Yarbay
12 Nisan 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
15 üye
Görüntülenme
Toplam: 179 (Bu ay: 1)
Gönderileri

Az önce Ankara Şehir Hastanesinde duyduğum ve nutkumun tutulduğu olay… Kadın Hastalıkları Hastanesine Vatandaş randevu almış gelmiş nereden bilecek evli olmayanların muayene olamayacağını? O zaman sistemde belirtin?

Kız, “evlenince anatomim mi değişiyor” diyerek sitem ederek gitti. Yazık ya…

Arkadaşlar Türkiye ve Türk kültürü, yaşayışı, gelenek ve görenekleri ile ilgili İngilizce dilinde açtığım bir blog sitem var. Epey emek vererek makaleler hazırlıyorum. Spam ya da copy paste değil. Ancak gel gelelim okuyacak insan bulamıyorum. İlgi çekici, bol fotoğraflı yazılarım var bunlardan birine örnek İstanbul'daki kedilerin yaşayışı ile ilgili olan: "Capital of the Cats: Istanbul! True Lords and Ladies of the City" isimli makale.

Eyy DH ailesi yok mu bir webmaster, sosyal medya hesabı sahibi şu emektar DH üyesine bir omuz atsın, sıcak şevkatini hissettirsin :D

Merhaba arkadaşlar Türkiye ve Türk kültürü ile ilgili İngilizce dilinde hazırladığım bir web sitesi var. Şuana kadar epey içerik ürettim, makale yazdım. Ancak sizin de fikirlerinizi almak istedim. Hangi konularda yeni içerikler üretebilirim. Şuana kadar ürettiğim içerikler;

• Türk kahvesi
  • Türk kahve kültürü
  • Türk çayı
  • Türk lokumu
  • Türk kahvaltısı
  • Türk sokak yemekleri
  • Türk halıları
  • Türk düğün kültürü
  • Türk hamamı
  • Yağlı güreş
  • Türkiye'de ziyaret edilecek en iyi yerler
  • İstanbul'un kedileri
  • Türkiye NATO üyesi mi?
  • Oyun değiştirici Türk dronları
  • Geçmişten bugüne Türk bayrakları
  • Türk ırkının kökeni
  • Türk isimleri

Birde daha çok popüler kültür ile ilgili olan:

• Türk dizileri neden çok popüler?
  • Hakan Muhafız dizi incelemesi
  • Pera Palas'ta Gece Yarısı dizi incelemesi
  • Hazal Kaya
  • Beran Saat
  • Demet Özdemir
  • Hande Erçel
  • Can Yaman
  • Kerem Bursin bu ünlüler kimdir, projeleri vb.

Şuana kadar bu alanlarda içerik ürettim. Aklımda her turistik bölge ile ilgili ayrıntılı içerik üretme fikri var ilerleyen dönemde. Ör: fethiye, marmaris gibi. Sizin aklınıza gelen, önerdiğiniz içerikler olursa çok memnun olurum.

Merhaba arkadaşlar. Ne zaman aklımdaydı. Türkiye ve Türkler hakkında içerik üretebileceğim bir internet sitesi açmak istiyordum. Geçen ay siteyi kurdum ve çalışmalara başladım.

Sitedeki konularla ilgili kaynak araştırıp detaylı yazılar hazırlamaya çalışıyorum. Çoğu içerik 1000-1500 kelime arasında. Amacım hızlı, temiz ara yüzlü düzgün bir site yaratmak.

Önerilere açığım. Kategori önerisi olur, içerik önerisi olur :)

Birde eğer destek olmak isteyen arkadaşlar olursa eğer siteye beğendiği bir içerik olursa wikipedia vb. yabancı kaynaklarda ya da sosyal medyada paylaşabilirse sevinirim.

