Şimdi Ara

Yaşlı Görüp İnsanları Kandırmaya Çalışan Telefoncular (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
205
Cevap
2
Favori
9.784
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
135 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Babanin elinde sıfır iPhone yoksa senin suçun. Gidipte telefoncular şöyle telefoncular böyle diye konu açmaya gerek yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

Babanin elinde sıfır iPhone yoksa senin suçun. Gidipte telefoncular şöyle telefoncular böyle diye konu açmaya gerek yok.

Neden iPhone? Anlatsana biraz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Malesef piyasada ki telefoncuların çok büyük çoğunluğu böyle, sen birde gel istanbulu gör, genellikle yaşlı, internet kullanmasını bilmeyen yada internet alışverişlerinden korkan kişiler bu telefoncuları tercih ediyor, yani annelerimiz, babalarımız, dedelerimiz, yani büyüklerimiz tercih ediyor, telefoncuların en çok sevdiği müşteri türüdür zaten bunlar, istediği gibi kandırır, elinde satamadığı ne varsa iyi bir paraya satar, iade almaz, hata çıksa kabul etmez vs...

Size tavsiyem, büyüklerimize bu konuda destek verelim, anlatalım, uyaralım, onları bu alışverişlerinde yalnız bırakmayalım, piyasa çakal dolu...
  • ben de merak ediyordum bu telefoncular hala neden kapanıp nesilleri tükenmedi diye. Demek ki halen insanları kaldırabiliyorlar. Esnaflık bu değil. "Esnaf" kelimesinin anlamı ve hissettirdikleri değişti yeminle!
  • Aga ben işimi sağlama alırım hıyar çıksın diye internetten sipariş ederim elektronik eşyalarımı

• imhiret kullanıcısına yanıt
    Nasıl bir soru bu ya kaç defa yazdım önceki mesajlarda

• İkinci el ürüne fatura kesemez hocam. Kesebilmesi için faturayla alması gerekir diye biliyorum

• rbcntechnic R kullanıcısına yanıt
    Sadece gülüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: E.R.W.

quote:

Orijinalden alıntı: Khalees1

Babamın iletişim merkezi var. Bazen orada duruyorum. insanlar o kadar cahil ki Yaşlı Görüp İnsanları Kandırmaya Çalışan Telefoncular demek istiyorum.
    En uyuz olduğum insan tipleri
    1- kontör yüklemek için gelen kertenkele kılıklı tipler. (Ne selam var,Nede ne istediğini söyleme zahmetinde bulunmuyor. Kapıdan giriyor ve başlıyor numarayı söylemeye.)
    2- Komisyon alıyor musunuz sorusu (Hayır almıyoruz 20 lira yükleme 20 lira ama şuan yükleme yapamıyorum der ve yollarım. Kuruş hesabi yapan kuruşluk adamlar ile işim olmaz)
    3- Adam iPhone 7 almış, uygulama indirmek için App Store'e üyelik istiyor diyor. Mail adresiniz ile üye olacaksınız diyorum facebook adresim olur mu cevabı vazgeçilmez.
    4- Kontör yüklemek istiyorum paket var mi? var hattınız nedir? Nokia (1. tip müşteri modelinden yine iyidir bu tip modeller.)
    5- Telefon almak istiyorlar kendileri, bütçesine uygun telefonları gösteriyorum. 16gb ram isteyen mi, 16 çekirdek işlemci mi, yoksa 3gb ram özelliği var cevabına bu az diyenler... Sanki bana atom parçalayak müptezel.

Daha bu liste uzar gider... insanımız cahil! cahil!

Kuruşluk hesap yapan insanla işi olmazmışmış.Atm,operatör kanalları,banka internet şubelerinden ücretsiz yükleme yapılabiliyorken hiçbir emek verilmeden yapılan işlem karşısında ücret istemek ahlaki midir?,küçük hesaplar peşinde koşanlar küçük hesaplarda boğulurlar.

