Canlı Yayın
Apple yeni iPad’leri tanıtıyor - Türkçe Simultane Çeviri ile Canlı Yayın
Şimdi Ara

YATAY GEÇİŞ REHBERİ [SSS] (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.849
Cevap
147
Favori
679.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar hemen cevaplayabilirseniz sevinirim, ben yurtdışından bu yıl Türkiyede' ki üniversitelere yatay geçiş başvurusu yapacağım ama burdan aldığım belgeleri öncelikle çeviriden ve konsolosluk onayından geçirmem gerekiyor. Şimdi sorum şu; ben burdan birer adet belge çıkarttırsam ve Türkiye'de bu belgelerin noter onaylı fotokopisini çektirsem üniversiteler kabul eder mi yoksa bütün belgeleri orjinal mi ibra etmem gerekiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exkimo -- 25 Haziran 2012; 16:26:01 >
  • Ben bugün üniversiteme gidiyorum gerekli belgeleri almak için, Üniversitelerin geçen yıl gerekli belgelerini araştırdım. Okula gidip onları alıcam. Umarım sıkıntı yaşamam. Şimdiden verirler herhalde ?
  • pazartesi ankaraya gidiyorum evraklari almak icin iki uc yere fax cektim fakulteyi ogr islerini rektorlugunu falan aradim ne acan var ne faxlara cevap veren okullarda su an memurlar bulunuyor mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar kocaeli üniversitesi yatay geçiş tarihlerini açıkladı mı açıkladıysa ben mi bilmiyorum birileri yazabilir mi?
  • arkadaşlar ege ü. 100 lük sistemde istiyor transkripti ama öğrenci işleri bizde öyle birşey yok diyor. Sanırım ege üniversitesine başvuramayacağım

• quote:

Orijinalden alıntı: Psikotrex

arkadaşlar ege ü. 100 lük sistemde istiyor transkripti ama öğrenci işleri bizde öyle birşey yok diyor. Sanırım ege üniversitesine başvuramayacağım

Hayır başvurabilirsin, önemli değil aslında 4'lük sistemde mi yoksa 100'lük sistemde mi olması,
    bildiğim kadarıyla üniversiteler zaten yok'un sistemine göre 100'lük sisteme kendileri çeviriyolar
    başvurabilirsin, öylece transkipinle
  • quote:

Orijinalden alıntı: yerimseniDH

Beyler simdi ben kibrisda bir hukuk bolumune gitsem TR ye nasil gecis yaparim.? Birde gecis icin diploma notu onemsiz senin gecisin o uninin rektorunun iki lafina bakar deniliyor ne kadar dogru ?

kardeş seni ygs-lys bölümünden hatırlıyorum yani bırak yatay geçişi sen o okuduğun fakülteyi bitir senin için bi başarıdır,ayrıca imza ile yatay geçiş olsaydı kıbrısın puanları uçuşa geçerdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AvantiLazio

quote:

Orijinalden alıntı: yerimseniDH

Beyler simdi ben kibrisda bir hukuk bolumune gitsem TR ye nasil gecis yaparim.? Birde gecis icin diploma notu onemsiz senin gecisin o uninin rektorunun iki lafina bakar deniliyor ne kadar dogru ?

kardeş seni ygs-lys bölümünden hatırlıyorum yani bırak yatay geçişi sen o okuduğun fakülteyi bitir senin için bi başarıdır,ayrıca imza ile yatay geçiş olsaydı kıbrısın puanları uçuşa geçerdi.

Hocam ben daha yeni
    mezun oldum liseden

ne yapalim hocam bende istemezmiyim istedigim yerde okumak olmuyor

• ege üniversitesinin yaty geçiş kontenjan tarihleri açıklandımı ?? bilgisi olan ayrıca yök ün sayfasındada açıklanması gerekmiyormu ??
  • acilll ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vaegir -- 28 Haziran 2012; 17:00:03 >
  • bir üniversite aynı bölümden hem dönem arası hem dönem sonunda öğrenci alabilir mi ??
  • aşırı derecede merak ettiğim bir konu var şimdi bu yatay geçiş tercihlerinde sıralama da önemli mi? yani benden düşük puanlı biri ilk sıraya yazdıysa o mu tercih ediliyor acaba ben mi ? yoksa sıranın bir önemi yok sadece ortalama mı önemli oluyor yada öss puanı falan bilgilendirirseniz çok mutlu olurum :) tercih yaparken sırayı ona göre yapacağım eğer öyle bir şey söz konusu ise :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: chelishky38

aşırı derecede merak ettiğim bir konu var şimdi bu yatay geçiş tercihlerinde sıralama da önemli mi? yani benden düşük puanlı biri ilk sıraya yazdıysa o mu tercih ediliyor acaba ben mi ? yoksa sıranın bir önemi yok sadece ortalama mı önemli oluyor yada öss puanı falan bilgilendirirseniz çok mutlu olurum :) tercih yaparken sırayı ona göre yapacağım eğer öyle bir şey söz konusu ise :S

