Şimdi Ara

Yatırım Tavsiyesine ihtiyacım var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Öğrenciyim ve 85 bin lira birikmiş param var şu anda dolarda tutuyorum. Altın ve dolar yatırımı dışında hiçbir şeyden anlamıyorum ama araştırıyorum.

Ana paramı kaybetmeyecek şekilde nasıl yatırım yapabilirim ? Çok büyük paralar kazanmak istemiyorum, sadece param yattığı yerde durmasın istiyorum. Akmasa da damlasin misali.

Bildiğim kadarıyla döviz ve altında al-sat yapılmadığı sürece kar edilmiyor sadece paranızı enflasyona karşı korumuş oluyorsunuz. Al-sat yapacak zamanım ve deneyimim yok.

Şuan sadece bireysel emeklilik sistemine kayıtlıyım ancak o da pek bir şey getirmiyor. Ne yapabilirim ? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

• Up
  • yatırım tavsiyesi veremem. ama BES teki paran iiçin öneride bulunabilirim.

BES bir şey kazandırmıyor demişsin.

evvela BES e yatan paran hangi fona veya fonlara yatıyor?

eğer başlangıç veya standart fondaysa elbette kazandırmaz.

• ozbey08 kullanıcısına yanıt
    Hocam ilk başta altın fonundaydi orada çok az kazandım bir kaç bin kadar. Şimdi Allianz fonuna geçtim onun gelişimini takip edeceğim. Beste bir de şöyle bir sıkıntı var istediğim zaman nakit çekemiyorum. Para alabilmek için sistemde çok uzun süre kalmam gerekiyor. Başka tavsiyeniz var mıdır ?
  • Yapı Kredi yatırım paketlerini araştırdım biraz. Cazip gözüktü. Bilgisi olan var mıdır ?

Up
  • Gottfried Leibniz G kullanıcısına yanıt

dostum BES bir derya deniz, mesela Hindistan hisseleri fornu var , her yil %30-40 kazandiriyor, Mesela BIST fonu var %20-30 kaybettiriyor, dogru fonu secersen daha cok kazanirsin

bende yabanci borsalara yatirim var, turk borsasinda yatirimim var BESte var beste gelisen piyasalar fonu ve altin fonu var bende

midasa bak , podcastlerini dinle, yazilari oku, sonra konusalim, ha bunlari yapmak zor geliyorsa, bos ver tarla al

www.getmidas.com
    Komisyonsuz Hisse Senedi Yatırımı
    https://www.getmidas.com
  • RichardB kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam tavsiyelerinize açığım
  • ben şimdi sana kimsenin vermeyeceği ama alacağın en kıymetli tavsiyeyi vereyim, paranı dövizde tutma, hatta dövizde tutacaksan bile dolarda hiç mi hiç tutma, en ideali altına çevir.. hee ben kısa sürede para kazanmak istiyorum diyorsan fonları araştıracaksın ve teknoloji emtiya fonlarına yöneleceksin, peki kesin kazanç var mı? yok yahu.. ama risk tatlı. dövizde tutarsan kaybedersin, dolarda tutarsan vah ki ne vah :S

• Shiro Battousai kullanıcısına yanıt

Altında durmak da her dönem kazandırmaz ve hatta ons bazında kimi dönemler gerileyebilir diye düşünemez miyiz?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.