Not:Modern adı ile iletişim merkezi ancak vasıfsız insanların açtığı bu telefoncu diye tabir edilen dükkandan yükleme yapmam yaptırtmam.

işte birde bu tarz modeller var, Anlatırsın halen ısrarla atm ücretsiz diyor. Zaten 20 lira yüklemek istiyorum denildiğinde 20tl ücret alıyorum. Senin gibi tipler gelir önceden atm 20 lira yüklüyorlarmış sizde kaç lira diye sorar direkt şut! Al şu 1 lirayı atm den yükle 1tl su iç demişliğim çoktur. Bazı yüzsüz insanların almışlığı'da vardır.

Başkasının ne vasıfta olduğunu bilmem ama babam itü elektrik mühendisliği bölümünden mezundur.

• 12 yıl önce Erdoğanlar İletişim (Ankara - Sıhhıye) tarafından o zamanın parasıyla 760 lira dolandırıldım. Acısı hala tazedir, hatırladıkça bol bol iyi dileklerle(!) anarım kendilerini. Bir daha da telefon almak için hiçbir telefoncu dükkanına uğramadım.

• merak etmeyın.. 10 yıl sonra o telefoncular işsiz kalacak.. yeni nesil uyanık. telefoncuya giderse kazıklanacağını biliyor. internette herşey daha ucuz.
  • Merhaba bende Balıkesir' de yaşıyorum. Dükkan az çok satıcı profilini belli ediyor zaten. Genelde ikinci el bir şey alacaksam şahıslardan alışveriş yapmaya çalışıyorum ama illa ki telefoncuya muhtaç kaldıysam bu işi hakkıyla yapan 4-5 tane satıcı telefoncu var. Babanızın durumunundan faydalanarak çıkar sağlamaya çalışmış kendince telefoncu arkadaş
  • Bu yaslilarda suc bunlara prim veriyorlar

Oglum bana bir telefon al su kadar a dese olur sanki

Pedere xiaomi aldim cok memnun

700 liraya bana sormadan bir telefoncuya gitse adi bir samsung kitlerlerdi

Geri zekali akrabaglarim var

Telefon alırken kendi kafalarina gore almislar

Telefon hafizasi 8 gb bana veriyor bir sey yukleyemiyorum diye

E geri zeka alirken niye sormadin bana

• Su an esnaf en adi insanlardir.. Ben iyiyim diyeni bile mutlaka el alti yapmistir

Telefoncular hemen hemen basi bile cekebilir. 300 liraya 2. el aldigi tlfnu, gelen adama dil dokup 1000 liraya kitler

• quote:

Orijinalden alıntı: EruhluMuhdi

Bu yaslilarda suc bunlara prim veriyorlar

Oglum bana bir telefon al su kadar a dese olur sanki

Pedere xiaomi aldim cok memnun

700 liraya bana sormadan bir telefoncuya gitse adi bir samsung kitlerlerdi

Geri zekali akrabaglarim var

Telefon alırken kendi kafalarina gore almislar

Telefon hafizasi 8 gb bana veriyor bir sey yukleyemiyorum diye

E geri zeka alirken niye sormadin bana

Bizimkide diretiyodu ismini söyleyemediğim telefonumu alacam diyede ikna oldu allahtan

• Nerede bu bayburt iletişim Yercenin karşısındaki balıkçılara giden yol üzerinde mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PimpMyRide

İkinci el ürüne fatura kesemez hocam. Kesebilmesi için faturayla alması gerekir diye biliyorum

Gider pusulası ile cihazı satın aldığı taktirde fatura kesebilir. Aslında olması gereken o, gider pusulası ile alınıp, fatura ile satılması lazım... Ama bunu denetleyecek DEVLET yok. Anca ota boka zam yapsınlar oturdukları yerden
  • selowan kullanıcısına yanıt
    ucuz yırtmışsınız geçmiş olsun sakın almayın paranız çöpe gider babanı tembihle sana sormadan bişey almasın

• quote:

Orijinalden alıntı: Glitz

Nerede bu bayburt iletişim Yercenin karşısındaki balıkçılara giden yol üzerinde mi?

aynen hocam orada a101e gelmeden sağda kalıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cihat_,

quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

Babanin elinde sıfır iPhone yoksa senin suçun. Gidipte telefoncular şöyle telefoncular böyle diye konu açmaya gerek yok.

Neden iPhone? Anlatsana biraz

Şekil şukul telefonu
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.