfor olacaksa biraz daha zor olur, daha önce uzun yol yapmadıysanız büyük tecrübe olur. Tabi benzin parası ekstra masraf demek eğer bütçe uygunsa vakit varsa ben arabayla geze geze gitmeyi tercih ederim. Arabaya film atmayın bence dikkatinizi yola verin. Uçakla gidip orda araba kiralamakta bir seçenek.

• Kanatlandırmayan_Redbull kullanıcısına yanıt

Hocam oraya gidince de araba olmayacak, hadi gel Manavgat şelalesin gidelim vs. diyip bir gezmeye çıkalım desek çıkamayacağız. Sadece otel için gitmiş olacağız.

• Zaman ve paranızla bağlı, 1 haftadan uzun süre tatil için zamanınız olacaksa arabayla geze geze gidebilirsiniz. Daha kısıtlı zamanınız varsa uçakla gidip orada havalimanından araç kiralayın.

• Arkadaşın daha önce tatile çıkmamış

Tatilin en zevkli kısmı arabayla seyahat ederkenki kısmıdır ondan sonraki genel olarak aynı

• Ben olsam arabayla geze geze giderdim.Yol üstünde de bir sürü gezilecek görülecek yer vardır illaki

Bizim milletin tatilden anladığı bu işte otele tıkıl her gün robot gibi orda yapılan şeyleri yap sonra geri dön.

• whisper242 kullanıcısına yanıt

Hocam orada da araba kiralamayı düşündük, ama kabaca bir araştırma sonucu araçları günlük 150-200 civarına kiralıyorlar, 3-4 gün araba ile gezsek, 150 olsun 600 yapar, arabaya da benzin koyacağız artı olarak gidiş ve geri dönüş uçak bileti masrafı eklesek 1000 lirayı geçer.

Araba ile gelsek hem gezerken daha rahat gezeriz, hem de daha uygun olabilir bu hesap ile bakarsak.

Ama ikimizde de ehliyet var, ben de arabayla gezerek gidelim diyorum ama bu arkadaş öyle istemiyor yoruluruz vs. diyor.

Ne yapacağız bilmiyorum, araba ile sabah erkenden yola çıksak akşama garanti orada oluruz gibime geliyor.

Öneriler için sağol hocam.

• OrQuN kullanıcısına yanıt

Hocam yaklaşık 1.5 belki 2 hafta kalacağız.

• siyahatlıprens kullanıcısına yanıt

Aynen hocam, ben de gezerek gidelim hem orada da gezeriz diyorum.

• E.R.W. kullanıcısına yanıt

Haklısın, ben ne yapıp edip ikna edeyim araç ile gitmeye.

• araba kullanırken film izlemek mi çok iyi

• 22 sene önceki tr yogh artık geze geze kazasız belasız islamboldan antalya ya gidesin  

• Hawaii kullanıcısına yanıt

Bir yandan film oynar ne var hocam bunda ?

Süren kişi zaten yola bakar oturup filmi izleyecek değil ya.

O film örneğini arkadaş yolda zaman geçmez, etmez vs. dediği için yaptım zaten.

Niye hemen duyar kasmaya başlıyorsunuz anlamıyorum ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi InspiredTiger -- 25 Nisan 2021; 16:53:56 >
  • Bu yaz istanbul dan başlayıp xmax 250 motorumla iki kişi bir tur yaptık tadı damağımızda kaldı diyebilirim. Uzun yol keyif işidir kimisi yol yapmayı sever kimi sevmez arkadaşın bu yolu sana zehir edebilir.

Biz istanbuldan direkt olimposa sürdük. Olimpostan suluada göcek fethiye kaş bodrum izmir denizli bursa istikametinden evimize döndük. Tabi geze geze bir sürü antik kent beach tarihi mekan yeme içme yeri göre göre gezdik geldik. Bu senede arabayla çıkmayı düşünüyoruz.
  • bikereismiguzel kullanıcısına yanıt

Motorla o kadar yol gidip keyif yaptıysanız uzun yol araç ile zevklidir hocam.

Daha önce en uzun yolu karadenizden İstanbul'a giderek yaptım, keyif almıştım ben de.

• Hem lüks takıntınız yoksa konaklamada ucuza kaçıp farklı mekanlar yemekler yeme içme şansınızda oluyor. Şirincede bi mekanda yediğimiz meze bile hala aklımızda öyle söyliyim. Direk bi otele yerleşince dışarı çıkma şansı pek olmuyor
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.