Şimdi Ara

Yayla Basmati Pirinç 1121 SELLA 5 kg 59,90'a indirime girmiş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
3
Favori
5.503
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar basmati pirinç sevenler için çok uygun fiyat :) 89.90 TL den 59,90'a düşmüş. Daha uygunu yok 

• Susayım, savunmayayım diyorum ama yine konuşturuyorsunuz beni. Ne dedi size? Bana yetkiyi verin, her şeyi üçe katlayacağım demedi mi kardeşim? Adam dediğini yaptı işte, pirinç fiyatı da dahil olmak üzere her şeyin fiyatını üçe katladı So what?

Bulgarı, Azerisi, Yonanı, Gürcüsü hepsi güzel ülkeme gelip sebeplenip gidiyor ucuz ucuz. Biz Müslümanlar büyük bir sınavdan geçiyoruz, bırakın gavurlar yesin bol bol, öbür dünyada bal akan ırmaklar, huriler nuriler var. Bekleyin sabır, NAS okuyun NAS. Ben okudum açlık filan gitti, Subhanallah...

• Ürün güzel lezzetli , pişmesi baldoya göre minimal düzeyde daha uzun ve biraz daha fazla su istiyor .

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Eyvallah, aldık bir dal.

• Teşekkürler. Tam da bitmek üzereydi.

2-3 ay önce Zarrin Mehr markasından almıştık ilk defa. Eşim normalde pirinç pilavı sevmezdi ama bu basmatiden sonra her yemekte pilav istemeye başladı.

Hiç şişkinlik yapmıyor ve lezzeti kat kat iyi.

Pişirmesi biraz farklı. Mutlaka dediklerime dikkat edin.

1 bardak pirince 2 bardak su kullanın.

İlk önce suyu tencereye alıp kaynatıyoruz. Kaynamaya başlar başlamaz suyun içine tereyağı koyun. Tereyağı eriyine pirinçleri tencereye koyup, tuzu ekleyip, kısık ateşte bırakın.

Pirinci yıkamayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kill or Be Killed -- 28 Eylül 2021; 10:58:14 >
  • basmati pirincin en önemli özelliği, glisemik endeksinin normal pirince göre daha düşük olması.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neden yıkamayın dediniz? ben son bir haftadır sıcak suda bekletiyorum 4-5 saat. Basmatiler yumuşacık oluyor.

• Reis basmati denemiştik ramazanda güzeldi hiç tıkamıyordu Bi de bunu deneyelim bakalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: paladinho

Neden yıkamayın dediniz? ben son bir haftadır sıcak suda bekletiyorum 4-5 saat. Basmatiler yumuşacık oluyor.

Lezzeti kaçıyor bence.

• aldık bakalım deneyelim nasılmış...

• pirinci yıkamadan olur mu pirinç kadar ilaç atılan başka bir tarım ürünü var mı acaba. bizim burada pirinç eken adam kendi yemiyor.

• Skt si nedir ürünün paylaşırmısınız.

• Baldoya göre lezzeti vasat. Ama daha sağlıklı. Sporcular için ideal. 2 torba yedek olmasa alırdım.
    Pilava zerdeçal yada köri atın suyunu koyduğunuz esnada. Basmati ye özel garip kokuyu alıyor.

• 3 paket sipariş verdim, teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: jubeii

Skt si nedir ürünün paylaşırmısınız.

2023 Eylül az önce geldi bizimkiler 22 saatte bayağı aşmış bu işi amazon İstanbuldayken neyse düzcede bu hız 👏👏

• quote:

Orijinalden alıntı: yusuf24

Baldoya göre lezzeti vasat. Ama daha sağlıklı. Sporcular için ideal. 2 torba yedek olmasa alırdım.
    Pilava zerdeçal yada köri atın suyunu koyduğunuz esnada. Basmati ye özel garip kokuyu alıyor.

Garip koku derken ? İlk defa aldım ama koku filan varsa yandık hanım hayatta yemez

• antireis A kullanıcısına yanıt

Hafif bayatımsı kokusu oluyor bu prinçin. Ben zerdeçal, köri ve karabiber ilave ederek pişiriyorum. Koku kalmıyor. Pilav da daha lezzetli oluyor. İsterseniz deneyin.

• mcroses kullanıcısına yanıt

Yanlız bilinenin aksine yıkamak bitkideki ilacı gidemez. Mesela dedelerimiz derdi ya "ağaçları yeni ilaçladım yıkamadan yemeyin" diye. İlaç çok kısa sürede bitki metabolizmasına geçer. Bundan sonra yıkamak zehiri uzaklaştırmaz. Zehir içeridedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf24 -- 29 Eylül 2021; 13:7:43 >
  • aylardır yiyorum. koku moku duymadım. genellemeyi çok seven bir toplumuz sanırım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Faydalandım teşekkür ederim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • yusuf24 kullanıcısına yanıt
    bbc news türkçe
    'Pilav yaparken pirinci ıslatmadan haşlamayın' - BBC News Türkçe
    https://www.bbc.com/turkce/haberler-38904997

Bu haberi ay başında okumuştum, o günden beridir yıkıyorum eğer unutmazsam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paladinho -- 29 Eylül 2021; 15:34:53 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.