Şimdi Ara

YATAY GEÇİŞ REHBERİ [SSS] (143. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.851
Cevap
148
Favori
676.705
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 139140141142143
Sayfaya Git
Git
Giriş
Mesaj
 • 3 üniversiteye yatay geçiş başvurusunda bulunacağım. X üniversitesi sonuçların açıklanış tarihi 24.08.2022 Y üniversitesi sonuçların açıklanış tarihi 8.09.2022 Z üniversitesi sonuçların açıklanış tarihi 22.08.2022. Kesin kayıt tarihleri X üniversitesi 02.09.2022 Y üniversitesi 15.09.2022 Z üniversitesi 02.09.2022. Başvuru tarihleri ve kesin kayıt tarihleri çakıştığı için kafam karışık. Mesela X üniversitesine yatay geçiş hakkını kazanmışım diyelim , X üniversitesine kayıt oluyorum daha sonra Y üniversitesi yatay geçiş hakkımı kazandığımı açıklıyor. X üniversitesine kayıt yaptırmışken kaydımı sildirip Y üniversitesine geçebilir miyim? Umarım anlatabilmişimdir. Kesin kayıt tarihleri çakışıyor yani.

 • hangi üniye kaç ortalama ile geçtiniz?

 • @kimanuel hocam yedeklerde 2. sıradayım. Sadece bir asil basvuru yapmadı diyelim. Hak yedek 1 e geldi. Yedek 1 de tercih yapmazsa sıra bana mı geliyor yoksa baska bir yöntem mi uygulanıyor? Ve sıra bana geldi diyelim bundan nasıl haberdar olacam ben yedek bile kayıt yapmazsa?

 • asillerin kayıt yapıp yapmadıklarını takip et hocam. öğrenci işleri bunu siteden yayınlar zaten. onun harici eğer 1. yedeğe sıra gelirse ve o da tercih yapmazsa sıra size gelir ve bunun takibi nasıl olur bilmiyorum. Duyuruları garanti olarak takip edip öğrenci işlerinden de bilgi almaya çalışmalısınız.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Arkadaşlar baktığımda çoğu üniversite YKS puanının yüzde 60 veya yüzde 70'ini alıyor. Bu durum ne kadar etkiler? Mesela ben 30 puan üstümdeki bir okula geçiş yapmak istiyorum ama hayal midir?

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • KendallRoy kullanıcısına yanıt

  bunu çok merak ediyorum bu konu hakkında bilgisi olan yazarsa sevinirim

 • berkellyum kullanıcısına yanıt

  Hocam artık yeni bir düzenleme ile bütün okullar en az yüzde 70 YKS puanını dikkate almak zorunda. Bu da kendi bölümüm İngilizce Öğretmenliği için hesapladıgimda çok fark yaratıyor. 4 üzerinden 4 ortalama da yapsam en fazla 30-40 puan üstümdeki okula gidebiliyorum. Üçüncü sınıf için bu az bir şey daha kolay oluyor


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • KendallRoy kullanıcısına yanıt

  hocam benim mesela geçmek istediğim üniversite ile aramda 50 puan fark var. endüstri mühendisliği okuyorum ki mühendislikte çok çok fark yaratır bu puan. sizin gibi 4 üzerinden 4 ortalama yapsam bile oraya geçebilmek hayal gibi gözüküyor galiba

 • berkellyum kullanıcısına yanıt

  Hocam Google'da aratirsaniz üniversitenin yatay geçiş sonuçları çıkar. Oradan kim kaç ortalama ile geçmiş görürsünüz. Az çok fikir sahibi olursunuz


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Arkadaşlar malum ekonomi ortada 2 sene önce bir okulda hazırlık okuduktan sonra merkezi yerleştirme puanı ile başka bir okula yatay geçiş yaptım şimdi ise gelecek bahar yarıyılında not ortalamasıile kendi memleketimden bir üniversiteye yatay geçiş yapmak istiyorum, mümkün müdür? İnternetten haber siteleri harici bu konuda bilgi veren bir yer bulamadım.

 • 
Sayfa: önceki 139140141142143
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.