Şimdi Ara

Borsada Hangi Aracı Kurumu Kullanıyorsunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
95
Cevap
9
Favori
78.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu anda BİST için Burgan yatırımı, ABD borsası için Midas'ı kullanıyorum. Burganın komisyonu 1.000'de 1.

Diğer kurumların komisyon oranları (Mart 2021deki değerler, güncelliği teyit edilmeli.)

Ahlatçı 10.000'de 4

Gedik 10.000'de 9

Tacirler 10.000'de 7,5

Osmanlı 10.000'de 4,25

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _magnetar_ -- 6 Şubat 2024; 0:3:27 >

• Yok mu hiç herhangi bir aracı kurumla çalışan? En azından kendi çalıştığınız kurumla ilgili tecrübelerinizi alabilirim.

• osmanlı yatırımdayım ben.onbinde 4.5 komisyon.işletim ücreti filan yok 10000 tl üstü portföye.canlı veri ücretsiz.eft ücreti 8.5 tl.

• derebeyi01 kullanıcısına yanıt
    Osmanlı yatırım avantajlıymış. Canlı verinin ücretsiz olması çok iyi. Onu da değerlendireceğim. Teşekkürler.
  • Bankalarla veya bu kurumlarla çalışmanın farkı nedir?
  • celalcaner2 kullanıcısına yanıt
    Bankalar dahil her kurum aynı amaca hizmet ediyor. İşlemlere aracılık ediyor. İşlem masrafları değişiklik gösteriyor. Bildiğim kadarıyla başka bir farkları yok.
  • _magnetar_ kullanıcısına yanıt

işbank da canlı veriyi ücretsiz veriyor.

• 1917 kullanıcısına yanıt

İşbank ve İş Yatırım ile görüştüm. Komisyon oranları yüksek geldi. Binde 2 komisyon alıyorlar. Ayrıca Burgan Bank ile de görüştüm, onlar da binde 1 komisyon alıyorlar. Genelde bankalar daha maliyetli.

info ile görüşün birde 10binde 3tü ama detaylı konuşmamıştım.

Burgan yatırımda alış için denedim 10binde 5 alıyor hocam

• Daha doğrusu alırken ve satarken 10binde 5
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1917

info ile görüşün birde 10binde 3tü ama detaylı konuşmamıştım.

Görüştüm binde 1 dediler. Hacim arttıkça düşecektir tabi.

• celalcaner2 kullanıcısına yanıt

Telefonda görüştüğümde binde 1 olarak ilettiler. Belli bir işlem hacmini geçtiğiniz için düşmüş olabilir sizde.

Burgan'da yıllık aidat veya hesap işletim ücreti var mı?

• djdon D kullanıcısına yanıt

Şu an hatırlamıyorum. Komisyonları yüksek olduğu için bankaları eledim direkt.

Osmanlı yatırımı tercih ettim bu arada. 10 binde 4,25 komisyon alıyorlar. EFT ücreti 8,5 lira. Bakım masrafı yok. 10.000 lira ve üzeri portföy büyüklüğü varsa hesap işletim ücreti yok, bu şart sağlanamazsa ayda 10 lira civarı bir ücret alınıyor. Çok cüzzi saklama ücreti oluyormuş Takasbanka ödenen, miktarını tam bilmiyorum. Arayüzü falan hoşuma gitti.

• canlı veri durumu nasıl?

• quote:

Orijinalden alıntı: forsa9

canlı veri durumu nasıl?

O da ücretsiz demişlerdi kullanmadım henüz. Kademe/derinlik ücretli ama.
  • bende hisse alımı icin halk yatırım kullanıyrm.aynı zamanda maas aldıgım banka halkbank.google play de halk yatırımı app i var.o programi kullanmaktayım.anlık veri geliyor.binde 5 komisyon.20bin civarında param var.memnunum.banka harıcı aracı kurumların komisyonları azmıs.bilmiyordum

• forsa9 kullanıcısına yanıt
    Binde 5 komisyon çok fazlaymış. Osmanlı yatırıma nazaran yaklaşık 12 kat komisyon ödüyorsunuz. Ayrıca kimi kurumlarda onbinde 1e kadar düşüyor hacim yükseldikçe. Bu ücrete karşılık sunulan hizmet anlamında fark oluyor mu?
  • Aslında cok da arastırmadan maas aldıgım bankanın kurumu oldugu için tercih ettim.hizmet olarak eft ücretsiz.baska ne gibi artısı var bilmiyrm.Osmanlı yatırımı tercih etsem illa kuruma gidip basvurmam mı gerekıyor.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.