Kurumlar arası yatay geçiş den mi bahsediyorsun? Arkadaşım bu konuları biraz daha araştırmalısın eğer geçiş düşünüyorsan.Geçiş başvuruları her okula ayrı gidilip yapılır,çeşitli evraklar toplamalısın.Önemli okullar Öss puanına da bakar;ancak ortalama da çok önemlidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pitrat -- 29 Haziran 2012; 23:20:48 >
  • Merhaba Arkadaşlar;
    Ben Elektirk Elektronik mühendisliğinde okuyorum 3. sınıfa geçtim ortalamam 3.33 dokuz eylül veya egeye geçmek istiyorum fikirleriniz nelerdir geçebilirmiyim bu ortalamayla eğer muafiyet sınavını geçemezsem bir yıl hazırlık okumaya da razıyım dersler çogunlukla uyuşuyor ama ingilizce sorunumuz var ben kabul ettim fazladan okumayı onlar ederler mi acaba :)
  • Arkadaşlar aynı üniversitenin 1. öğretim ve 2.öğretimine başvurmak için 2 ayrı dilekçe ile mi başvuracağız ? Birde ne zaman açıklanacak bu tarihler istanbul üniversitesi falan bulamıyorum ben...
  • quote:

Arkadaşlar aynı üniversitenin 1. öğretim ve 2.öğretimine başvurmak için 2 ayrı dilekçe ile mi başvuracağız ? Birde ne zaman açıklanacak bu tarihler istanbul üniversitesi falan bulamıyorum ben...

İki dilekçe ile başvurman gerekli diye biliyorum.İstanbul Üniversitesi akademik takvimini açıkladı. 16-27 temmuz yatay geçiş başvuru tarihleri.İnternet sitesinden görebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pitrat

quote:

Arkadaşlar aynı üniversitenin 1. öğretim ve 2.öğretimine başvurmak için 2 ayrı dilekçe ile mi başvuracağız ? Birde ne zaman açıklanacak bu tarihler istanbul üniversitesi falan bulamıyorum ben...

İki dilekçe ile başvurman gerekli diye biliyorum.İstanbul Üniversitesi akademik takvimini açıkladı. 16-27 temmuz yatay geçiş başvuru tarihleri.İnternet sitesinden görebilirsin.

Siteden akademik takvime girince * Ön lisans ve lisans akademik takvimi * Lisansüstü akademik takvimi yer alıyor. Onlardada yazmıyor. Siz nasıl buluyorsunuz yaw :P
    Birde Ege Üniversitesinde gerekli belgelerde şöyle bir madde var :

-Okumakta olduğu Üniversiteden alınacak “yatay geçiş yoluyla kayıtlanılmadığına” veya kayıtlanma şeklini gösteren belge;

Fakat bizim üniversite böyle bir belge vermedi bana isteyince, öyle birşey yok dedi. Bende memlekete geldim doğal olarak. e ne yapıcam şimdi ? Bendeki ÖSYS Sonuç belgesinde yazıyor aslında girdiğim üniversite o olurmu acaba...

Birde Dokuzeylül'ün başvuru tarihinide biliyormusunuz ?

• O sayfada lisans takvimine basiniz orada gorebilirsiniz.Diger belge hakkinda fikrim yok.İlk defa duydum sorun yaratacigini dusunmuyorum zaten transkripte kac sene okudugunuz belli oluyor ayrica oss sonuc belgesi de var.Sacma bir uygulama Yatay gecis icin gerekli belgeler transkript disiplin belgesi onayli ders plani kayitta ise onayli ders icerigidir oss sonuc belgesi de lazim tabii ki .her okul farkli belgelerde isteyebilir ancak bunlari aldiginiza emin olunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pitrat -- 1 Temmuz 2012; 0:24:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pitrat

O sayfada lisans takvimine basiniz orada gorebilirsiniz.Diger belge hakkinda fikrim yok.İlk defa duydum sorun yaratacigini dusunmuyorum zaten transkripte kac sene okudugunuz belli oluyor ayrica oss sonuc belgesi de var.Sacma bir uygulama Yatay gecis icin gerekli belgeler transkript disiplin belgesi onayli ders plani kayitta ise onayli ders icerigidir oss sonuc belgesi de lazim tabii ki .her okul farkli belgelerde isteyebilir ancak bunlari aldiginiza emin olunuz

Onaylı ders içeriği ile onaylı ders planı arasında ne fark var ? Ben üniversiteden ders içeriği belgesini aldım 16 sayfa.. İlk 3 sayfasında Ders Planı - AKTS Kredileri yazıyor. Geri kalan 13 sayfada Ders tanım ve uygulama bilgileri yer alıyor ( Ders içeriğinden falan bahsediyor kısaca) Ben bunların hepsini başvuru sırasında vermiyecekmiyim ? Esas kayıtta tekrar mı vereceğim anlamadım ?

• Ders plani kredileri 4 sene alacaginiz dersleri gosteren belgedir sizin dediginiz gibi.Ders icerikleri ders aciklsmalri oluyor.Benim bildigim ders plani basvuru sirasinda ders icerikleri kayit sirasinda veriliyor cunku intibak icin.Ancak siz İstanbul uni yi takip edin gerekli aciklamalar yapilir zaten.

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.