Adres: Turkish Vibe

Merhaba arkadaşlar. Türk kültürü, yemekleri, adetleri, insanları ve Türkiye ile ilgili İngilizce dilinde bir blog sitesi hazırladım. Şuan daha emekleme aşamasında. Yorumlarınıza ve önerilerinize açığım :)

https://www.turkishvibe.com/

Emek verdiğim bazı örnek yazılarım;

Turkish Carpets & Rugs

Turkish Coffee

Turkish Drones

Best Places in Turkey

Arkadaşlar eşime ofis açıyoruz dolayısıyla zaten masrafım var. Bu sebeple bütçem en fazla 5000 lira. Laptop ile UYAP işleri halledilecek, çıktı vs. alınacak. WEB ve UYAP işleri halledilecek. Bilgisayar konusunda baya geride kaldım 6-7 senedir takip edemedim yine bir sürü yeni celeron pentium hatta farklı farklı işlemciler çıkmış dolayısıyla bilgim yok.

Tercihen bir mağazadan almak istiyoruz. Elimde şuan Ipad PRO 2018 var. 3-4 güne satarım diye düsünüyorum. Önerilerinize ihtiyacım var DH ahalisi. Teşekkür ederim [:)]

Arkadaşlar 3-4 günlüğüne bir iş için gideceğim. Ani gelişen bir konuydu sanırım Euro kullanılmıyor. Hırvatistan'da yaşayan var mı? Oradan ne almak mantıklı olur.

Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 4 ay önce Clio 4 kasa Otomatik Turbo EDC bir araç aldım. Çok da memnunum. Fakat detaylı temizlik yaptıramadım. Zaten param da yok. Neyse şimdi memlekete gideceğim araç temiz olsun içi dışı diye yarın detaylı bir temizlik yapacağım. Ancak sorunum şu ki aracın içini camsilli bez ile, yüzey temizleyicili bez ile, ıslak bez ile vs silmeme rağmen araçtaki bazı izler ve lekeler (su lekeleri gibi) çıkmıyor. Yani nasıl desem su lekesi gibi yuvarlak lekeler var. Örneğin aracın gösterge panelini siliyorum ıslak iken temizlenmiş gibi duruyor 2-3 dakika sonra tekrar panel lekeli duruyor. Aynı şey aracın yandaki tutamakları (piano black) kol dayama yerleri için de geçerli... Siliyorum 5 dk sonra yine izli lekeli duruyor.

Aracın içini silmek için özellikle bu su lekesi gibi şeyleri çıkartmak için özel bir losyon ya da ne bileyim başka herhangi bir şey var mı arkadaşlar? Siz nasıl temizliyorsunuz? Sinir oldum.

Merhaba arkadaşlar. Notebook ile AC Valhalla oynuyorum. Yüksek ayarlarda kapalı yerlerde 60+ fps veriyor ancak geniş yerlerde 40-50 fps arası gidip geliyor. Ancak şöyle bir durum var oyunun draw distrance'i çok yüksek. Yani çok uzak yerler bile net bir şekilde gözüküyor. Diğer oyunlardaki gibi uzaklık mesafesini ayarlayamıyor muyuz? %20 bile düşürsem çok rahat olacak. Ayarlarda bulamadım bir türlü.

Arkadaşlar Asus G712LU Notebook'um var. 16 gb tek slot RAM, GTX 1660Tİ ekran kartı, i7 10750 işlemci var. Ancak RAM hatalı... 4-5 saatte bir bazen daha uzun bazen daha kısa özellikle de oyunlarda mavi ekran veriyor. Memtest86'dan test yaptığımda ramin sürekli hata verdiğini görüyorum. Asus servisine verdim Ankara'da KVK servisi ile anlaşmalı. Memtest86 sonuçlarını verdim RAM'ler hatalı diye. Siz niye test yaptınız dediler verirken. 11 gün bekledi sorun tespit edememişler format atıp BIOS'u güncellemişler. Adamlar sorunu bile tespit edememişler. İyice sinirlerim bozuldu bende çift slot dual ram yapayım diyorum 8x2

Crucial'ın şu ramlari uyum sağlar mı laptop ile?

https://www.vatanbilgisayar.com/crucial-16gb-2x8gb-ballistix-siyah-ddr4-3200mhz-cl16-notebook-ram.html

Hem cl değeri düşük hemde hızı yüksek.

Sistemimdeki hali hazırdaki ram Samsung 3200 MHZ CL20 16 GB tek slot bir ram.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 8.362
İkinci El Bölümü Mesajları: 40
Konularının görüntülenme sayısı: 466.571 (Bu ay: 667)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.896 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.