Şimdi Ara

999.9 Saf altın nereden alabilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Nadir gold diye bir siteye denk geldim, ama satışa kapanmış. Temin edebileceğimiz bir yer var mı? Bir kaç kuyumcuya sordum bulamayız dedi yada uğraşmak istemediler.

• Güncel
  • quote:

Orijinalden alıntı: ApexiRubber

Güncel
    iar'da satıyor 999.9 milyem gram altın ama şu anda online siparişe kapalı salgın nedeniyle.http://www.iar.com.tr/Urunler/gram-altin/2
  • evet iar'da var.

995.0 ile 999.9 altın arasında fiyat farkı var mı? örneğin kiloluk altında.
  • pakaji kullanıcısına yanıt
    Dört 9'luk olan altın daha geçerli, 995'de farklı bileşenlerde var içerisinde, bu yüzden fiyat farkı oluyor.
  • istanbul altın rafinerinin 999.9 altınları favori.
    yalnız 995.0 ile 999.9 arasında ciddi fark gözüküyor.

alırken pahalıya alıcan da satarken de pahalıya satabilecekmisin acaba.

bence kiloluk almak çok mantıklı olmayabilir zira, elinde 400bin lira ile gezmek çok güvenli değil.

ve 100gramlıklar özel barkodlu korumada.alım satım daha rahat olabilir.alım satımda hangisi karlıysa onu seçmek de mantıklı olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 999.9 daha geçerli dediğin evet yurtdışında daha geçerli ama türkiyede 995.0 daha yaygın. örneğin bankadan sanal altın alıp onu fiziki istesen sana 995.0 getiriyor. websitelerinde öyle yazıyo çünkü.

hepsi 999.9 a dönse daha iyi olur bence de.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pakaji kullanıcısına yanıt
    Uzun vadeli yatırım amaçlı düşünüyorum, hangisi mantıklı olur sence? Birde online sipariş vermek güveli olur mu? Kargo firmaları bazen ürün kayıp ediyorlar, geri dönüşte olmuyor.
  • bunları sigortalı kargo ile yolluyorlar.valla bence şuan bankadsan gümüş daha mantıklı. ben anlamam o işlerden diyorsan 100er gramlık külçe altın alabilirsin.çünkü 1kiloluğu bozdurmaya çalışsan öyle her babayiğit bozamaz onu.

iar dan 1 adet sipariş vermeyi deneyebilirsin. iyi giderse devamını yaparsın. iar ın resmi sitesine bak.bu arada kapalı çarşıda daha uyguna da bulabilirsin.örneğin nadir gümüş, web sitesinde 4500 liraya satıyor 1kg gümüşü, kapalı çarşıda çok daha uygunmuş aynı gümüş. öyle dediler.

eğer illa 1kg luk alıcam diyorsan şu yolu da deneyebilirsin. bankadan sanal 1kg al, ondan sonra bankaya 1kg fiziki getirin bana de. getirsinler.en temizi hiç riskte yok. istediğin şubeye ayağına kadar getirirler.ama onlar 995 getirir büyük ihtimal. ben önümüzdeki yıllarda gümüşte daha çok potansiyel görüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pakaji -- 8 Nisan 2020; 22:41:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pakaji

999.9 daha geçerli dediğin evet yurtdışında daha geçerli ama türkiyede 995.0 daha yaygın. örneğin bankadan sanal altın alıp onu fiziki istesen sana 995.0 getiriyor. websitelerinde öyle yazıyo çünkü.

hepsi 999.9 a dönse daha iyi olur bence de.
    Hocam hangi bankalar fiziki altın veriyor?
    Şu yazıyı okuyun derim: https://dangalaklar.com/blog/2020/04/11/bankalarin-altin-oyunu/
  • Yorrap kullanıcısına yanıt
    türkiye finans fiziki olarak getiriyor.
    sigorta ve taşıma ücreti alıyorlar düşük bir miktar.
    995.0 ayarında altın getiriyorlar.

kuveyttürkün bankamatiği ver direkt altın çekiyorsun.
    o linkte yazanlar hikaye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pakaji

türkiye finans fiziki olarak getiriyor.
    sigorta ve taşıma ücreti alıyorlar düşük bir miktar.
    995.0 ayarında altın getiriyorlar.

kuveyttürkün bankamatiği ver direkt altın çekiyorsun.
    o linkte yazanlar hikaye.
    Hikaye değil, adamlar ücret alıyor demiş zaten, bana da bunu söylediler ayrıca telefon açtığımda Kuveyttürke -- Bankamatiği var da ne oluyor? Ücret kesiyor bana altın verirken. Şikayetvar'ı inceleyin o bankamatkiklerden altınını alamayan insanların şikayetini de görürsünüz ayrıca.
    Okumuyorsunuz belli ki yazılanları, bankaların sayfalarınında yazanlar ve ekran görüntüleri mevcut, araştırmaya dayalı bir yazı.
    Ona bakarsanız kullandığım banka olan Türkiye İş Bankası da getiriyor fiziki olarak, şubenin dediğine göre 5-6 kilogram sipariş verirsemmiş ama... :)

• Yatirimim.com hakkında bilgi sahibi olan var mı? İar ve nadir gold satış yapmıyor şuan.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.